Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
21. September , 2024, 14:47:02
Strán: 1 [2] 3 4 ... 14 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ako dobre nahrat / vyladit dist. gitaru ?  (Prečítané 49862 krát)
0 užívateľov a 4 Hostí prehliada túto tému.
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #15 kedy: 28. Júl , 2011, 21:25:01 »

podla mna ked chceš doma nahrat gitaru potrebuješ max 5W lampoví aparat dobre krabky a snímací mikrofon a potom je to uprdle do čo ten vystup s mikraku pichneš len nech to stíha zaznamenavat  , a máš ten zvuk ktorí potrebuješ kedykolvek potrebuješ /no a treba mat ešte  jeden velký aparat k bicím samože/
a hlavne treba ten zvuk zahrat a potom sa trapit nad tým ako ho nahrat

Tie "dobre krabky" na co potrebujes?
UZ si takymto sposobom nahral nejaku ozajstnu studiovu nahravku?
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #16 kedy: 28. Júl , 2011, 21:33:16 »

dik  za radu Zdravíčko  cez vikend to skusim a dam nahravku

a mas 5W lampovy aparat ?
Zaznamenané

PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #17 kedy: 28. Júl , 2011, 21:35:44 »

a mas 5W lampovy aparat ?


Myslim, ze si robil picu  Žmurk
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #18 kedy: 28. Júl , 2011, 21:38:18 »


Myslim, ze si robil picu  Žmurk

a myslim, ze aj ja  Fuuha zíram
Zaznamenané

PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #19 kedy: 28. Júl , 2011, 21:38:37 »

a myslim, ze aj ja  Fuuha zíram


 ha ha ha
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #20 kedy: 29. Júl , 2011, 08:53:23 »

toto je nahrate cez guitar rig ... osobne sa mi to velmi nepači ale je to zatial asi najepši zvuk čo z neho viem vytiahnuť... tiež som uplny amater...



to solove je OK, celkom pekne Ti to zneje. ten beglajt na strane je des :) v tomto je GR trochu nevdacny, treba s nim vela nastavovat, hlavne aj tie nastavovaky na zadnych paneloch aparatov... sa na to vyser, s JCM 900 od Simul Analog dosiahnes asi o 20 tried lepsie vysledky a je to free.

inak - zda sa mi to alebo tu vsetci radite chalanovy na prispevok z marca ? :)

jo - Stevino :) ne ze by si nemal ciastocne pravdu, ale v tom podani, ako si to napisal to zneje skorej ako blud :)
« Posledná zmena: 29. Júl , 2011, 08:53:48 od rastis » Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #21 kedy: 29. Júl , 2011, 09:35:08 »

Vikur si Vikur - len tolko , o programovaní na kompe toho vela neviem /lebo nie som programátor ale hram na gitare/  ,ale zas takí nímand ako si myslíš tiež nie som . Ako viem všetci poriadny  gitaristi robia nahrávky cez mikrák aj koli tomu aby mali ten zvuk čo na nahrávke aj na live. jasne často sa to robí že sa nahradzaju doma aparáty modelingom len je potom problem ked prídeš k bubeníkovi a chceš ten istá zvuk s ktorím si sa doma kafral za kompom mrte hodín . asi raz príde doba ked sa efekty a aparaty budu aj na živo nahradzat notebookom ale ked tak pozerám ako stále frčia stare krabky a aparaty myslím že to tak rýchlo nebude - našťastie . ja som sa roky pokúšal spraviť doma nahrávku cez kabel do kompu /multaki rackove procesori ...../ ale nikdy to nebolo ono hlavne čo sa týka skreslených zvukov /aj ked viem že sa to da v kvalite -vid ukažka Duger - skvele solo/ , ja však zastávam názor že repro je dôležitá výhybka zvuku a nič tak nereaguje  na dynamiku a nema taku štavu ako analog sound . Už len koli tomu že to niesu jednotky a nuly ale ale je to krivka.
to potom často vyzerá tak že človek nehlada tie zvuky v kompe ale topí sa v nich miesto toho aby pracoval na feelingu
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #22 kedy: 29. Júl , 2011, 09:39:03 »

a ešte jedna vec , stare jazzove nahrávky ktore su pokladane za top a za čím sa všeci ženu /že akoto dosiahli taku plnost zvuku /boli nahrávane cez jeden mikrák na raz - len to to musí vediet kapela naraz v kvalite aj dat, a potom prišlo stereo tak použili tie mikra dva  Zdravíčko
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #23 kedy: 29. Júl , 2011, 09:46:28 »

.... ja som sa roky pokúšal spraviť doma nahrávku cez kabel do kompu /multaki rackove procesori ...../ ale nikdy to nebolo ono hlavne čo sa týka skreslených zvukov ...

lebo to nevies a nevyznas sa v tom, nie ze by to neslo. samozrejme ze ide doma na kompe spravit paradny zvuk cisto z digitalu. cim netvrdim, ze naozajstne aparaty nie su ina vesmira kategoria...

a ešte jedna vec , stare jazzove nahrávky ktore su pokladane za top a za čím sa všeci ženu ...

