Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
23. September , 2024, 14:26:48
Strán: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 37 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: je ten zvuk v prstoch ? :)  (Prečítané 68180 krát)
0 užívateľov a 39 Hostí prehliada túto tému.
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #225 kedy: 28. Február , 2011, 19:46:15 »

hej, ze si jak 5 rocny.  :)

zase prispevok k teme  Bavím sa skvele
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #226 kedy: 28. Február , 2011, 19:47:16 »

zase prispevok k teme  Bavím sa skvele
Jasne, ty ked sa tu smejes jak blb, tak je to k teme.  Je to frajer

Zaznamenané

jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #227 kedy: 28. Február , 2011, 19:53:09 »

moje prispevky su vzdy k teme, jedina vynimka je, ked pisem do temy Teoretizovanie o gibsonoch  Ja som čert..
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #228 kedy: 01. Marec , 2011, 07:19:29 »

to snad naschval sa taky robis ?  Nechajte ma vydýchať aky ton ? ktory ? C alebo cis ? co za ton ?  Nechajte ma vydýchať
ale Rasto, ved ty sam si pouzil pojem ton, ked si chvalil tusim Malmsteenovu ukazku tu na fore pred casom. Neviem, ale ja som to bral tak, ze chvalis kvalitu toho, co vyludili jeho prsty... cize podla mna je jtakacova pojmologia v poriadku. Naozaj su dve veliciny - ktore spolu davaju vysledny zvuk. Jedna je technickeho charakteru (amp, gitara, efekty...) a druha je ciste v prstoch. Ja som svoj "ton" dosiahol rokmi cvicenia na nahovno spaniele, ktora mala vysoko struny a vyludit z nej dobry zvuk bolo o fyzickej namahe. Ale! Po rokoch som vzal do ruky elektricku gitaru a kazdy cumel, co mi z toho lezie. Svoj zvuk som ale hladal roky, mozno 10 rokov, kym som nasiel amp so spravnou farbou a krabicu k tomu, taku, aby som bol spokojny. Tvrdit, ze ak by som hral na barscom, tak moj zvuk je rovnaky, je picina. Moj ton vytvoreny mojou charakteristickou hrou je mozno rovnaky, ale gitarovy zvuk vo svojej technickej podstate sa rokmi menil. Jasne, ze aj charakter hry vysledny zvuk ovplyvnuje, ale tvrdit, ze je to jediny faktor je uplny blud
Zaznamenané
yeah
Hosť
« Odpoveď #229 kedy: 01. Marec , 2011, 09:38:10 »

uz 5 rokov tu pisem, ze zvuk...
Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele

Nevzdavaj sa, dalsich 5 rokov prinesie urodu  Na zdravie!

To mi pripomina historku s jednym opitym dedincanom v dedinskom hostinci co som pocul, rozhovor "co robis?"... "jaa, som kritik"... "hej?"... "hej"... "aaale to dostavas za to normalne penezi?"... "neee... rano vstanem, idzem na bezkovu trat rozlyzovat kolajnicky, potom sa najem a idem na internet a pisem kritiky, na co mam chut... a tak sa idem opit"

kritik  Bavím sa skvele
Zaznamenané
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #230 kedy: 01. Marec , 2011, 09:40:57 »

Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele

Nevzdavaj sa, dalsich 5 rokov prinesie urodu  Na zdravie!

To mi pripomina historku s jednym opitym dedincanom v dedinskom hostinci co som pocul, rozhovor "co robis?"... "jaa, som kritik"... "hej?"... "hej"... "aaale to dostavas za to normalne penezi?"... "neee... rano vstanem, idzem na bezkovu trat rozlyzovat kolajnicky, potom sa najem a idem na internet a pisem kritiky, na co mam chut... a tak sa idem opit"

kritik  Bavím sa skvele

vyborny prispevok, len neviem, co si chcel tymto povedat, inak velka zabava  Bavím sa skvele Popiskujem si
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
yeah
Hosť
« Odpoveď #231 kedy: 01. Marec , 2011, 09:46:27 »

vyborny prispevok, len neviem, co si chcel tymto povedat, inak velka zabava  Bavím sa skvele Popiskujem si
Nic, len to, ze ked skupinku ludi, ktora na tvoj zivot nema ziaden realny dopad chces sustavne 5 rokov presviedcat o comkolvek je nebezpecna kariera a moze sa to vselijako vyvrbit Bavím sa skvele
Zaznamenané
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #232 kedy: 01. Marec , 2011, 09:52:26 »

