Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
30. September , 2024, 20:36:53
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Vypojenie USB kluca  (Prečítané 4494 krát)
0 užívateľov a 3 Hostí prehliada túto tému.
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« kedy: 05. December , 2008, 01:10:53 »

Chcel by som sa opytat, ako odpajate USB kluc od PC.Ci ho proste iba vytiahnete, alebo pouzivate funkciu SAFETY REMOVE HARDVARE.Ja som tuto funkciu nikdy nepouzival a vzdy som kluc proste iba vytiahol a ako som si vsimal robi to tak kopec ludi.Ako USB zariadenia odpajate vy a co sa riskuje tymto "rychlym odpojenim?"Ja som zatial ziadny problem nemal (klop, klop, klop na drevo) Som frajer
Zaznamenané

zakky
Hosť
« Odpoveď #1 kedy: 05. December , 2008, 01:11:56 »

moj foter si tak jeden kluc odjebal, ale to uz bolo davno ja to tiez vytahujem len tak a zatial som nic nedojebal :)
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #2 kedy: 05. December , 2008, 01:13:16 »

Ja ho vypajam kliknutim LAVOU mysou na ikonu USB. Opyta sa ma, ci bezpecne odobrat hardware. - Vsetko.
Nikdy som nevytahoval USB priamo.
 Na zdravie!
Zaznamenané

asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #3 kedy: 05. December , 2008, 01:25:03 »

predpokladam, ze "Safely remove hardware" je tam iba na to, aby zabranil padu programu/zamrznutiu systemu ak ten ma otvoreny subor z USB zariadenia a ty ho vtedy vytiahnes. Cize ked viem ze ziadny program nepouziva ziadne subory z kluca (cize vzdy ked ho idem vytiahnut :)) tak ho vyberiem natvrdo bez zbytocneho natahovania...
Zaznamenané
kuker
stály hosť
*****
Príspevkov: 885



« Odpoveď #4 kedy: 05. December , 2008, 07:11:17 »

ja to robim podla nalady.. niekedy ho dam bezpecne odobrat... ale niekedz len vytiahnem
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #5 kedy: 05. December , 2008, 08:20:17 »

predpokladam, ze "Safely remove hardware" je tam iba na to, aby zabranil padu programu/zamrznutiu systemu ak ten ma otvoreny subor z USB zariadenia a ty ho vtedy vytiahnes. Cize ked viem ze ziadny program nepouziva ziadne subory z kluca (cize vzdy ked ho idem vytiahnut :)) tak ho vyberiem natvrdo bez zbytocneho natahovania...
ak ho nejaky program pouziva, tak ti vo nedovoli vypnut...

ja tiez iba vytahujem  Beeee
Zaznamenané
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #6 kedy: 05. December , 2008, 08:29:32 »

Znicil som jeden kluc (a data na nom) tym ze som ho vytiahol bez safely remove.
Takze urcite pouzivaj tu funkciu. :)
« Posledná zmena: 05. December , 2008, 09:37:24 od Zeck » Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #7 kedy: 05. December , 2008, 10:22:26 »

safety remove je na windowse, linuxe aj mac. malo by sa to robit cez to. cely problem ze to zdrzuje mali to kok*ti spravit na nejake tlacitko na klavesnici. na macu to vypinam tak ze kliknem rovno na ten drive a odpojim to. na windowse sa tam treba srat cez tu malu ikonku dole napravo ale neviem mozno to tiez pojde priamo cez ikonu drive.
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 05. December , 2008, 10:23:46 »

Nie je to kvoli buffrom/cache?
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #9 kedy: 05. December , 2008, 10:25:21 »

USB kluc vytahujem na pankaca, ajked raz som prisiel o nejake data. len kto to ma furt klikat na sto krat. presne ako pise musicman, keby to bolo na nejake jedno kliknutie alebo tak, ajked na druhej strane sa tu riesi uz absurdna uzivatelska lenivost  Bavím sa skvele
Zaznamenané

o-yep sro
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #10 kedy: 05. December , 2008, 13:01:21 »

myslim, ze pokial neprebieha nejaky datovy prenos medzi USB klucom a PC, tak sa netreba nicoho bat. zatial som vzdy vytiehol usb kluc natvrdo, po tom ako som sa uistil, ze vsetky prenosy skoncili
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #11 kedy: 05. December , 2008, 13:22:13 »

Na PC je to s tým preklikávaním zbytočne komplikované, takže to niekedy používam a niekedy nie. Zatiaľ som si tým žiadne problémy neprivodil.
Na Macu je to jednoduchšie, stačí ikonku nového disku hodiť do koša. Ak ho z Macu vytrhnem len tak, väčšinou to spôsobí nejaký malér. Kolega si raz takto zablokoval digitálny foťák, ktorý mu po odpojení začal vypisovať čosi ako že "karta nieje inicializovaná". Potom ho ale stačilo vraziť späť do kompu a odpojiť normálne. Potom fungoval.
Inak ak na Macu vymažem USB kľúč, musím si aj vyprázdniť odpadový kôš. Inak tie súbory na kľúči ostanú, aj keď tam niesú vidieť.
Zaznamenané

lenivy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 516

lenivy cvicit


« Odpoveď #12 kedy: 05. December , 2008, 13:32:10 »

Ja to pouzivam, ale to len preto, ze som si tam dal optimize for performance. To safely remove zabezpeci zapisanie vsetkych buffrov, ak tam ma nejaky soft otvorene subory, tak ti to vynada no a na koniec vypne napajanie (toto neviem iste).
Ak nejaky kluc neprezije vytiahnutie bez toho, tak si nic ine ako smrt nezasluzi :). Ale ti co to takto vytahujete, tak sem-tam na tom pustajte scandisk, okrem nenahratych suborov sa mozu stat aj horsie veci..
Zaznamenané

Hi Bender! Hi Fender!
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #13 kedy: 05. December , 2008, 13:32:39 »

ja by som to uzavel ze ak data na tom USB si niekto ceni ako super dolezite tak nech to odpaja cez ikonu.
ak su to len nejake duplikaty na prenos tak nech vytahuje ked uz kluc neblika.
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #14 kedy: 05. December , 2008, 13:35:03 »

Jimi: ja to robim tak, ze pockam kym uz kluc nejak nepracuje, neblika tam ta LEDka a potom ho len vytiahnem, s tym zamedzim ze sa nieco dodrbe, aj ked 100%ne to asi nebude, ale ja som s tym fakt nikdy nemal problemy
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.275 sekund, 23 otázok.