Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
23. September , 2024, 14:32:19
Strán: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 37 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: je ten zvuk v prstoch ? :)  (Prečítané 68258 krát)
0 užívateľov a 66 Hostí prehliada túto tému.
ice:breaker
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 118


Solid Guitar


« Odpoveď #165 kedy: 28. Február , 2011, 17:43:43 »

to snad naschval sa taky robis ?  Nechajte ma vydýchať aky ton ? ktory ? C alebo cis ? co za ton ?  Nechajte ma vydýchať

tak to volaj: zvuk tonu (ktory ovplyvnuje gitarista) a vysledny zvuk (kde je to vsetko co predtym + aparat a dalsie veci) v kazdom pripade su to 2 odlisne veci mozes to volat akokolvek len chces ...
Zaznamenané

"blues je o slzach tecucich po licach ciganky ked ju zatvaraju za kradez a zneuzite dokladov na hyper uver !"
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #166 kedy: 28. Február , 2011, 17:46:54 »

tak to volaj: zvuk tonu (ktory ovplyvnuje gitarista) a vysledny zvuk (kde je to vsetko co predtym + aparat a dalsie veci) v kazdom pripade su to 2 odlisne veci mozes to volat akokolvek len chces ...
prrr pockat, pockat...a teraz ktore ovplyvnuje len gitarista a ktore len aparat, bo z toho tvojho mi tu nejak vychadza, ze v obidvoch "zvukoch" ma prsty gitarista, tak ako to teda je?  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 28. Február , 2011, 17:47:53 od styrioci » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #167 kedy: 28. Február , 2011, 17:49:01 »

tak ti teda gratulujem, si prvy gitarista, ktory ked pocuje, ze "ten gitarista ma dobry ton", tak si mysli, ze je to C, Cis, alebo nejaky iny ton  Na zdravie!

nerozumiem, ja praveze tvrdim, ze povedat "dobry ton" je vacsia blbost, ako povedat "dobry zvuk" ked to mame akoze v tej slovickarskej polohe. a ze "ton v prstoch" je uplna blbost, kdezto "zvuk v prstoch" je sice velmi vagne a malo hovoriace, ale urcite nie nespravne tvrdenie. tuto logika nepusti, nech sa aj po...hocico .
Zaznamenané
ice:breaker
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 118


Solid Guitar


« Odpoveď #168 kedy: 28. Február , 2011, 17:50:46 »

prrr pockat, pockat...a teraz ktore ovplyvnuje len gitarista a ktore len aparat, bo z toho tvojho mi tu nejak vychadza, ze v obodvoch "zvukoch" ma prsty gitarista, tak ako to teda je?  Bavím sa skvele

Ja neviem ci to je fakt taky uber komplexny problem pochopit to .... PRVY !! ide od gitaristu podla toho ako hra .... DRUHY !! ovplyvnuje aj aparat VYSLEDNYM zvukom uz chapes co chcem povedat ?
Vysledny zalezi od oboch pricom ten prvotny ovplyvnis Tvojim sposobom hry.
To je presne ten pripad s tym videom Satrianiho ... cele to znelo na hovno, ale bolo z toho pocut jeho styl hry ...
Zaznamenané

"blues je o slzach tecucich po licach ciganky ked ju zatvaraju za kradez a zneuzite dokladov na hyper uver !"
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #169 kedy: 28. Február , 2011, 17:53:43 »

nerozumiem, ja praveze tvrdim, ze povedat "dobry ton" je vacsia blbost, ako povedat "dobry zvuk" ked to mame akoze v tej slovickarskej polohe. a ze "ton v prstoch" je uplna blbost, kdezto "zvuk v prstoch" je sice velmi vagne a malo hovoriace, ale urcite nie nespravne tvrdenie. tuto logika nepusti, nech sa aj po...hocico .

asi som precenil tvoju inteligenciu  Popiskujem si...pred chvilou som napisal, ze neviem na to najst vhodny termin (myslim teraz jazykovy termin, nie termin navstevy psychologa)..tak som to nazval, ze TON..ale mas teraz jedinecnu sancu vymysliet lepsie, vhodnejsie pomenovanie, mna potom napadlo uz len hruska,ale to tiez nie je ono  Smútim
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #170 kedy: 28. Február , 2011, 17:56:02 »

inak ten satriani zase az tak inde zvukom nebol, ako na platnach - on mal vzdy tenky bzucak a hento bol presne on len v neriedenej podobe.

