Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
19. Apríl , 2024, 14:27:55
Strán: 1 [2] 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ako na spev?  (Prečítané 21138 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
tommy321
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 330



WWW
« Odpoveď #15 kedy: 18. Júl , 2010, 21:12:56 »

no a co? nemozete podobne buzeracie nechat na slovencinarky a miesto toho mi poradit?
Zaznamenané

(Gitary:Ibanez RGT42DX, California (Strat kopia),M.Parker Akustika),(Aparat: Peavey 6505, Randall RX412M, Randall RG15XM) ,(Nahravanie:Tascam US-122MKII, Rode M3, Cubase 5)
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #16 kedy: 18. Júl , 2010, 21:16:55 »

uz som ty poradyl..  len ti sam sa mas moznostilny rozhodnut ako to stes ist ktorov cestoch.. nemislel som to tak wer mi..  Zdravíčko Na zdravie!
Zaznamenané

tommy321
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 330



WWW
« Odpoveď #17 kedy: 18. Júl , 2010, 21:24:32 »

a nenapada ta, preco si po cviceni citim hlasivky? tazko sa mi to popisuje, ale je to jako keby boly suche, a ked dospievam, tak ma jak keby hriali v krku, robim nieco zle, alebo to tak ma byt?
Zaznamenané

(Gitary:Ibanez RGT42DX, California (Strat kopia),M.Parker Akustika),(Aparat: Peavey 6505, Randall RX412M, Randall RG15XM) ,(Nahravanie:Tascam US-122MKII, Rode M3, Cubase 5)
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #18 kedy: 18. Júl , 2010, 21:27:52 »

no, poznam par ludi co spievaju a brali normalne solmucol ( to je volnedostupny liek co podporuje tvorbu hlienov a ich rozpustanie) asi aby sa im premazavali poraaadne alebo co :) to ze ta hreje v krku moze byt tym ze proste pracuju, aj ked si v posilke a nie si zvyknuty tak necvicene svaly palia.. vlastne aj tie cvicene lebo ked pali tak je dobre..  inak co je s paliim dlho tu nepostol nic proti metalu :D
Zaznamenané

yeah
Hosť
« Odpoveď #19 kedy: 18. Júl , 2010, 21:30:08 »

a nenapada ta, preco si po cviceni citim hlasivky? tazko sa mi to popisuje, ale je to jako keby boly suche, a ked dospievam, tak ma jak keby hriali v krku, robim nieco zle, alebo to tak ma byt?
Hlasivky su sval a spievanie pre ne nieje prirodzena cinnost. Preto zalezi aj od treningu. Urcite aj od genetiky (ak sa bavime o screamovani). Vela robi zla technika, zle dychanie. Ale v tomto ti uz moc neporadim... sam som sa o to jeden cas zaujimal, ale tie tutorialy ti toho moc neukazu, maximalne tam mas nahrate stupnice a podla nich spievas cvicenia, co je dobre sice... ale spievanie je aj vela (ked nie povacsine) o feelingu, takze najlepsie je hned od zaciatku vela spievat a hocico. Ale to su take moje neodborne nazory  Na zdravie!
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #20 kedy: 18. Júl , 2010, 21:30:36 »

no, poznam par ludi co spievaju a brali normalne solmucol ( to je volnedostupny liek co podporuje tvorbu hlienov a ich rozpustanie) asi aby sa im premazavali poraaadne alebo co :) ...
Cize to nebude pre moju frajerku zrejme...
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #21 kedy: 18. Júl , 2010, 21:32:32 »

Cize to nebude pre moju frajerku zrejme...

to neviem budem sa musiet na to pozriet trochu
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #22 kedy: 18. Júl , 2010, 21:35:05 »

to neviem budem sa musiet na to pozriet trochu
mas vizitku ?
Zaznamenané

evil
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 367



« Odpoveď #23 kedy: 18. Júl , 2010, 21:52:01 »

