Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
21. September , 2024, 10:31:46
Strán: 1 ... 65 66 [67] 68 69 ... 90 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: rust2dust  (Prečítané 293252 krát)
0 užívateľov a 81 Hostí prehliada túto tému.
Duger
Hosť
« Odpoveď #990 kedy: 17. September , 2011, 01:32:14 »

sak vol...ak si skutocne myslis ze socialny stat ktory rozdava ludom peniaze v sucasnych podmienkach je spravny ked je príjem nižší ako výdaj, kludne ho vol...

...možnosti na lepší život má každý..sami sme si strojcami vlastného šťastia duger. Nemám rád ľudí ktorí hľadajú problém vo všetkom len nie v sebe :-)

To mas jak s tymi cedeckami..cedecka vsetkym zadarmo, alebo s prispevkom od statu, co su pre stat zbytocne vyhodene prachy ktore nic neriesia  a niekde inde budu chybat, (jeden pohlad), ...alebo..kapela povie, tak nahrali sme tu CD tu ho mate zadarmo stalo nas to take a take prachy, ale tak mate tazky zivot tak od teraz robime hudbu zadarmo..lenze uz ziadny dalsi album nevydame lebo si to vlastne nemozme dovolit, banky nam na to nepozicaju pretoze sme v minulosti boli nerentabilny, ale co by sme nespravili pre nasich fanusikov ze? :-D

a ku kupovaniu hudby..som student a tiez nemam vela prachov, ale ked nieco chcem mat tak si to kupim..nekupujem albumy kazdy mesiac ale minimalne raz za pol roka si spravim radost :-)



čiže je to moja chyba že na slovenku je nizka životna uroven ? v porovnani s EU sme na konci rebrička vo všetkom pomaly...ja nehovorim že to chcem zadarmo... to som ani raz nespomenul...ale jedno si napisal dobre... ked je nižši prijem ako vydaj .. nie len štatu.. ale aj ludi.. tak tie CD proste kupovať nebudem... baviť sa na tuto temu je blbe... iny nazor ma bratislavčan ktory ma ine podmienky na život ako človek čo robi 9,5 hodin denne soboty 5 hodin a dostane zato minimalku.... kebyže mam vlastny byt, kde by som este aj najom musel platit tak by som nemal ani na potraviny.. a ne to na CD-čka...

BTW: este dufam že si za pomoc grecku.. kde sa chudobny štat ma zložiť bohatemu aby sa mal este lepšie.. ved to je chore  Nechajte ma vydýchať ... to jak keby niekto kto ma plat 2000€ zrazu dostaval len 1500€ a chodil by pytať od ludi čo maju 300€ aby mu doložili do 2000€ lebo on je už tak zvyknuty žiť...
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #991 kedy: 17. September , 2011, 02:43:57 »

Jebte na politiku.  Bavím sa skvele Este ziadne hovno vo vlade nerobilo pre ludi, ale pre seba.  Zdravíčko
Zaznamenané

yeah
Hosť
« Odpoveď #992 kedy: 17. September , 2011, 02:45:00 »

Ja som jeden cas prepadol manii, ze som si kupoval originaly a podstatnu cast z nich ani doteraz nechapem, naco som kupoval. Mam par kuskov ku ktorym mam vztah, ale na vacsinu len sada prach. Fakt by ma neviem ako musela zaujat kapela aby som zatuzil vlastnit original. Vlastne vacsinu veci pocuvam len z youtube uz len, som lenivy si aj album stiahnut, resp. stiahnut aj stiahnem ale ani dopocuvat to nemozem v 99%. Akoze uznavam moralne pravo interpretov na ich placu, ale dnes sa nad tym vzrusovat je starost navyse - nevyriesite to. Zemegula sa toci, kapely hraju, albumy sa nahravaju, eter je prehlteny, kazdy den nove single, kapely kazdy mesiac nieco pomaly tocia, tak nejak tie katastroficke scenare o konci hudby nie a nie prist.

A neviem co je cudne natom, ze si nekupim album v pripade, ze nemam ani na veceru v pizzerii.
Zaznamenané
Duger
Hosť
« Odpoveď #993 kedy: 17. September , 2011, 02:57:06 »

A neviem co je cudne natom, ze si nekupim album v pripade, ze nemam ani na veceru v pizzerii.

som rad že aspon niekto to pochopil
Zaznamenané
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #994 kedy: 17. September , 2011, 08:35:18 »

