Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
21. September , 2024, 23:42:07
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Win 7 vs WinXP SP3  (Prečítané 4769 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #15 kedy: 23. Jún , 2011, 09:15:40 »

Kolko krat ti taka j*ebnuta hlaska vyskocila?
Ked instalujes novy driver?
Btw, da sa to vypnut, ale radsej budem raz za par dni/tyzdnov odklikavat jebnutu hlasku ako by som si mal nevedomostou nainstalovat nejaky software o ktorom by som ani poriadne nevedel.

tak ked uz nieco instalujem, tak cca viem o co sa jedna, ale viem, ze to bolo robene skor pre beznych uzivatelov, co instaluju aj picoviny. ako hovorim som zvyknuty na XP, mam tu milion veci a na win7 nabehnem az ked to bude nutne.

ale ked na notase este nema nic, tak by som siel do tej win7
Zaznamenané

pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #16 kedy: 23. Jún , 2011, 09:42:01 »

karol, velke vsti pluginy žeru dosť vela ramky
« Posledná zmena: 23. Jún , 2011, 09:42:17 od pelko » Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #17 kedy: 23. Jún , 2011, 09:57:31 »

karol vstcka a hlavne vsti albo vstcka, ktore pracuju so samplami zozieraju aj RAM.

mario: jednak sa tie notifikacie daju vypnut a jednak je to kvoli bezpecnosti usera a nie len tak z prdele, ze si v MS povedali,ze podme otravovat userou zbytocnou hlaskou.

z pohladu bezneho usera je uplne jedno ci xp, 7 alebo aj linux akurat, ze naco si instalovat 10r OS, ktoremu konci support, ked je tu IMO lepsi OS, x64 zbytocne s 2GB RAM
Zaznamenané
Duger
Hosť
« Odpoveď #18 kedy: 23. Jún , 2011, 10:07:30 »

tu hlašku vypneš tu

Control Panel- User Accounts and Family Safety - User account - a potom dole posledna možnosť " change user account control settings .. a posunieš nalavo "posuvnik" uplne dole na Never notify... a po stlačeni "OK" ti ta blba hlašna vyskoči posledny krat :)

ked ti len to vadi na WIN7 tak potom si ho kludne možeš dať.... ja som v tychto veciach uplne nestranny a musim povedať že Win7 je zatial najlepši win, vista bol totalny fail, a XP-čko bolo perfektne avšak na svoju dobu... kebyže nežijeme vo svete kde chce každy na každom zarobiť... XP-čko by fungovalo doteraz.. tie zmeny ktory su v novych OS mohol vyriešiť novy SP4 ktory je ale zadarmo a nikto by natom nerižoval, a XP-čko sa snažia zamerne odrovnať tym že novy SW už podporuje len 7-čku.. a dokonca ked si kupiš novy PC, tak už ani ovladače nenajdeš na XP
« Posledná zmena: 23. Jún , 2011, 10:08:43 od Duger » Zaznamenané
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #19 kedy: 23. Jún , 2011, 10:10:00 »

semish:
keby si si vsimol, co pise chalan v prvom prispevku, vsimnes si, ze ziadny moderny HW nema. hrat sa nepotrebuje a tym padom z tej sedmy nebude mat nic, len nervy. ja chapem, ze si nadsenec atd., ale zas s rozumom treba radit, ne s nadsenim  Som frajer
inak ma prekvapujes - ty mas kazdeho usera defaultne za debila, ze potrebuje 3 varovne hlasky, aby vedel, ze nieco instaluje?

styrioci:
hej, napriklad j*ebnuty mixer. a napriklad aj to co mario bross pise. a plus kopec dalsich komplikacii malych, ako naprikald ta, ze z blbeho firefoxu si nestiahne jpg drag'n'dropom atd,atd.

vsetci dobre vieme, ze ten cas, kedy na xp nic nepojde, je este stale daleko a hlavne vobec nepotrebujem mat z kazdeho softu najnovsiu verziu, na to, aby som robil to co potrebujem. niekedy dokonca prave naopak.

