Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. September , 2024, 08:36:01
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: stand by  (Prečítané 4677 krát)
0 užívateľov a 4 Hostí prehliada túto tému.
mesiah
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 450



« kedy: 06. November , 2008, 18:23:23 »

Možte prosím vás niekto vysvetliť takému somárovi, ako ja, že čo vlastne vypína prepínač "stand by" Huh!
Zaznamenané

koktavyalojz
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 351



« Odpoveď #1 kedy: 06. November , 2008, 18:31:43 »

ked je power ON a standby OFF, to znamena ze ti zhavi lampi ale signal z gitary este neprechadza ampom

dufam ze to pouzivas :)
« Posledná zmena: 06. November , 2008, 18:33:31 od koktavyalojz » Zaznamenané
Alfonz2
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 337


...


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 06. November , 2008, 18:35:53 »

tu maš niečo tiež o tom napisane....
http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,61785.0.html

Zaznamenané

katocaster, Zdenek Vavruša strat, Dowina DE111 LE --> JTamps 808 screamer, TC Nova repeater, TC Polytune, Cry baby --> Koch Studiotone
GUITAR CABLE SHOOTOUT - http://www.youtube.com/playlist?list=PL241AB3DB5E7B1074
Test tubescreamerov - http://youtu.be/h-ssot8PSRI
mesiah
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 450



« Odpoveď #3 kedy: 06. November , 2008, 18:56:27 »

Dávam tú MV3 do bedne, tak som chcel prirobiť stand by, ale neviem, čo vlastne prerušuje. Či fakt len signál zo vstupu Huh!
Zaznamenané

jjaannkkoo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 460



« Odpoveď #4 kedy: 06. November , 2008, 19:00:54 »

Dávam tú MV3 do bedne, tak som chcel prirobiť stand by, ale neviem, čo vlastne prerušuje. Či fakt len signál zo vstupu Huh!
anodove napatia na lampach :)  resp. celkovo vysokonapätovy sekundar na sietovom trafe.
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #5 kedy: 06. November , 2008, 19:02:18 »

stanby oddeluje anodove napätie za mostikom  :)  a je to dobra vec lebo zatažovat studene lapmy je drtive pre nich



« Posledná zmena: 09. November , 2008, 21:36:10 od tipek » Zaznamenané

alexandr
nováčik
*
Príspevkov: 28


« Odpoveď #6 kedy: 07. November , 2008, 17:41:18 »

Stand by sa používa na oneskorené privedenie anodového, alebo ako niekto vraví vysokého napätia na lampu. Je to dobré hlavne pri dlchší čas nepoužívaných lampách - napr ak po roku zapneš  amp na ktorom máš Ua na maxime , a privedieš napätia súčasne , tak to večinou zničí flašu. Nažhavením lampi aktivuješ getr- to je akási chémia ktorá pohlcuje zbytky plynov v lampe , čo týmto nežiadúcim javom zamedzuje . U celosklenených lámp nízkeho výkonu to nieje nutné - ale vhodné - predlžuješ životnosť. U tých väčších je to treba rešpektovať , a u keramických lámp je to nutnosť. Pnutie kov- keramika robí svoje ....To ale je rarita u audio zariadení....
Zaznamenané
Hop377
nováčik
*
Príspevkov: 63


« Odpoveď #7 kedy: 08. November , 2008, 08:24:59 »

To alexander: Popis zapojenia mas dobre, ale s dovodmi si uplne mimo. Geter sa aktivuje len pri vyrobe elky a potom uz nema ziadnu funkciu a uz vobec sa neaktivuje zhavenim. Co sa tyka toho pnutia Ua nema ziadny vplyv na pnutie, na to ma vplyv len teplota elky a ta je zavisla hlavne od zeravenia. Teda Stanby sa pouziva na odpajanie Ua len kvoli predlzeniu zivotnosti elky, ked sa zariadenie nepouziva, ale musi byt pripravene na prevadzku, to znamena zhavenie zapnute, Ua odpojene.
Zaznamenané
alexandr
nováčik
*
Príspevkov: 28


