Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
10. Október , 2024, 18:12:25
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Elektronkáč ku kompu z dvoch PCL86  (Prečítané 6102 krát)
0 užívateľov a 5 Hostí prehliada túto tému.
endy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 386


Melisko usko


« Odpoveď #15 kedy: 12. Február , 2009, 22:41:32 »

nemám s čím porovnať, ja som odrástol na tých bakelitových mršinách, takže som naučený na ne, takže ak sú aj tie tesly haraburdy, tak ja to neviem z môjho pohľadu posúdiť, takže neviem či je tento post súhlas, alebo výsmech. Žmurk
asi 3 x 4 metre, repro je odo mňa vzdialené 1,5 metra.

praveze, viem co je stary dobry tesla reprak, co sa davali spolu s radiom, kombinovanym s prehravacom platni. a to bola ina doba, ale sak co, vieme, ze tesla bola svetova spicka
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #16 kedy: 13. Február , 2009, 16:53:09 »

vieme, ze tesla bola svetova spicka

ak myslis vedca Teslu, tak asi jo, ale ak firmu tesla, tak neviem ci bola az taka spicka hlavne v dobe tranzistorov. podla mna to cele pokulhavalo za zapadom.
Zaznamenané

pole
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 190



WWW
« Odpoveď #17 kedy: 13. Február , 2009, 17:20:24 »

No pocas 50 tich a zo zaciatku 60 siatich rokov bola TESLA (ceskoslovensky radioelektrotech podnik) na svetovej urovni. Lenze v socialitickom bloku bola az moc dobra a neomoze nam niekdo vytrcat z davu. Treba kvalitu zrovnat. A bohuzial sa nepodarilo vysvihnut vyrobne vo vychodnom nemecku polsku madarsku a tak musela aj Tesla stagnovat Smútim CO asi najviac ublizilo bol plan RVHP (rada vzajomnej hospodarskej pomoci) kedy sa zakazalo napr tesle vyrabat urcity druh IO a lamp a vyroba sa ukutocnovala napr v polsku a vychodnom nemecku, tesla zasa vyrabala nieco ine na vymenu polsku.... A tak k nam putovali slavne polske lampy ako je PCL805 z PLR (polskej ludovej republiky) a to uz aj kazda babka v dedine vedela ze ked jej nesiel TV (rozjebal sa singron pruhy cez obraz) je zla 805ka.

A nma zaver taka mala perlicka vtedajsieho pristupu.
Ficalo planovane hospodarstvo planovala sa vyroba na 5 rokov. Muselo sa tolko vyrobit ako bolo v plane ani nviac ani menejj (co uz ked bol vacsi dopit alebo prebytok musel sa splnit plan, potom bude daco nebolo, alebo sa hufne "skartovali prebytky")

NO a ked sa malo prejst na vyrobu polovodicov
daky komans minister plnovania vyroby doslova vyhlasil:
My polovodice vyrabat nebudeme, počkáme si na celovodice !
A tak sa trandaky 5 rokov c CSSR nerobili.
Fasa ne?

A potom sa mohli sebelepsi inzinieri snazit ako len chceli nieco spravit a boli to teda modzgi, ale nedalo sa. ?§!.
Zaznamenané

Racius
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 243



« Odpoveď #18 kedy: 13. Február , 2009, 17:42:55 »

praveze, viem co je stary dobry tesla reprak, co sa davali spolu s radiom, kombinovanym s prehravacom platni. a to bola ina doba, ale sak co, vieme, ze tesla bola svetova spicka
Tak dobre teda  :)

S tou firmou TESLA je to velká škoda, tiež som čítal historiu o nej, zpočiatku mali špičkové technológie, ale kvôli tým hňupom vo vláde a pridrbanemu 5 ročnemu plánu firma začala zaostávať za západnými technologickými mocnosťami.
Nj, sad but true.

hehe, PCL85 ; 805 a 86 mám plný šuflík. :-D nápisy POLAM, TELAM, TUNGSRAM, ani jedna jediná TESLA a mám ešte exemplár s nápisom Ei. Bavím sa skvele
Zaznamenané
Valla
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2227


nikki sixx a palo horvath 4ever :D :D


« Odpoveď #19 kedy: 13. Február , 2009, 17:55:00 »

No pocas 50 tich a zo zaciatku 60 siatich rokov bola TESLA (ceskoslovensky radioelektrotech podnik) na svetovej urovni. Lenze v socialitickom bloku bola az moc dobra a neomoze nam niekdo vytrcat z davu. Treba kvalitu zrovnat. A bohuzial sa nepodarilo vysvihnut vyrobne vo vychodnom nemecku polsku madarsku a tak musela aj Tesla stagnovat Smútim CO asi najviac ublizilo bol plan RVHP (rada vzajomnej hospodarskej pomoci) kedy sa zakazalo napr tesle vyrabat urcity druh IO a lamp a vyroba sa ukutocnovala napr v polsku a vychodnom nemecku, tesla zasa vyrabala nieco ine na vymenu polsku.... A tak k nam putovali slavne polske lampy ako je PCL805 z PLR (polskej ludovej republiky) a to uz aj kazda babka v dedine vedela ze ked jej nesiel TV (rozjebal sa singron pruhy cez obraz) je zla 805ka.

