Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. September , 2024, 13:11:59
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: VST plugin - finta na integrovanu zvukovku  (Prečítané 2442 krát)
0 užívateľov a 3 Hostí prehliada túto tému.
lenivy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 516

lenivy cvicit


« kedy: 10. December , 2008, 13:58:55 »

Toto VST som zosmolil este v lete, ale nejako sa mi nezdalo, ze to ma nejaky efekt, ale teraz som sa s tym trosku hral a je tam pocutelny rozdiel, tak preco sa nepodelit? Hned na zaciatok chcem poznamenat, ze asi sa to da urobit priamo v nejakom softe, ale to by som sa nemal na com ucit VST :D.
O co teda ide? Malo by to eliminovat vsetok bordel co sa nachyta (naindukuje) na integrovanej zvukovke na vstupe a ja mam bohuzial taku, ze sa tam toho nachyta dost... Je to jednoduche - princip humbuckera, resp. symetrickej linky, ale asymetricky...kratka nahravka ukazala, ze na oboch kanaloch (pravom aj lavom) je priblizne ten isty brum, takze ak odcitam jeden od druheho, ostane tam len signal bez brumu (nemyslim sietovy brum).
Kratka nahravka - simulacia gratifier+box v grigu, master 10, gain 8 (to naschval), bass 5, mid 5, treble 9 (tiez naschval), volume -12db, najprv idu asi 3 sekundy, potom dam bypass, potom zas a parkrat to chytim prstami (kanaly su koli testovaniu uzemnene cez 100k rezistory):
http://www.mp3upload.cn/download.php?file=147vst_brum.mp3
Nic moc, ale z tej zvukovky to asi lepsie nebude. Z gitary mi to dost brumi, ale to je uz na vstupe, s tym asi nic neurobim.

* again.mp3 (108 KB - stiahnuté 149 krát.)
« Posledná zmena: 10. December , 2008, 14:20:26 od lenivy » Zaznamenané

Hi Bender! Hi Fender!
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #1 kedy: 10. December , 2008, 14:00:54 »


ps: ked mi niekto poradi kam to dll uploadnut, tak sem dam aj to :D

premenuj .dll na .mp3 a posli to sem
« Posledná zmena: 10. December , 2008, 14:01:10 od Zeck » Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #2 kedy: 10. December , 2008, 14:03:16 »

nejde mi to nacitat Smútim ale ak to pracuje tak ako pracuje, tak si sikulak, ze si to nakodil  :)
Zaznamenané

lenivy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 516

lenivy cvicit


« Odpoveď #3 kedy: 10. December , 2008, 14:24:02 »

Hmm. Mne to ide odtial, netreba tam dat nieco ze public? Nic take tam nebolo.
Inak v tej ukazke je to fakt vypeckovane, na takom normalnom skresleni je to uplne ok, ale viem si predstavit aj lepsie..
Citácia
ale ak to pracuje tak ako pracuje, tak si sikulak, ze si to nakodil
To je asi 5 riadkov kodu+vst omacka okolo, nic zlozite - odcitas jedno pole nasobene gainom od druheho  Som frajer.
Zaznamenané

Hi Bender! Hi Fender!
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 10. December , 2008, 14:24:53 »

Ten link nejde. Co ta viedlo k pouzitiu nejakeho cinskeho servera?
Zaznamenané

lenivy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 516

lenivy cvicit


« Odpoveď #5 kedy: 10. December , 2008, 14:28:53 »

Akoze vobec sa to nenacita? Mna nic, vy to sem davate cez to, tak som dal aj ja :D.
try this http://www.upnito.sk/download.php?dwToken=e58d0d9b4f23daf3165de9c07aec7a75

edit: martinlm teraz som pozeral pm, ved s tebou som sa vtedy o tom rozpraval, ked mas krystalovo cisty zvuk tak ti je to na 2 veci Beeee.
« Posledná zmena: 10. December , 2008, 14:34:12 od lenivy » Zaznamenané

Hi Bender! Hi Fender!
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 10. December , 2008, 15:17:01 »

Tu ukazka je uplne zla. Mal si nieco zahrat. Ked nahras len sum, nevieme, v akej je asi hlasitosti, pokial nenahras aj gitaru.

Dalej ako mozes mat take bzucanie vo zvuku, ked chytis struny? Ake 100k rezistory, kde a na co? Preco ti to bzuci, uz ked vypnes ten tvoj zazrak?

Cize ked to zratam, tak si neukazal vobec nic, prepac :)
Zaznamenané

lenivy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 516

lenivy cvicit


« Odpoveď #7 kedy: 10. December , 2008, 17:25:29 »

Ukazalo to presne co to malo ukazat a to ze je tam rozdiel. Mas tam presne parametre, preto som ich tam pisal a tiez, ze z gitary mi to brumi a (dufal som, ze je to zrejme) nebolo by tak dobre pocut ten rozdiel, preto som vstup na buffri ( ne5532) pripojil len na zem cez tie rezistory, teda nie do gitary a prstom som chytil len 1 vstup (to bzucanie na konci). Ono to brumi, lebo mam na stole kadejake zdroje a nabijacky a to su prvotriedne ziarice, nechce sa mi to vsetko vypajat koli tomu.. Musel by som zletovat nejaku krabicku na to a tak, to sa mi zrovna nechce, ja nehram (ehm, ja nehram vobec Smútim) na takom skresleni aby mi ten brum vadil, ale to bzukotanie mi vadi (najskor preto, lebo je nepravidelne). Priamo ked dam z gitary do kompu tak to nejde, predpokladam ze koli tomu, ze to ten druhy kanal uzemni uplne (nie je co odratat). Ale ze si to ty, tak (koncom tyzdna najskor) nieco nahram, ale pochybujem ze ti to povie viac, nakoniec ty co si mi posielal tak mas paradne cisty zvuk.
K rezistorom - ta hodnota nie je smerodatna v podstate prve ake som nasiel na stole, jednoducho som nechcel skratovat vstup priamo na zem. Je to jedno, takto to nikto zapajat nebude, to je proste moje testovacie zapojenie :).
Citácia
Preco ti to bzuci, uz ked vypnes ten tvoj zazrak?
Ved o to prave ide. Este raz - na zaciatku je to zapnute, potom bypass (iba toho "zazraku"), potom zas zapnute a 2x sa dotknem prstom vstupu. Gain/master v grigu su max 10, takze je to skoro naplno, aby bolo zretelne pocut ci to nieco robi. Uz neviem co by som viac k tomu..
Zaznamenané

Hi Bender! Hi Fender!
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 10. December , 2008, 18:13:25 »

Ok, ale lepsie by bolo, ak by si nahral gitaru. Pises, ze sa druhy kanal uzemni, co je mozne. No tak skus pouzit stereo kabel a na jack nepriletovat nevyuzity vodic. Ci? :)
Zaznamenané

lenivy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 516

lenivy cvicit


« Odpoveď #9 kedy: 10. December , 2008, 20:23:28 »

Ale ved hej, len vies, povaluje sa mi ich tu na stole 20... :D
Zaznamenané

Hi Bender! Hi Fender!
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 11. December , 2008, 00:16:29 »

Tak nebud lenivy Žmurk
Zaznamenané

Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.101 sekund, 22 otázok.