Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. September , 2024, 14:13:41
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: EQ  (Prečítané 2462 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
buro
stály hosť
*****
Príspevkov: 754


http://sk-sk.facebook.com/people/Maros-Jurina/1544


WWW
EQ
« kedy: 16. Máj , 2009, 20:33:13 »

Zdravíčko,Dlhšie ma trápi ,že mam stredovýškový , až výškový zvuk. Myslel som si že to robí ten box marshall ,tak som skúsil kolegov VK box a tiez to bolo dosť výškové... Tak som zase skúšal krútiť EQ na ampe ,ale stale to nebolo ono, chýbala tomu "hmotnosť" a nakoniec som do toho pichol gitaru kolegu - Ibanez GRG70 a zrazu to hneď nabralo na hmotnosti a liezol z toho presne ten zvuk aký chcem. Len teraz neviem či za to môže gitara ,alebo snímač, alebo to ako tam je osadený ,keďže niesom najšikovnejší  Keďže sa chystám tento rok kúpiť novú gitaru, túto si chcem nechať ,pretože predať by osm ju musel veľmi lacno... Takže radšej ju použijem ako zálohu,resp. iné ladenie. Myslíte že by mi mohol pomôcť EQ na dodanie pevnejšieho zvuku ? Ak áno tak aký ? Alebo je to iba tým EMG ?
Zaznamenané

Schecter C7 Hellraiser, Sterling by MM JP70, Ibanez MTM2 - Dunlop DB Wah - JTamps screamer - Korg Pitchblack - BOSS NS2 - Peavey 6505 - MXR Carbon Copy - HB 2x12
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #1 kedy: 16. Máj , 2009, 20:58:10 »

mozno by ti pomohol aj nejaky masteringovy, dynamicky procesor s funkciou exciteru, enhanceru.. ja pouzivam behringer ultramizer, ja si na nom skrtim trochu "bzucanie" a strkovite vysky a pridavam basy. tebe by to urobilo rovnaku sluzbu iba naopak.
Zaznamenané
xing
stály hosť
*****
Príspevkov: 936



« Odpoveď #2 kedy: 17. Máj , 2009, 12:23:18 »

Donesiem ti skusit ten moj Rocktron Nitro - minule som zabudol.
Ak si vravel ze s inou gitarou bol zvuk vpoho, tak snad zmena snimacov by tiez pomohla...
Zaznamenané
buro
stály hosť
*****
Príspevkov: 754


http://sk-sk.facebook.com/people/Maros-Jurina/1544


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 17. Máj , 2009, 12:55:40 »

Nooo boli tam tie take ostre , az bzučivé výšky ...takze na to su tie vselijake srandy hej ?  ha ha ha pozriem sa co to stoji. Povodne som planoval kupit ten 10pasmovy EQ od MXR ,ale bojim sa toho ze budem cítit ze to je "umelo vytvorené" Výmenu snímača budem volit za poslednú alternatívu, lebo som ho dostal ako darček od frajerky  ha ha ha tak by ho bolo blbé predávať  No hanbím sa.. Ten EQ by som mohol využiť tak že ak budem hrať na7micke tak napr na sola zvyraznim gitaru, a na tej starej gitare to nastavym aby to malo plnší zvuk
Zaznamenané

Schecter C7 Hellraiser, Sterling by MM JP70, Ibanez MTM2 - Dunlop DB Wah - JTamps screamer - Korg Pitchblack - BOSS NS2 - Peavey 6505 - MXR Carbon Copy - HB 2x12
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #4 kedy: 17. Máj , 2009, 12:57:18 »

Nooo boli tam tie take ostre , az bzučivé výšky ...takze na to su tie vselijake srandy hej ?  ha ha ha pozriem sa co to stoji. Povodne som planoval kupit ten 10pasmovy EQ od MXR ,ale bojim sa toho ze budem cítit ze to je "umelo vytvorené" Výmenu snímača budem volit za poslednú alternatívu, lebo som ho dostal ako darček od frajerky  ha ha ha tak by ho bolo blbé predávať  No hanbím sa.. Ten EQ by som mohol využiť tak že ak budem hrať na7micke tak napr na sola zvyraznim gitaru, a na tej starej gitare to nastavym aby to malo plnší zvuk
Rectifier hra sam o sebe bzucivo, takze s tym velmi nenarobis nic. A ovela lepsi ako 10band EQ je 6bd eq od MXR. Nesumi a tych 6 pasiem bohate staci. :)
 Na zdravie!
Zaznamenané

buro
stály hosť
*****
Príspevkov: 754


http://sk-sk.facebook.com/people/Maros-Jurina/1544


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 17. Máj , 2009, 12:59:18 »

No alle tak s tou Ibanezou sa mi ten zvuk pacil , noprmalne som bol zaskočenýze konecne z toho ide to čo chcem... OK 6tka by ma vysla nieco cez liter tak to by bolo este lepsie  Na zdravie!
Zaznamenané

Schecter C7 Hellraiser, Sterling by MM JP70, Ibanez MTM2 - Dunlop DB Wah - JTamps screamer - Korg Pitchblack - BOSS NS2 - Peavey 6505 - MXR Carbon Copy - HB 2x12
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #6 kedy: 17. Máj , 2009, 13:16:53 »

presne tako Brano povedal.. ta 6tka MXR bohate staci.. mal som 10inu a sla prec.. gitaru mas aku?
Zaznamenané

buro
stály hosť
*****
Príspevkov: 754


http://sk-sk.facebook.com/people/Maros-Jurina/1544


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 17. Máj , 2009, 13:23:56 »

