Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
23. September , 2024, 08:26:00
Strán: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 37 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: je ten zvuk v prstoch ? :)  (Prečítané 67862 krát)
0 užívateľov a 23 Hostí prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #360 kedy: 01. Marec , 2011, 18:28:13 »

vysvetlim ako to chapem, nerozoznas rozdiel, ak brnkne na Ecko satriany, alebo joe, alebo nahodny okoloiduci, alebo ty. normalne, chytim gitaru a brnkem...rozoznas to ? o to sa jedna. jasne ze podla hry uz gitaristu rozoznas, ale to tiez nemusi uplne platit pretoze vid. nejaki japonci ... to su sialenci namakani a ja osobne by som to nerozspoznal. nehadam sa ze niekto ano, ale skor pochybujem o tom
ale prosim ta... sak snad nebudem rozlisovat nejaky ton a zvuk podla brnknutia do struny, ne ?
Zaznamenané

reeller_sk
stály hosť
*****
Príspevkov: 1432


My best friends are Jim, Jack and Johny


« Odpoveď #361 kedy: 01. Marec , 2011, 18:29:42 »

zamysli sa teraz a odpovedz mi fakt uprimne..to video, co som sem daval, toho satrianiho na tej preglejke..keby som ti to pustil bez obrazu a poviem ti, ze to hra nejaky james black z detroitu, hadal by si sa somnou, ze nemam pravdu, lebo to je stopro satriani?
ja ho mám napočúvaného hodiny v posledných dňoch, počúvam len jeho myslím, že by som sa opýtal či to neni satriani náhodou alebo povedal, že ci pana šak ten hrá podobne ako satriani, inak to video to som púšťal otcovi, keď som chcel od neho peniaze na aparát a on na to zabil no šak ale čo vymýšľaš, šak dobre ten zvuk je taký, ale stále to znie ako satriani šak. a to je fakt porota ktorá neni zaujatá.
Ale teraz pravdu opýtal by som sa Branka, lebo on to vie na 100 percent  Bacha na vec kamo!.
Zaznamenané

I love my VHT!
"proste, vzdy ked si ten final pustim, tak si spomeniem na ten regresivny bordel (kazdy hral iny rytmus, ale nie ako dream, ale ako metallica)"
:D:D...
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #362 kedy: 01. Marec , 2011, 18:31:32 »

ale prosim ta... sak snad nebudem rozlisovat nejaky ton a zvuk podla brnknutia do struny, ne ?

no na dokazanie toho, co jtakac mysli pod pojmom zvuk je to asi najednoduchsie  :) ze rozny gitarista, rovnaky gear =  rovnaky charakter zvuku. viem viem - naco, preco, ale v podstate cely cas ide iba o toto
Zaznamenané

reeller_sk
stály hosť
*****
Príspevkov: 1432


My best friends are Jim, Jack and Johny


« Odpoveď #363 kedy: 01. Marec , 2011, 18:34:54 »

vysvetlim ako to chapem, nerozoznas rozdiel, ak brnkne na Ecko satriani, alebo joe, alebo nahodny okoloiduci, alebo ty. normalne, chytim gitaru a brnkem...rozoznas to ? o to sa jedna. jasne ze podla hry uz gitaristu rozoznas, ale to tiez nemusi uplne platit pretoze vid. nejaki japonci ... to su sialenci namakani a ja osobne by som to nerozspoznal. nehadam sa ze niekto ano, ale skor pochybujem o tom
no počkaj, ale tu teraz obraňujete niečo na špecifických príkladoch, ktorých je veľmi málo a vyhovujú vašej teórií, ale na 99 percent ostatných absolútne neplatí, keď už sme pri vede a fyzike tak musíte pokryť aj tých ostatných 99percent príkladov a bude sa dať hovoriť o dôkaze.
Teraz vlastne chcete povedať, že brnkni tak aby to nemalo tvoj charakter, ale aby to znelo rovnako a ja brnknem tak isto a haha máme pravdu, ale o tom neni hudba ako to aj Braňo vravel. to rovno nech brnká nejaký univerálny brnkací stroj a povedzte že to brnká rovnako a ste tam isto. Zasa sa miešajú rozdielne veci a dokazuje sa jedna vec druhou, ktorá o tom nič nehovorí :).
Ešte dopíšem to éčko by sa dalo rozoznať možno, ale on tu týmto podkladal to, že nerozoznáme celú skladbu zahratú satrianim a to je jedno či to bol kohutik jaraby, alebo slovenská hymna, tam by sa to čo nazýva tón prejavilo a bystré uši slovenského šuhaja by to postrehli, že hop toto je satriani.
Takže si najprv dajme do kopy v hlave čo chceme povedať a za čo sa chceme postaviť lebo môžme dopadnúť veľmi zle. Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 01. Marec , 2011, 18:43:05 od reeller_sk » Zaznamenané

