Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
21. September , 2024, 19:06:10
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Thunderbird VS BEAD (nie TB PRO)  (Prečítané 4555 krát)
0 užívateľov a 5 Hostí prehliada túto tému.
barbar
nováčik
*
Príspevkov: 5


« kedy: 25. Január , 2011, 20:55:20 »

Zdravim priblizne pred 2 tyzdnami mi prisla moja "vysnivana" basa Epi Tbird (ako som pisal v nazve, nie PRO verzia, ten starsi model). Doteraz som pouzival 5strunku, a ratal som s tym, ze hned ako pride tak prehodim struny za 5 strunovu sadu. Cital som o tom nieco na talkbass.com a tam pisali ze s tym ziaden problem nieje, ale narazil som na problem s kobylkou, proste tu 125-130 strunu tamade neprepcham (kobylku sfotim mozno az cez vikend ked tak). Takze som skusil druhu variantu a to podladenie do B. Prvy den problem nebol, ale na druhy den ked struny sadli tak pri hre na 1. a 2. prazec struny opieraju a vobec nehraju.

Takze ide tu o to, ze mam len 2 moznosti

1. je ohnut krk, lenze neviem kolko si mozem dovolit ho ohnut (javor, srubovany)
2. zvacsit dieru v kobylke ? (ale to mne osobne pride ako dost barbarskea nevhode riesenie)

Ide mi hlavne o to ohnutie krku, nerad by som ho dobabral, kedze nahradny krk sa mi v pivnici nevala :D
Zaznamenané

Epiphone Tbird + VS Hartke HA2500 + Ash MAG 414T
udry
Hosť
« Odpoveď #1 kedy: 25. Január , 2011, 21:07:37 »


2. zvacsit dieru v kobylke ? (ale to mne osobne pride ako dost barbarskea nevhode riesenie)


    barbar    a prečo ti to príde ako barbarské riešenie ?
Zaznamenané
barbar
nováčik
*
Príspevkov: 5


« Odpoveď #2 kedy: 25. Január , 2011, 21:09:05 »

    barbar    a prečo ti to príde ako barbarské riešenie ?

nato bohuzial odpoved neviem, ale vrtat do kobylky sa fakt nechystam ...
Zaznamenané

Epiphone Tbird + VS Hartke HA2500 + Ash MAG 414T
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #3 kedy: 25. Január , 2011, 21:12:38 »

to isto nie, mozno blba otazka, ale tensia sada sa nerobi ? sak pochybujem, ze by vyrobili 5 stunovu basu a neda sa tam dat 5strunova sada
Zaznamenané

udry
Hosť
« Odpoveď #4 kedy: 25. Január , 2011, 21:13:22 »

nato bohuzial odpoved neviem, ale vrtat do kobylky sa fakt nechystam ...
tak bud budeš používat tenšie struny,alebo vymeníš kobylku/struník-neviem aky tam maš system- alebo budeš vrtat alebo ti niekto poradí iné riešenie
Zaznamenané
barbar
nováčik
*
Príspevkov: 5


« Odpoveď #5 kedy: 25. Január , 2011, 21:16:39 »

to isto nie, mozno blba otazka, ale tensia sada sa nerobi ? sak pochybujem, ze by vyrobili 5 stunovu basu a neda sa tam dat 5strunova sada

To nieje 5 strunova basa, je to 4...tenke G nepotrebujem
Zaznamenané

Epiphone Tbird + VS Hartke HA2500 + Ash MAG 414T
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #6 kedy: 25. Január , 2011, 21:23:51 »

jaj tak s tym krkom by som ale moc nehybal. nie som basak, ale neviem ci sa niekto podladuje do B ked ma 4 strunovu nasu
Zaznamenané

vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #7 kedy: 25. Január , 2011, 21:31:09 »

jaj tak s tym krkom by som ale moc nehybal. nie som basak, ale neviem ci sa niekto podladuje do B ked ma 4 strunovu nasu

vsak to je uplne bezne aj riso z r2d to tak ma
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #8 kedy: 26. Január , 2011, 09:37:50 »


2. zvacsit dieru v kobylke ? (ale to mne osobne pride ako dost barbarskea nevhode riesenie)

Ide mi hlavne o to ohnutie krku, nerad by som ho dobabral, kedze nahradny krk sa mi v pivnici nevala :D

....pozri ak máš klasickú TB kobylku tak potrebuješ vymeniť kameň....za 5 strunový Gibsonácky a kobylku bohužiaľ len prebrúsiť ten zárez do ktorého sa zasekáva struna....prebrúsením na širší zasekávací otvor nič nepokašleš....

....ku krku....aj keď nie som expert v podlaďovaní....ako to podľaduješ??? či komplet všetko o tón Huh! ....krk sa dá v pohode doštelovať....nevidím v tom žiadny problém....som názoru že by si to mal vedieť každý spraviť aj sám  Bavím sa skvele ....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #9 kedy: 26. Január , 2011, 09:41:47 »

....s tým kameňom som poriadne tresol  Bavím sa skvele ....ak by doňho struna nesadla....tak samozrejme tiež prebrúsiť na širší zárez a nie vymieňať....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
barbar
nováčik
*
Príspevkov: 5


« Odpoveď #10 kedy: 26. Január , 2011, 16:30:07 »

Mozno som sa na zaciatku zle vyjadril, pardon ale ide tu o to ze :)

Mam 4 strunoveho Tbirda, ten starsi model s klasickou kobylkou. Chcel som ho do BEAD, lenze hrubsie struny tam dat neviem tak mi ostava podladit, proste vsetko o tych 5 poltonov dole, tj treba dotiahnut vystuhu krku, lenze to som este nerobil a ide mi  oto, ze ci sa do toho mozem smelo pustit alebo sa mozem obavat neakeho poskodenia krku ked to prezeniem :)

Zaznamenané

Epiphone Tbird + VS Hartke HA2500 + Ash MAG 414T
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #11 kedy: 26. Január , 2011, 16:41:57 »

....veď takúto máš kobylku nie Huh! ....


* TbirdVIbridge.jpg (36.34 KB, 700x485 - prehliadnuté 345 krát.)
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
barbar
nováčik
*
Príspevkov: 5


« Odpoveď #12 kedy: 26. Január , 2011, 16:48:06 »

jo garde, presne toto :)
Zaznamenané

Epiphone Tbird + VS Hartke HA2500 + Ash MAG 414T
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #13 kedy: 26. Január , 2011, 19:04:17 »

A ake struny by si  musel kupit, aby si ich mohol podladit o 5 poltonov a neboli uplne volne?
Zaznamenané

garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #14 kedy: 27. Január , 2011, 09:54:48 »

A ake struny by si  musel kupit, aby si ich mohol podladit o 5 poltonov a neboli uplne volne?

....toto treba brať s rezervou lebo podlaďovať sa podlaďuje trochu úplne inak....to si treba potom tóny na hmatníku nadrilovať nanovo....ja nie som zástancom podlaďovania....teda by som sa vrátil k prebrúseniu toho zárezu na kobylke a kameni....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.093 sekund, 22 otázok.