Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
21. September , 2024, 15:20:13
Strán: [1] 2 3 ... 14 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ako dobre nahrat / vyladit dist. gitaru ?  (Prečítané 49936 krát)
0 užívateľov a 11 Hostí prehliada túto tému.
martin111111
nováčik
*
Príspevkov: 40


« kedy: 14. Marec , 2011, 15:37:32 »

Zdravim vsetkych :). Mam takyto celkom specificky problem. Najskor napisem vybavenie, co mam k dispozicii. Mam zvukovku M-audio FastTrack Pro, Lampovy preamp : http://www.behringer.com/EN/Products/MIC100.aspx, gitara je Godin freeway classic. Soft na nahravanie: Cubase 5, Amplitube, Guitar rig 4.

Problem je v tom, ze nech sa snazim ako chcem neviem vyladit skresleny zvuk k mojej spokojnosti. Isteze som si vedomy, ze s tymto co mam nedostanem zvuk ako v profi studiu, tiez nemam take skusenosti s mixazou a masteringom. Takze by som poprosil nejaku radu ako na to. Pripadne nejaky iny VST plugin (simulacia gitarovych aparatov).

Skusal som nahravat Root of all evil od Dream Theateru ( taky nejaky zvuk gitary sa mi paci), ale vzdy mi to znie bud ako holiaci strojcek, alebo to pri zatlmeni struny velmi basuje. Neviem ci to je nastavenim samotneho Amplitube-u, alebo by na to este bolo treba nieco nahodit. Clean gitaru spravim tak, ze som s nou spokojny, aj klaves viem nahrat a zmixovat relativne ok, ale dist. gitara je pre mna oriesok.
« Posledná zmena: 14. Marec , 2011, 17:04:49 od martin111111 » Zaznamenané
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 28. Júl , 2011, 07:49:00 »

hello, ono, asi sa neda poradit smerom, kup si to a to, potom ten zvuk vyladis k svojej spokojnosti. ja som toho nazoru, ze s tym co mas k dispozicii by si mal urcite pouzitelny zvuk nakrutit...chce to ale samozrejme cas a fakt sa s tym pohrat. (nastavenia aparatu, ekvalizacia...) nezanerdbatelnou sucastou toho ako to "znie" je aj sposob akym hras na nastroj. co konkretne chces pocut, vies len ty sam a najst to moze byt problem, fakt ale je, ze pocuvatelny zvuk, ktory bude tvoju muziku dostojne reprezentovat v usiach druhych sa da nastavit aj s takymto vybavenim.
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
Sanchez
stály hosť
*****
Príspevkov: 802



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 28. Júl , 2011, 08:05:13 »

Zdravim vsetkych :). Mam takyto celkom specificky problem. Najskor napisem vybavenie, co mam k dispozicii. Mam zvukovku M-audio FastTrack Pro, Lampovy preamp : http://www.behringer.com/EN/Products/MIC100.aspx, gitara je Godin freeway classic. Soft na nahravanie: Cubase 5, Amplitube, Guitar rig 4.

Problem je v tom, ze nech sa snazim ako chcem neviem vyladit skresleny zvuk k mojej spokojnosti. Isteze som si vedomy, ze s tymto co mam nedostanem zvuk ako v profi studiu, tiez nemam take skusenosti s mixazou a masteringom. Takze by som poprosil nejaku radu ako na to. Pripadne nejaky iny VST plugin (simulacia gitarovych aparatov).

Skusal som nahravat Root of all evil od Dream Theateru ( taky nejaky zvuk gitary sa mi paci), ale vzdy mi to znie bud ako holiaci strojcek, alebo to pri zatlmeni struny velmi basuje. Neviem ci to je nastavenim samotneho Amplitube-u, alebo by na to este bolo treba nieco nahodit. Clean gitaru spravim tak, ze som s nou spokojny, aj klaves viem nahrat a zmixovat relativne ok, ale dist. gitara je pre mna oriesok.

Hlavne sa zameraj na speaker simulator v softe. Inak Ti to hrať nebude poriadne nikdy.
Zaznamenané

Duger
Hosť
« Odpoveď #3 kedy: 28. Júl , 2011, 08:28:19 »

ked si nerobiš zvuk sam tym myslim samostatny vst na preamp, hlavu, box, efekty ale všetko maš v guitar rigu alebo amplitube ... popozeraj na tomto fore je tam kopu hotovych presentov aj na konkretne pesničky sa daju najsť...ja osobne som našiel par  na ktore tie defaultne ani zdaleka nemaju

http://www.guitarampmodeling.com/

Zaznamenané
Yugi00
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1951


ctrl+mouse scroll


« Odpoveď #4 kedy: 28. Júl , 2011, 08:36:10 »

Skus nahrat bez toho preampu a len cisto cez zvukovku. Nahraj si do Cubase zvlast clean gitaru na ktoru neskor hodis VST a mozes si zvuk upravit podla potrieb.
Zaznamenané

Im a little princess
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #5 kedy: 28. Júl , 2011, 09:25:00 »

co viem tak nahravanie tych gitarovych zvukov je cele hlavne o tom ze tam potom clovek spravi 90% prace s tym zvukom az po tom co to uz ma nahrate.. kadeake hi pass, lo pass filtre.. dobre nastaveny zvuk bicich, basa.. dokonca mam taky dojem ze ak ma clovek napicu naprikad basovy zvuk tak ked to zlepi dokopy furt bude mat pocit ze mu ta gitara neznie jak ma heh a miesto basy bude stelovat gitaru a furt riesit co je zle.. 
cele to zladit je velke umenie, mne sa to napriklad nechce vobec riesit lebo by som potreboval asi pol zivota na to aby som sa to naucil aspon priemerne dobre a za tu dobu ten cas vyuzijem aj lepsie.. az to bude treba nahrat, tak clovek oslovi ludi co sa tym zaoberaju :)
Zaznamenané

Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #6 kedy: 28. Júl , 2011, 17:16:47 »

ze specificky problem.. najprv si ujasni, co je otazka bizarna a co je specificky problem, potom nahravaniu povenuj asi 18 000 krat viac casu jak si do toho investoval doteraz. inac to asi vobec ani nema zmysel.
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #7 kedy: 28. Júl , 2011, 20:03:20 »

podla mna ked chceš doma nahrat gitaru potrebuješ max 5W lampoví aparat dobre krabky a snímací mikrofon a potom je to uprdle do čo ten vystup s mikraku pichneš len nech to stíha zaznamenavat  , a máš ten zvuk ktorí potrebuješ kedykolvek potrebuješ /no a treba mat ešte  jeden velký aparat k bicím samože/
a hlavne treba ten zvuk zahrat a potom sa trapit nad tým ako ho nahrat
Zaznamenané
yeah
Hosť
« Odpoveď #8 kedy: 28. Júl , 2011, 20:19:58 »

podla mna ked chceš doma nahrat gitaru potrebuješ max 5W lampoví aparat dobre krabky a snímací mikrofon a potom je to uprdle do čo ten vystup s mikraku pichneš len nech to stíha zaznamenavat  , a máš ten zvuk ktorí potrebuješ kedykolvek potrebuješ /no a treba mat ešte  jeden velký aparat k bicím samože/
a hlavne treba ten zvuk zahrat a potom sa trapit nad tým ako ho nahrat
Pomoooc! Pomoooc! Pomoooc!
Zaznamenané
vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #9 kedy: 28. Júl , 2011, 20:24:00 »

podla mna ked chceš doma nahrat gitaru potrebuješ max 5W lampoví aparat dobre krabky a snímací mikrofon a potom je to uprdle do čo ten vystup s mikraku pichneš len nech to stíha zaznamenavat  , a máš ten zvuk ktorí potrebuješ kedykolvek potrebuješ /no a treba mat ešte  jeden velký aparat k bicím samože/
a hlavne treba ten zvuk zahrat a potom sa trapit nad tým ako ho nahrat

najlepsie je ked clovek co sam picu o tom vie, tak radi ostatnym  Bavím sa skvele
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #10 kedy: 28. Júl , 2011, 20:26:12 »

amplitube mas kolkatku? 3ku? daj sem nejaky screenshot ako to mas nastavene, kolko krat nahravas gitaru? ked chces nejaku kvazi metalovy zvuk treba to vrstvit

ale dopredu ta asi sklamem lebo podla mna petrucciho mark zvuk zo simulacii dostanes asi dost tazko
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #11 kedy: 28. Júl , 2011, 20:50:39 »

ale stevino napisal dobre tu vetu poslednu:

a hlavne treba ten zvuk zahrat a potom sa trapit nad tým ako ho nahrat

s tym suhlasim, skor ako nieco nahravat, tak treba to vediet dobre zahrat, nech to znie dobre na nahravke  :)
Zaznamenané

Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #12 kedy: 28. Júl , 2011, 21:08:03 »

dokonca mam taky dojem ze ak ma clovek napicu naprikad basovy zvuk tak ked to zlepi dokopy furt bude mat pocit ze mu ta gitara neznie jak ma heh a miesto basy bude stelovat gitaru a furt riesit co je zle.. 
cele to zladit je velke umenie, mne sa to napriklad nechce vobec riesit lebo by som potreboval asi pol zivota na to aby som sa to naucil aspon priemerne dobre a za tu dobu ten cas vyuzijem aj lepsie.. az to bude treba nahrat, tak clovek oslovi ludi co sa tym zaoberaju :)

Mas dobry dojem :), dobre zosnimany a dobre hrajuci gitarovy zvuk je len polovica dobreho vysledku, ozajtna alchymia prichadza pri mixazi nastane taka ta vojna hlasitosti a frekvencii :)
Zaznamenané
Yugi00
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1951


ctrl+mouse scroll


« Odpoveď #13 kedy: 28. Júl , 2011, 21:15:21 »

podla mna ked chceš doma nahrat gitaru potrebuješ max 5W lampoví aparat dobre krabky a snímací mikrofon a potom je to uprdle do čo ten vystup s mikraku pichneš len nech to stíha zaznamenavat  , a máš ten zvuk ktorí potrebuješ kedykolvek potrebuješ /no a treba mat ešte  jeden velký aparat k bicím samože/
a hlavne treba ten zvuk zahrat a potom sa trapit nad tým ako ho nahrat
dik  za radu Zdravíčko  cez vikend to skusim a dam nahravku
« Posledná zmena: 28. Júl , 2011, 21:15:37 od Yugi00 » Zaznamenané

Im a little princess
Duger
Hosť
« Odpoveď #14 kedy: 28. Júl , 2011, 21:18:46 »

toto je nahrate cez guitar rig ... osobne sa mi to velmi nepači ale je to zatial asi najepši zvuk čo z neho viem vytiahnuť... tiež som uplny amater...


* song 11.wma (1590.01 KB - stiahnuté 379 krát.)
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 14 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.059 sekund, 23 otázok.