I love my VHT!
"proste, vzdy ked si ten final pustim, tak si spomeniem na ten regresivny bordel (kazdy hral iny rytmus, ale nie ako dream, ale ako metallica)"
:D:D...
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #364 kedy: 01. Marec , 2011, 18:35:52 »

Ja ti rozumiem, to uz je zas nejaka tvoja haluska ze si z toho postu vydedukoval, ze vlastne vobec nechapem o co ide...  ok, ale... to je absolutne neprijatelne, aby niekto videl vacsiu a hlbsiu spojitost medzi tymi dvoma "velicinami", nazyval to cele hmmm, cojaviem... zvuk a pouzival nejaku priblblu frazu ze "zvuk je v prstoch" ...? Ci fakt je to podla teba o tom, ze v tejto kauze proste existuje nejaka jedna absolutna pomenovatelna pravda?

ked raz mas dve rozny veci, napr. keksik a cokoladu, nemozes ich nazyvat obidve, ze cokolada..sice mozes, ale potom ked povies, ze si jedol cokoladu, tak ja neviem, ci si jedol keksik alebo cokoladu, ked to nazyvas jednym pojmom. toto by uz pochopili aj tie bystrejsie deti v materskej skolke

Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
reeller_sk
stály hosť
*****
Príspevkov: 1432


My best friends are Jim, Jack and Johny


« Odpoveď #365 kedy: 01. Marec , 2011, 18:39:20 »

ked raz mas dve rozny veci, napr. keksik a cokoladu, nemozes ich nazyvat obidve, ze cokolada..sice mozes, ale potom ked povies, ze si jedol cokoladu, tak ja neviem, ci si jedol keksik alebo cokoladu, ked to nazyvas jednym pojmom. toto by uz pochopili aj tie bystrejsie deti v materskej skolke


dejavu  Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

I love my VHT!
"proste, vzdy ked si ten final pustim, tak si spomeniem na ten regresivny bordel (kazdy hral iny rytmus, ale nie ako dream, ale ako metallica)"
:D:D...
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #366 kedy: 01. Marec , 2011, 18:40:51 »

no počkaj, ale tu teraz obraňujete niečo na špecifických príkladoch, ktorých je veľmi málo a vyhovujú vašej teórií, ale na 99 percent ostatných absolútne neplatí, keď už sme pri vede a fyzike tak musíte pokryť aj tých ostatných 99percent príkladov a bude sa dať hovoriť o dôkaze.
Teraz vlastne chcete povedať, že brnkni tak aby to nemalo tvoj charakter, ale aby to znelo rovnako a ja brnknem tak isto a haha máme pravdu, ale o tom neni hudba ako to aj Braňo vravel. to rovno nech brnká nejaký univerálny brnkací stroj a povedzte že to brnká rovnako a ste tam isto. Zasa sa miešajú rozdielne veci a dokazuje sa jedna vec druhou, ktorá o tom nič nehovorí :).