ja osobne pouzivam comp na grafiku, na web, dokonca minule som kafral do nejakeho kodenia, hram sa na nom a robim aj so zvukom. dovolim si tvrdit, ze ho vyuzivam tak komplexne ako 99% ludi ne a odkedy mam win7, kvalita mojho pracovneho prostredia klesla.

ja mam novy comp, preto viem, ze ho potrebujem. fataljoe novy comp nema a ani ho tak nevyuziva, preto win7 nepotrebuje. howgh. a uz sa ukludnite  Som frajer

ina vec bude, az sa rozhodne aj on pre novy hw... potom uz zial nie je na vyber (i ked po skusenostiach s win7 by som druhykrat lepsie zvazil XP)
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #20 kedy: 23. Jún , 2011, 10:12:53 »

Iggy, necital som zaciatok temy, mas pravdu.
Radim s rozumom nie nadsenim (z toho som uz davno vyrastol).
A nie ,nemam kazdeho usera za debila, ale ver mi ze som sa castejsie stretol s pocitacovymi "analfabetmi" ako so skusenymi usermi :) (ktori si ale casto mysleli ze aki su namakani)

A btw, myslim ze XP sa uz ani neda kupit. Chapem ze u nas sa nakupuje na torrentoch, ale oficialne sa uz XP nepredava (aspon ako retail verzia urcite nie)
« Posledná zmena: 23. Jún , 2011, 10:15:20 od Semish » Zaznamenané
Duger
Hosť
« Odpoveď #21 kedy: 23. Jún , 2011, 10:14:36 »

semish:
keby si si vsimol, co pise chalan v prvom prispevku, vsimnes si, ze ziadny moderny HW nema. hrat sa nepotrebuje a tym padom z tej sedmy nebude mat nic, len nervy. ja chapem, ze si nadsenec atd., ale zas s rozumom treba radit, ne s nadsenim  Som frajer
inak ma prekvapujes - ty mas kazdeho usera defaultne za debila, ze potrebuje 3 varovne hlasky, aby vedel, ze nieco instaluje?

styrioci:
hej, napriklad j*ebnuty mixer. a napriklad aj to co mario bross pise. a plus kopec dalsich komplikacii malych, ako naprikald ta, ze z blbeho firefoxu si nestiahne jpg drag'n'dropom atd,atd.

vsetci dobre vieme, ze ten cas, kedy na xp nic nepojde, je este stale daleko a hlavne vobec nepotrebujem mat z kazdeho softu najnovsiu verziu, na to, aby som robil to co potrebujem. niekedy dokonca prave naopak.

ja osobne pouzivam comp na grafiku, na web, dokonca minule som kafral do nejakeho kodenia, hram sa na nom a robim aj so zvukom. dovolim si tvrdit, ze ho vyuzivam tak komplexne ako 99% ludi ne a odkedy mam win7, kvalita mojho pracovneho prostredia klesla.

ja mam novy comp, preto viem, ze ho potrebujem. fataljoe novy comp nema a ani ho tak nevyuziva, preto win7 nepotrebuje. howgh. a uz sa ukludnite  Som frajer

ina vec bude, az sa rozhodne aj on pre novy hw... potom uz zial nie je na vyber (i ked po skusenostiach s win7 by som druhykrat lepsie zvazil XP)


takto by som reagoval po prvom mesiaci použivania win7...ale časom ked som sa naučil alebo skôr preučil čo kde je... je praca na nom rychlejšia, nieje to až take hrozne...

horši prechod bol pre mna Word2003 a word 2007 .. to bolo dačo hrozne... ale o win sa to povedať neda
Zaznamenané
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #22 kedy: 23. Jún , 2011, 10:18:14 »




horši prechod bol pre mna Word2003 a word 2007 .. to bolo dačo hrozne... ale o win sa to povedať neda

