Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. September , 2024, 22:59:29
Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Digitech Grunge a jeho nasledny pad do vody  (Prečítané 17472 krát)
0 užívateľov a 5 Hostí prehliada túto tému.
jolan
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 556



« kedy: 23. Jún , 2005, 22:51:03 »

taaaakze, dobry vecer/den/rano mili ucastnici fora, chcel by som sa spytat na vase skusenosti a dojmy z hrania na tomto efekte (Digitech Grunge), je to nova vecicka od digitechu spolu s dalsimi 5-timi krabicami...je to seria distortion pedals a tato buxna je co sa tyka agresivity niekde takmer navrchole, predbieha ju jedine posledny efekt death metal (neviem preco tomu davaju take debilne nazvy :)), ktory je vsak na moj vkus uz velmi prekresleny, ale velmi dobry je! len to uz je jedine na brutalitu.... Nazov je Grunge, lenze o charaktere skreslenia sa to neda povedat, da sa na tom slusne zahrat aj dajaky metál si myslim a preto som si ho zakupil a za tu cenu 1700 sk si myslim ze najhorsi neni... hram cez zostavu zosak tesla music 70 s dvoma EL34 v koncaku a bednu 1x12" a nie je to zle, najma ak to vyhulim na aparate nad polku a na efekte dam loud na 1/4 aj dacotak je to taky grungeovi bzuciak...ale da sa tam najst aj pekny hutny zvuk so zvysenim high+grunge potakov... akurat sa neda velmi ovplyvnit vysledny sound tak ako to bolo pri konkurentovi o ktorom som rozmyslal - t.j. Marshall Jackhammer->ten je fakt dobry, akurat myslim ze digitech je trosku rezavejsi vo vyskach a kistok agresivnejsi... posudte samy: http://www.digitech.com/products/Grunge.htm su tam aj sample ukazky... pls. popiste a podelte sa niekto o svoje skusenosti ak ste sa s tym niekto stretol... :dead:
Zaznamenané

Hudobné fórum > http://zvmusic.xf.cz
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #1 kedy: 23. Jún , 2005, 23:14:14 »

Hra to naozaj tak,ako na tych ukazkach?
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #2 kedy: 23. Jún , 2005, 23:32:19 »

Grunge nie je ziadny novy efekt, vyraba sa asi uz 15 rokov, akurat povodne ako DOD FX69. Grunge je ""patentovane"" skreslenie Digitechu (pod ktorych DOD patri/l) a vyskytovalo sa vo vsetkych procesoroch tejto znacky. Kupodivu znelo aj na tych lacnejsich aj na tych drahsich modeloch celkom podobne. Je to hutne tranzistorove skreslenie. Tie korekcie boli postavene tak, aby zaberali hlavne na metalistickych polohach. Digitech Death Metal, predtym DOD FX86 je to iste skreslenie, ale ma trosku inde korekcie. Hlavne ma rozdiel od Grunge 3 pasma, basy-stredy-vysky, cize sa na nom da nastavit viacej farieb zvukov a nema uroven skreslenia (naco aj na Death Metal :) ). Inak Grunge je podla mna celkom kvalitne skreslenie a pri vhodnom nastaveni (hlavne stiahnuti skreslenia :) ) a normalne nastavenej farba zvuku (cize dalsim EQ) sa na nom da hrat aj uplne ina gitara. Napriklad Digitech vyrabal svojho casu legendarny lampovy procesor (2xECC83) GSP 2101, plne vybaveny efektami studiovej kvality, bolo tam 6 typov preampov (NIE SIMULACII), 3 lampove a 3 tranzistorove. Toto Grunge skreslenie tam bolo tiez a niektore uz fabricke presety s nim zneli naozaj tazko profi. Ak by som ho niekde uvidel za dobru cenu, rad by som ho kupil :)...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #3 kedy: 23. Jún , 2005, 23:34:23 »

Casto sa porovnava s MT-2 od Bossu, no ja by som radsej v tomto veril Amikom a nie Japoncom :)...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #4 kedy: 23. Jún , 2005, 23:40:04 »

Citácia
Originally posted by Jimi Cimbala Hra to naozaj tak,ako na tych ukazkach?
Hej pocuvol som a pripomenul som si ho. Toto je zjavne hrane do velkeho aparatu, ale vyzmykat sa da z neho aj do obycajneho komba...
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 23. Jún , 2005, 23:51:13 »

Tesla Mono 70 ma oproti Mono 50 minimalne sikovnejsiu krabicu. Nad 1/2 ten zvuk fakt dostava pekny charakter.
Zaznamenané

jolan
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 556



« Odpoveď #6 kedy: 24. Jún , 2005, 11:06:34 »

no krabicu neviem aku ma, to neni nahodou taky kufrik s paradnym komunistickym designom? vyzor music 70 za moc nestoji, tak ako vsetky tesly, ale zvuk nie je zly - elektronky... :)) a tym vytocenim volume za polovicu mi to pripada akoby uz skreslovala aj samotna lampa, len mam strach ze sa tym aj nici zosik, je to pravda ci je to u lamp prirodzene?? http://tesla.webpark.cz/music70.jpg
Kód:
 BTW: neviete kde by sa dali zohnat a co stoja?? dik. 
k tomu efektu> je to mozne ze ho vyrabal DOD (ale ta znacka stala za h0vn0 pokial viem...),neviem ci sa zmenil zvuk lebo origi dod grunge som nepocul, ale viem ze tento moj ma dva vystupy a toto je celkom uzitocna vec> jeden je klasicky vystup do zosaku, a druhy ide priamo do P.A. a je zmodelovany obvodom pre cabinet modeling... cize taky zvuk uz ""upeceny"" z neho ide.. z toho amp outputu ide rovno surovy trandak...toto som zatial u ziadnej kysni nevidel....
Zaznamenané

