Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
27. Apríl , 2024, 04:19:44
Strán: [1] 2 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Kúpa 1. elektrickej gitary pre pokročilého  (Prečítané 10309 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
SeAn
nováčik
*
Príspevkov: 10


« kedy: 05. August , 2010, 09:14:09 »

Zdravicko ludia! tuto temu som zalozil, lebo som nevedel najst nijaku obdobnu...
Takze prjdem k veci... Chcem si kupit el. gitaru...
cenovy strop- okolo 6500 sk
styl hrania- rock az metal (Dream Theater) ale aby mala dobry zvuk aj bez efektu
ako efekt chcem kupit V-Amp 3
prosil by som vas, aby ste mi tu rozobrali na jednotlive casti gitary a popisali ich vyhody a nevyhody
(u konkretnych typov)
A samozrejme tipy na hotove modely gitar a vyrobcov...
Za vsetky zmysluplne rady vopred dakujem...
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1 kedy: 05. August , 2010, 09:15:39 »

Okolo 6500 korun, cca 220 € nekupis serioznu gitaru.
Zaznamenané

SeAn
nováčik
*
Príspevkov: 10


« Odpoveď #2 kedy: 05. August , 2010, 09:19:00 »

Okolo 6500 korun, cca 220 € nekupis serioznu gitaru.

Nehovorim ze musi byt nejaka xtra super ... na domace pouzitie a sem tam na nejaky koncert v skole
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #3 kedy: 05. August , 2010, 09:20:45 »

Nehovorim ze musi byt nejaka xtra super ... na domace pouzitie a sem tam na nejaky koncert v skole
Tak potom hocico, co najdes v tejto cen. relacii. Nejake Ibanez gitary, LTD, ...

Skor by som pozrel bazar, nez novu.
Zaznamenané

Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 05. August , 2010, 09:22:04 »

Za 220 euro kupis tak slusne snimace , nie gitaru.
To ani nema zmysel dalej rozoberat.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #5 kedy: 05. August , 2010, 09:22:45 »

je tu nieco ako FAQ na to (citaj fak) pozriem kde to je.. ale aby som nezabudol za 6500sk si toho moc nekupis k celkovej dlhodobej spokojnosti
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #6 kedy: 05. August , 2010, 09:24:26 »

http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,70353.msg200879.html#msg200879 inak ked si to teraz uvedomim tak dpc.. to fakt ludia nemaju prehlad o cenach nastrojov resp vobec sa nezaujimaju o veci okolo hrania na gitare? lebo ako pokorcily gitarista by mal mat clovek predstavu co asi aspon zakladne znacky stoja a kde hladat... a hlavne otazka vyhody a nevyhody tychto gitar ma dokazu vzdy na cenovej hranici do 7 litrov pobavit.. .vyhoda- zaplatis malo ... nevyhoda- je sanca 1:1 ze to bude hrat uplne zle

a inak mam pocit ze v sekcii gitary je pomaly kazda druha tema ze poradte gitaru za 5 bolsevikov..
« Posledná zmena: 05. August , 2010, 09:33:37 od kaolko » Zaznamenané

Yugi00
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1951


ctrl+mouse scroll


« Odpoveď #7 kedy: 05. August , 2010, 09:31:21 »

Za 250 uz mas napriklad ibanez rg350 alebo jackson js seriu alebo ak mas stastie tak natrafis na nejaku x seriu a to su akurat gitary pre teba. Ani supove ani zle... A presne tak hladaj bazare
Zaznamenané

Im a little princess
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #8 kedy: 05. August , 2010, 09:36:49 »

SeAn - tak kamarati profesionali Ti povedali, co a ako :)

Ale ne - v cene 220€ naozaj nie je velky priestor na vymyslanie... V podstate hocico nove, co kupis v nasich obchodoch bude defacto to iste, vacsina aj bude pochadzat z rovnakej fabriky bezohladu na znacku. Ono sa samozrejme da vymaknut aj uplne dobry nastroj za taketo peniaze, len to bude musiet byt nejaky internetovy predajca z ebay ci odkial s akousi vlastnou znackou a cele to bude viac dobrodruzstvo a nahoda, ako cesta na istotu...

