Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. September , 2024, 17:51:37
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 172 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marshall VS. Mesa Boogie  (Prečítané 521309 krát)
0 užívateľov a 15 Hostí prehliada túto tému.
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #75 kedy: 20. Jún , 2005, 00:28:08 »

Mne sa triasli uz i pri sluchatkovej hlasitosti. Žmurk
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
kubo
okukávač

Príspevkov: 0


« Odpoveď #76 kedy: 20. Jún , 2005, 13:24:41 »

tak: 1. musim pochvalit pekne ukazky... ano prva je az extremne stredova a po malych upravach by sa mi pacila najviac ... druha je taka nemastna neslana a tretia klasicke metalove V - ale dufam ze sa nebudes hnevat ak ti napisem ze toto ani zdaleka nie je bezny rockovy zvuk, proste nema to ten rockovy drive, a pinched harmonics na tom vobec nevyzneju, resp. zneju napixu. nehovorim o tom ze na sola je to nepouzitelny zvuk (nevravim ze je zly Si píš!!!) 2. "Takze za tvrdenim, ze Marshally su typicke tym, ze maju malo stredov si stojim. Maju ich skratka tolko, ze do beznej rockovej muziky ich netreba uz uberat - nie je z coho." ----- znova napisem nesuhlasim a nebudem suhlasit. Marshally ani zdaleka nemaju malo stredov. problem bude asi v tom, ze marshall(classic, british) sound ma zvyraznene vyssie stredy, a mesa (american, modern) sound ma zvyraznene nizsie stredy, cim sa urcite odlisuju, ale tvrdit ze ma marshall MALO stredov je nehnevaj sa blbost. Nechapem preco by som mal do rockovej muziky uberat stredy??? ved prave tam ich potrebujes, rock urcite nebudes hrat s vyhulenym gainom naplno a taktiez basy, vysky naplno... gain si stiahnes tak na polovicu a aby to malo dostatocny drive vytiahnes stredy. skus si na tvojom poslednom zvuku stiahnut gain a zahrat napr. AC/DC... zvuk bude nijaky, nebude mat stavu, drive, bude to len basovo-vyskovy bzuciak, pridaj mu na nizkom gaine stredy a budes mat klasicky rockovy zvuk. este som nevidel ani jedneho klasickeho rockera ktory by hral s vyhulenym gainom a EQ do V, a povacsine klasicky rockeri hraju na marshalloch...takze asi na tom nieco bude. ja pocuvam vacsinou staru klasiku - sabbath, ozzy, zeppelin, ac/dc, guns --- vacsinou vsetko marshallisti, zvuk maju perfektny aj na doprovod aj na solo a podla mna mu absolutne nic nechyba ani tam nie je nic nadbytocne... stale tvrdim, ze gitara ma hrat v stredoch, vtedy spieva, na hlboke tony tam je basa, gitara tam nema co hladat. takto sa krasne nastroje doplnaju a zvuk v solach vyzneje aj na nizsom gaine... http://hlavy.kvalitne.cz/ pozri tuto stranku su tam nahravky mesa, marshall, peavey, engl.sice marshall tam je len jeden ale na porovnanie s ostatnymi snad staci...
Zaznamenané
kubo
okukávač

Príspevkov: 0


« Odpoveď #77 kedy: 20. Jún , 2005, 13:35:46 »

prave som mal znova pustene dva koncerty - prvy bol black sabbath z roku 1978(never say die), Tony Iommi - Marshall... nadherny zvuk, pekne vyznel a nestracal sa popri ostatnych nastrojoch druhy koncert bol uz sam Ozzy (speak of the devil) myslim ze niekedy okolo roku 1984, gitarista Brad Gillis - Mesa Boogie Mark (neviem ktory), nevyrazny zvuk, stracal sa, dost slabo sa presadzoval popri ostatnych nastrojoch, dlho som nevedel prist cim to je... a az teraz ked sa tu rozputala tato debata som si to pustil znova a mam to... gillis ma V a preto sa straca popri ostatnych nastrojoch, ked hral sam solo v polovici koncertu paradicka, akonahle sa pridala basa a spev zvuk sa stratil, a vobec sa nehodil k ozzyho stylu....ozzyho a sabbaty povazujem za rock, hardrock a ovela viac sa tam hodi stredovy zvuk ako V ked potom k ozzymu prisiel wylde+marshall znova to nabralo gule takze ako??? :)
Zaznamenané
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #78 kedy: 20. Jún , 2005, 13:47:27 »