Chlapci a politici si asi myslia že Slovensko=Bratislava. Doprial by som poznávací výlet po Slovensku kde je po prdel "hladových dolín" kde sú prakticky už iba starí ludia lebo mladí odtial zdrhli bez vidiny dobrej budúcnosti...
« Posledná zmena: 17. September , 2011, 08:36:00 od pelko » Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #995 kedy: 17. September , 2011, 08:51:16 »

neviem ci prave ohananie sa nejakym regionom alebo hladovymi dolinami je uplne namieste, pokial si kazdy sam nezodpovie otazku, ze ci aj nieco urobil preto aby nemal minimalnu mzdu a pod.
Zaznamenané
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #996 kedy: 17. September , 2011, 08:55:22 »

Šak robia, vo veľkom mladí odchádzajú do zahraničia alebo hlavného mesta a potom Blaváci pičujú že tam vychodniari robia bordel  Popiskujem si
« Posledná zmena: 17. September , 2011, 08:55:42 od pelko » Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #997 kedy: 17. September , 2011, 09:03:02 »

Šak robia, vo veľkom mladí odchádzajú do zahraničia alebo hlavného mesta a potom Blaváci pičujú že tam vychodniari robia bordel  Popiskujem si
tak potom ake bedakanie nad minimalnou mzdou?  Popiskujem si
Zaznamenané
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #998 kedy: 17. September , 2011, 09:07:46 »

Toto vobec nie len slovensky fenomen tych "hladovych dolin" , je to zial uplne bezne aj v inych omnoho vyspelejsich krajinach.
Videl som napriklad aj v USA uplne opustene mesta, uplne ako z hororu, auta zaparkovane pri ceste a opustene, prazdne domy, nikde nikoho, proste ludia nemali pracu a odisli odtial tam kde tu pracu mali sancu ziskat Smútim
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #999 kedy: 17. September , 2011, 09:14:32 »

Šak robia, vo veľkom mladí odchádzajú do zahraničia alebo hlavného mesta a potom Blaváci pičujú že tam vychodniari robia bordel  Popiskujem si


v nasej firme je dovolim si povedat asi tak 70% ludi co prisli zo vzdialenych casti slovenska, prakticky posledne 3 roky ak niekoho spoznavam, vacsinou to neni clovek co sa narodil v BA.. sranda je ze vacsina z nich picuje na bratislavakov uz len kvoli tomu lebo ich stoji mesacne vela ked si chcu ist domov oprat mame osrate slipy, pravidelne idem vo vytahu a pocuvam kktiny na adresu bratislavakov a vacsinou mam chut povedat - TAK CHOJ DO PICI NIKTO TA SEM NEVOLAL TY KUNDA PLESNIVA.. ked tychto ludi spoznavam vacsinou prve co sa ma opytaju je ze odkial som, pritom mna to nikdy ani nenapadne pytat sa.. ked poviem ze z BA tak si vytvaraju odstup a velmi starostlivo vyberaju temy a vyslovene vyhladavaju ludi s podobnym osudom aby sa mohli zgrupovat do malych utvarov a picovat spolocne nad cervenym vinom z krabice..  na druhej strane z mojho okolia co poznam bratislavakov nikto z nas nepicuje na vychodniarov a podobne ze by nam brali pracu alebo co, ano vtipky obcas su, ono je rozdiel robit si srandu zo systemu a toho ako to funguje ako vyslovene kategoricky nenavidiet urcitu skupinu ludi len preto, lebo ma v rodnom liste 'Bratislava'.. :) to len tak na margo..  to je asi take ako kebyze ja pridem robit s malou dusickou do UK a budem nenavidiet vsetkych britov za to ze maju vyssiu zivotnu uroven.. ak vacsinou vidim v robote rektalneho skialpinistu/tku co vie vsetko najlepsie a ide cez mrtvoly aby mohla zrat v lepsej restauracii, vascinou to je picka z hladovej doliny ako sme to nazvali :)  ja som rad ked spoznam normalnych ludi a je mi fuk odkial su.. len nerozumiem tomu mindsetu ze idem niekam zit a idem nemat rad tych ludi a budem na nich este aj picovat
« Posledná zmena: 17. September , 2011, 09:15:22 od kaolko » Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #1000 kedy: 17. September , 2011, 09:16:49 »

Toto vobec nie len slovensky fenomen tych "hladovych dolin" , je to zial uplne bezne aj v inych omnoho vyspelejsich krajinach.
Videl som napriklad aj v USA uplne opustene mesta, uplne ako z hororu, auta zaparkovane pri ceste a opustene, prazdne domy, nikde nikoho, proste ludia nemali pracu a odisli odtial tam kde tu pracu mali sancu ziskat Smútim


presne tak! v USA je tiez 'vidiek' tiez sa tam vacsinou ludia zivia jednoduchou pracou pripadne tym co im tam chyba a co potrebuju.. cize obchody s potravinami, bezninky, nejake obchody s agrotechnikou atd..  vsetci co nieco chcu dosiahnut ci uz vzdelanie alebo pracu odchadzaju do vacsich miest lebo proste tak to je
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #1001 kedy: 17. September , 2011, 09:21:20 »

