Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. September , 2024, 07:15:04
Strán: [1] 2 3 ... 9 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: projekt basova hlava 100W(ampeg svt3)  (Prečítané 24220 krát)
0 užívateľov a 23 Hostí prehliada túto tému.
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« kedy: 08. Január , 2010, 12:53:49 »

takže doma už 1rok sa mi vala tesla music 130 a už 3 roky nema moj basak vlastny apec  Bavím sa skvele

takže v lete mi doniesol racius šasko  Som frajer a až dnes už som si povedal ,že pome na to nech to odsypa pomalinky....

ked ,že basak hral na koncertoch vela krat cez SVT3 aj 4ku a aj ja som si pri zvučeni zabrnkal dost na tom ... tak som sa rozhodol
,že zaklad bude preamp AMPEG SVT3 pro  Beeee moderny amp na kt moj domorobo big muff hral jako vinko  Som za vodou kámo

POLE mi dodal schemu svt3jky
obrazok originalu na pokukanie funkcii na panely


v prilohe pridavam original schemy keby niekto chce...

* 534XXHB.PDF (244.79 KB - stiahnuté 286 krát.)
* 42601H15.PDF (207.3 KB - stiahnuté 227 krát.)
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #1 kedy: 08. Január , 2010, 12:58:09 »

takže k veci ..... chcem dat do kopy čo to bude mat a chcem vedet čo si o tom myslite...........

1.čo sa tyka koncaku to bude mat presenc a depth........ (to je jasne doladovat sa bude až ked zosik bude frčat ,čo sa tyka sučiastok)

2. potom ovladače GAIN,BASS,MID,MID swič,HI, master 1 a 2 prepiantelne na solo funkcu...

3.potom to mute tlačitko :D

4.Huh!Huh!Huh!Huh!???dalej vlastne ten prepinač low a -15db to je vlastne čo :-D?Huh!Huh!Huh!

tažko sa mi tam buchaju tie prvky ked neviem ako to poriadne splna funkciu , a jak to hraje zase tolko som nemal času sa s tymhrat ked som nevedel ani ako schema vapada

lebo tam pri tom -15db sa len rpepina 3M3 a 15K odpor z mriežky na zem  :)
« Posledná zmena: 08. Január , 2010, 13:05:37 od tipek » Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #2 kedy: 08. Január , 2010, 13:06:28 »

mal som svt3pro. -15dB bol myslim utlm pre aktivnu basu. HI bolo na zvyraznenie vysok a Lo bolo na basy.

budes tam robit aj tem ampegacky 5 polohovy prepinac na charakteristiku EQ?
Zaznamenané

o-yep sro
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #3 kedy: 08. Január , 2010, 13:15:55 »

okej supiš chalani teda vec vybavena OK tak to bude aj na aktivku teda super...


5: no ten  ten mid swič spravim tak že sa bude len v stredoch  prepinat hodnota kondiku...(dodam neskoršie schemu)

pozeral som original a nejako sa mi nechce navyjat tu cievku :-D jedine že by mi ju niekto spravil..... Bavím sa skvele

a taky použitelny prepinač mam doma takže neni problem spravit prepinač na 6 veci... napr..

6. ten graf EQ tam nedam.... miesto neho dam slučku pre krabičkovy EQ..a do fottswiču by som zakomponoval on/off ,na panel netreba on/off  ked krabička by bola položena asi na hlave  :)
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #4 kedy: 08. Január , 2010, 14:17:43 »

ja by som sa uprimne na ten 5 polohac vysral. v zivote som to nejako extra neriesil, par krat som akoze laboroval ale potom som to niekde nechal a hral.
Zaznamenané

o-yep sro
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #5 kedy: 08. Január , 2010, 14:38:04 »

ja by som sa uprimne na ten 5 polohac vysral. v zivote som to nejako extra neriesil, par krat som akoze laboroval ale potom som to niekde nechal a hral.

a ved dam tam len prepinač kondikov pre stredove frekvecie to bude celkom dobre  :)
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #6 kedy: 08. Január , 2010, 15:09:57 »

no takže kvazi schema na svete.....

1. neviem či nevyhodim komplet -poslednu eelktronku....Huh!
                                                   - dam miesto nej Huh! - aktivnu FX slučku ako v soldane...Huh!
                                                                                 - alebo  pasivnu  s volume na inserte.......Huh!

 2. eq sa ešte podla toho ako to bude hrat upravy sučiastkovo .. ale prepinač tam j ev podstate pre predstavu......


* schema_tipek_svt3.jpg (139.31 KB, 1815x869 - prehliadnuté 1216 krát.)
« Posledná zmena: 08. Január , 2010, 15:16:17 od tipek » Zaznamenané

vallamps
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 184

valla sa vratil !!!


« Odpoveď #7 kedy: 08. Január , 2010, 23:59:15 »

a ved dam tam len prepinač kondikov pre stredove frekvecie to bude celkom dobre  :)

mne vadi aj na aparate iba potak midle ten by som tam ani nemusel mat lebo je furt na nule Bavím sa skvele
Zaznamenané

seci za jedneho jebem na seckych :p
vallamps
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 184

valla sa vratil !!!