To co dal Kubo je bombovy link!Doporucujem pozriet kazdemu!
Zaznamenané

Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #79 kedy: 20. Jún , 2005, 14:17:10 »

...inak je fakt velka pravda,ze gitara sa musi v kapele ozvat hlavne na stredoch,lebo tam naozaj patri.Dole ma hrat basa a kopak.Inak tam dole vznikne nejaka ""zvukova necitatelna gula""Ono je jedna vec ked hra samotna gitara a druha vec ked zacne hrat kapela....na to naozaj netreba zabudat pri tvorbe zvuku.No....a Marshall sa v kapele presadi kraaaaasne.A preco?No kvoli stredom predsa.A kto tomu neveri....pozyvam ho k nam na skusku:-))))) RASTIS:Tie tvoje ukazky su cool!!!Kvalitny zvuk pri nizkej hlasitosti je naozaj silnou strankou mesa.Marshall musis fakt vypeckovat,aby to bolo ono,ale na druhej strane.....neviem kedy som naposledy potreboval nizku hlasitost.Ak chem nizsiu hlasitost,tak si nekupim hlavu a box.Ako vyhodu to snad mozno brat v mensich kluboch,aby z podia nesiel silnejsi zvuk nez z predkov,alebo v studiu...kazdopadne zvuk mas vyborny o tom niet pochyb.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #80 kedy: 20. Jún , 2005, 14:57:17 »

Citácia
Originally posted by kubo ...ano prva je az extremne stredova a po malych upravach by sa mi pacila najviac ... druha je taka nemastna neslana a tretia klasicke metalove V...
Presne to som chcel ukazkami naznacit. Ty tvrdis, ze Mesy su typicke pre Teba nepekne ""V"" soundy. A ze pekne stredovo zneju Marshally. Tak Ti teda necham ukazku, ze to vobec nie je pravda a ze ked ma nieco az extremne vela stredov, je to Mark. Zamerne som Ti nechal 3 ukazky toho isteho zvuku s rozdielny stiahnutymi alebo vobec nestiahnutymi stredmi. O prvej povies, ze naozaj ma stredov dost a ze pri troche upravy sa Ti paci najviac (uprava=stiahnut trochu stredy ? :) ). Ale chytis sa samozrejme poslednej extremnej ukazky a dalej si rozpravas o svojej ""V"" teorii u Mesa Boogie, podkladas to historkami o gitaristoch, ktori si ""V"" nastavovali u Ozzyho... Ked si odmyslime ""V"" ukazku a budeme sa pozerat iba na tu prvu stredovu, bez EQ, co je vlastne original typicky Mark a porovname to s akymkolvek Marshallom, budes nadalej tvrdit, ze ma ten Marshall oproti tomu stredovejsi zvuk ? Pretoze tema je Marshall vs. Mesa Boogie a ja som v ramci nej povedal, ze typicke pre Marshall je to, ze ma malo stredov - co rozhodne proti Markom v zakladnom nastaveni ma (ukazka c. 1)...
Citácia
Originally posted by kubo ...skus si na tvojom poslednom zvuku stiahnut gain a zahrat napr. AC/DC... zvuk bude nijaky, nebude mat stavu, drive...
Preco by som to robil ? Ked si budem chcet spravit zvuk typu AC/DC, ver, ze ho spravim a urcite ho nebudem robit tak, ze budem na ultragainovom metalovom sounde uberat gain. Prave preto hram na Marku, ze tam ten zvuk jednoducho mam, tak ako tam mam ""V"" a nemusim vychadzat z jedneho upravou gainu. A hlavne urcite nebudem vychadzat z ukazky c. 1, pretoze je okrem ineho prilis stredova a predsa len do gitaroveho doprovodu sa uberaju stredy. Toto asi Marshallisti nechapu, pretoze oni maju stredov malo, takze si ich naopak musia casto pridavat. To je OK, nie je to ziadna hanba, akurat ""Boogiesti"" sa nad tym iba usmievaju :). A hlavne: Ked hovoruim o uberani stredov v doprovode, nemyslim nastavovanie do ""V"". O tom hovoris stale iba ty, spominas vytahovanie basov a vysok. Samozrejme, ze je to blbost. Jimi Cimbala ma pravdu v tom, ze je rozdiel, ci hra gitara sama alebo s kapelou, takisto, ze dole ma byt kopak a basa. Akurat ja som ani nnetvrdil nic ine. Jedine, co tvrdim je, ze do doprovodu sa stahuju stredy. Na marshalle nie, pretoze ich ma malo - a to tvrdim tiez :).
Citácia
Originally posted by kubo ...dufam ze sa nebudes hnevat ak ti napisem ze toto ani zdaleka nie je bezny rockovy zvuk...
Ano, s tymto suhlasim, rozhodne som nenechaval ukazku rockoveho zvuku, ale nechal som sa tak nejak uniest...
Citácia
Originally posted by kubo ...ja pocuvam vacsinou staru klasiku - sabbath, ozzy, zeppelin, ac/dc, guns --- vacsinou vsetko marshallisti, zvuk maju perfektny aj na doprovod...
Akurat ani jeden z tych zvukov ja nepovazujem za klasicky Marshall. Pretoze hral som na dost Marshalloch, bez uprav a predkrmov a ani jeden z nich tak nehral. Niektoremu chybalo len vypeckovat (AC/DC), niektorym by chabalo to, ze dnes uz nikto poriadne nevie (vcetne samotnych gitaristov), ze cim to vlastne vtedy krmili a ako to nahravali (Sabbath, Zeppelin). A niektorym chybal tuning zvnutra Ozzy ( :hm: ) ). Uz som to pisal na zaciatku a zopakujem sa. Prerabanie a upravovanie Marshallov je disciplina, ktora u inej znacky nema obdobu - povie ti to kazdy vyrobca alebo opravar, co robi s lampovymi strojmi.
Zaznamenané
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #81 kedy: 20. Jún , 2005, 16:27:36 »