nie normalne chytis brnknes jeden ton. keby bol tech charakter v rukach tak sa to prejavi.  alebo aby to nebolo len brnkanie, tak nejaky palm mutting proste.

ale to je jedno, zas je to v polohe dokazov, mne to je uplne jedno. ja si myslim ze zvuk, tak ako ho chapem ja robi skor aparat. preto su oblubene lampove aparaty svojim charakterom, preto sa menia lampy v predzosikoch, preto su aj JJ, aj Sovtek, svetlana... dalej uz hadam nemusim pisat, ci ? ja nebudem nikoho presviedcat, je to uplne jedno. len mi to nedalo sa nevyjadril, sak sa diskutuje  :)
« Posledná zmena: 01. Marec , 2011, 18:42:49 od mario bross » Zaznamenané

Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #367 kedy: 01. Marec , 2011, 18:41:05 »

ked raz mas dve rozny veci, napr. keksik a cokoladu, nemozes ich nazyvat obidve, ze cokolada..sice mozes, ale potom ked povies, ze si jedol cokoladu, tak ja neviem, ci si jedol keksik alebo cokoladu, ked to nazyvas jednym pojmom. toto by uz pochopili aj tie bystrejsie deti v materskej skolke
Toto ty vies!  :) Presne je to to, co som vravel... cierna - biela? keksik - cokolada? zvuk - ton? A ked nazvem tu vec - sladkostou, co napcham do huby, ci je to keksik alebo cokolada, lebo mi to robi v podstate to iste a navyse slovo keksik znie velmi gay, budem pod bystrejsimi detmi v materskej skolke?  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 01. Marec , 2011, 18:42:04 od Krtko » Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #368 kedy: 01. Marec , 2011, 18:43:10 »

no co vladko ? nejak si sa opat vyhol mojmu postu, vobec nedavas pozor, do pice matere !  Bavím sa skvele
Zaznamenané

reeller_sk
stály hosť
*****
Príspevkov: 1432


My best friends are Jim, Jack and Johny


« Odpoveď #369 kedy: 01. Marec , 2011, 18:47:56 »

nie normalne chytis brnknes jeden ton. keby bol tech charakter v rukach tak sa to prejavi.  alebo aby to nebolo len brnkanie, tak nejaky palm mutting proste.

ale to je jedno, zas je to v polohe dokazov, mne to je uplne jedno. ja si myslim ze zvuk, tak ako ho chapem ja robi skor aparat. preto su oblubene lampove aparaty svojim charakterom, preto sa menia lampy v predzosikoch, preto su aj JJ, aj Sovtek, svetlana... dalej uz hadam nemusim pisat, ci ? ja nebudem nikoho presviedcat, je to uplne jedno. len mi to nedalo sa nevyjadril, sak sa diskutuje  :)
Teraz vieš čo tvrdíš, pokiaľ sa kuknem z okna tak tá zem je rovná, tak do p*če ako môže byť zem guľatá a pravda je predsa tá že zem je gulatá. Prejaví sa to isto aj pri jednom brnknutí, ale na rozpoznanie tej zmeny toho rozdielu potrebuješ pozorovať väčší celok a spätne potom môžeš analyzovať aj to jedno brnknutie.
Ale zasa sem pletieš dve rozdielne veci, teraz sme písali o tóne podľa jtakaca a teraz zasa si začal písať o zvuku.
To je jasné, že VHT hrá ináč ako mesa, ale to nehovorí nič o tom, že keď na to zahrá satriani tak to bude znieť inak ako keď na to zahrá dežo z osady.
Zaznamenané

I love my VHT!
"proste, vzdy ked si ten final pustim, tak si spomeniem na ten regresivny bordel (kazdy hral iny rytmus, ale nie ako dream, ale ako metallica)"
:D:D...
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #370 kedy: 01. Marec , 2011, 18:51:52 »

