Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
21. September , 2024, 15:15:42
Strán: 1 ... 10 11 [12] 13 14 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ako dobre nahrat / vyladit dist. gitaru ?  (Prečítané 49924 krát)
0 užívateľov a 9 Hostí prehliada túto tému.
Vratko
stály hosť
*****
Príspevkov: 985


hoummejd :-)


« Odpoveď #165 kedy: 30. Marec , 2012, 14:32:34 »

skus sa v LeCab pohrat s low pass a high pass a daj si max. 2 impulzy
neboj aj to som skúšal...ja som snad vyskusal vsetko...vecer budem mudrejsi
Zaznamenané

hm... :-D
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #166 kedy: 30. Marec , 2012, 17:21:01 »



Trocha som polaboroval s tvojou cistou stopou a vidim tam podobny problem ako mam s PodXT - nizka vstupna uroven - na Pode sa v rezime zvukovky neda regulovat uroven vstupu, a potom musim vyhulovat gain, co nie je idealne.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #167 kedy: 30. Marec , 2012, 19:15:43 »

na tej ux1 ten gain knob funguje iba pre mic vstup? uz si nepamatam - ani si nepamatam, ze by som mal s tou zvukovkou podobny problem.

ale zrejme sme odhalili chybu, pri nizkom vstupnom signale sa potom zvyknu tie VST chovat takto divne - pokkt gainu, v basoch to tak divne planda, nie je to agresivne a nic nepomaha. ja by som skusil polaborovat so vstupmi, updatnut drivre, ci nepomoze
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #168 kedy: 30. Marec , 2012, 19:40:35 »

a neni najrozumnejsie pouzit obycajny line in a normalne to boostnut pedalom ? a nebude problem s nizkou urovnou signalu...
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #169 kedy: 30. Marec , 2012, 19:54:08 »

tiez moze skusit...v podstate aktivky sami o sebe by maly byt v pohode s linkovym vstupom. ale zas na druhej strane, ked ma zvukovka raz inst. in, tak by sa ocakavalo, ze bude fungovat korektne, nie?
« Posledná zmena: 30. Marec , 2012, 19:54:50 od styrioci » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #170 kedy: 30. Marec , 2012, 20:14:36 »

tiez moze skusit...v podstate aktivky sami o sebe by maly byt v pohode s linkovym vstupom. ale zas na druhej strane, ked ma zvukovka raz inst. in, tak by sa ocakavalo, ze bude fungovat korektne, nie?

ked to raz prejde zapnutym bustrom, tak snad uz line in nevadi. ci ?

inak neviem, ci tie instrument inputy su nejake standardizovane alebo to ma kazda zvukovka svoje. ja som par razy skusal intrument input, uz neviem presne na akej karte a bol som praveze trochu sklamany, di box + line in sa mi zdal lepsi...
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #171 kedy: 30. Marec , 2012, 20:39:18 »

ked to raz prejde zapnutym bustrom, tak snad uz line in nevadi. ci ?
nie kazdy pedal musi mat uplne korektny vystup s linkovym vstupom

inak neviem, ci tie instrument inputy su nejake standardizovane alebo to ma kazda zvukovka svoje. ja som par razy skusal intrument input, uz neviem presne na akej karte a bol som praveze trochu sklamany, di box + line in sa mi zdal lepsi...
instrument input je imepdancne standardizovany, ale ideal je ak ma aj gain
Zaznamenané
Vratko
stály hosť
*****
Príspevkov: 985


hoummejd :-)