« Odpoveď #8 kedy: 09. Január , 2010, 00:02:05 »

no takže kvazi schema na svete.....

1. neviem či nevyhodim komplet -poslednu eelktronku....Huh!
                                                   - dam miesto nej Huh! - aktivnu FX slučku ako v soldane...Huh!
                                                                                 - alebo  pasivnu  s volume na inserte.......Huh!

 2. eq sa ešte podla toho ako to bude hrat upravy sučiastkovo .. ale prepinač tam j ev podstate pre predstavu......
na co slucku ako je v soldane? dve lampy na slucku je moc nee?? normalne z jednej lampy si sprav slucku ze pojdes z katody a na druhom systeme das normalne 1K5 odpurek a na to kondik a pojdes z anody na do koncaku....
no to zenelne zakruskovane daj do pice ked budes ma lampovy koncak tam spraf tu slucku Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 09. Január , 2010, 00:04:45 od vallamps » Zaznamenané

seci za jedneho jebem na seckych :p
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #9 kedy: 09. Január , 2010, 09:54:29 »

to si tam ty tak tie korekcie prerobil ? neviem, ten obvod v povodnej scheme, je dost velky, a nejaku funkciu isto ma, inac by ho tam asi nedavali a aj potenciometer stredov je v nom, takze myslim, ze nejako upravuje prekvencnu charakteristiku a slucka je potom az za nim. robis amp pre basaka, nie pre seba, tak tam neper veci ine, co sa snazil odladit tim inzinierov - lebo uz to vidim, ze z toho vznikne Marshall 800vka - vlastne uz aj vznikol  :)
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #10 kedy: 09. Január , 2010, 10:25:16 »

to si tam ty tak tie korekcie prerobil ? neviem, ten obvod v povodnej scheme, je dost velky, a nejaku funkciu isto ma, inac by ho tam asi nedavali a aj potenciometer stredov je v nom, takze myslim, ze nejako upravuje prekvencnu charakteristiku a slucka je potom az za nim. robis amp pre basaka, nie pre seba, tak tam neper veci ine, co sa snazil odladit tim inzinierov - lebo uz to vidim, ze z toho vznikne Marshall 800vka - vlastne uz aj vznikol  :)

ved v originaly tam kde som dal komplet korekcie bol len ovladač vyšok a basov....

stredy sa ovladali nejako dost divne z katody z nejakej spetnej vezby či jako .... na to tam je ta posledná lampa....

a korekcie som zobral z tohto zosilovača
ale to je len navrh to sa da všetko  zmenit .. s tym chcem laborovat ked bude zosik hrat.......
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #11 kedy: 09. Január , 2010, 10:34:08 »

ved v originaly tam kde som dal komplet korekcie bol len ovladač vyšok a basov....

stredy sa ovladali nejako dost divne z katody z nejakej spetnej vezby či jako .... na to tam je ta posledná lampa....


sak a povedal som nieco ine ? ved prave preto, ze na stredy tam bola zavedena dalsia lampa, tam na nieco sluzilo a boli to take "kvaziaktivne" stredy.
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #12 kedy: 09. Január , 2010, 10:50:55 »

na co slucku ako je v soldane? dve lampy na slucku je moc nee?? normalne z jednej lampy si sprav slucku ze pojdes z katody a na druhom systeme das normalne 1K5 odpurek a na to kondik a pojdes z anody na do koncaku....
no to zenelne zakruskovane daj do pice ked budes ma lampovy koncak tam spraf tu slucku Bavím sa skvele


ved takto som to stel.....


* schema_tipek_svt322211111.jpg (137.72 KB, 2218x869 - prehliadnuté 1042 krát.)
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #13 kedy: 09. Január , 2010, 10:52:49 »

sak a povedal som nieco ine ? ved prave preto, ze na stredy tam bola zavedena dalsia lampa, tam na nieco sluzilo a boli to take "kvaziaktivne" stredy.

tak ale jedna lampa len kvoli stredom + cievka a všetko možne nemožne  Bavím sa skvele..viem že ekd už tak už ale neda sa :D dam tam normalne zase nemože to byt taky zazrak normalne stredy a hentie... neičo tam je ale zase ,....
Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #14 kedy: 09. Január , 2010, 11:28:38 »

Tipek, a preco si to komplikujes.
Uz tym, ze si odstranil ten clen aktivnych stredov,si zrusil cely zvukovy charakter ampegu ako takeho.
A zacal by som asi koncakom,lebo ak ten nebude dostatocne rychli a silny,tak si tam mozes dat aj pozlateny preamp Genz Benz a aj tak to bude hrat jak s potopenej lode  Žmurk

A ked ti mozem poradit,tak preamp sprav : prvy system ,preamp ako fender aj s korekciami a druhy tie brajty a dipy s toho ampegu.Dalsia lampa moze byt ako FX a mas s dvomi lampami vybaveny pream
« Posledná zmena: 09. Január , 2010, 13:25:43 od brdo prvy » Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 9 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.052 sekund, 23 otázok.