Chlapci a politici si asi myslia že Slovensko=Bratislava. Doprial by som poznávací výlet po Slovensku kde je po prdel "hladových dolín" kde sú prakticky už iba starí ludia lebo mladí odtial zdrhli bez vidiny dobrej budúcnosti...


lenze z pohladu investorov to tak proste je ze slovensko= bratislava.. to neni vinou ludi co tu ziju to je stanovene tym ze sa BA nachadza na vyhodnej strategickej polohe a z hladiska obchodu nemame konkurencie schopnejsie mesto .. mas to tu blizko do pesti, viedne aj brna, je tu rieka ktora tecie od nemecka az po cierne more.. kebyze sa ma riesit problem hladovych dolin tak sme este na nizsej urovni pretoze na to najprv musia byt prachy ktorych uz ani v tomto nastaveni systemu nevyzera byt dostatok a ak sa ma udrzat nejaka podobna uroven globalne v celom slovensku tak vlastne by sa mali vsetci horsie nez teraz..  to preco investor nejde do banskej bystrice je proste preto lebo nema dovod s tymto politici nic nemaju.. ja mam taky dojem ze vsetci co toto kecaju nejak ocakavaju ze fico sa o nich postara lebo on je socialny.. p*čovina .. on rozdaval z toho co usetrila vlada pred nim.. a bude rovnako rozdavat zas o par rokov z toho co sa podari usetrit tejto vlade, bude mat velke reci ze jak on je solidarny..  toto je najhorsie.. ze vsetci cakaju ze im niekto nieco da ale tak to proste kua neni

ja by som tiez rad zarabal 5000e+ len za to ze rano vstanem z postele a som mily na ludi.. ale tak to nefunguje.. kazdy z nas ma moznost nieco spravit so svojim zivotom dam priklad na zaciatku 20teho storocia emigroval snad cely svet do USA..preco? presne rpeto ze vsade bola chudoba.. isli parnikmi do USA hladat lepsi zivot.. lebo nikde blizsie sa nedalo..predali vsetko co mali aby snad mohli robit v bani v statoch a usetrit prachy za ktore by as potom vratili a zili az do smrti lepsi zivot.. vela z nich tam ostalo vela sa vratilo.. bodka.. tak je to aj u nas.. ked potrebujes pracovat a si sikovny preco ostavat tam kde nie je dopyt po mojej praci? :)
« Posledná zmena: 17. September , 2011, 09:24:44 od kaolko » Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #1002 kedy: 17. September , 2011, 09:29:48 »

jo a asi tak v priemere 2/10 manazerov co mame su bratislavaci.. zvysok je tak ze 1 je povedzme zahranicnny a zvysnych 7 nie su ani nahodou 'blavaci'..to su vacsinou ti co pochopili ze system neriesi kde sa narodili ale co vedia Žmurk
Zaznamenané

pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #1003 kedy: 17. September , 2011, 09:30:21 »

jasne, maš pravdu, viem sa vžiť do role investora prečo tak rozmýšľajú... Len narážam nato že jedno mesto na 5melónov ludí je trochu málo... bohužial. A preto sa netreba diviť ak niekto napíše že si niečo proste nemôže dovoliť, predsalen nie každý môže zdvihnúť riť a zo dna na deň ísť o 300km bývať dalej. Rodina, priatelia, deti, manželky, záväzky...
« Posledná zmena: 17. September , 2011, 09:30:45 od pelko » Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #1004 kedy: 17. September , 2011, 09:31:36 »

Citácia: kaolko link=topic=79319.msg433556#msg433556 data=1316247680
lenze z pohladu investorov to tak proste je ze slovensko= bratislava..
z pohladu investorov uz ani slovensko nebude zaujimave pre investorov. naklady sa zvysuju, ludia chcu/potrebuju zarabat viac. bohuzial, pre zahranicnych investorov sme boli vzdy lacna pracovna sila a zacina sa to menit. vsak vid IBM, ktore chcelo otvorit dalsiu pobocku na SVK v hre bola zilina a KE a nakoniec uprednostnili polsko tusim? to je jedno. nedavno som bol konfere, ktore robilo prave IBM bola tam prednaska od nejakeho managera, ktory mal nastarosti business v EU a spominal tam presne toto, ze do teraz sa na slovensko pozeralo ako na LPS a ten mindset sa zacina menit v zmysle, ze uz nie sme zaostale opice a aj chceme za tu pracu viac. v tomto je napr polsko a ukrajina trochu pozadu, co aj celkom vysvetluje, ze preco IBM neotvorilo dalsiu pobocku na SVK
Zaznamenané
Strán: 1 ... 65 66 [67] 68 69 ... 90 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 21 otázok.