To je jasné, že VHT hrá ináč ako mesa

uz si to povedal, proste ja vnimam zvuk charakterovo a ten charakter tam bude, aj ci brnkne dezo s osady, alebo satriani.... si predstav hrat palm mutting na fuzze  :) co sa zlieva uplne. je to jeho charakter a hned rozoznam ze je to fuzz, aj ked na nom bude hrat hocikto a z toho fuzzu proste nezlievajuci a konkretny ton nedostanes
Zaznamenané

reeller_sk
stály hosť
*****
Príspevkov: 1432


My best friends are Jim, Jack and Johny


« Odpoveď #371 kedy: 01. Marec , 2011, 18:55:00 »

uz si to povedal, proste ja vnimam zvuk charakterovo a ten charakter tam bude, aj ci brnkne dezo s osady, alebo satriani.... si predstav hrat palm mutting na fuzze  :) co sa zlieva uplne. je to jeho charakter a hned rozoznam ze je to fuzz, aj ked na nom bude hrat hocikto a z toho fuzzu proste nezlievajuci a konkretny ton nedostanes
hej s týmto súhlasím, ten charakter zvuku aparátu alebo fuzzu tam bude tak isto ako tam bude ten ton prstov satrianiho alebo deža. Ale to sú dve rozdielne veci ako tvrdí jtakac, len stále som nepochopil potom to jeho odvodenie prečo nerozoznáme toho satrianiho, imho ide proti sebe teraz, proste si v celej téme protirečí a len to nezbadal. :)
Zaznamenané

I love my VHT!
"proste, vzdy ked si ten final pustim, tak si spomeniem na ten regresivny bordel (kazdy hral iny rytmus, ale nie ako dream, ale ako metallica)"
:D:D...
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #372 kedy: 01. Marec , 2011, 19:04:46 »

Ok, to bolo o aparatoch.

ale tu si mi neodpovedal k veci:
http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,84332.210.html

dole

kde dole? dole je napisane, ze som ako 5 rocny vraj  Bavím sa skvele
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #373 kedy: 01. Marec , 2011, 19:07:18 »

ja ho mám napočúvaného hodiny v posledných dňoch, počúvam len jeho myslím, že by som sa opýtal či to neni satriani náhodou alebo povedal, že ci pana šak ten hrá podobne ako satriani, inak to video to som púšťal otcovi, keď som chcel od neho peniaze na aparát a on na to zabil no šak ale čo vymýšľaš, šak dobre ten zvuk je taký, ale stále to znie ako satriani šak. a to je fakt porota ktorá neni zaujatá.
Ale teraz pravdu opýtal by som sa Branka, lebo on to vie na 100 percent  Bacha na vec kamo!.

no keby som aj priznal, ze mohol by si to uhadnut, ok..a teraz si predstav, ze by satriani zobral do ruky nejaky ten skaredy gibson 335, ci 355, ci ake cislo to je, myslim tu cervenu velku gitaru, pichol by to trebars do hiwattu a hral by nejaky dzezovy standard..uhadol by si, ze to hra satriani, iba podla audionahravky? ja osobne by som na toto stavil aj prachy, ze by si to neuhadol  :)
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #374 kedy: 01. Marec , 2011, 19:12:32 »

Toto ty vies!  :) Presne je to to, co som vravel... cierna - biela? keksik - cokolada? zvuk - ton? A ked nazvem tu vec - sladkostou, co napcham do huby, ci je to keksik alebo cokolada, lebo mi to robi v podstate to iste a navyse slovo keksik znie velmi gay, budem pod bystrejsimi detmi v materskej skolke?  Bavím sa skvele

ked nazves tu vec sladkostou, tak pomenujes mnozinu, kde patri keksik aj cokolada, ale su to dve rozdielne vyrobky, ktore maju svoje vlastne pomenovanie kvoli tomu, ze su to dve ROZDIELNE veci..co sa tyka logiky, ste na tom fakt dost velmi zle, ako pozeram  Popiskujem si Bavím sa skvele
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
Strán: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 37 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.053 sekund, 22 otázok.