Hudobné fórum > http://zvmusic.xf.cz
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #7 kedy: 24. Jún , 2005, 11:14:31 »

Od DOD som nepocul jediny dobry efekt, teda okrem Wahu a DOD250 (dnesYJM308).
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
jolan
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 556



« Odpoveď #8 kedy: 24. Jún , 2005, 11:27:25 »

roberto: preto ich aj vela prestali vyrabat, stale sa daju kupit grunge, death metal ... a esce nejake ine... ja som jednine od DOD pocul juice box a je to jeden z najhorsich efektov akych som pocul vobec....
Zaznamenané

Hudobné fórum > http://zvmusic.xf.cz
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 24. Jún , 2005, 11:54:51 »

jolan> GPC GUITAR FORUM ť lampové aparáty ť Mono 50 a spol
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #10 kedy: 24. Jún , 2005, 12:10:20 »

Tak to mate skreslene informacie. DOD corporation bola firma pod ktoru patril Digitech a DBX (studiove pristroje). Ich gitarove krabicky boli uplne v poho, ako u kazdej firmy aj u nich boli blbsie modely aj lepsie modely. Ako som pisal Grunge je stare DOD-dacke skreslenie, velmi huste, na ktore sa podla mna od Bossu nic nechyta. Dnes to predavaju aj pod oznacenim Digitech, neviem, ake su medzi jednotlivymi znackami momentalne vztahy, ale dnesny Grunge/Death Metal su zvukovo totozne s tymi povodnymi. Inak DOD ako americka firma sa trebars v USA vzdy lepsie predaval, ako japonsky Boss. Niektore zakladne typy varabali obe firmy este aj v totoznej farbe - zlty predkrmovaci Overdrive, cerveny Distortion a aj hrali dost podobne. Juice Box nebol prilis urceny na samostatnu prevadzku. Bol mysleny ako pridavne skreslenie k lampam, aby prilis nekazil charakter. Zato znel sam trochu divne. Inak podla mna DOD kvakadlo FX 17, co poznam, bolo jedno z tych horsich, an akych som hral.
Zaznamenané
jolan
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 556



« Odpoveď #11 kedy: 24. Jún , 2005, 13:36:18 »

rastis: sak ja nan nevravim nist, som nan hrdy :)), ale nie, mam ho iba 2 dni takze esce o nom neviem vobec nic... ale podla mna je rozdiel hlavne v tej skatulke (tato sa podoba viacej bossu) a tym dvom vystupom... myslis ze mt-2 je slabsia ako Grunge? mal si ho vobec? ako si ho pouzival.?? - inspiracia
Zaznamenané

Hudobné fórum > http://zvmusic.xf.cz
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #12 kedy: 24. Jún , 2005, 14:40:52 »

Citácia
Originally posted by jolan ...mal si ho vobec? ako si ho pouzival.??...
Ako co ci som mal - Grunge alebo MT-2 ? Ani jeden, cely zivot hram na lampy :). Ale Grunge poznam naozaj dobre, vsak som pisal, ze toto patentovane skreslenie (resp. jeho nazov) sa pouzivalo vo vacsine procerorov Digitech, od "hrackarskych" az po profi a da sa uplne bezproblemov pouzit na vseliajeke typy soundov, nie len metalove, akurat sa treba pohrat s farbou zvuku. MT-2 som tiez nastastie nikdy nevlastnil. Hral som raz v kapele, kde ho pouzival druhy gitarista do lampovej hlavy od Budinskeho. Mne sa skreslenie toho Budinskeho lubilo viac, ale na tu muziku, co sme hrali (thrash) bol zvuk tej MT-2 uplne vrazedny, no viac ako polovicku z toho dojmu robila prave ta lampova hlava a velka bedna. Ale aj tak povazujem Grunge za kvalitnejsie skreslenie svojim charakterom. MT-2 ma vyhodu parametrickeho EQ, cize da sa tam nastavit ovela viacej farebnych odtienov zvuku, co je inak na druhej strane dost nevyhoda, lebo nakoniec aj tak bude kazdy pouzivat 1 nastavenie, ale kym ho najde, posere sa. Ale samotne skreslenie MT-2 nie je podla mna moc hutne - je mozno agresivne, ale hlavne tenke a ubzucane.
Zaznamenané
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #13 kedy: 25. Jún , 2005, 10:13:38 »

hral som na skoro seckom co sa tu spominalo a mam dod death metal.....ale ten nazov je zavadzajuci lebo to neni len na death metal o tom sveci hlavne to ze death metal ani nepocuvam ani nehram....ten grunge je v poho fest hlavne na take lo fi zvuky a pod...mno urcite sa na tom da hrat aj metal troska...ale ten nazov grunge nanho podla mna pasuje najviacej...take foo fighters alebo tak z toho vytiahnes dost lahko...a tie nove sa od tych starych zvukovo vobec nelisia...akurat ten cab sim tam je navyse...podla mna si kupil dobre...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #14 kedy: 25. Jún , 2005, 10:20:23 »

Citácia
Originally posted by METALHAMMER ...ale ten nazov je zavadzajuci lebo to neni len na death metal o tom sveci hlavne to ze death metal ani nepocuvam ani nehram....ten grunge je v poho fest hlavne na take lo fi zvuky a pod...mno urcite sa na tom da hrat aj metal troska...
Grunge aj Death Metal je to iste skreslenie, akurat na Death Metal sa neda stiahnut gain :! a ma korekcie posadene este do agresivnejsich pasiem ako Grunge. Na oboch sa da hrat aj hovadsky metal, ale na Death Metale je to ostatne trosku obmedzene prave absenciou regulacie urovne skreslenia.
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.093 sekund, 22 otázok.