Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
23. September , 2024, 14:22:11
Strán: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 37 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: je ten zvuk v prstoch ? :)  (Prečítané 68133 krát)
0 užívateľov a 29 Hostí prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #270 kedy: 01. Marec , 2011, 14:56:04 »

ano, jeden TRAFIL..teraz si zober, kolki vratane teba su tuna odbornici na zvuk a JEDEN TRAFIL  Si píš!!!...

z kolkych ? kolko ludi tam hadalo ? jeden ? a ten trafil ? ja som sem nedavno dal ukazku LP vs. SG, mala za par hodin nejake 2 stranky a ludia to tam hadali. vacsina z nich spravne postrehla rozdiely, akurat to vacsina zle vyhodnotila a napisala vysledky naopak. ale co bola pocutelna vlastnost - to poculi tusim vsetci spravne. a pritom tie ukazky boli podstatne podobnejsie, priam rovnakejsie, ako ty Tvoji Satriani-klony, co jak Satriani zneju len tak tak z rychlika. a to nie, ze nieco proti nim mam - hraju paradne, o tom nepochybujeme...
Zaznamenané
reeller_sk
stály hosť
*****
Príspevkov: 1432


My best friends are Jim, Jack and Johny


« Odpoveď #271 kedy: 01. Marec , 2011, 14:57:18 »

ešte pokračujte chvíľu, už som konečne zapol to nové DVD a možno ho konečne dopočúvam do konca.  Bavím sa skvele
Pokiaľ to tu bude aj zajtra tak konečne si vypočujem aj chickenfoot DVD.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

I love my VHT!
"proste, vzdy ked si ten final pustim, tak si spomeniem na ten regresivny bordel (kazdy hral iny rytmus, ale nie ako dream, ale ako metallica)"
:D:D...
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #272 kedy: 01. Marec , 2011, 14:58:49 »

ale ved ton ma viac aspektov nez len samotnu vysku nie? zavisi uz len od hracovych schopnosti nakolko ho je schopny ohybat, ako s nim vie pracovat ale musi ho mat.. to znamena ze uz samotny uder trsa o struny, dany uhol dopadu trsa, sila uhozu, material trsa, hrubka material a kvalita strun, pozicia lavej ruky a schopnost utvorit ten zakladny ton z gitary tak toto ma kazdy ine si myslim... technicke predpoklady su samozrejme silnym aspektom tiez a teda aparat sa podiela aj na tom ci to znie vo vysledku dobre..
hlavne povedat o niekom ci vie alebo nevie hrat je velmi subjektivne.. niekomu staci na to par akordov aby ludia povedali ze ten clovek je gitarista (elan) .. niekedy nestaci ani ked vyleje zfleku take veci ze dovi..

 a ak su ludia co dobre interpretuju znamych gitaristov potom im prislucha logicky aj to ze vedia dobre napodobnit ton daneho gitaristu bez ohladu na to na com prave hraju .. preto velakrat vidim na YT typkov co hraju na uplne inu vec nez original gitarista ale sposobom akym ten ton produkuju a dokazu ho prezentovat vyvola v ludoch pocit ze - ano, ten clovek hra podobne ako xy..  (napriklad co bo9la teraz gitariada tak Adam ktory skoncil druhy v poradi mi pripomina Martyho Friedmana pritom zvuk mal uplne iny)

ja si myslim ze ak postavim dvoch hracov a budu hrat za sebou na jednom aparate a gitare, tak ten ton ktory budu produkovat bude mat bude kazdy z nich iny.. hlavne sa bavime za predpokladu ze vedia zahrat jednoduche veci.. vzdy ich zahra kazdy inak a to je to o co tu ide.. ze zvuk teda mozu mat rovnaky ale ton pravdepodobne mat taky nebudu..


Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #273 kedy: 01. Marec , 2011, 14:59:44 »

prave kvoli tomuto je uplne zbytocne davat sem take videa, ja ho mam napocuvaneho ovela viac ako ty, tu skladbu som pocul asi 50x zahranu od satrianiho, vzdy je zahrana trochu inak. vy vsetko hned pocujete, ale iba vtedy, ked mate k tomu popis, to je to  Bavím sa skvele



OK, cize si v tejto oblasti mozno trochu nahluchlejsi, ked to ty nerozoznas. to je OK. co neni OK, ze ty miesto toho, aby si prestal o tej oblasti mudrovat (kedze tam nie si schopny nejakeho rozoznavania), tak hadzes posmesky na ostatnych a robis z nich klamarov, pozerov a lesticov ega ?
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #274 kedy: 01. Marec , 2011, 15:01:13 »

Bravooo Na zdravie!
preco tomu blaznovi fukas vietor do plachiet?  Bavím sa skvele
Zaznamenané
myso
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 634