« Odpoveď #8 kedy: 09. November , 2008, 13:11:13 »

Joooj človek , asi si dávno nekupoval nové flaše !! Ked ich kúpiš , sú pekné priehladné... Dáš do zariadenia a pochodíš ... pozreš na flašu, a doparoma aký je na nej fľak !   Čo to asi bude ??  Že by to bol ten gert ?Aktivuje sa to práve žeravením. Ak by si zohnal aplikačný list od výkonnejších flaší, našiel by si aj zmienku o dĺžke jeho aktivovania po skladovaní....
Pokial ide o pnutie a výšku Ua , súhlasím , ale čím ho dáš vyšie a flaša neni 100 perc ok ,  napomôže to k vzniku preskoku iskier a zničeniu systému .
« Posledná zmena: 09. November , 2008, 13:16:26 od alexandr » Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #9 kedy: 09. November , 2008, 17:31:49 »

ktore ? ja som taku flasku este nevidel a to som kupoval asi pred dvoma rokmi...ci to su tiez stare ?
Zaznamenané

Hop377
nováčik
*
Príspevkov: 63


« Odpoveď #10 kedy: 09. November , 2008, 17:45:58 »

To alexander: kecas.
Zaznamenané
Valla
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2227


nikki sixx a palo horvath 4ever :D :D


« Odpoveď #11 kedy: 09. November , 2008, 21:11:51 »

Joooj človek , asi si dávno nekupoval nové flaše !! Ked ich kúpiš , sú pekné priehladné... Dáš do zariadenia a pochodíš ... pozreš na flašu, a doparoma aký je na nej fľak !   Čo to asi bude ??  Že by to bol ten gert ?Aktivuje sa to práve žeravením. Ak by si zohnal aplikačný list od výkonnejších flaší, našiel by si aj zmienku o dĺžke jeho aktivovania po skladovaní....
Pokial ide o pnutie a výšku Ua , súhlasím , ale čím ho dáš vyšie a flaša neni 100 perc ok ,  napomôže to k vzniku preskoku iskier a zničeniu systému .
ten flak je rozpadajuca anoda Bavím sa skvele a je to v poriadku Bavím sa skvele
Zaznamenané

Milujem Marshall Si píš!!!
piesok a strk to je marshalla popici zvuk :D
Chcem žiť, jak viem, v objatí náhod,
Veď celý svet mi leží pri nohách
ja nečakám na žiadny návod
mám svojich síl za celý národ.
 Skončím to trápenie s tou mojou výchovou,
nikdo si nevšimol, čo sa robí so mnou!!!!
alexandr
nováčik
*
Príspevkov: 28


« Odpoveď #12 kedy: 10. November , 2008, 07:31:30 »

Máš pravdu, ešte chvíľu, a začnú tam behať múmie ...
Zaznamenané
bodom
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 386



« Odpoveď #13 kedy: 28. Júl , 2013, 19:08:40 »

po tyzdni som sa vratil domov ze behnem do skusobne kukam power svieti a standby vypnute tak ma az tak zamrazilo... dostali lampy riadne cez pi*u?  No hanbím sa..
Zaznamenané

Zomrieš na lavičke, k...t
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #14 kedy: 29. Júl , 2013, 05:08:30 »

je to ako keby si mal na aute cely tyzden nastartovany motor.Zosilovac nebol zatazovany,ale "ziarovky" ti svietili - zhavenie.
No a zhavenie zabezpecuje odporove vlakno ako u ziarovky a i to ma svoju zivotnost.Cize na p.... nedostal,ale ma to vplyv na zivotnost lamp
« Posledná zmena: 29. Júl , 2013, 05:13:00 od icotech852 » Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.036 sekund, 22 otázok.