Takze bez do velkeho obchodu s kamosom co uz gitaru ma a neni hluchy a blby a vyber si aka sa Ti paci.

Ak chces hrat to co pises, tak vyberaj s HB, alebo 2x HB - to su take tie dvojite snimace, na tu hudbu sa pouzivaju viacej, ako jednoite.

A veberaj taku, co nema paku, lebo to je iba ostara, hlavne pri lacnych gitarach...

Viac neni co poradit, jedine ze ak ja by som siel do tohto:

http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,81785.0.html - skusal som podobne viacej razy a su to fakt fajny gitary.
Zaznamenané
SeAn
nováčik
*
Príspevkov: 10


« Odpoveď #9 kedy: 05. August , 2010, 10:23:13 »

co sa tyka tych casti gitary... zjavne ste ma nepochopili vy profici! chcel som, aby ste mi predstavili jednotlive casti gitary AKO TAKEJ (Ake drevo, snimace, ovladace, strunnik,atd) . Viete... tym ze som pokrocily v hrani, neznamena este ze mam zosurfovane vsetky ponuky a znacky! Tiez dakujem tym profikom, ktori si myslia ze som John Petrucci, mam kazdy tyzden koncert, chcem gitaru za ne 6500sk ale 6500€, a bude ju dedit este 12 pokoleni po mne okolo 250 rokov. Fakt diki... namiesto toho, aby som si z tohto "gitaroveho" fora odniesol Zoparr dobrych rad, ma zbuzeruju majstri s gitarami za 50 000 sk, ochotni zbuzerovat dalsich 100 ludi po mne... Zrobili ste mi dobru naladu...
Seriozne dakujem tymto normalnym ludom rastis Yugi00 Branko, ktori mi normalne poradili....
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 05. August , 2010, 10:24:56 »

klud, normalne sa tu keca, nebud slecinka...  Na zdravie!
Zaznamenané
SeAn
nováčik
*
Príspevkov: 10


« Odpoveď #11 kedy: 05. August , 2010, 10:30:44 »

nech sa keca... ale tomu hovoris normalne? teba by to kusa neznechutilo?
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #12 kedy: 05. August , 2010, 10:30:58 »

Drevo na telo - podla mna je fajn mahagon na tvrdu muziku, aj ked JP hraval na lipovej gitare, ci uz Ibanez alebo prve Musicmany. Teraz sa dal na mahagon.
Drevo na krk - zvacsa javor, ale taktiez mahagon skor na tvrdsie zanre.
Drevo na hmatnik - eben

Snimace - ja Ti odporucam Bareknuckle Painkiller set, nemas co stratit na rock/metal. Skus EMGcka, Dimarzio (steve´s special sa mi osvedcil, Dsonic je vyborny) - opat na tvrdsiu muziku.

Kobylka - pevna, bez debaty. Napr. hannes bridge a pod.

 Na zdravie!
Zaznamenané

Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #13 kedy: 05. August , 2010, 10:34:14 »

Snimace - ja Ti odporucam Bareknuckle Painkiller set.

No vyborne, to sa akurat zmesti do 220€, len pockaj, uz mu neostane ani cent na gitaru  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #14 kedy: 05. August , 2010, 10:35:13 »

No vyborne, to sa akurat zmesti do 220€, len pockaj, uz mu neostane ani cent na gitaru  Bavím sa skvele
Tak chcel popisat casti gitary ako takej.  Bavím sa skvele Jasne, ze do 6500 sk sa nezmesti, ale odporucil som mu casti tela na rock/metalovu muziku.  Na zdravie!
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.071 sekund, 22 otázok.