Tommy: Zbytocne asi riesis veci, ktore Ta tazko niekto na dialku bude ucit. Hlavne sa toho neboj, skusaj si spievat skladby, co sa Ti pacia, snaz sa intonovat, nie je od veci si to obcas nahrat a popocuvat. Ucitel spevu Ti urcite neuskodi. Hlavne nerob nic nasilu, az si hlasivky neznicis...
Zaciatky su vzdy tazke, ale ak na tom budes makat, urcite sa nieco priucis :).
To, co popisujes, je pravdepodobne bezna unava hlasiviek.
Inac Solmucol som mal, ked som bol chory, ale vzhladom k spevu to odskusane nemam. Velmi pomaha kalciovy sirup.
Drzim palce Zdravíčko
Zaznamenané

GODIN RULEZ!!!
shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #24 kedy: 18. Júl , 2010, 23:02:53 »

bolave hrdlo - to nie je ok, pi dostatok vody a ak stale pali hrdlo, namahas hlasivky, dynamiku treba robit vytlacenim vzduchu z branice.
ten "placement" v nosnej dutine, resp. "above the pencil" zo ZOS - skus predklonit trochu hlavu, cize bradu blizsie ku krku, tak to mozes lepsie citit
splhanie k tonom - ked mas skladbu, ktoru doverne poznas, tak si oboznameny aj s tonmi v spev. linke, a das to aj z pamati.
v Zen of screaming bolo mrte balastu, ale tam ukazovali len pointu, mas aj tie mp3ky na cvicenie k tomu? inak skus este "shelley kristen - singing voice lessons"  (audio)
 
Zaznamenané

Slayertplsko
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 142


« Odpoveď #25 kedy: 23. Júl , 2010, 17:13:00 »

bolave hrdlo - to nie je ok, pi dostatok vody a ak stale pali hrdlo, namahas hlasivky, dynamiku treba robit vytlacenim vzduchu z branice.

Toto je prave jeden z najrozsirenejsich mytov, asi skoro taky rozsireny ako ''otvaraj poriadne usta a prehnane artikuluj''. Oba su myty - nepomozu ti, skor uskodia. Prvy vytlaca privela vzduchu do hlasiviek, cim ich vysusuje (Tommy nieco take aj spominal) a unavuje, druhy vytvara napatie v hrdle a v spodnych polohach ti uplne znici rezonanciu. S tou vodou, mas, samozrejme, pravdu. Na zdravie!

Aj ked sa ti moze zo zaciatku zdat, ze pomahaju, nie je to tak. A je to aj dovod, kedy nie je mozno najlepsi napad najst si ucitela.

Bolest nie je OK, k hlasivkam sa nemozes spravat ako k bicepsom.

Dynamika je vysledkom rezonancie a ta sa dosahuje presne naopak (na to existuje inak velmi zabavne, ale narocne cvicenie, vola sa messa di voce). Ziaden vzduch sa nevytlaca, branicu treba drzat v polohe, ako ked zadrzis dych a predstavovat si, ze sa nadychujes. Takto sa cez hlasivky dostane podtlakom, ktory vznikne, len minimum vzduchu, ktore je potrebne na vznik tonu.

Strucny uvod mas tu:
http://thebelcantotechnique.now-here-this.com/index.php?option=com_content&task=view&id=33&Itemid=35

Druha vec, nemal by si sa branit ''opernemu pristupu'', je to zly napad. James LaBrie, Bruce Dickinson, Tony Harnell, Roy Khan a mnohi dalsi studovali operny spev a ani jeden z nich neznie ako Titta Ruffo ci Jussi Björling (ale ani nemaju taku namakanu techniku). Technika je technika. Tak ako na gitare je jedno, ci ziskas spravnu techniku hranim etud od Barriosa alebo cviceni od Petrucciho, kym je spravna, umozni ti hrat blues, folk, jazz, flamenco, metal atd. Samozrejme, kazdy styl moze mat svoje specifika (umele flageolety, chicken picking, bending etc.), ale ten zaklad je spolocny.

