Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 13:49:05
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Kúpa gitary do 300€  (Prečítané 6506 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Lordiik
nováčik
*
Príspevkov: 6



« kedy: 01. Máj , 2009, 21:47:59 »

Prajem dobrý deň.
Na gitarku ( akustiku ) hrám niečo viac ako o rok ( som samouk ) a v blízkej budúcnosti by som si chcel zadováziť elektriku. Kedže v okolí nemám nikoho kto by mi v tejto veci vedel nestranne porabiť, obraciam sa na Vás :)

Ako je v názve témy uvedené cena by mala byť do 300€, samozrejme +/- 10-20€ nehrá výraznú rolu.
Ďalej by to mal byť typ LP nakoľko sú pre mňa osobne maximálne krásne a keď si už kúpim novú gitarku, chcem aby sa mi páčila. E


Budem rád za každú radu.

s pozdravom Lordiik

edit: ako tak čítam, rozumné LP v tejto cenovej kategórii asi nezoženiem a zasa na type mi až tak nezáleží, takže budem rád za tip na čokoľvek s dobrým pomerom cena / výkon :)
« Posledná zmena: 01. Máj , 2009, 23:15:34 od Lordiik » Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #1 kedy: 01. Máj , 2009, 21:55:53 »

Ďalej by to mal byť typ LP nakoľko sú pre mňa osobne maximálne krásne a keď si už kúpim novú gitarku, chcem aby sa mi páčila :)
v tejto cenovej kategorii sa na toto kriterium kludne vykasli  Žmurk kup si hocake padlo, ktore bude mat 2xHB a bude sa ti na nom hrat pohodlne a samozrejme bude spracovanim aj zvukovo v poriadku.. pri lowendovych nastrojoch by som vzhlad a nejake tvarove preferencie daval na posledne miesto, aj ked je pravda, ze tie lacne gitary su uz vcelku ok spracovanim..

ked chces LP so vsetkym, co k tomu patri, tak si este pockaj, dosetri prachy a potom mozes vyberat...


alebo hej, kup si prve najlacnejsie LP, ktore uvidis, lebo sa ti paci ten tvar a budes spokojny :)
Zaznamenané
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #2 kedy: 01. Máj , 2009, 22:00:03 »

Prednedavnom tu niekto ponukal dve Les pauly Vintage V100, vyber si tu krajsiu :)
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
Lordiik
nováčik
*
Príspevkov: 6



« Odpoveď #3 kedy: 01. Máj , 2009, 22:00:47 »

alebo hej, kup si prve najlacnejsie LP, ktore uvidis, lebo sa ti paci ten tvar a budes spokojny :)
Práve presne tomu sa chcem vyhnúť, preto som založil túto tému  :)
Zaznamenané
Gaťo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 219



« Odpoveď #4 kedy: 01. Máj , 2009, 22:14:29 »

Prednedavnom tu niekto ponukal dve Les pauly Vintage V100, vyber si tu krajsiu :)

suhlasim.. lepšie nevyriešiš - vintage je super
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #5 kedy: 01. Máj , 2009, 22:17:27 »

Práve presne tomu sa chcem vyhnúť, preto som založil túto tému  :)
ak ti ide fakt iba o ten tvar, tak si zober prve najlacnejsie, co sa ti zapaci.. alebo sa vykasli na tvar a mas razom nepreberne mnozstvo odkial vyberat.. dobre je zacat tu http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,70353.0.html

lebo ked ti mam pravdu povedat, tak z tych 3 gitar co si tu dal, maju vsetky s LP spolocnu akurat tak siluetu.. srobovane krky, 24 prazcov.. tak si predstavujem LP  Bravooo

inac tiez pridavam hlas k tym vintage... to ma k LP daleko blizsie ako to, co si si vyhliadol na muzikeri..
« Posledná zmena: 02. Máj , 2009, 08:40:46 od styrioci » Zaznamenané
cubaka
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 456



