Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
23. September , 2024, 18:15:04
Strán: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 37 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: je ten zvuk v prstoch ? :)  (Prečítané 68343 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #240 kedy: 01. Marec , 2011, 13:04:02 »

ale Rasto, ved ty sam si pouzil pojem ton, ked si chvalil tusim Malmsteenovu ukazku tu na fore pred casom. .

urcite som nepouzil take slovo
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #241 kedy: 01. Marec , 2011, 13:11:46 »

vyjadrenie ze gitarista ma ton v rukach je uplne normalne a hlavne najviac pouzivane, neviem rasto co ti na tom pride divne, kazdy ked to pocuje hned vie co sa tym mysli Zdravíčko
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #242 kedy: 01. Marec , 2011, 13:14:32 »

vyjadrenie ze gitarista ma ton v rukach je uplne normalne a hlavne najviac pouzivane, neviem rasto co ti na tom pride divne, kazdy ked to pocuje hned vie co sa tym mysli Zdravíčko

nic - bolo by mi to uplne uprdele. ale ak tu niekto ide mudrovat, ze "jakyzeto zvuk je v prstoch, ked je to kokotina" a vzapati to preplacne tym, ze "ked tak, tak ton je v prstoch" - tak mi to neda na to poukazat, ze ked uz slovickarit, tak prave ten "ton v prstoch" je po logickej stranke vacsia p*čovina. to je cele.
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #243 kedy: 01. Marec , 2011, 13:35:41 »

nic - bolo by mi to uplne uprdele. ale ak tu niekto ide mudrovat, ze "jakyzeto zvuk je v prstoch, ked je to kokotina" a vzapati to preplacne tym, ze "ked tak, tak ton je v prstoch" - tak mi to neda na to poukazat, ze ked uz slovickarit, tak prave ten "ton v prstoch" je po logickej stranke vacsia p*čovina. to je cele.

nikto to vzapati nepreplacol, jtakac proste od zaciatku tvrdil ze unho su dve veci: TON (gitarista) a ZVUK (aparat). akurat neviem co je na tom sprostost, podla mna je to uplne logicke ze to tak je ale zopar dalsich ludi ho musi uz z povinosti sundat lebo je to akasi zvyklost tu na fore, ze jtakac proste ohladne tohoto trepe blbosti takze ho treba sundat... pride mi to divne...
a potom prides ty s logickym vysvetlenim ze ton je prstoch je kokotina, lebo ton je vyska tonu atd. vlastne mas pravdu ze podla logiky to tak je, zial uz storokov zauzivana fraza je "ton v prstoch" ... alebo to ideme zmenit? Na zdravie!
Zaznamenané
proton
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 339



WWW
« Odpoveď #244 kedy: 01. Marec , 2011, 13:46:13 »

nikto to vzapati nepreplacol, jtakac proste od zaciatku tvrdil ze unho su dve veci: TON (gitarista) a ZVUK (aparat). akurat neviem co je na tom sprostost, podla mna je to uplne logicke ze to tak je ale zopar dalsich ludi ho musi uz z povinosti sundat lebo je to akasi zvyklost tu na fore, ze jtakac proste ohladne tohoto trepe blbosti takze ho treba sundat... pride mi to divne...
a potom prides ty s logickym vysvetlenim ze ton je prstoch je kokotina, lebo ton je vyska tonu atd. vlastne mas pravdu ze podla logiky to tak je, zial uz storokov zauzivana fraza je "ton v prstoch" ... alebo to ideme zmenit? Na zdravie!

suhlasim Som za vodou kámo
Zaznamenané

the hourglass is never right side up...
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #245 kedy: 01. Marec , 2011, 13:48:21 »

Konečným cieľom je pobavenie ľudí..nič viac nič menej.

A ked mne staci bavit iba seba? Popiskujem si
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4779


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #246 kedy: 01. Marec , 2011, 13:51:52 »

 ha ha ha ha ha ha Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané

reeller_sk
stály hosť
*****
Príspevkov: 1432


My best friends are Jim, Jack and Johny


« Odpoveď #247 kedy: 01. Marec , 2011, 13:57:02 »

ja mam satrianiho napocuvaneho dovolim si povedat velmi vela, uz som videl par gitaristov na youtube, ktori hrali jeho covery a hrali ich tak, ze keby som nevidel, ze to hraju ini ludia, kludne by som uveril, ze to hra satriani..a v tom videu kde hra satriani na tej preglejke, keby som ho nevidel, kludne by som uveril, ze to hra nejaky jeho imitator..ale je mi jasne, ze ja som ja a ty si ty.
necem zasahovať, len daj linky na nich ja som takých nevedel nájsť a to som sa fakt snažil :)
Zaznamenané