Jackson JS30 Kelly , to ze ona hrala dost stredovo s povodnym snimačom . Teraz hra veľmi ostro. Môže to byť aj tým ,že nniesom najšikovnejší a dal som si to tam sám ?  Slabšie priletovaný kabel alebo co  No hanbím sa..
Zaznamenané

Schecter C7 Hellraiser, Sterling by MM JP70, Ibanez MTM2 - Dunlop DB Wah - JTamps screamer - Korg Pitchblack - BOSS NS2 - Peavey 6505 - MXR Carbon Copy - HB 2x12
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #8 kedy: 17. Máj , 2009, 13:24:59 »

Jackson JS30 Kelly , to ze ona hrala dost stredovo s povodnym snimačom . Teraz hra veľmi ostro. Môže to byť aj tým ,že nniesom najšikovnejší a dal som si to tam sám ?  Slabšie priletovaný kabel alebo co  No hanbím sa..
Co je to za snimac ?
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #9 kedy: 17. Máj , 2009, 13:27:50 »

Jackson JS30 Kelly , to ze ona hrala dost stredovo s povodnym snimačom . Teraz hra veľmi ostro. Môže to byť aj tým ,že nniesom najšikovnejší a dal som si to tam sám ?  Slabšie priletovaný kabel alebo co  No hanbím sa..

ano - mohol si ho zle zapojit.
Zaznamenané
buro
stály hosť
*****
Príspevkov: 754


http://sk-sk.facebook.com/people/Maros-Jurina/1544


WWW
« Odpoveď #10 kedy: 17. Máj , 2009, 13:32:38 »

EMG81 . No ,schému som dodržal ,ale mal som na mysli skôr to že napr tam bol jeden kablik prikratky , tak som tam dal vlastný... Ale to by podla mna skor sposobilo nejakú strátu signálu a nie pridanie výšok ,alebo sa mýlim ?
Zaznamenané

Schecter C7 Hellraiser, Sterling by MM JP70, Ibanez MTM2 - Dunlop DB Wah - JTamps screamer - Korg Pitchblack - BOSS NS2 - Peavey 6505 - MXR Carbon Copy - HB 2x12
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #11 kedy: 17. Máj , 2009, 13:36:56 »

nez si nakupis kopec blbosti, daj si skontrolovat gitaru... aspon tak by sa mi to zdalo logicke na Tvojom mieste.
Zaznamenané
buro
stály hosť
*****
Príspevkov: 754


http://sk-sk.facebook.com/people/Maros-Jurina/1544


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 17. Máj , 2009, 13:57:50 »

jj , ako ten EQ by som kupil tak ci tak mozno niekedy,ale tak to s tym letovanim ma predtym nejak nenapadlo. Dam to skontrolovat niekomu skúsenejšiemu  Žmurk
Zaznamenané

Schecter C7 Hellraiser, Sterling by MM JP70, Ibanez MTM2 - Dunlop DB Wah - JTamps screamer - Korg Pitchblack - BOSS NS2 - Peavey 6505 - MXR Carbon Copy - HB 2x12
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #13 kedy: 17. Máj , 2009, 13:59:21 »

BOSS GE-7
MXR 10 BAND EQ

 Na zdravie!
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2387



« Odpoveď #14 kedy: 17. Máj , 2009, 14:14:16 »

Menil si aj potenciometre na gitare alebo si tam nechal pôvodné?
Zaznamenané
lenivy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 516

lenivy cvicit


« Odpoveď #15 kedy: 17. Máj , 2009, 15:35:27 »

Az to vyriesis, daj vediet ako. Ja mam tiez lacnu gitaru a nehra ako gibson  Bavím sa skvele. Najhorsie je, ze neviem ci by pomohla vymena snimacov, ale ja si len tak brnkam doma pre seba, takze to neni vobec kriticke.
Ale mam taku poznamku - akekolvek ubratie vysok eqalizerom ubere vysky na vsetkych strunach, takze spodne struny mozu byt dost zahuhlane.
Zaznamenané

Hi Bender! Hi Fender!
buro
stály hosť
*****
Príspevkov: 754


http://sk-sk.facebook.com/people/Maros-Jurina/1544


WWW
« Odpoveď #16 kedy: 17. Máj , 2009, 17:04:19 »

Áno, vymenil som celú elektroniku , okrem prepínača. Predtým som používal len kobylkovy, takže krk som mal odpojený,ale teraz som ho priletoval aby som v medzipolohe dosiahol nejaké basy... Ono zmena tam oproti pôvodnemu bola, zvuk zacal byt cistejsi , pri vyssom gaine sa nezlievaju tóny a pod... len to proste nemá hmoptnosť  Smútim
Zaznamenané

Schecter C7 Hellraiser, Sterling by MM JP70, Ibanez MTM2 - Dunlop DB Wah - JTamps screamer - Korg Pitchblack - BOSS NS2 - Peavey 6505 - MXR Carbon Copy - HB 2x12
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2387



« Odpoveď #17 kedy: 17. Máj , 2009, 18:46:19 »

Ono sa niekedy stane že si tie snímače s gitarou "nerozumejú".Potom nepomôže nič len použiť iné snímače.
Zaznamenané
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.033 sekund, 22 otázok.