RASTIS:Ano,Marshally sa casto upravuju a dokrmuju,ale vies preco?
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #82 kedy: 20. Jún , 2005, 16:32:06 »

Hm, nechaj ma hadat. Lebo stoja za prd a malo skresluju?
Zaznamenané

Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #83 kedy: 20. Jún , 2005, 16:42:46 »

Mesa Rectifier je koncepcne Britske zapojenie, takze korekcie funguju podobne ako na Marshalli. Inak mal som v sobotu vedla seba Jimiho a moj aparat. Marshall JCM900 + box Marshall1960A a moju zostavu MesaTriaxis 6L6 koncak a box 4x12"" Eminence Governor. Obe zostavy hrali dobre. Marshall hral ako Marshall. Boogie ako Boogie. Da sa hrat aj na tom, aj na tom. Este som skusil dat Triaxis do koncaka JCM900 a jeho bedne, to uz znelo inak.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #84 kedy: 20. Jún , 2005, 16:44:34 »

Citácia
Originally posted by Jimi Cimbala RASTIS:Ano,Marshally sa casto upravuju a dokrmuju,ale vies preco?
Nejak ma to vnutorne taha suhlasit s MartinomLM, ale odpoviem Ti, ze urcite preto, aby si kazdy prisposobil Svoj Marshallik k Svojmu obrazu - vyslovene pocitovka :). Ale ty si asi myslel nieco ine, ze ?
Zaznamenané
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #85 kedy: 20. Jún , 2005, 16:44:46 »

no teeeeeda:-))))))Myslim,ze na toto dokaze odpovedat,len ten kto marshall pozna fakt dost dobre.Ono sa to zda ako nevyhoda,ale opak je pravdou.Dajte este par nazorov....
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #86 kedy: 20. Jún , 2005, 17:00:30 »

Cize Marshall pomaha ludom vzdelat sa v elektrotechnike (vyslovene ich prinuti) aby si ho mohli upravit :)
Zaznamenané

Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #87 kedy: 20. Jún , 2005, 17:02:35 »