len tak ma napadlo, ked uz si tu piseme. pustim si nejaky aparat, zahram si na nom stojim pred nim a pocuvam to. potom odidem do vedlajsej miestnosti, stale hram a stale to pocuvam. pocujem ten isty zvuk alebo pocujem dost iny zvuk ? samozrejme ze pocujem iny zvuk. ale je to uplne iny zvuk alebo v zasede ten isty ? to je podla mna ten rozdiel, ked Satrosa niekde natocia na mobil alebo ked to mi pocuvame profesionalne natocene z CDcka...

co som tym chcel povedat ? no ze to video ako dokaz je taka ista p*čovina, ako vsetky tie dalsie prispevky co na tom zakladali dalsie "mudrosti"  Žmurk
« Posledná zmena: 28. Február , 2011, 17:58:46 od rastis » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #171 kedy: 28. Február , 2011, 17:57:29 »

asi som precenil tvoju inteligenciu  Popiskujem si...pred chvilou som napisal, ze neviem na to najst vhodny termin (myslim teraz jazykovy termin, nie termin navstevy psychologa)..tak som to nazval, ze TON..ale mas teraz jedinecnu sancu vymysliet lepsie, vhodnejsie pomenovanie, mna potom napadlo uz len hruska,ale to tiez nie je ono  Smútim

na co ? "ton" je blbost. do oznacenia "zvuk" sa zmesti vsetko co tam ma byt.
Zaznamenané
ice:breaker
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 118


Solid Guitar


« Odpoveď #172 kedy: 28. Február , 2011, 18:01:35 »

inak ten satriani zase az tak inde zvukom nebol, ako na platnach - on mal vzdy tenky bzucak a hento bol presne on len v neriedenej podobe.

len tak ma napadlo, ked uz si tu piseme. pustim si nejaky aparat, zahram si na nom stojim pred nim a pocuvam to. potom odidem do vedlajsej miestnosti, stale hram a stale to pocuvam. pocujem ten isty zvuk alebo pocujem dost iny zvuk ? samozrejme ze pocujem iny zvuk. ale je to uplne iny zvuk alebo v zasede ten isty ? to je podla mna ten rozdiel, ked Satrosa niekde natocia na mobil alebo ked to mi pocuvame profesionalne natocene z CDcka...

co som tym chcel povedat ? no ze to video ako dokaz je taka ista p*čovina, ako vsetky tie dalsie prispevky co na tom zakladali dalsie "mudrosti"  Žmurk

ok jednoznacne nechces (alebo nevies) pochopit co som napisal ... je to jedno nemam potrebu natahovat sa s niekym na nejakej blbosti ... ak si myslis, ze ty produkujes vacsie "mudrosti" a pises mensie p*coviny tak ok ja ti to neberiem  Žmurk

enjoy yourself  Na zdravie!
Zaznamenané

"blues je o slzach tecucich po licach ciganky ked ju zatvaraju za kradez a zneuzite dokladov na hyper uver !"
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #173 kedy: 28. Február , 2011, 18:02:36 »

inak ten satriani zase az tak inde zvukom nebol, ako na platnach - on mal vzdy tenky bzucak a hento bol presne on len v neriedenej podobe.

len tak ma napadlo, ked uz si tu piseme. pustim si nejaky aparat, zahram si na nom stojim pred nim a pocuvam to. potom odidem do vedlajsej miestnosti, stale hram a stale to pocuvam. pocujem ten isty zvuk alebo pocujem dost iny zvuk ? samozrejme ze pocujem iny zvuk. ale je to uplne iny zvuk alebo v zasede ten isty ? to je podla mna ten rozdiel, ked Satrosa niekde natocia na mobil alebo ked to mi pocuvame profesionalne natocene z CDcka...

co som tym chcel povedat ? no ze to video ako dokaz je taka ista p*čovina, ako vsetky tie dalsie prispevky co na tom zakladali dalsie "mudrosti"  Žmurk

ak tvrdis, ze napr. na albume crystal planet ma tenky bzuciak, tak bud si ten album v zivote nepocul, alebo si hluchy

to je tazko povedat, ci to co si napisal, je iny zvuk, alebo ten isty, lebo ty vies, ze je to ten isty zvuk , kedze vies, ze to hras ty a vies, ze to hras na tom istom ampe a gitare, keby tie zvuky nahral niekto iny a pusti ti to, mozno by si to vnimal ako dva rozdielne zvuky, hrane na rozdielnych gitarach.

