Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
24. September , 2024, 14:19:46
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Multiefekty Zoom, Boss, Line 6 alebo Korg  (Prečítané 6838 krát)
0 užívateľov a 10 Hostí prehliada túto tému.
tiger02
nováčik
*
Príspevkov: 9


« kedy: 04. Jún , 2010, 13:26:06 »

Prednedavnom som si kupil gitaru Epiphone LP Prophecy EX.
Chcel by som na nej hrat hlavne doma, takze zhanam multiefekt ktory by som mohol prepojit priamo na sluxadla.
Rozmyslal a studoval nieco ohladom tyxto:

Zoom G2.1nu
http://www.zoom.co.jp/english/products/g2nu/

Line 6 Floor pad
http://line6.com/floorpod/

Boss ME 20
http://www.bosscorp.co.jp/products/en/ME-20/

Korg AX10A
http://www.heartofaworshipper.com/Korg%20AX10A%20Review.htm

ma niekto skusenosti s tymito meltiefektami (viete napisat nejake vyhody / nevyhody). doteraz som nemal ziaden efekt a nexcem kupovat postupne krabicku na vsetko, tak preto by som skusil multiefekt, len sa neveim rozhodnut ktory.


« Posledná zmena: 04. Jún , 2010, 13:32:39 od tiger02 » Zaznamenané
zakky
Hosť
« Odpoveď #1 kedy: 04. Jún , 2010, 13:34:41 »

ja som mal doma podxt live a nacvicenie uplne super, aj live sa stym dalo hrat .... takze podla mna ked si kupis pod urcite zle nespravis
Zaznamenané
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #2 kedy: 04. Jún , 2010, 13:37:55 »

podla mna uplne najhorsi sposob ako hrat na gitare, je hrat cez multiefekt na sluchadla  Bavím sa skvele
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
zakky
Hosť
« Odpoveď #3 kedy: 04. Jún , 2010, 13:39:12 »

podla mna uplne najhorsi sposob ako hrat na gitare, je hrat cez multiefekt na sluchadla  Bavím sa skvele

ked chces hrat doma a neotravovat rodicov alebo susedov tak to taka tragedia nieje, lepsie ako stale cvicit na sucho
Zaznamenané
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #4 kedy: 04. Jún , 2010, 13:42:48 »

ked chces hrat doma a neotravovat rodicov alebo susedov tak to taka tragedia nieje, lepsie ako stale cvicit na sucho

ja byvam v panelaku, nikdy som nemal problem so susedmi, nehravam nejako moc nahlas, podla mna aj uplne potichu je lepsie (maval som to asi tak nahlas, ako trochu silnejsie pustene radio), ako hrat na sluchadla, ale kazdemu sa asi nieco ine paci
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #5 kedy: 04. Jún , 2010, 13:44:26 »

ten pod bude asi z tych prvych, co?

ak to ma byt multak, tak teraz mam doma zoom g2nu, vie to byt aj ako zvukovka k PC, co je vyhoda, minus su trochu obmedzene moznosti nastavovania efektov, plusom zase editacia cez PC. vie to hrat celkom pekne aj na sluchadka aj do kompu na repraky, aj do lampoveho konca na velku bednu.

ak to nemusi byt multak, tak z PODov sa mi pacila posledna verzia a tu by som ti dal do pozornosti zvukovky od line6 pod studio, najlacnejsie gx stoji okolo 80-90eciek, mas k tomu soft pod farm, co by mala byt nejaka zakladna verzia zvukov/efektov co su v pod X3, tiez to vie hrat pekne, ked sa to nastavi. (ak to teda chces na doma)

ked chces hrat doma a neotravovat rodicov alebo susedov tak to taka tragedia nieje, lepsie ako stale cvicit na sucho

ja byvam v panelaku, nikdy som nemal problem so susedmi, nehravam nejako moc nahlas, podla mna aj uplne potichu je lepsie (maval som to asi tak nahlas, ako trochu silnejsie pustene radio), ako hrat na sluchadla, ale kazdemu sa asi nieco ine paci
ja mam doma problem, ked uz to mam pustene trochu hlasnejsie ako to spominane radio...cize vtedy su sluchatka na nezaplatenie..hlavne mat hocaky aparat, ci repraky pustene na takej hlasitosti, ze ti to prehlusi gitara nasucho, je viac nachuja, jak cvicit so sluchatkami.. (IMHO)
« Posledná zmena: 04. Jún , 2010, 13:47:20 od styrioci » Zaznamenané
tiger02
nováčik
*
Príspevkov: 9


« Odpoveď #6 kedy: 04. Jún , 2010, 13:45:22 »

podla mna uplne najhorsi sposob ako hrat na gitare, je hrat cez multiefekt na sluchadla  Bavím sa skvele
Mozno hra cez sluchadla nie je nic moc, ale hram len pre seba a tak mi nevadi, ze to nie je cez reprak, mozno ten si dokupim neskor...teraz sa xcem naucit hrat a s efektom to je vacsia sranda ako len tak...nasuxo.
Zaznamenané
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #7 kedy: 04. Jún , 2010, 13:45:49 »

ja byvam v panelaku, nikdy som nemal problem so susedmi, nehravam nejako moc nahlas, podla mna aj uplne potichu je lepsie (maval som to asi tak nahlas, ako trochu silnejsie pustene radio), ako hrat na sluchadla, ale kazdemu sa asi nieco ine paci

Suhlas na sluchatka je to dost o nicom, to ma nebavi ani cez Axe fx :).