Nic, len to, ze ked skupinku ludi, ktora na tvoj zivot nema ziaden realny dopad chces sustavne 5 rokov presviedcat o comkolvek je nebezpecna kariera a moze sa to vselijako vyvrbit Bavím sa skvele

co znamena podla teba sustavne? to ze za 5 rokov tu bolo o tom 5 debat, je sucasne presviedcanie? ja za to nemozem, ze oni to tu vzdy zmazali a potom ked prisla na to zas o rok rec, pisal som to znovu, kedze to bolo zmazane... a ja nikoho nepresviedcam, su tu dve strany, ktore si iba vymienaju argumenty, toto je diskusne forum, vcera som mal volny den, tak som si tu trochu popisal,

a vyvrbit by sa to ako teda mohlo? este mam nejaku polhodku cas, tak mozme podebatovat  Bavím sa skvele
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
yeah
Hosť
« Odpoveď #233 kedy: 01. Marec , 2011, 10:05:43 »

co znamena podla teba sustavne? to ze za 5 rokov tu bolo o tom 5 debat, je sucasne presviedcanie? ja za to nemozem, ze oni to tu vzdy zmazali a potom ked prisla na to zas o rok rec, pisal som to znovu, kedze to bolo zmazane... a ja nikoho nepresviedcam, su tu dve strany, ktore si iba vymienaju argumenty, toto je diskusne forum, vcera som mal volny den, tak som si tu trochu popisal,

a vyvrbit by sa to ako teda mohlo? este mam nejaku polhodku cas, tak mozme podebatovat  Bavím sa skvele
jeb nato zoberes palenku  Bavím sa skvele ja nemam cas, idem si urobit bagetu a tak zasadzovat zarubnu do novej skusobne  Bavím sa skvele
Zaznamenané
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #234 kedy: 01. Marec , 2011, 10:26:02 »

jeb nato zoberes palenku  Bavím sa skvele ja nemam cas, idem si urobit bagetu a tak zasadzovat zarubnu do novej skusobne  Bavím sa skvele

jaaj, tak pozor na prsty, ked budes zasadzovat tu zarubnu  Bavím sa skvele
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #235 kedy: 01. Marec , 2011, 10:34:53 »

To Jtakac: nedaj sa odradit, je to forum a to je urcene pre diskutujucich. Navyse, je to zaujimava tema. Mimochodom, to, ze prsty sa spolupodielaju na zvuku samozrejme plati, ale aj naopak- teda technicke prostriedky spätne posobia na hlavu a teda aj prsty je nezanedbatelny vplyv. Ono, mozem mat rychlost, vibrato a cojaviemco, ale ak hram cez akesi osie hniezdo, vsetko je skoro prec, gitarista takmer nedokaze cisto hrat, lebo to lezie akosi tazko. Naopak, ak ten aparat dava zvuk, ktory je uplne prijemny a priam "vysnivany", aj ta technika (prstov) sa ako keby zlepsi. Cize tie dva faktory posobia jeden s druhym, a to obojsmerne.
Netreba sa dat ojebat takymi skalnymi citatelmi roznych hudobnych casopisov, ktore tvrdia veci tak trochu popularne vedecky a hlavne skratkovito, ze "vsechno je v pazourech". Su to ucelove skratky, ktore maju zovseobecnovat. Je to podobne, ako zastancovia Marshallu, ako uplne univerzalnych aparatov v celom vesmire...
Zaznamenané
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #236 kedy: 01. Marec , 2011, 10:41:29 »

