Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Marec , 2024, 09:30:37
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Prvá gitara!  (Prečítané 10599 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Jahawo
nováčik
*
Príspevkov: 15


« kedy: 22. Október , 2010, 17:41:44 »

Ahój! Chcem si kúpiť moju prvú gitaru. Mala by byť elektrická do 100Eur čo je v prepočte 3000SK. Problém je v tom že sa v gitarách nevyznám a nie som si istý či by som v obchode dokázal vybrnknúť nejaký tón :D ... Hrám jemnú hudba (pop niekedy rock), preto by sa mi hodila akustická gitara ale keďže bývam v malej 2 poschodovej bytovke tak je to dosť na p**u :D... Tak vedeli by ste mi poradiť nejakú gitaru do tých 100Eur? Budem fakt vďačný  Zdravíčko

A mimochodom dúfam že som to tu dal do správnej témy
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #1 kedy: 22. Október , 2010, 18:44:50 »

ahoj odpuručam nekupovat novy nastroj tak za 100e sa da kupit bud nejaka čo stala 150 pred pol rokom , alebo nejaka čo neni komplet ale inak je ovela lepšia ako ta za 150 ,a lebo stara jolana ktorá ma pomerne kvalitne drevo len hard vare a snimače zaostavaju /iris , jantarka je skvela , ../ale podla mna je to stale lepšie ako tie za 150 , ja by som odporučal nejaku krameru zo starej nemeckej produkcie tie idu teraz lacno nie je to zrovna gitara aspon vyzorom nie na strednu vlnu hudby ale je to kvalitny nastroj na ktorom sa dahrat všetko
každopadne nevyberaj očami ale ušami a srdcom
Zaznamenané
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #2 kedy: 22. Október , 2010, 18:47:49 »

ale prd, nech si kupi hocaku akustiku a nie elektriku ku ktorej potrebuje ešte minimalne kombo alebo zvukovku
Zaznamenané
tarquin
stály hosť
*****
Príspevkov: 815



« Odpoveď #3 kedy: 22. Október , 2010, 19:08:50 »

akustiku a najlepsiu ciernu :)
Zaznamenané

mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #4 kedy: 22. Október , 2010, 19:21:19 »

ahoj odpuručam nekupovat novy nastroj tak za 100e sa da kupit bud nejaka čo stala 150 pred pol rokom , alebo nejaka čo neni komplet ale inak je ovela lepšia ako ta za 150 ,a lebo stara jolana ktorá ma pomerne kvalitne drevo len hard vare a snimače zaostavaju /iris , jantarka je skvela , ../ale podla mna je to stale lepšie ako tie za 150 , ja by som odporučal nejaku krameru zo starej nemeckej produkcie tie idu teraz lacno nie je to zrovna gitara aspon vyzorom nie na strednu vlnu hudby ale je to kvalitny nastroj na ktorom sa dahrat všetko
každopadne nevyberaj očami ale ušami a srdcom

...sorry za OT, ale mam pocit ze so stevinom tu este zazijeme vela srandy  Bavím sa skvele
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
Marek-TT
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 116



« Odpoveď #5 kedy: 22. Október , 2010, 19:25:19 »

Ako je mozne ze hras jemnu hudbu, pop a rock a nevies brnknut ani jeden ton ?  Bavím sa skvele Tu bude tej srandy viac asi este Nechajte ma vydýchať

Aby som nebol uplne OT, ked budes mat viac prispevkov tak budes mat pristup do bazaru a tam si mozes nieco popozerat. Urcite spravis lepsie ked si kupis gitaru uz od niekoho, ako keby si mal kupovat novu za 100€ s ktorou nebudes o mesiac spokojny...
« Posledná zmena: 22. Október , 2010, 19:31:22 od Marek-TT » Zaznamenané
majkl
nováčik
*
Príspevkov: 14


« Odpoveď #6 kedy: 22. Október , 2010, 20:18:33 »

Ako je mozne ze hras jemnu hudbu, pop a rock a nevies brnknut ani jeden ton ?  Bavím sa skvele Tu bude tej srandy viac asi este Nechajte ma vydýchať

Mozno hral predtym na iny nastroj a len sa boji aby sa uplne nestrapnil v obchode co je celkom normalne podla mna.Ja som pred gitarou hral chvilu na keyboard a ked som si siel kupit prvu gitaru,tiez som mal obavy.Nikdy pred tym som gitaru v rukach nemal.Mozno je na tom podobne

Ale inac tiez si myslim ze si najskor kup akusticku,potom ked si budes chciet niekedy kupit elektricku,uz to budes mat trochu v prstoch a je to prirodzenejsi prechod ako z elektrickej potom na akusticku
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #7 kedy: 22. Október , 2010, 20:37:10 »

http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,70353.0.html
Zaznamenané
Jahawo
nováčik
*
Príspevkov: 15


« Odpoveď #8 kedy: 23. Október , 2010, 10:37:50 »

Áno hral som v škole na klavír ale to je dávno  No hanbím sa.. Ja by som chcel radsej akustiku ale v bytovke by ju bolo  moc počuť Smútim
Zaznamenané
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #9 kedy: 23. Október , 2010, 10:39:05 »

blbosť, nikto ti nekaže bezhlavo dotoho rubať
Zaznamenané
Jahawo
nováčik
*
Príspevkov: 15


« Odpoveď #10 kedy: 23. Október , 2010, 11:12:46 »

Ja viem ale keď to vypeckujem na nejaký refrén od IneKafé alebo od Jonas Brothers...  Ale rozmýšľam že ElektroAkustická gitara, ona môže hrať cez slúchadlá?
Zaznamenané
yeah
Hosť
« Odpoveď #11 kedy: 23. Október , 2010, 11:17:27 »

Ja viem ale keď to vypeckujem na nejaký refrén od IneKafé alebo od Jonas Brothers...  Ale rozmýšľam že ElektroAkustická gitara, ona môže hrať cez slúchadlá?
Mam take male podozrenie ze toto je vtip  :) myslim cela tato vec. K comu ma byt akoze dobre hrat na elektroakusticku gitaru cez sluchadla, ani ma nenapada priklad jak tuto situaciu parafrazovat  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Jahawo
nováčik
*
Príspevkov: 15


« Odpoveď #12 kedy: 23. Október , 2010, 11:23:24 »

Ehm... Na malo by to výhodu cvičiť v noci na slúchadlách alebo ... NO to je jedno ale neni akustika moc hlasná do bytovky? A el. akustika je dobrá v tom že ju môžem napojiť do PC a zvuk bude pekný čistý ak by som niečo nahrával
« Posledná zmena: 23. Október , 2010, 11:24:49 od Jahawo » Zaznamenané
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #13 kedy: 23. Október , 2010, 11:43:54 »

elektroakustika je to iste čo normalna akustika akurát s piezo snímačom pre lepšie nahrávanie/koncertovanie... čiže nie, nieje tichšia

Elektrika je veľmi tichá, avšak nato aby si si doma hral ti nestačí len pc ale aj aká taká zvukovka... čiže tých 100€ by si musel naklonovať aspoň jeden krát Zdravíčko
Zaznamenané
Jahawo
nováčik
*
Príspevkov: 15


« Odpoveď #14 kedy: 23. Október , 2010, 11:46:13 »

Aha takže mi ostáva iba akustika... Ale tá je moc hlasná... Ale má tu niekto akustiku v bytovke alebo neexistujú nejaké tlmiče? :D :D :D
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 22 otázok.