Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. September , 2024, 06:32:07
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: TT obchod skacel a spol  (Prečítané 51712 krát)
0 užívateľov a 6 Hostí prehliada túto tému.
yeah
Hosť
« Odpoveď #75 kedy: 23. Marec , 2011, 20:17:22 »

ty mozno nie..ale ver tomu, ze ten pomer je hrubym odhadom 1:10 tych co si kupia hoc len brnkatko voci tym, co chodia len obzerat a to po case zacne nasierat, ked obchod potrebuje robit obrat aby bolo na prevadzku a mzdy
Tak pozor obzerat moze hocikto, tym ti nesposobuje ani skodu ani nic. Niekedy neni na skodu ked je v obchode opticky viac ludi.
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #76 kedy: 23. Marec , 2011, 20:25:59 »

skacel sa na to vysere zavre obchod a vybavene.  urcite z toho neni milionar  ha ha ha
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #77 kedy: 23. Marec , 2011, 20:41:58 »

Tak pozor obzerat moze hocikto, tym ti nesposobuje ani skodu ani nic. Niekedy neni na skodu ked je v obchode opticky viac ludi.
myslel som obzerac-ohmatavac..
Zaznamenané
yeah
Hosť
« Odpoveď #78 kedy: 23. Marec , 2011, 20:45:36 »

skacel sa na to vysere zavre obchod a vybavene.  urcite z toho neni milionar  ha ha ha
Len to nie. Potom tu s odstupom casu vznikne tema, ze neni poriadna konkurencia a vyber nastrojov v kamennych obchodoch  Je mi do plaču
Zaznamenané
yeah
Hosť
« Odpoveď #79 kedy: 23. Marec , 2011, 20:57:40 »

Inak ja by som otocil celu situaciu naruby:

Ako by sa zacal spravat americky/nemecky/britsky predajca, keby jeho obchod mal mizernu sancu prezit, drahsiu gitaru by si prisiel niekto kupit nanajvys raz za 2 mesiace? Tiez by sa veselo usmieval s kludom anglicana, keby mu slo o kseft/krk a tucty decak vital v profickej odzvucnenej miestnosti? Chceli by ste Ameriku na Slovensku, ale vykoristovat kapital vojnami nema kto  Ja som čert..
Zaznamenané
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #80 kedy: 23. Marec , 2011, 21:03:51 »

Som proste bojovnik proti krize.

Nechapem preco by dana gitara, hocijaka drahsia nova, mala byt horsia od thomnna ako zo skacelu. Tak si to nevyskusam, bude to na nic a poslem naspat. Omnoho vacsia pravdepodobnost, ze kupim blbost je v kamennom shope, kde pupkaty predavac slinta kedy nan ho vytasim buksu. Toto je zakladny problem. Naco chodit do obchodu, kde je neochotny personal, ked mam tisic inych moznosti ?
Zaznamenané
kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #81 kedy: 23. Marec , 2011, 21:17:02 »

Ja som v obchodne čo sa hudobnin tyka nič nekupil asi už aj  dva roky   Bavím sa skvele . Inzeraty, ebay, plno mozností. Suhlasim s kubom
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #82 kedy: 24. Marec , 2011, 11:30:15 »

Len to nie. Potom tu s odstupom casu vznikne tema, ze neni poriadna konkurencia a vyber nastrojov v kamennych obchodoch  Je mi do plaču

Zas ziadna tragedia by to ani nebola. Kazdy "normalny" kupuje zvonka aj tak alebo z netu.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #83 kedy: 24. Marec , 2011, 11:34:39 »

Ale ked som raz pred asi rokom videl v Muziker osahanu ufulanu Gibson SG Standard s totalne nenaolejovanym vysusenym hmatnikom, ktora vyzerala akoby ju dostali po 10tich rokoch z nejakej showroom a na nej cenovku okolo 1200 evri, tak som sa celkom pobavil. Plus tam obcas kupim struny, tak aspon na nieco su dobre kamenne predajne.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
mahogany
nováčik
*
Príspevkov: 51



« Odpoveď #84 kedy: 26. Marec , 2011, 21:18:44 »

Ale prisiel den, ked som si chcel vyskusat Blackstar. Reakcia? "A mas vazny zaujem?" Pozeral som ako vyr, lebo to sa mi tam stalo prvykrat. Vzdy som Skacel bral ako jeden z naj obchodov, lebo tam mali slusny vyber a aparaty sa dali skusat na pracovnej hlasitosti (na rozdiel od inych obchodov). "Nam sem chodia vselijaki chalani, poskusaju a aj tak nic nekupia. My to potom musime prelampovavat a nam tie prachy nikto nevrati." Akoze sorry, ale takyto pristup sa mi nevidi ako velmi prozakaznicky orientovany.  Nezahrávaj sa

Od tej udalosti som tam uz nebol. Mozno o to im islo, ale prisli tym padom aj o akekolvek odporucania. Ja som tam posielal svojich kamaratov prave pre ich ustretovost. Teraz uz tam nikoho neposielam.
[/quote]