A nma zaver taka mala perlicka vtedajsieho pristupu.
Ficalo planovane hospodarstvo planovala sa vyroba na 5 rokov. Muselo sa tolko vyrobit ako bolo v plane ani nviac ani menejj (co uz ked bol vacsi dopit alebo prebytok musel sa splnit plan, potom bude daco nebolo, alebo sa hufne "skartovali prebytky")

NO a ked sa malo prejst na vyrobu polovodicov
daky komans minister plnovania vyroby doslova vyhlasil:
My polovodice vyrabat nebudeme, počkáme si na celovodice !
A tak sa trandaky 5 rokov c CSSR nerobili.
Fasa ne?

A potom sa mohli sebelepsi inzinieri snazit ako len chceli nieco spravit a boli to teda modzgi, ale nedalo sa. ?§!.
ppci si to napisal Na zdravie!
Zaznamenané

Milujem Marshall Si píš!!!
piesok a strk to je marshalla popici zvuk :D
Chcem žiť, jak viem, v objatí náhod,
Veď celý svet mi leží pri nohách
ja nečakám na žiadny návod
mám svojich síl za celý národ.
 Skončím to trápenie s tou mojou výchovou,
nikdo si nevšimol, čo sa robí so mnou!!!!
Valla
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2227


nikki sixx a palo horvath 4ever :D :D


« Odpoveď #20 kedy: 15. Február , 2009, 00:52:52 »

serte už na to, dajte komenty k môjmu izbovému hi-fi Bavím sa skvele

je to hruza  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Milujem Marshall Si píš!!!
piesok a strk to je marshalla popici zvuk :D
Chcem žiť, jak viem, v objatí náhod,
Veď celý svet mi leží pri nohách
ja nečakám na žiadny návod
mám svojich síl za celý národ.
 Skončím to trápenie s tou mojou výchovou,
nikdo si nevšimol, čo sa robí so mnou!!!!
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #21 kedy: 15. Február , 2009, 00:55:48 »

No pocas 50 tich a zo zaciatku 60 siatich rokov bola TESLA (ceskoslovensky radioelektrotech podnik) na svetovej urovni. Lenze v socialitickom bloku bola az moc dobra a neomoze nam niekdo vytrcat z davu. Treba kvalitu zrovnat. A bohuzial sa nepodarilo vysvihnut vyrobne vo vychodnom nemecku polsku madarsku a tak musela aj Tesla stagnovat Smútim CO asi najviac ublizilo bol plan RVHP (rada vzajomnej hospodarskej pomoci) kedy sa zakazalo napr tesle vyrabat urcity druh IO a lamp a vyroba sa ukutocnovala napr v polsku a vychodnom nemecku, tesla zasa vyrabala nieco ine na vymenu polsku.... A tak k nam putovali slavne polske lampy ako je PCL805 z PLR (polskej ludovej republiky) a to uz aj kazda babka v dedine vedela ze ked jej nesiel TV (rozjebal sa singron pruhy cez obraz) je zla 805ka.

A nma zaver taka mala perlicka vtedajsieho pristupu.
Ficalo planovane hospodarstvo planovala sa vyroba na 5 rokov. Muselo sa tolko vyrobit ako bolo v plane ani nviac ani menejj (co uz ked bol vacsi dopit alebo prebytok musel sa splnit plan, potom bude daco nebolo, alebo sa hufne "skartovali prebytky")

NO a ked sa malo prejst na vyrobu polovodicov
daky komans minister plnovania vyroby doslova vyhlasil:
My polovodice vyrabat nebudeme, počkáme si na celovodice !
A tak sa trandaky 5 rokov c CSSR nerobili.
Fasa ne?

A potom sa mohli sebelepsi inzinieri snazit ako len chceli nieco spravit a boli to teda modzgi, ale nedalo sa. ?§!.

to musel povedat daaaky inteligent. :) Bavím sa skvele
Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #22 kedy: 15. Február , 2009, 10:10:26 »

to musel povedat daaaky inteligent. :) Bavím sa skvele

znalec jak hovado :-D

je to hruza  Bavím sa skvele

čo sa ti neluby? hzdave trafa?
Zaznamenané

Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.102 sekund, 22 otázok.