Toto je inak celkom sranda, pre tych co boli zvyknuti pouzivat starsiu verziu Office (so klasickym menu) a presli na Office 2007/2010 s ribbonom to bolo utrpenie (vratane mna :)).
Ludia co zacali robit najskor s Office 2007/2010 si zasa nevedia predstavit ze by mali robit s niecim starsim.
Po nejakom case pouzivania toho ribbon menu musim povedat ze to ma svoju logiku a hlavne si nepomozeme, vo Win8 takto budu vyzera aj menu samotneho OS (pripadne bude pouzite aj novy Metro UI)
Zaznamenané
shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #23 kedy: 23. Jún , 2011, 10:33:37 »

ja osobne pouzivam comp na grafiku, na web, dokonca minule som kafral do nejakeho kodenia, ...

teraz zabehnem do slusenho off-topicu, ale neda mi:
ked sa zacnes kafrat napr. do kodenia web. aplikacii, velmi rychlo zistis, ze s XP-ckami si dohral - tam totiz MS dropol support na IE9, a aj v  tom browseri potrebujes debuggovat, najma kvoli tomu, ake su predosle verzie nepouzitelne... brrrrr.



vsetci dobre vieme, ze ten cas, kedy na xp nic nepojde, je este stale daleko a hlavne vobec nepotrebujem mat z kazdeho softu najnovsiu verziu...

nemozem suhlasit. staci, aby MS dropol XP support na dalsie iteracie .NET frameworkov. alebo nieco podobne.
juch, nie je nic produktivnejsie, ako po nociach reinstalovat OS, len kvoli tomu, ze som pred rokom zavahal.

pokial ide o HW, to vobec nie je argument, kamaratka mala athlon x64, 1GB DDR. prechod na win7 x64 uplne plynuly, praca v premiere CS5 bez problemov
:golf:


Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #24 kedy: 23. Jún , 2011, 10:37:14 »

ze z blbeho firefoxu si nestiahne jpg drag'n'dropom atd,atd.
to je snad chyba ff verzie pre win 7 a nieOS samotneho, nie?
Zaznamenané
Duger
Hosť
« Odpoveď #25 kedy: 23. Jún , 2011, 10:40:40 »

to je snad chyba ff verzie pre win 7 a nieOS samotneho, nie?

ff je celkovo slaby, ja som prešiel na chrome, odkedy mi začal padať flash... a chrome to ma vymyslene tak že aj ked nahodou flash padne tak padne iba ten modul... nie cely prehliadač... a hej je to chyba ff nie OS
« Posledná zmena: 23. Jún , 2011, 10:44:14 od Duger » Zaznamenané
Duger
Hosť
« Odpoveď #26 kedy: 23. Jún , 2011, 10:41:46 »

a som zvedavy ked vyjde win 8... čo sa tu bude pisať.. :D len žeby neskončil horšie ako vista
Zaznamenané
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #27 kedy: 23. Jún , 2011, 11:01:05 »

a som zvedavy ked vyjde win 8... čo sa tu bude pisať.. :D len žeby neskončil horšie ako vista

Co by sa pisalo ? :) Presne to iste ako doteraz : zostante na XP, je to skarede, blika to , nevyznam sa v tom, nejde tam ten skurveny soundmixer, blbnu mi craknute hry, Firefox poriadne nefunguje (kvoli skurvenemu Microsoftu :) ) a podobne :).
Proste bude sranda :).
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #28 kedy: 23. Jún , 2011, 11:07:58 »

no zas neberme microsoft, ako uplnu jebu, co nerobi picoviny. ten ich IE je cosi strasne a to co funguje bezne v inych prehliadacoch, tak tam nie - nechapem preco..
Zaznamenané

Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #29 kedy: 23. Jún , 2011, 11:10:29 »

no zas neberme microsoft, ako uplnu jebu, co nerobi picoviny. ten ich IE je cosi strasne a to co funguje bezne v inych prehliadacoch, tak tam nie - nechapem preco..

A to niekto povedal/napisal? :)
Aj ked IE 9 je celkom v pohode, ale mam nainstalovany aj FF5.

Skor ma pocit ze sa dost momentalne glorifikuje Apple a tiez to nie je zrovna dokonale :) (aj ked robia super produkty)
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.052 sekund, 23 otázok.