Je viacero druhov zákazníkov a Bohužiaľ na slovensku dvojnásobne. Oňuchávači, notorická skúšači, kritici....... a až na konci kupujúci. Oňuchávač: ide do obchodu len zistiť ako to hrá, aby vedel či to má kúpiť inde. Notorický skúšač si ide len "zahrať" a aj tak nič nekúpi a dobre o tom vie a čaká, že všeci sa budú tešiť že prišiel ňuchať aby sa mohol pochváliť, že hral na 3000E gitare a 4000E aparáte.Tých je nanešťastie plno a pribúdaju. O tých čo chcú kúpiť a s tým presvedčením idú do obchodu netreba hovoriť. Škoda, že ich je tak málo. ( Ruku na srdce, koľkí idú skúšať s čistými rukami a zodpovedným prístupom k tovaru, ktorý je až po kúpe ich?)
Lampy ako iste vieš nie sú lacna záležitosť a vymieňať ich kvôli tým prvým typom zákazníkov sa neoplatí, lebo obchod sa stáva charitasom. Rozumný zákazník to chápe.
Keď idem do obchodu, mám na to dva dôvody: 1.pozrieť sa čo majú nové a nepotrebujem skúšať. 2. idem kúpiť a vtedy mi dajú vyskúšať. Osobne by som si nekúpil ošahanú umastenú špinavú a odratú gitaru so strunami na ktorých sa porežeš a dostaneš otravu krvi. Aspom mne sa to hnusí. Tragédia by bola keby som si kúpil lampáč a za týždeň je po lampách vďaka oňuchávačom ktorí nevedia ako sa lampáč zapína a ako ho treba vypnúť. 6e je to spotrebý materiál je jasné.
Na pochopenie treba vyskúšať spraviť si vlastný obchod s hudobnými nástrojmi a tešiť sa na oňuchávačov a skúšačov a cpať sa im do riti aby si vyskúšali všetko čo je v obchode a hlavne to najdrahšie.. ( To vy bola dobrá Silvestrovská komédia. )
Slovensko nie je USA a ani nikdy nebude, preto netreba porovnávať Tam môžeš aj po mesiaci vrátiť postel s tým že je tvrdá a vrátia ti peniaze. (Bolo by to možné aj tu, a ako byto dopadlo?) Porovnaj si platy, hodnotu peňazí a pod.
Že si tam chodil a už nechodíš lebo nemôžeš skúšať svedči len o tom, že patríš do prvých kategórií.
Prepáč!
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #85 kedy: 26. Marec , 2011, 21:48:28 »

pravda je tam aj tam...ale je rpavda, ze ak tam chodi niekto stale nieco skusat a dokonca ten isty aparat, tak to je smiesne  Bavím sa skvele
Zaznamenané

kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #86 kedy: 26. Marec , 2011, 22:45:52 »

V zasade mam so skacelom dobre skusenosti. Bol som tam raz. Predtym, nez som prisiel, som volal a nechal si rezervovat kombo, uplne bezproblemov. Dosiel som, pohral a kupil.  :)
Zaznamenané
Drvic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 401



« Odpoveď #87 kedy: 27. Marec , 2011, 21:35:37 »

1.pozrieť sa čo majú nové a nepotrebujem skúšať.
Tu sa urcite nezhodneme. Z pozerania sa neda vediet, ako nejaky amp hra. Preco by som si nemohol vytvorit nazor na nejaky aparat alebo gitaru? A to sa da jedine tak, ze si ho vyskusam.

A zajdem este dalej. Ako mozem po niecom tuzit, alebo na nieco setrit, ked ani neviem, ako to hra?
Vsade sa clovek dozvie (a ktorykovlek clen aj tohoto fora to potvrdi), ze youtube ukazky su (v drvivej vacsine) nahovno a najlepsie je si na aparate zahrat. Ak sa odoberie moznost skusit v obchode, potom ich uz vela nezostava (najma ak clovek nema vo svojom okoli vela prilezitosti vobec nieco skusit).

Chvalabohu uz aj na Slovensku si ludia zacinaju dovolovat "luxus" poriadneho aparatu a existuju taketo fora, kde sa clovek moze spoznat a stretnut.
Zaznamenané

lava_ruka_boha
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 70


« Odpoveď #88 kedy: 28. Marec , 2011, 07:37:41 »

Tu sa urcite nezhodneme. Z pozerania sa neda vediet, ako nejaky amp hra. Preco by som si nemohol vytvorit nazor na nejaky aparat alebo gitaru? A to sa da jedine tak, ze si ho vyskusam.


no ked nemas zaujem kupit nejaky aparat tak potom predavac nema dovod ti ho dat vyskusat, len preto aby si ty pre svoje potesenie vedel ze ako to hra a aj tak tam za 5 rokov nekupis nic z toho co si skusal. je ine ked ides do obchodu s tym ze nieco chces kupit a skusas a skusas az kym nenajdes to prave, ale ked tam ides iba skusit ze co ako hra bez zaujmu o kupu tak sa necuduj ze potom predavac reaguje ako reaguje  Beeee
Zaznamenané
Drvic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 401



« Odpoveď #89 kedy: 28. Marec , 2011, 07:53:17 »


no ked nemas zaujem kupit nejaky aparat tak potom predavac nema dovod ti ho dat vyskusat, len preto aby si ty pre svoje potesenie vedel ze ako to hra a aj tak tam za 5 rokov nekupis nic z toho co si skusal. je ine ked ides do obchodu s tym ze nieco chces kupit a skusas a skusas az kym nenajdes to prave, ale ked tam ides iba skusit ze co ako hra bez zaujmu o kupu tak sa necuduj ze potom predavac reaguje ako reaguje  Beeee
Takze ti, ktori sa chcu len pozriet, co maju v obchode nove, ci nahodou neprislo nieco zaujimave, nech tam ani nechodia. Dobre.

S takymto pristupom tam nepojdem, ani ked si budem chciet nieco kupit.  Zdravíčko
Zaznamenané

Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.038 sekund, 23 otázok.