Rozhodne si nekupuj tie screaming DVDcka, su to take len aby bolo a mohli sme to predat. Brett Manning je tiez predrazena supr-dupr-wow-cool-pecka komercna blbost. Skus radsej nieco take:

http://books.google.com/books?id=GKji2afEA-gC&printsec=frontcover&dq=secrets+of+singing&ei=sdneS6uqKqfyygSUhJHhCQ&hl=sk&cd=1#v=onepage&q&f=false
http://books.google.com/books?id=I0e-b3xDwo8C&printsec=frontcover&dq=raise+your+voice&hl=sk&ei=_75JTOzkFMiOjAeX5p2yDg&sa=X&oi=book_result&ct=result&resnum=2&ved=0CC4Q6AEwAQ#v=onepage&q&f=false
http://books.google.com/books?id=YcDnkf2_x0oC&printsec=frontcover&dq=richard+miller&hl=sk&ei=DL9JTJ2JK87KjAf8nd3JDg&sa=X&oi=book_result&ct=result&resnum=1&ved=0CCcQ6AEwAA#v=onepage&q&f=false
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #26 kedy: 24. Júl , 2010, 08:27:26 »

Operný spev je úplne o niečom inom, aj to sú mýty, že tí čo chodili niekde na spev, všetci museli študovať operný. Naučíš sa dobre rozospievať akurát tvoj normálny hlas a furt musíš spievať v tzv maske. Ale nenaučíš sa narábať z hlavovou rezonanciou a hlavovým spevom (mylne sa nazýva falzet) a tzv mix voice, tj plynulý prechod medzi normálnym hlasom a hlavovým. Aby si vedel spievať v celom tvojom hlasovom rozsahu.

Zožeň si Bretta Manninga, je to to najlepšie, čo som zatiaľ na nete objavil za posledné roky.
Zaznamenané

Slayertplsko
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 142


« Odpoveď #27 kedy: 24. Júl , 2010, 08:56:08 »

Ale nenaučíš sa narábať z hlavovou rezonanciou a hlavovým spevom (mylne sa nazýva falzet) a tzv mix voice, tj plynulý prechod medzi normálnym hlasom a hlavovým. Aby si vedel spievať v celom tvojom hlasovom rozsahu.

No mame viacero opernych stylov, to je pravda. Teda ty vravis, ze v opernom speve sa ''nenaučíš sa narábať z hlavovou rezonanciou a hlavovým spevom (mylne sa nazýva falzet) a tzv mix voice, tj plynulý prechod medzi normálnym hlasom a hlavovým. Aby si vedel spievať v celom tvojom hlasovom rozsahu.''? Chapem to spravne?
Zaznamenané
1pablo
Hosť
« Odpoveď #28 kedy: 24. Júl , 2010, 08:58:27 »

Výborny príklad pre prácu z hlasom Album od Muse - Showbiz

čo ten tam robi som nepočul ešte nikde
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #29 kedy: 24. Júl , 2010, 09:01:32 »

No mame viacero opernych stylov, to je pravda. Teda ty vravis, ze v opernom speve sa ''nenaučíš sa narábať z hlavovou rezonanciou a hlavovým spevom (mylne sa nazýva falzet) a tzv mix voice, tj plynulý prechod medzi normálnym hlasom a hlavovým. Aby si vedel spievať v celom tvojom hlasovom rozsahu.''? Chapem to spravne?

ak sa nájde taký učiteľ, čo by to učil, možno by sa aj dalo naučiť. Ale mám veľa kamarátov operných spevákov a nikto sa to neučil a ani tak nespieva. Mužský operný spev je postavený na normálnom hlase. Ženský zas naopak na hlavovom.

Jediný operný spevák, ktorého som zachytil, že spieva v mix voice, aspoň si to myslím podľa toho, čo počujem, je český spevák Štefan Margita.
« Posledná zmena: 24. Júl , 2010, 09:03:53 od Pitu » Zaznamenané

Strán: 1 [2] 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.045 sekund, 22 otázok.