Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
20. Apríl , 2024, 01:30:40
Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ruky gitaristu z pohľadu fyzioterapie  (Prečítané 26452 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« kedy: 14. Jún , 2011, 20:40:35 »

Clanok: http://gitaristi.sk/ruky-gitaristu-z-pohladu-fyzioterapie/
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1 kedy: 14. Jún , 2011, 21:02:04 »

+1

vyborne Si píš!!!

 Na zdravie! Zdravíčko
Zaznamenané

Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #2 kedy: 14. Jún , 2011, 21:04:38 »

dufam, ze to ma realne vedecke zaklady, lebo som tam uveril kazdemu slovu.  Popiskujem si
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 14. Jún , 2011, 21:21:53 »

tiez sa mi ten clanok paci  Na zdravie!
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #4 kedy: 14. Jún , 2011, 21:48:15 »

super clanok a pekny prispevok.. len tak dalej..  chcel by som sa ale opytat na jednu vec priamo steva...

Z pohladu fyzioterapeuta, myslis si, ze je vhodnejsie cvicit v stoji nez v sede? Lebo aspon ja dost casto cvicievam v stoji hlavne kvoli tomu, ze mam pocit ze mi to menej zatazuje aj krcnu chrbticu nez ked sedim zhrbene nad gitarou.. Ako som cial tak si rozobral v zavere oba pripady, len ma zaujima tvoj pohlad na vec ze co by bolo vhodnejsie v konecnom dosledku..

inak da sa to aplikovat aj na masturbaciu ten clanok? ci je vhodne striedat ruky a sed/stoj  (zartujem bez snahy urazat Žmurk )
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 14. Jún , 2011, 21:49:06 »

Otazka ku clanku:

Z cisto fyzioterapeutickeho hladiska - je lepsie mat gitaru vysoko, alebo nizko? :)
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #6 kedy: 14. Jún , 2011, 21:50:28 »

+1

vyborne Si píš!!!

 Na zdravie! Zdravíčko

rad by som sa hlavne opytal co znamena tento prispevok +1.. dpc  Bavím sa skvele  lebo +1 sa pouziva vascinou na vyjadrenie suhlasu s prispevkom pred tebou ktory by mal mat nejaku nazorovu hodnotu.. martinlm tam len zavesil clanok..
dam modelovu situaciu:

dobry den radi by sme vam predstavili novu sadu kuchynskych nozov.. Je ich tam 6

Branko: +1! vyborne..

cize 7?
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #7 kedy: 14. Jún , 2011, 21:51:22 »

Otazka ku clanku:

Z cisto fyzioterapeutickeho hladiska - je lepsie mat gitaru vysoko, alebo nizko? :)


pise ze v urovni taziska.. co znamena ze niekde v oblasti medzi pasom a pupkom myslim.. ci?
Zaznamenané

opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #8 kedy: 17. Jún , 2011, 09:20:12 »

super clanok. je dobre, ze medzi osadenstvo Fora patri aj zopar odbornikov nielen na gitary

tazisko cloveka je priblizne niekolko cm pod pupkom...
« Posledná zmena: 17. Jún , 2011, 09:59:38 od opossum » Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #9 kedy: 17. Jún , 2011, 10:06:11 »

super clanok. je dobre, ze medzi osadenstvo Fora patri aj zopar odbornikov nielen na gitary

tazisko cloveka je priblizne niekolko cm pod pupkom...
cize, ked si lahnem na brucho so stoporenym penisom, tak by som mal byt schopny rotovat okolo jeho osy?
Zaznamenané
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #10 kedy: 17. Jún , 2011, 10:11:34 »

cize, ked si lahnem na brucho so stoporenym penisom, tak by som mal byt schopny rotovat okolo jeho osy?

teraz je to dost popularne, vola sa to "planking". :)

Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
stevino179
Hosť
« Odpoveď #11 kedy: 21. Jún , 2011, 19:58:42 »

uf až teraz som si všimol že moj článok je uverejnení , som myslel že sa na to zabudlo - reagujem len na na to čo ma hlavu na krku /a nie medzi nohami /
ťažisko je uložene cca 5cm pod pupkom a cca 5cm dnu .je asi lepšie hravat po sediačky aj ked sedy ako take trapia naše chrbty asi najviac zo všetkého ide hlavne oto že gitara položena na stehne nepôsobí pakovou silou cez rameno na chrbticu /5kg závažie uchopené v ruke v predražení vyvíja tlak na driekovú platnički v sile okolo 350kg/ . Druhu otázkou je uhol ktorí zviera ruka oproti predlaktiu , ak je ten uhol príliš veliký stlačaju sa cievy ktore vyživuju samotnu ruku . Vždy je to záležitosť kompromisov . Každopádne každe fyziologicke postavenie už s princípu musí bit príjemne  teda treba počuvat hlas vlastného organizmu.
Cím je gitara vyšie tým je väčšia páka  /pretože punktum fixum je obvykle v oblasti ťažiska/ ale na druhej strane je to výhodnejšie pre samotnu ruku z hladiska uhlu medzu rukou a predlaktím
Ja osobne mam najväčší problém s hrubkou krk /preto furt menim nastroje a preto mam tak rad Harmony/.Proste opozícia prstou oproti palcu je najdôležitejšia s kineziologickeho hladiska /ako hovoria pani gitaristi krk musí sadnut do ruky/
je to fakt vela nechcem sa rozkecavat ak niekoh niečo zaujíma nech sa spíta kludne aj cez SS
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #12 kedy: 22. Jún , 2011, 08:45:41 »

ešte jednu pomôcku by som odporučil - vola sa to  antropometricke zrkadlo /čo sa týka cvičenia po stojačky , ale aj po sediačky a vlastne aj klasickejo stoja/ . Zoberiete si obyčajne zrkadlo v strede ho rozdelíte podla olovnice čiarou aby bola kolmica a potom asi po 5cm spravíte čiary vodorovne . Ked sa postavíme k takémuto zrkadlu z predu uši, plecia  a ine párove časti tela by mali bit v rovine /často u gitaristov z dôvodu pásu býva jedno rameno nižšie ako druhe a taha to chrbát do skoliozi/ . Pri pohlade z boku hlavne ucho a plece má bit v jednej rovine /častý problém je že je hlava predsunutá a tým padom len akoby zakvačena na trapézových svaloch - hlava vzhľadom ktomu aka je velka je velmi ťažká a robí to problém/, v podstate čím menšie je vyosenie tým menšia je zátaž na osoví aparát /hlavne chrbtica a stým súvisiace svaly- zase na princípe páky vzhľadom k ťažisku /
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #13 kedy: 22. Jún , 2011, 09:11:01 »

super clanok stevino  Na zdravie! diky
Zaznamenané

stevino179
Hosť
« Odpoveď #14 kedy: 22. Jún , 2011, 09:29:08 »

dík
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.046 sekund, 22 otázok.