« Odpoveď #275 kedy: 01. Marec , 2011, 15:02:50 »

vy vsetko hned pocujete, ale iba vtedy, ked mate k tomu popis, to je to  Bavím sa skvele

Toto je dobry argument. Tak ak im chces dokazat, ze sa vsetci mylia, urob blind testy. Postahuj 5 Satros kopii a dva originaly. Budes mat 7 audio ukazok, z ktorych 2 su Satros a 5 ini borci.
Daj to sem ako mp3 blind test. Pockas na 10 najvacsich foro-borcov nech postnu svoje nazory a potom postnes vysledky spolu s odkazmi na youtube videa, z ktorych si vzal zvuk, aby sa ti dalo verit, ze si nerobis prcu.
Samozrejme, kazdy kto sa vyjadri po zverejneni vysledkov ma smolu.

Tak dostanes realny obraz o tom, co kto tvrdi. A nebudes musiet donekonecna pisat argumenty, usetris cas.
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #276 kedy: 01. Marec , 2011, 15:04:27 »

preco tomu blaznovi fukas vietor do plachiet?  Bavím sa skvele

lebo rad kracam proti prudu  Ja som čert.. ale inac s vladom uplne suhlasim Na zdravie!
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #277 kedy: 01. Marec , 2011, 15:05:15 »

ale ved ton ma viac aspektov nez len samotnu vysku nie? zavisi uz len od hracovych schopnosti nakolko ho je schopny ohybat, ako s nim vie pracovat ale musi ho mat.. to znamena ze uz samotny uder trsa o struny, dany uhol dopadu trsa, sila uhozu, material trsa, hrubka material a kvalita strun, pozicia lavej ruky a schopnost utvorit ten zakladny ton z gitary tak toto ma kazdy ine si myslim... technicke predpoklady su samozrejme silnym aspektom tiez a teda aparat sa podiela aj na tom ci to znie vo vysledku dobre..
hlavne povedat o niekom ci vie alebo nevie hrat je velmi subjektivne.. niekomu staci na to par akordov aby ludia povedali ze ten clovek je gitarista (elan) .. niekedy nestaci ani ked vyleje zfleku take veci ze dovi..

 a ak su ludia co dobre interpretuju znamych gitaristov potom im prislucha logicky aj to ze vedia dobre napodobnit ton daneho gitaristu bez ohladu na to na com prave hraju .. preto velakrat vidim na YT typkov co hraju na uplne inu vec nez original gitarista ale sposobom akym ten ton produkuju a dokazu ho prezentovat vyvola v ludoch pocit ze - ano, ten clovek hra podobne ako xy..  (napriklad co bo9la teraz gitariada tak Adam ktory skoncil druhy v poradi mi pripomina Martyho Friedmana pritom zvuk mal uplne iny)

ja si myslim ze ak postavim dvoch hracov a budu hrat za sebou na jednom aparate a gitare, tak ten ton ktory budu produkovat bude mat bude kazdy z nich iny.. hlavne sa bavime za predpokladu ze vedia zahrat jednoduche veci.. vzdy ich zahra kazdy inak a to je to o co tu ide.. ze zvuk teda mozu mat rovnaky ale ton pravdepodobne mat taky nebudu..




toto je vsetko OK, je to presne ten spravny pohlad na vec. aj ta terminologia na ktorej sme sa tu mozno dotahovakli je uplne uprdele, ako som uz dnes spominal, nikto nikdy neriesil, ci povie "ton" alebo "zvuk", lebo kazdemu je jasne, ze ten gitarista na to vyznenie ma najvacsi vplyv, vacsi jak gear. akurat to sa to tu zase vyhrotilo a zachadza to do absurdit a vlastne sa prichadza na to, ze niekto nieco nerozozna (neskusal, nevidel) a miesto sebareflexie robi z ostatnych debilov.
Zaznamenané
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #278 kedy: 01. Marec , 2011, 15:07:15 »

OK, cize si v tejto oblasti mozno trochu nahluchlejsi, ked to ty nerozoznas. to je OK. co neni OK, ze ty miesto toho, aby si prestal o tej oblasti mudrovat (kedze tam nie si schopny nejakeho rozoznavania), tak hadzes posmesky na ostatnych a robis z nich klamarov, pozerov a lesticov ega ?