I love my VHT!
"proste, vzdy ked si ten final pustim, tak si spomeniem na ten regresivny bordel (kazdy hral iny rytmus, ale nie ako dream, ale ako metallica)"
:D:D...
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #248 kedy: 01. Marec , 2011, 14:00:26 »

ton a zvuk pouziva cely svet aby si pomohol nejako pri opise veci. jasne ze to neni out. kebyze hra robot na gitare Ccko a Gcko tak vies rozlisit ktory amp ma lepsi zvuk, ziadne prsty v tom nie su, ale chapem aj 4ociho a rastisa kvazi, je velka pravda ze rovnaky amp (aj moj) mi znie inak ak na neho hraju ini ludia - ale neznel by inak ak by hrai Ccko a Gcko alebo nejaku podobnu banalitu kde je technika hry a sposob hrania irelevanty
« Posledná zmena: 01. Marec , 2011, 14:13:17 od palii » Zaznamenané
ice:breaker
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 118


Solid Guitar


« Odpoveď #249 kedy: 01. Marec , 2011, 14:04:24 »

necem zasahovať, len daj linky na nich ja som takých nevedel nájsť a to som sa fakt snažil :)

mne sa tento typek celkom pozdava

Zaznamenané

"blues je o slzach tecucich po licach ciganky ked ju zatvaraju za kradez a zneuzite dokladov na hyper uver !"
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #250 kedy: 01. Marec , 2011, 14:05:15 »

...zial uz storokov zauzivana fraza je "ton v prstoch" ...

ale hovno, pouzivalo sa aj zvuk, aj ton, aj hocico - nikto to nikdy neriesil. az tunak pochybovaci o elementarnych pravdach a principoch prisli s tym, ze to je blbost, jak moze zvuk zavisiet od gitaristu sameho predovsetkym. tak tu z toho je permanentna debata. po rokoch niektori pod pretlakom argumentov, ze ten zvuk tymi paprcami ovplyvneny je zrazu pripustili, ze dobre dobre, nie zvuk, ale ton je v prstoch. a nasli sa 3ja prikyvovaci a zrazu je "spor" v terminologii ? no dobre, ale ked mame pripustit ze je to iba o terminologii a fyzikalne javy akoze funguju, tak aj ta terminologia akou sa tu povodni popieraci pravd ohanali, nie je spravna.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #251 kedy: 01. Marec , 2011, 14:09:09 »

mne sa tento typek celkom pozdava



je blizko. ale bezproblemui hned poznat, ze to neni Satriani - tymto uz fakt neviem, co si tu dokazujeme...  ty by si ho od Satrianiho nerozoznal ?
Zaznamenané
myso
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 634



« Odpoveď #252 kedy: 01. Marec , 2011, 14:09:20 »

Treba zacat s upalovanim. To je historicky overene riesenie.
Zaznamenané
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #253 kedy: 01. Marec , 2011, 14:23:22 »

necem zasahovať, len daj linky na nich ja som takých nevedel nájsť a to som sa fakt snažil :)

nemam cas teraz hladat, lebo skladam tie moje sproste orchestralky, proste jedneho si pamatam doteraz, viem, ze hral postojacky, mal tusim aj satrianiho ibanez a bol tusim z talianska, aj som bol vtedy na jeho webstranke, lenze to je minimalne rok dozadu, nemam sajnu, ako sa volal, neviem ako ho mam najst na youtube...po 5 min hladania som nasiel napr. tohto



ked sa pozriem mimo monitor a pocuvam, tak okrem par drobnosti je to strasne podobne satrianimu, keby som nevidel video a vystrihnes mi tam 30s cast a pustis mi to, tak kludne poviem, ze to je original satriani, ale zas to som ja s mojimi hluchymi usami, tu su ludia, co to hned rozoznaju, ze to nie je satriani, to mi je jasne..ale je to kvoli tomu, ze VEDIA, ze to nehra on, to je moj nazor

lebo tu je vela odbornikov, co vsetko rozoznaju a pritom nerozoznaju ani lespoul od  cinskeho stratocastera, ked im sem da niekto ukazky bez popisu, ako sa to stalo nedavno
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #254 kedy: 01. Marec , 2011, 14:27:10 »

chalan hra dobre, ale neni to satriani, ta praca s wahom je ina, tam bude asi ten problem. ale inak super
Zaznamenané

stoka!
Strán: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 37 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.05 sekund, 23 otázok.