no to by som netvrdil. keby sa za tym vsetci hnali, tak predpokladam, ze by sa tak dodnes nahravalo. ale mam pocit, ze sa tak uz nejeke tie desatrocia moc nenahrava, preco asi ?
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #24 kedy: 29. Júl , 2011, 09:49:21 »

stevo.. mas vo vacsine veci pravdu, len mixujes dokopy veci a vyberas si co sa ti zlubi.. takto to vyznie ze stare kapely nahravali tak, ze sa do stredu miestnosti postavil jeden mikrak a zrazu vsetci zacali jebat bubony a bolo nahrate..  

mas pravdu ze este stale je najrozsirenejsim sposobom nahravanie na mikrofon a je to najosvedcenejsia metoda aj z toho dovodu ze ked uz tie profi studia tie rozne repraky a mikraky a nahravaci HW maju, tak by bola blbost kebyze to cele riesia len softverovo..
stare kapely nahravali takmer rovnako jak tie dnesne s tym rozdielom ze kedze nebolo mozne riesit zapis na viackrat do stop ale len do paskoveho nahravaca, tak museli byt vsetci nazvuceni ako na koncerte a cele sa to nahralo..  tak ci tak myslim ze opravovat sa dola aj vtedy skrz nejake manualne strihy ale muselo to byt peklo.stereo uz bolo o niecom inom nez o tom ze ci musime nahravat  na jeden mikrofonik.. hlavne ked viem predsa nahrat aj 9 nastrojov spolu do mono ze? :)

dnes to co vnimas ako 'programovanie hudby doma cez pocitac' nie je vobec az taky odlisny ukon ako ked nahras gitaru na mikrofon lebo tie subory ktore sa na to pouzivaju su vytvorene podla akustickych vlasnosti reprobedni.. nieco ako keby si nahral 'specificku ozvenu' v danom repraku a vyuzil to ako vzor pre to ako sa ten zvuk ma spravat..

na druhu stranu pocul som uz x kapiel ktore pouzivaju len tieto softwerove vymozenosti a musim povedat ze ako posluchac by som nevedel povedat ze ci to bolo robene v studiu na mikrak alebo cez SW simulaciu.. dnes sa s tym daju robit ozaj zazraky a zatvarat pred tym oci a radit niekomu ze by si mal doma zriadit zvukotesnu miestnost a reziu je dost blbost :) ak sa tomu clovek chce venovat doma tak prave najidealnejsi sposob je vyuzivat tie SW simulacie
« Posledná zmena: 29. Júl , 2011, 09:51:53 od kaolko » Zaznamenané

vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #25 kedy: 29. Júl , 2011, 09:52:19 »

a ešte jedna vec , stare jazzove nahrávky ktore su pokladane za top a za čím sa všeci ženu /že akoto dosiahli taku plnost zvuku /boli nahrávane cez jeden mikrák na raz - len to to musí vediet kapela naraz v kvalite aj dat, a potom prišlo stereo tak použili tie mikra dva  Zdravíčko

to tvoja hlava jedine poklada za top nahravky Bavím sa skvele
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
sevo
stály hosť
*****
Príspevkov: 995



WWW
« Odpoveď #26 kedy: 29. Júl , 2011, 10:01:42 »

Cize ked chcem nahrat stereo, respektive aby bola jedna gitara vlavo a druha vpravo staci pred bednu postavit dva mikrofony? lol
Zaznamenané

...vtedy bolo dobre lebo ine nebolo a teraz lebo
sa take už nerobí...
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #27 kedy: 29. Júl , 2011, 10:05:53 »

Cize ked chcem nahrat stereo, respektive aby bola jedna gitara vlavo a druha vpravo staci pred bednu postavit dva mikrofony? lol

zase nemsus hned rypat, toto Stevino nenapisal
Zaznamenané
sevo
stály hosť
*****
Príspevkov: 995



WWW
« Odpoveď #28 kedy: 29. Júl , 2011, 10:09:39 »

zase nemsus hned rypat, toto Stevino nenapisal

Neviem ako ty, ale ja som to pochopil takto, ked napisal ze ked prislo stereo museli pouzit mikraky dva. či?
Zaznamenané

...vtedy bolo dobre lebo ine nebolo a teraz lebo
sa take už nerobí...
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #29 kedy: 29. Júl , 2011, 10:16:29 »

Neviem ako ty, ale ja som to pochopil takto, ked napisal ze ked prislo stereo museli pouzit mikraky dva. či?

cize ty tvrdis, ze z tohoto:

a ešte jedna vec , stare jazzove nahrávky ktore su pokladane za top a za čím sa všeci ženu /že akoto dosiahli taku plnost zvuku /boli nahrávane cez jeden mikrák na raz - len to to musí vediet kapela naraz v kvalite aj dat, a potom prišlo stereo tak použili tie mikra dva  Zdravíčko

si  pochopil toto ?

Cize ked chcem nahrat stereo, respektive aby bola jedna gitara vlavo a druha vpravo staci pred bednu postavit dva mikrofony? lol

zaujimave  Žmurk lebo mne to prislo, ze si len chcel nieco vytrhnut z kontextu a pouzit, vies - taka mala podpasovecka :) ale ja som len pred chvilou vstal, mozno ja som blb  Popiskujem si
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 ... 14 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.09 sekund, 23 otázok.