nemusis brat to video, ako dokaz, ale ja viem na stopro, ze ked bude hrat satriani na preglejkovom stratocasteri do zoomu, bude mat uplne iny (ovela horsi) zvuk, nez je jeho typicky zvuk a to mi uplne staci, aby som si myslel to, co si myslim
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1379



WWW
« Odpoveď #174 kedy: 28. Február , 2011, 18:03:23 »

konecne som nasiel to video, co som tak dlho hladal  Bavím sa skvele

mr. joe satriani, moj naj gitarista, tuna hra na nejaku asi preglejkovu gitaru do nejakeho zoomu, proste strasny zvuk. hra ako taka, ked zoberiem vibrato, legato atd je uplne v poriadku, akurat ten zvuk je na picu, ak poznate typicky satrianiho zvuk, tak je to proste obrovsky rozdiel

to sem davam pre vsetkych, co tvrdia, ze zvuk je v prstoch  Bavím sa skvele



a ja nestastnik som mojho stareho zooma daroval, ake som uz mohol mat dnes prsty s tym zvukom ked si pomyslim Žmurk . . .
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #175 kedy: 28. Február , 2011, 18:09:09 »

...
to je tazko povedat, ci to co si napisal, je iny zvuk, alebo ten isty, lebo ty vies, ze je to ten isty zvuk , kedze vies, ze to hras ty a vies, ze to hras na tom istom ampe a gitare, keby tie zvuky nahral niekto iny a pusti ti to, mozno by si to vnimal ako dva rozdielne zvuky, hrane na rozdielnych gitarach...

no kedze mam trochu uz v uchu, ze ako zneje aparat zblizka a ako zdaleka, tak urcite by som si nemyslel po vypocuti, ze to mozu byt dva rozdielne zvuky na rozdielnych gitarach. bol by to jeden zvuk prezentovany roznymi sposobmi. podobne ako ten Satriani - jeden jeho zvuk prezentovany cez dve rozne skreslovatka - rozdiel na ucho velky, ale vyznamovo asi taky, ako tan aparat pocuvany zblizka alebo z druhej miestnosti. skratka ze pokial sa nebavime v rovine "nachlp rovnakych zvukov", tak skoda reci.

a ano - Satriani je kral tenkych zvukov  Ja som čert..
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #176 kedy: 28. Február , 2011, 18:12:00 »

...
nemusis brat to video, ako dokaz, ale ja viem na stopro, ze ked bude hrat satriani na preglejkovom stratocasteri do zoomu, bude mat uplne iny (ovela horsi) zvuk, nez je jeho typicky zvuk a to mi uplne staci, aby som si myslel to, co si myslim
sak je to jeho rukopis, nech to zahra na comkolvek. a tym vytvara aj dany zvuk, resp. prisposobuje ho svojej hre. Co je na tom nepochopitelne ? je jasne, ze neni to velky aparat a neviem co, ale je to ON a zvuk, ktory vytvara svojou hrou.


Cize moj post ti nestacil ?
Zaznamenané

jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #177 kedy: 28. Február , 2011, 18:13:06 »

no kedze mam trochu uz v uchu, ze ako zneje aparat zblizka a ako zdaleka, tak urcite by som si nemyslel po vypocuti, ze to mozu byt dva rozdielne zvuky na rozdielnych gitarach. bol by to jeden zvuk prezentovany roznymi sposobmi. podobne ako ten Satriani - jeden jeho zvuk prezentovany cez dve rozne skreslovatka - rozdiel na ucho velky, ale vyznamovo asi taky, ako tan aparat pocuvany zblizka alebo z druhej miestnosti. skratka ze pokial sa nebavime v rovine "nachlp rovnakych zvukov", tak skoda reci.

a ano - Satriani je kral tenkych zvukov  Ja som čert..

ano mas to v uchu, aj zive bicie od samplov by si rozoznal, to tiez mas v uchu..

dobre, tak zvuk je v prstoch, nech hras na hocicom, furt to bude to iste..a inak naco ludia vlastne vyrabaju hudobne nastroje a kupuju ich, ked zvuk je v prstoch? sak hraj na prstoch..idem si pozriet telku, co som chcel napisat, som uz napisal
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #178 kedy: 28. Február , 2011, 18:13:44 »


Cize moj post ti nestacil ?

nie
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #179 kedy: 28. Február , 2011, 18:15:46 »

nie
preco ?
Zaznamenané

Strán: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 37 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.061 sekund, 23 otázok.