To Jtakac: nedaj sa odradit, je to forum a to je urcene pre diskutujucich. Navyse, je to zaujimava tema. Mimochodom, to, ze prsty sa spolupodielaju na zvuku samozrejme plati, ale aj naopak- teda technicke prostriedky spätne posobia na hlavu a teda aj prsty je nezanedbatelny vplyv. Ono, mozem mat rychlost, vibrato a cojaviemco, ale ak hram cez akesi osie hniezdo, vsetko je skoro prec, gitarista takmer nedokaze cisto hrat, lebo to lezie akosi tazko. Naopak, ak ten aparat dava zvuk, ktory je uplne prijemny a priam "vysnivany", aj ta technika (prstov) sa ako keby zlepsi. Cize tie dva faktory posobia jeden s druhym, a to obojsmerne.
Netreba sa dat ojebat takymi skalnymi citatelmi roznych hudobnych casopisov, ktore tvrdia veci tak trochu popularne vedecky a hlavne skratkovito, ze "vsechno je v pazourech". Su to ucelove skratky, ktore maju zovseobecnovat. Je to podobne, ako zastancovia Marshallu, ako uplne univerzalnych aparatov v celom vesmire...

ake odradit, nech si kazdy mysli co chce, je mi to fakt fuk, vcera som mal volno, nemal som co robit, tak som tu pisal, ved kazdy si moze precitat tuto diskusiu a pridat sa na jednu, alebo druhu stranu, pripadne moze mat uplne iny postoj  Bavím sa skvele

ale dneska uz volno nemam, tak tymto ti tu odovzdavam stafetu  Bavím sa skvele

inak vo vsetkom s tebou suhlasim, co si napisal  Na zdravie!
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #237 kedy: 01. Marec , 2011, 10:48:59 »

Zvuk musí inšpirovať. Keď počuješ z ampu kvalitný sound, baví Ťa s ním hrať, počuješ nuansy. Na kvalitnom Ampe počuješ charakter rôznych nástrojov, "núti" Ťa to premýšlať nad nimi, hrať vždy trochu inak, vedie Ťa to....Zvuk nie je cieľom muziky, tou je pesnička ako taká. Konečným cieľom je pobavenie ľudí..nič viac nič menej. Zbytočne nad tým špekulovať. Kto na to nemá pazúry, tak ho amp nezacháni, ale výborné pazúry cez výborný Amp sa rátajú.... Na zdravie!
Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #238 kedy: 01. Marec , 2011, 11:10:04 »

Zvuk musí inšpirovať. Keď počuješ z ampu kvalitný sound, baví Ťa s ním hrať, počuješ nuansy. Na kvalitnom Ampe počuješ charakter rôznych nástrojov, "núti" Ťa to premýšlať nad nimi, hrať vždy trochu inak, vedie Ťa to....Zvuk nie je cieľom muziky, tou je pesnička ako taká. Konečným cieľom je pobavenie ľudí..nič viac nič menej. Zbytočne nad tým špekulovať. Kto na to nemá pazúry, tak ho amp nezacháni, ale výborné pazúry cez výborný Amp sa rátajú.... Na zdravie!

suhlasim
Zaznamenané
tibor7
stály hosť
*****
Príspevkov: 962


« Odpoveď #239 kedy: 01. Marec , 2011, 12:13:53 »

Zvuk musí inšpirovať. Keď počuješ z ampu kvalitný sound, baví Ťa s ním hrať, počuješ nuansy. Na kvalitnom Ampe počuješ charakter rôznych nástrojov, "núti" Ťa to premýšlať nad nimi, hrať vždy trochu inak, vedie Ťa to....Zvuk nie je cieľom muziky, tou je pesnička ako taká. Konečným cieľom je pobavenie ľudí..nič viac nič menej. Zbytočne nad tým špekulovať. Kto na to nemá pazúry, tak ho amp nezacháni, ale výborné pazúry cez výborný Amp sa rátajú.... Na zdravie!

Presne takto to je...  Zdravíčko
Zaznamenané
Strán: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 37 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.072 sekund, 23 otázok.