« Odpoveď #172 kedy: 30. Marec , 2012, 22:25:44 »

takže som rád že sme možno konečne rozluskli tento problém... ďakujem styriocimu za  ochotu :-) Na zdravie! chyba je v signále...cize mozem vylucit ze nastavenia v reaperi a nastavenia VST su chybne :-) co som velmi rad...cim sa potvrdilo aj to divne vytačanie korekcii :-D no drivere najnovšie nainstalovane na novy win7 x36 :-D neviem aka vacsia istota by bola, zajtra sa pohrám so zvukovkou...dneska som zariadeniach v ovladacom paneli videl mikrofon boost...v zariadeni line 6...zaciarknem a uvidíme..ak nie tak skusim klasicku zvukovku co mam v PC je to nejaka philips 5,1...uvidíme...ale urcite spokojnejšie zaspím :-)  Bravooo
Zaznamenané

hm... :-D
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #173 kedy: 30. Marec , 2012, 23:05:11 »

ďakujem styriocimu za  ochotu :-) Na zdravie!
aj tak zomres  Zdravíčko
Zaznamenané
Vratko
stály hosť
*****
Príspevkov: 985


hoummejd :-)


« Odpoveď #174 kedy: 31. Marec , 2012, 09:26:22 »

aj tak zomres  Zdravíčko
neboj aj teba to čaká :-D Bacha na vec kamo!
Zaznamenané

hm... :-D
majso
stály hosť
*****
Príspevkov: 1133



« Odpoveď #175 kedy: 31. Marec , 2012, 14:41:01 »

takže nedostanem žiaden DI track? :D
Zaznamenané
Vratko
stály hosť
*****
Príspevkov: 985


hoummejd :-)


« Odpoveď #176 kedy: 31. Marec , 2012, 18:32:52 »

poskúšal som niečo, vstupy na internej zvukovke Philips PSC 605 a to Line IN a Mic IN a skúsil som aj externú zvukovku Toneport GX s funkciou boost a aj bez nej, pridávam ukážky.

* Pokus Line IN.mp3 (1033.67 KB - stiahnuté 172 krát.)
* Pokus Mic IN.mp3 (1230.61 KB - stiahnuté 162 krát.)
* Pokus Toneport GX .mp3 (1397.96 KB - stiahnuté 161 krát.)
* Pokus Toneport GX bez Microfone boost.mp3 (1165.3 KB - stiahnuté 155 krát.)
Zaznamenané

hm... :-D
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #177 kedy: 31. Marec , 2012, 18:51:55 »

myslim ze line in bol najlepsi a zaroven si myslim, ze nemas dobru pravu ruku. neseka Ti to dobre, to dz dz dz Ti nezneje dobre uz z ruky by som povedal...
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #178 kedy: 31. Marec , 2012, 18:57:29 »

myslim ze line in bol najlepsi a zaroven si myslim, ze nemas dobru pravu ruku. neseka Ti to dobre, to dz dz dz Ti nezneje dobre uz z ruky by som povedal...
na line in to ma praveze slaby signal a pocut, ze to preto hra jak guma. mne ten obycajny toneport vstup pride naj, len treba trochu zatlacit tou pravackou
Zaznamenané
Vratko
stály hosť
*****
Príspevkov: 985


hoummejd :-)


« Odpoveď #179 kedy: 31. Marec , 2012, 19:28:37 »

na line in to ma praveze slaby signal a pocut, ze to preto hra jak guma. mne ten obycajny toneport vstup pride naj, len treba trochu zatlacit tou pravackou
aj ja si myslim ze toneport hra v pohode...myslim ze to dz dz dz je kus zahuhlane..ale s tym nic neurobim pokial nevymenim snimač za nejaky stredovejsi...teda...pri realnom ampe znie super...len tu pri VST to kus zahuhlava a je menej jasny :-) zistil som to aj porovnanim tvojej marek nahravky a tej mojej...tvoj BKP ma krasny cisty jasny zvuk nezahuhlany nie taky  basovy...ale viac reže :-) tym padom aj dz dz je krajsie :-)
« Posledná zmena: 31. Marec , 2012, 19:30:47 od Vratko » Zaznamenané

hm... :-D
Strán: 1 ... 10 11 [12] 13 14 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.041 sekund, 23 otázok.