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 01. Máj , 2009, 22:34:41 »

ja som sem daval tie vintage, mozem vsak povedat jedno. Mam epiphone standard plus top pomenil som toho vela a nemozem sa stazovat hra to ovela lepsie nez tie vintage. Mam sd pickups sh2 a sh4 hardware gotoh a elektriku ece. Co si poslal linky mam skusenost so vsetkymi a nekupuj tie ltdcka najspodnejsie, ak by si silou mocou chcel vyberat z tych troch urcite vol to studio, tie ltd su zle. ak inak dolozis nejakych 80 eur mozes zohnat z druhej ruky standarda epi, to hra lepsie a neporovnatelne s ltd co si tam dal. Dalsie vec je ci chces isto lp, kamarat pred chvilou predaval mexickeho strata velmi dobre hrajuceho za 400 eur, bol to nastroj jak oci. Myslim si, ze to nie je az tak vela na prihodenie a mozes mat urcite lepsi nastroj. Hlavne sa neponahlaj chvilu vydrz pozeraj inzeraty a drz prachy v kapse ... tak isto cort by ta mohol oslovit alebo cokolvek ine, skus sa rozhliadnut a nepozeraj len muziker, nic proti nim. Inak chalani su tam teraz super aspon posledne ked som tam bol tak boli super ochotni a trpezlivi
Zaznamenané

Lordiik
nováčik
*
Príspevkov: 6



« Odpoveď #7 kedy: 01. Máj , 2009, 22:48:15 »

Ťažko sa mne rohliadať, nakoľko do tejto "problematiky" vôbec nevidím. Určite si to 3x rozmyslím a nechám si poradiť aby som potom neľutoval, kedže rozumné LP v tejto cenovej kategórii asi nezoženiem, tak sa asi "porozhliadnem" po iných typoch..

Dočítal som sa že Jackson má dobrý pomer cena/výkon v tejto cenovej hladine, je na tom niečo pravdy ?
« Posledná zmena: 01. Máj , 2009, 23:06:01 od Lordiik » Zaznamenané
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #8 kedy: 01. Máj , 2009, 23:04:59 »

Mam epiphone standard plus top pomenil som toho vela a nemozem sa stazovat hra to ovela lepsie nez tie vintage. Mam sd pickups sh2 a sh4 hardware gotoh a elektriku
Ale nemozes porovnavat jablka s hruskami. To by si to iste musel pomenit aj na vintage...
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
udry
Hosť
« Odpoveď #9 kedy: 01. Máj , 2009, 23:20:03 »

Lordik- niekedy je na inzeratoch dost lp-gitar. Treba trocha trpezlivosti a najdeš.  Napr. http://ebazar.muziker.sk/?action=4&id=108144  skus zavolat,možno ju ešte ma.  Aj 5o tu predaval daku bielu lp.
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #10 kedy: 01. Máj , 2009, 23:24:04 »

http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,75767.0.html-  tu je ta 5o
Zaznamenané
Lordiik
nováčik
*
Príspevkov: 6



« Odpoveď #11 kedy: 01. Máj , 2009, 23:27:02 »

No a ja to dobrá kúpa ? Budem sa opakovať ale fakt do gitár vôbec "nevidím"  Zdravíčko Popiskujem si
Zaznamenané
zakky
Hosť
« Odpoveď #12 kedy: 02. Máj , 2009, 00:12:41 »

keby som chcel LP do 300e tak urcite idem do vintage o inom ani nerozmyslam
Zaznamenané
Lordiik
nováčik
*
Príspevkov: 6



« Odpoveď #13 kedy: 02. Máj , 2009, 00:20:23 »

Existuje CZ/SK eShop kde predávajú Vintage ? Nakoľko som toho veľa nevygooglil, resp. skoro nič..
Zaznamenané
zakky
Hosť
« Odpoveď #14 kedy: 02. Máj , 2009, 00:22:51 »

myslim ze sa to da dostat uz hlavne z druhej ruky, neviem ci to je este niekde novee

ja ked som na tom hral , tak som bol fakt velmi prekvapeny ako to hra
Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 22 otázok.