Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. September , 2024, 09:19:19
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: projekt basova hlava 100W(ampeg svt3)  (Prečítané 24258 krát)
0 užívateľov a 6 Hostí prehliada túto tému.
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #60 kedy: 25. Marec , 2010, 08:32:46 »

a ved kua .... googlil som hladal som ale s tym gyratorom som vobec nepokročil nenašiel som nič take z čoho by som vedel ake hodnoty mam dat R a C v tom gyratore aby to fungovalo podla parametrov čo potrebujem.. ....... Bleee Bleee Bleee
ked mi daš niečo ako ten merač L a kapacity to je rada nad zlato ...

a ne chcem večeru tu maš žive kura sprav si hamburger  ako v mekači  ?§!.

Pajcni si hociktory EQ z basoveho ampu a len si vyselektuj cely rezonancny stupen pre danu frekvenciu.Co jednoduchsie ti mozem este poradit.
A ked si tam das pasma 300Hz - 1kHz - 3,2kHz ,tak tam mozes supnut rovno 3 potaky na stredy a nemusis tam davat ziadny prepinac.Jeden svab TL074 a si vysmisty  :)
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #61 kedy: 25. Marec , 2010, 10:31:36 »

brdo tedaaradiš mi ,že miesto tej cievky mam dat opajcnuty eq zniečo čo by malo pasma 300Hz - 1kHz - 3,2kHz a to by som dal  miesto tej cievky a prepinal to? mezdi tyma 3ma apsmami?

šasy mam už spravene navrhnute na ten ampeg čiže tam nemožem šupnut dalšie 3 ovladače :-D 
Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #62 kedy: 25. Marec , 2010, 13:15:06 »

brdo tedaaradiš mi ,že miesto tej cievky mam dat opajcnuty eq zniečo čo by malo pasma 300Hz - 1kHz - 3,2kHz a to by som dal  miesto tej cievky a prepinal to? mezdi tyma 3ma apsmami?

šasy mam už spravene navrhnute na ten ampeg čiže tam nemožem šupnut dalšie 3 ovladače :-D 
No to je horsie,ale da sa to.Neviem ,ci nahodou tie momentalne nepouzite  ( Gyratory ) nebudes musiet zazemnovat ,aby sa to nerozpiskalo.
...inac sak Gyrator sa da spravit aj s jednym KCčkom  Žmurk
« Posledná zmena: 25. Marec , 2010, 13:25:53 od brdo prvy » Zaznamenané
vallamps
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 184

valla sa vratil !!!


« Odpoveď #63 kedy: 25. Marec , 2010, 18:46:52 »

neviem na ktoru picu jebat tak gyrator a neviem co este Bavím sa skvele je to dobra vec na miesto ciefky ale na co to tam jebat?
neviem co si nespravis obycajny pramp z jednou lampou? sak ked si to odladis tak neni co riesit  Bavím sa skvele
ja som si tak amp spravil uplne jednoduche korekcie a jedna lampa, ma to seckeho jak dreva, a neviem si predstavit ze by som tam mal este davat gyrotor a nedaj boze ciefky sak z polmetrovej dosky by bola metrova  Bavím sa skvele
netreba robit komplikovane preampy na basu je to zbytocne podla mna treba mat poriadny a rychli koncak, ked budes mat paradny komplikovany preamp a na picu koncak tak si mozes aj cicinu dzgat do ampu a hrat to nebude  Bavím sa skvele
Zaznamenané

seci za jedneho jebem na seckych :p
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #64 kedy: 25. Marec , 2010, 19:10:10 »

neviem na ktoru picu jebat tak gyrator a neviem co este Bavím sa skvele je to dobra vec na miesto ciefky ale na co to tam jebat?
neviem co si nespravis obycajny pramp z jednou lampou? sak ked si to odladis tak neni co riesit  Bavím sa skvele
ja som si tak amp spravil uplne jednoduche korekcie a jedna lampa, ma to seckeho jak dreva, a neviem si predstavit ze by som tam mal este davat gyrotor a nedaj boze ciefky sak z polmetrovej dosky by bola metrova  Bavím sa skvele
netreba robit komplikovane preampy na basu je to zbytocne podla mna treba mat poriadny a rychli koncak, ked budes mat paradny komplikovany preamp a na picu koncak tak si mozes aj cicinu dzgat do ampu a hrat to nebude  Bavím sa skvele

ved nie každy chce hrat len tublatanku.........