RASTIS:V podstate mas pravdu.Marshall ma taku svoju typicku farbu ktorou je zaujimavy.Mne sa napr.tento ""marshallovsky smrad""strasne paci,ale chcem na zem aj skatulku,ktora sa mi paci tiez.Marshall je fakt dobry v tom,ze do neho zapojis skatulku ktora ma skreslenie /ci uz intenzitou,alebo farbou/ podla tvojich predstav a da sa to namiesat tak,ze tam mas z oboch to,co chces.To sa mi zatial na inych aparatoch nepodarilo do uspokojivej miery dosiahnut.A to sa mi na marshalle strasne paci.Vzdy je to marshall,ale mozes si ho namiesat na stotisic sposobov.Marshall je ""priatelsky"" k skatulkam,ale zaroven si zachovava ""to svoje marshallovske""Dnes mam skatulku XYZ a zajtra si kupim skatulku ABCD.Bez nejakych komplikacii si nastavim marshall tak,aby mi vyniklo to co chcem zo skatulky ABCD,ale ten Marshall tam zostane.Tam kde ho budem chciet.
Zaznamenané

kubo
okukávač

Príspevkov: 0


« Odpoveď #88 kedy: 20. Jún , 2005, 18:19:10 »

ok, ze je mesa do V som povedal, ale ked si spominas hovoril som o dual recte, ktore je zasa v zakladnom nastaveni skor do V, ty si zacal o marku atd...a pisal som aj ze som na marka nehral len pocul a vacsinou do V - spominana metallica napr. ale to je teraz uz jedno :) a inac napadol ma Santana tiez mark... ma dobry zvuk a neni V :) ano ano urcite trochu ubrat stredy tam je toho vela ok :) v tom druhom extreme som sa zasa nechal uniest ja :), pretoze darthez aj roberto ho vyhodnotili ako THE BEST...ani ja som nepovedal ze je zly...len mam rad iny zvuk. to neesu historky to bolo tak ale ked myslis :) len som pisal ze ked hral gillis na bugine tak to nebolo ono tot vse... presvedcil si ma ze mark tie stredy ma, povedal by som, ze su take dost ostre, agresivne, marshall ich ma tiez ale su podla mna take uhladenejsie,prijemnejsie,, su v inom pasme ako som pisal marshall ich ma polozene vyssie, mesa nizsie. ...a predsa len do gitaroveho doprovodu sa uberaju stredy. Toto asi Marshallisti nechapu, pretoze oni maju stredov malo, takze si ich naopak musia casto pridavat. ---- nooo ale sak ja stale sa chcem k tomu dostat, ze ked ich uz raz pridam tak ich tam rozhodne malo nie je :) a tym padom na doprovod stiahnem, ked uz nahodou :) ze marshall treba vyhulit aby hral to je jasne a snad jedna nevyhoda. to, ze sa bezne upravuju a upravovali je samozrejme, ale podla mna aj v tom je ta sila. je to konstrukcne jednoduchy aparat kde vymenou paru suciastok sa da upravit zvuk podla toho kto ako chce. kto tomu trochu rozumie tak s tym nema problem. preco to neurobit ak sa to da? videl som rozobraty marshall aj mesu dual recto. DR by som teda upravovat nechcel ked som to videl zvnutra :) napriklad sepultura hra na hot-rod JCM800 a to je masakralny metalovy zvuk. ziadny aparat toto nenapodobni. ano ano vsetci tito marshally krmili to je pravda a pravda je aj to, ze uz mozno nikto nevie cim, randy ked hral s ozzym mal mxr distortion+ a za tym 10 pasmovy graficky EQ :), este zeppelinaci myslim nejaky electro harmonix a take veci...
Zaznamenané
kubo
okukávač

Príspevkov: 0


« Odpoveď #89 kedy: 20. Jún , 2005, 18:23:36 »

dr.karpathorky: ano mesa rectifier je britske zapojenie, schema preampu orange kanalu je rovnaka so soldanom slo100, az na mensie upravy jimi cimbala: 100% suhlas, presne preto mam aj ja rad marshall, stale pocut ze je to ono :)
Zaznamenané
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 172 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.076 sekund, 23 otázok.