Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
05. Október , 2024, 23:43:08
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: oddelenie krku od hmatniku  (Prečítané 3791 krát)
0 užívateľov a 3 Hostí prehliada túto tému.
Dave48
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 147


menej kecat, viac makat :-)


« Odpoveď #15 kedy: 28. September , 2008, 19:17:39 »

diki moc za ten link s fotkami, urcite pomozu  :)...uz by som sa rad do toho pustil, len stale niak nieje casu...ked sa do toho pustim a ak sa to podari, tak pridam snad aj niake to video a komentar
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #16 kedy: 29. September , 2008, 14:31:25 »

No a aku vystuhu tam chces dat ,ked si tu pôvodnu odtrhol ?
Zaznamenané
Dave48
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 147


menej kecat, viac makat :-)


« Odpoveď #17 kedy: 01. Október , 2008, 16:48:03 »

vystuho nieje problem zohnat...lenze nasiel som len vystuhy, ake sa davaju do gitar dnes, cize take, ze sa steluju pri hlave, zatial co na jolane sa nastavovala pri tele...uvidim, ako to tam bude vyzerat, mozno to pojde niak prerobit na skrutku, ktoru budem mat
Zaznamenané
Dave48
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 147


menej kecat, viac makat :-)


« Odpoveď #18 kedy: 04. Október , 2008, 17:49:22 »

diki moc vsetkym, co mi poradili, akurat sa mi to s 2 pomocnikmi uspesne podarilo oddelit...mame to aj nakamerovane, takze niekedy prihodim sem aj video
Zaznamenané
Dave48
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 147


menej kecat, viac makat :-)


« Odpoveď #19 kedy: 18. Október , 2008, 16:11:22 »

s tym videom to bude asi problem, lebo je to moc velke...jedine keby mal niekto fakt zaujem, tak to mozem niekam uploadnut, ale myslim, ze to nieje treba...napisem aspom par zakladnych veci, co treba dodrzat:   
1.nachystajte si : zehlicku,ziletku, noz a nejake stare tricko
2.oblecte krk do tricka a prilozte zehlicku na prazce na mieste kde zacinate(vzdy treba zacat na opacnom konci ako zacina matica (hlava) skrutky(ja som na jolane zacinal hore pri hlave, lebo je tam skrutka opacne ako na normalnych gitarach)...vecsinou byva matica hore pri hlave, tak treba zacat dole pri tele).Ak nemate parnu zehlicku, pokropte trochu to tricko vodou, aby isla para, a nechajte tam zehlicku cca 5 minut.
3.odlozte zehlicku, a vyhrnte tricko, aby ste mohli dostat ziletku na koniec hmatnika medzi hmatnik a krk...pozor:musite byt opatrny, aby ste ju nezaryli do dreva...v pripade, ze sa to stane ju treba vytiahnut, a dat znova medzi hmatnik a krk, aby povolilo lepidlo
4.ked uz mate na mieste ziletku, znova nahrejte 5 minut, a skuste noz...nevytahujte ziletku von!!...noz dajte nad ziletku pod hmatnik.
5. ak je noz vsadeny medzi hmatnikom a krkom, znova nahrejte a postupujte po par prazcoch a znova nahrejte...ked citite tlak, kusok posunte noz smerom spet a nahrejte znova...treba postupovat velmi pomaly, ak nechcete aby ste zlomili hmatnik...ja som sa s tym sral hodinu a stvrt, ale stalo to za to...inak to nieje ziadna veda, vobec sa toho netreba bat, len treba postupovat pomaly, to je vsetko
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #20 kedy: 18. Október , 2008, 16:25:25 »

2 poznamky?

- nie je lepsie odprazcovat hmatnik a tak ho nahrievat?
- preco treba zacinat na opacnej strane ako je matica vyztuhy?
Zaznamenané
Dave48
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 147


menej kecat, viac makat :-)


« Odpoveď #21 kedy: 18. Október , 2008, 21:47:47 »

neviem ci je ho lepsie najskor odprazcovat, alebo nie...ono je to asi jedno, to teplo sa tam dostane aj ked gitara nieje odprazcovana...ked by tam neboli prazce, tak by sa to urcite skor nahrialo, lenze potom je riziko, ze sa ti moze pripalit latka o hmatnik, keby ti to tam prihorelo...ale to je jedno, to nieje az tak podstatne...a treba zacinat na opacnej strane preto, ze minimalne na tej jolane na strane, kde je matica zostava mozno tak pol milimetrova vrstva dreva krku nad tou maticou, a ked tam davam tu ziletku, tak sa moze stat, ze ked ju tam mam uz do poly, tak mi zacne brat to vnutorne vybranie ziletky drevo krku a nie ten lep medzi krkom a hmatnikom...a ked sa to zaryje do tej pol mm vrstvy dreva, tak ju odstiepi a potom tam ostane fajna diera
Zaznamenané
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.255 sekund, 23 otázok.