basak hral na viacerych koncertoch na ampegu svt3-4 hral som na 3jku 10-15 minut točil krutil som a tie stredy su dost dobre na tom......

 v skušobni mame amp kde je clean copia fenderu koncak je rychly ,box s governormi basa hrala dobre alee hladam v tom iny zvuk proste nie klasika zvuk basa do hocijakeho bass ampu...... (skoro ako clean gitara)

aj s graf eq nenatočiš taky zvuk aky chcem to som už skušal proste treba tam určite to čo ma ampeg Si píš!!!
Zaznamenané

vallamps
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 184

valla sa vratil !!!


« Odpoveď #65 kedy: 25. Marec , 2010, 19:46:00 »

naa co ja hram tublatanku? :D
ja len pisem na co to tam jebkat ked to hra dobre aj bez toho
a uz som prisiel po dlhom case aj na to zee marshall neni dobry moc na basu :D nema to basy  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

seci za jedneho jebem na seckych :p
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #66 kedy: 25. Marec , 2010, 22:12:41 »

...tie stredy su dost dobre na tom......
 v skušobni mame amp kde je clean copia fenderu koncak je rychly ,box s governormi basa hrala dobre alee hladam v tom iny zvuk proste nie klasika zvuk basa do hocijakeho bass ampu...... (skoro ako clean gitara)
aj s graf eq nenatočiš taky zvuk aky chcem to som už skušal proste treba tam určite to čo ma ampeg Si píš!!!
Daj si tam plynule preladiteľné stredy.
Potenciometer 2 x 100 k by mal byť exponenciálny, v núdzi daj lineárny.
Pred vstupom daj sledovač, čiže potrebuješ 2 operáky (v jednom púzdre napr TL 072).
Andrej


* Prelai_stredy_200-4000_Hz_eb.GIF (3.79 KB, 410x350 - prehliadnuté 235 krát.)
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #67 kedy: 25. Marec , 2010, 23:47:54 »

ot   Popiskujem si otazka ma-nema  zmysel 4 koncove lampy na basu budit 2-jstupnovim budičom ako v ampegu?
aby bol pevny konec ako to tu všetci vypisujete? ked jedna 83 v niektorych situaciach je mäkka,,,,,,,,,
Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #68 kedy: 26. Marec , 2010, 08:58:10 »

ot   Popiskujem si otazka ma-nema  zmysel 4 koncove lampy na basu budit 2-jstupnovim budičom ako v ampegu?
aby bol pevny konec ako to tu všetci vypisujete? ked jedna 83 v niektorych situaciach je mäkka,,,,,,,,,
Tipek .ak ti bude stacit jeden stupen tak daj jeden ,ale aky Huh!
Sak uz aj ti Tesly 130-70-50 mali dvojstupnovy budic.
Ide o to ,ze s jednou lampou nesprvis idealny rozkmit,zaväzbenie konca a aj invertos s niskou vystupnou impedanciou.Preto sa pouzivaju viacstupnove.
Sak co ti to da pouzit o jenu ECC82 naviac ?
Urob invertor tak ako ho ma spravena MB Bass 400ka ,alebo Marshall Major
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #69 kedy: 26. Marec , 2010, 12:20:18 »

Daj si tam plynule preladiteľné stredy.
Potenciometer 2 x 100 k by mal byť exponenciálny, v núdzi daj lineárny.
Pred vstupom daj sledovač, čiže potrebuješ 2 operáky (v jednom púzdre napr TL 072).
Andrej
ale on riesi lampovy preamp
Sice hento by sa dalo uplacirovat aj s lampou ,ale to je tema uz o niecom inom.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #70 kedy: 28. Marec , 2010, 07:48:57 »