pozri, za ten cas co chodim na toto forum, si sa mohol parkrat predviest, ani raz si to nespravil. myslim teraz na nejake rozoznavanie co je co a tak..cize darmo mi ty napises, ze to ROZOZNAS, hadam necakas, ze ked napises, ze rozoznas, ze ja poviem, ano rastis, rozoznas, je to svata pravda.
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #279 kedy: 01. Marec , 2011, 15:07:55 »

lebo rad kracam proti prudu  Ja som čert.. ale inac s vladom uplne suhlasim Na zdravie!
ale len preto, ze rad ide proti prudu, aj ked nema pravdu?  Bavím sa skvele
Zaznamenané
reeller_sk
stály hosť
*****
Príspevkov: 1432


My best friends are Jim, Jack and Johny


« Odpoveď #280 kedy: 01. Marec , 2011, 15:08:37 »

Toto je dobry argument. Tak ak im chces dokazat, ze sa vsetci mylia, urob blind testy. Postahuj 5 Satros kopii a dva originaly. Budes mat 7 audio ukazok, z ktorych 2 su Satros a 5 ini borci.
Daj to sem ako mp3 blind test. Pockas na 10 najvacsich foro-borcov nech postnu svoje nazory a potom postnes vysledky spolu s odkazmi na youtube videa, z ktorych si vzal zvuk, aby sa ti dalo verit, ze si nerobis prcu.
Samozrejme, kazdy kto sa vyjadri po zverejneni vysledkov ma smolu.

Tak dostanes realny obraz o tom, co kto tvrdi. A nebudes musiet donekonecna pisat argumenty, usetris cas.

a čo dostane ten čo uhádne správne?  Bacha na vec kamo!
Ja navrhujem 13 plat a dovolunku pri mory inak sa nezúčastním.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

I love my VHT!
"proste, vzdy ked si ten final pustim, tak si spomeniem na ten regresivny bordel (kazdy hral iny rytmus, ale nie ako dream, ale ako metallica)"
:D:D...
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #281 kedy: 01. Marec , 2011, 15:09:54 »

Toto je dobry argument. Tak ak im chces dokazat, ze sa vsetci mylia, urob blind testy. Postahuj 5 Satros kopii a dva originaly. Budes mat 7 audio ukazok, z ktorych 2 su Satros a 5 ini borci.
Daj to sem ako mp3 blind test. Pockas na 10 najvacsich foro-borcov nech postnu svoje nazory a potom postnes vysledky spolu s odkazmi na youtube videa, z ktorych si vzal zvuk, aby sa ti dalo verit, ze si nerobis prcu.
Samozrejme, kazdy kto sa vyjadri po zverejneni vysledkov ma smolu.

Tak dostanes realny obraz o tom, co kto tvrdi. A nebudes musiet donekonecna pisat argumenty, usetris cas.


raz som taketo nieco uz robil, dal som si tu namahu a vysledok bol taky, ze to ignorovali, uz to tu viac robit nebudem, iba si sem obcas nieco napisem, ako napr. teraz, ked som mal obednu pauzu  Na zdravie!
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #282 kedy: 01. Marec , 2011, 15:11:09 »

moj nazor je ten ze ZVUK je vysledny produkt viacerych faktorov, z ktorych jednym je hlavne TON gitaristu. To aky ma percentualny podiel je diskutabilne... dalsimi su aparat, gitara, kable, zvysok techniky, pocet nastrojov v kapele, pomery hlasitosti, pocet ludi ktori piju alkoholicke napoje v prednych radach :)
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #283 kedy: 01. Marec , 2011, 15:11:16 »

pozri, za ten cas co chodim na toto forum, si sa mohol parkrat predviest, ani raz si to nespravil. myslim teraz na nejake rozoznavanie co je co a tak..cize darmo mi ty napises, ze to ROZOZNAS, hadam necakas, ze ked napises, ze rozoznas, ze ja poviem, ano rastis, rozoznas, je to svata pravda.

cisto konkretne k veci. co som sa mohol predviest ? v rozoznavani coho ? teraz konkretne sa bavime o rozoznavani gitaristov. dobre hovorim ? kedy tu bola nejaka sutaz v rozoznavani gitaristov co som sa moho predviest ? nebola taka, ak sa nemylim. ci ty myslis nejake ine rozoznavania ? vytiahnes tie sample zase ? lebo to je presne co robis - placas pseudoargumenty krizom cez seba. v akom rozoznavani som sa mohol predviest ?
Zaznamenané
ice:breaker
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 118


Solid Guitar


« Odpoveď #284 kedy: 01. Marec , 2011, 15:12:23 »

Ja ten blind test fakt spravim po praci idem na plavaren, ale tak okolo 21 tu zavesim 7 ukazok a budem cakat hlavne na odpovede od Rastisa boha zvuku ako takeho.
Zaznamenané

"blues je o slzach tecucich po licach ciganky ked ju zatvaraju za kradez a zneuzite dokladov na hyper uver !"
Strán: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 37 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.083 sekund, 23 otázok.