Ale k veci, kludne si kup za par supov PocketPod a uvidis ci ta to bavi cez sluchatka, alebo nie. PocketPod pripadne vyuzijes niekde pred koncertom na rozohratie, ked by si si neskor kupil nieco lepsie.
Zaznamenané
Duger
Hosť
« Odpoveď #8 kedy: 04. Jún , 2010, 13:46:55 »

Skusenosti mam zo ZOOM G2.1u a potom z Line6 pod ale z tym čo nema pedal,  taky červeny velky,  jak ladvina :D neviem označenie

ZOOM g2.1u mam už okolo 2 rokov, je to slušny efekt...zaleži kde z tym chceš hrať.. a aj čo...spracovanie je kvalitne.. kombinacia kovu a tvrdeneho plastu, zvuky sa daju spraviť slušne.. a velka vyhoda ( aspon ja ju využivam) je USB vystup... cez ktory si nahravam veci...inač momentalne vyšiel novy model z označenim zoom G2.1Nu ..ma prehladnejši dislpej a par zvukov naviac...dakde doporučujem... inač po zvukovej stranke je v pohode.. ale ma vela takych " vesmirnych" zvukov typu Buckethead... čiže sa z nim da aj dosť experimentovať

Line6 pod - z floor verzium nemam skusenosti.. ale tak čreva ma určite rovnake...je to efekt skôr na imitaciu lampovych aparatov, dosť pekne dokaže napodobniť slavne aparaty, takže tiež doporučujem...

k ostatnym sa nechcem vyjadrovať lebo by to nebolo objektivne :D ale z multiefektov by som nikdy nekupil Digitech alebo Behringer... na Korg som počul dobre ohlasy ale nepočul som ho este ani som z nim nerobil...
Zaznamenané
Duger
Hosť
« Odpoveď #9 kedy: 04. Jún , 2010, 13:50:50 »

podla mna uplne najhorsi sposob ako hrat na gitare, je hrat cez multiefekt na sluchadla  Bavím sa skvele

ked maš kvalitne sluchadla typu SENNHEISER .. tam v nich počuješ kvalitnejšie jak na niejakom domacom 15W kombe.. dovolim si povedať že je to na učenie este vhodnejšie.. lebo počuješ len to čo maš.. každu chybu.. a neruši ta okolity zvuk....

samozrejme že je to kus neprakticke.. ale zvukovo je to lepšie.. ale zas nie na sluchadlach za 5€
« Posledná zmena: 04. Jún , 2010, 13:52:33 od Duger » Zaznamenané
tiger02
nováčik
*
Príspevkov: 9


« Odpoveď #10 kedy: 04. Jún , 2010, 13:54:43 »

ked maš kvalitne sluchadla typu SENNHEISER .. tam v nich počuješ kvalitnejšie jak na niejakom domacom 15W kombe.. dovolim si povedať že je to na učenie este vhodnejšie.. lebo počuješ len to čo maš.. každu chybu.. a neruši ta okolity zvuk....

samozrejme že je to kus neprakticke.. ale zvukovo je to lepšie.. ale zas nie na sluchadlach za 5€

mam sluchadla AKG K514, takze nie uplne najhorsie... ale zas to nie je top trieda. ...myslim ze na domace hranie mi postacia
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #11 kedy: 04. Jún , 2010, 13:58:17 »

....toho Korga mám mám aj nejaké Philips veľkomembránové vyskúšam ako to funguje a zreferujem....aj som ho predával ale neúspešne....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
tiger02
nováčik
*
Príspevkov: 9


« Odpoveď #12 kedy: 04. Jún , 2010, 14:00:24 »

....toho Korga mám mám aj nejaké Philips veľkomembránové vyskúšam ako to funguje a zreferujem....aj som ho predával ale neúspešne....
dakujem
Zaznamenané
Duger
Hosť
« Odpoveď #13 kedy: 04. Jún , 2010, 14:02:02 »

mam sluchadla AKG K514, takze nie uplne najhorsie... ale zas to nie je top trieda. ...myslim ze na domace hranie mi postacia

jasne že hej.. moj osobny nazor je že sluchadla za 150€ sa zvukovo vyrovnaju Hi-Fi zostave za 1000€ .... napriklad aj ZIVE.cz.. ked robi testy špičkovych zostav.. tak to robia tak že si rovnaku ukažku vypočuju na SENNHEISER-och ... potom ich daju dale.. pustia zvuk z reprakov a hladaju nedokonalosti...
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #14 kedy: 04. Jún , 2010, 14:06:57 »

.....v podstate je to efekt na úrovni, ale s pod-om sa to nedá porovnať zvukovo, ale ani cenovo.....v tej kategórii je to veľmi dobrý efekt.....treba si ho vyskúšať....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.103 sekund, 23 otázok.