ale on riesi lampovy preamp
Sice hento by sa dalo uplacirovat aj s lampou ,ale to je tema uz o niecom inom.
Jáááj, že celolampa Huh!
Ale veď sa mu najviac páči SVT3, ten má od celolampy dosť ďaleko.
A ty sám si napísal:
"blbecku ,tie integrace su pohodlnejsie ako ta prijebana ciebka ,kera ti moze este aj nabrumovat a k tomu seckemu to aj nechodi bohvieako linearne.
Inac staci ti jeden integrac..."
Na basu by som sa na lampy vybodol, tam treba tučný kompresor.
Andrej
Zaznamenané
expotec
Hosť
« Odpoveď #71 kedy: 28. Marec , 2010, 09:28:25 »

a ved kua .... googlil som hladal som ale s tym gyratorom som vobec nepokročil nenašiel som nič take z čoho by som vedel ake hodnoty mam dat R a C v tom gyratore aby to fungovalo podla parametrov čo potrebujem.. ....... Bleee Bleee Bleee
myslim ze nieco take si mal vtedy na mysli. ak je to este aktualne, tak nech sa ti lubi  Na zdravie!
http://www.muzique.com/lab/gyrator.htm
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #72 kedy: 28. Marec , 2010, 19:09:12 »

Tipek chce preamp ako SVT3 a k tomu klasický lampový koncák.A s tou lampou na basu je to subjektívne ale kto neni hluchý tak vie že je to uplne o inom,druha vec je vkus.
Prepáč, ale trochu ťa poopravím: Nie kto neni hluchý, ale kto nie je slepý. Muzikanti často počúvajú očami, keď vidia v zosíku svietiť žižinky, tak sa im zvuk páči. Nechcem znovu opakovať, čo už som písal o zosíku HARTKE v sekcii BASY, ale som ochotný odprisahať, že rozdiel medzi lampovým a polovodičovým preampom nerozoznáš, kým ich neprebudíš. Dôležitý je koncák, lebo ten sa dostáva do skreslenia.
Zaznamenané
kominak
nováčik
*
Príspevkov: 46


« Odpoveď #73 kedy: 28. Marec , 2010, 19:52:53 »

Prepáč, ale trochu ťa poopravím: Nie kto neni hluchý, ale kto nie je slepý. Muzikanti často počúvajú očami, keď vidia v zosíku svietiť žižinky, tak sa im zvuk páči. Nechcem znovu opakovať, čo už som písal o zosíku HARTKE v sekcii BASY, ale som ochotný odprisahať, že rozdiel medzi lampovým a polovodičovým preampom nerozoznáš, kým ich neprebudíš. Dôležitý je koncák, lebo ten sa dostáva do skreslenia.

Ak prebudis preamp, tak sa lampa dostava do skreslenia aj tam. Ide o to, po akom  zvuku ides  - tie skreslenia zneju rozne. 
Koncak sa dostava do skreslenia pri jedinej hlasitosti (tej najvyssej Žmurk ) - co je dost neuniverzalne skreslenie.
Mozno zvukar pri odposluchu rozdiel medzi lampovym a polovodicovym preampom nespozna (po tom, co to prehnal cez 3 eq a kompressor  Ja som čert.. - robil som zvukara...), ale basak to vacsinou pociti  - lampa vzdy trochu kresli a jej  dynamika  je ina,  reaguje na hru odlisne. Nie je to velky rozdiel, ale citit ho.
Napr. poznam viacerych basakov, ktori maju lampovy preamp + mosfet koncak a su spokojni so zvukom. Ja si rad nahravam basu cez lampovy preamp, ktory je nastaveny v bode, ked prave zacina kreslit  a vtedy to zneje velmi fajn - tak ako som zvyknuty z nahravok, ktore mam rad.
Tot moj nazor.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #74 kedy: 28. Marec , 2010, 20:19:38 »

resume,populacia žije v omyle a desiatky kilov nosí kvoli pastve pre oči?
Súhlasím


kominak napísal:
"Napr. poznam viacerych basakov, ktori maju lampovy preamp + mosfet koncak a su spokojni so zvukom."

Súhlasím aj s tebou, kedysi som hral na base, hral som na celolampách aj celotranzistoroch. Vždy som bol spokojný, lebo to boli dobré aparáty.
Zaznamenané
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.045 sekund, 23 otázok.