Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
22. September , 2024, 15:38:14
Strán: [1] 2 3 ... 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Solovanie na base  (Prečítané 12154 krát)
0 užívateľov a 17 Hostí prehliada túto tému.
killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353



« kedy: 15. August , 2011, 11:44:22 »

dam ignorantsky od stola, nepoznajuc / nepocujuc / nevidiac... nebola nahodou chyba v basakovi ? jak pises, ze soloval (co ma co basak preboha solovat Huh! ),

No tebe uz z toho SKA pekne j*be :-D :-D basa moze mat iba styri struny a brnkatkom traktorovy zvuk ze? :-D
Zaznamenané

Captain SEXXX !!
ondreee
stály hosť
*****
Príspevkov: 1085



« Odpoveď #1 kedy: 15. August , 2011, 12:27:35 »

No tebe uz z toho SKA pekne j*be :-D :-D basa moze mat iba styri struny a brnkatkom traktorovy zvuk ze? :-D

tu sa musim zastat rastisa! pokial ma basak zle nakruteny zvuk, a nebodaj hra slabo, bez dynamiky, zvukar mu nepomoze aj ked bude mat dve skrine kompresorov.
Zaznamenané

killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353



« Odpoveď #2 kedy: 15. August , 2011, 12:38:51 »

Tu ide skor o tie predpotopne skornatele nazory... (drbat sa do niecoho comu nerozumiem) jasne ze pokial je zvuk nachuja tak je zvuk nachuja...sak ale basak je basak od toho aby vedel nielen hrat ale aj si nakrutit zvuk..to je cinnost ktoru ja neodlucujem od schopnosti vediet hrat...tu ide skor o ten nazor citujem: "CO MA PREBOHA BASAK CO SOLOVAT"...
ked sa do niecoho nerozumiem tak sa k tomu nevyjadrujem...som akurat pil vodu a ked som si precital tento prispevok tak som ju skoro vyplul na monitor...
sak sa uz uvedomme ... rastis si hra svoje ska, kde je sólo tak maximálne na strednú nohu, vlastne nikto nepotrebuje nejak vedieť hrať a robia to pre bežnú masovú zábavu ľudí... tak nech sa vyjadruje k tomu čo vie a pozná. a nie k basovým sólam :-D
Zaznamenané

Captain SEXXX !!
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #3 kedy: 15. August , 2011, 12:45:11 »

Tu ide skor o tie predpotopne skornatele nazory... (drbat sa do niecoho comu nerozumiem) jasne ze pokial je zvuk nachuja tak je zvuk nachuja...sak ale basak je basak od toho aby vedel nielen hrat ale aj si nakrutit zvuk..to je cinnost ktoru ja neodlucujem od schopnosti vediet hrat...tu ide skor o ten nazor citujem: "CO MA PREBOHA BASAK CO SOLOVAT"...
ked sa do niecoho nerozumiem tak sa k tomu nevyjadrujem...som akurat pil vodu a ked som si precital tento prispevok tak som ju skoro vyplul na monitor...
sak sa uz uvedomme ... rastis si hra svoje ska, kde je sólo tak maximálne na strednú nohu, vlastne nikto nepotrebuje nejak vedieť hrať a robia to pre bežnú masovú zábavu ľudí... tak nech sa vyjadruje k tomu čo vie a pozná. a nie k basovým sólam :-D
nejak si sa rozohnil. aj podla mna su basove sola napicu  Bavím sa skvele podstatne viac jak tie gitarove, ci klavesove, ktore su tiez napicu
Zaznamenané
floydak
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 450



« Odpoveď #4 kedy: 15. August , 2011, 12:48:03 »

trosku nadhladu  Na zdravie! (vlastne dost)
Zaznamenané

jednoducho som ignoroval axiomu
ondreee
stály hosť
*****
Príspevkov: 1085



« Odpoveď #5 kedy: 15. August , 2011, 13:09:36 »

tu je na mieste otazka, co moze priniest basove solo kapele, muzike, skladbe :-) to ze to robi wooten alebo rozsa ci tony gray je nieco ine, lebo tam je cele ich performance postavene na exhibicii :-) ale v pesnicke basove solo? z mojho pohladu kontraproduktivne :-)
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #6 kedy: 15. August , 2011, 13:22:19 »

Tu ide skor o tie predpotopne skornatele nazory... (drbat sa do niecoho comu nerozumiem) jasne ze pokial je zvuk nachuja tak je zvuk nachuja...sak ale basak je basak od toho aby vedel nielen hrat ale aj si nakrutit zvuk..to je cinnost ktoru ja neodlucujem od schopnosti vediet hrat...tu ide skor o ten nazor citujem: "CO MA PREBOHA BASAK CO SOLOVAT"...
ked sa do niecoho nerozumiem tak sa k tomu nevyjadrujem...som akurat pil vodu a ked som si precital tento prispevok tak som ju skoro vyplul na monitor...
sak sa uz uvedomme ... rastis si hra svoje ska, kde je sólo tak maximálne na strednú nohu, vlastne nikto nepotrebuje nejak vedieť hrať a robia to pre bežnú masovú zábavu ľudí... tak nech sa vyjadruje k tomu čo vie a pozná. a nie k basovým sólam :-D

brasko, si tu trpeny klavesak medzi gitaristickou slachtou, tak klud  Bavím sa skvele

ale vazne - ja mam rad strasne vela hudby, roznorodej. zhodou okolnosti to blbe SKA zase nijak zvlast nezerem, takze moje uhly pohladu su optikou nasej kapely ovplyvnene fakt ze minimalne. ale basovo solovanie je fakt samoucelnost sama a ako pekne napisal aj Ondrik, tak co to co patri do pesnicky ? koho to tam zaujima ? tancovacov alebo hrozicov pod podiom ? tych poslednych  Ja som čert.. basak-solista nech ide na solovu karieru a postavi si na svojom solovani kapelu na mieru a kto chce, nech potom na take koncerty chodi  Ja som čert..

potom je este fakt posledna moznost, ze tomu nerozumiem, lebo hram muziku, kde netreba vediet hrat a oni tie basove sola su fakt ze kuuuul a zapicovat na ne sa rovna hudobny analfabetizmus  ha ha ha
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #7 kedy: 15. August , 2011, 13:22:32 »

tu je na mieste otazka, co moze priniest basove solo kapele, muzike, skladbe :-) to ze to robi wooten alebo rozsa ci tony gray je nieco ine, lebo tam je cele ich performance postavene na exhibicii :-) ale v pesnicke basove solo? z mojho pohladu kontraproduktivne :-)
podla mna by sa vam do vasich veselych, ludovych pesniciek hodilo semtam nejake basove solo
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #8 kedy: 15. August , 2011, 13:27:33 »

tu je na mieste otazka, co moze priniest basove solo kapele, muzike, skladbe :-) to ze to robi wooten alebo rozsa ci tony gray je nieco ine, lebo tam je cele ich performance postavene na exhibicii :-) ale v pesnicke basove solo? z mojho pohladu kontraproduktivne :-)

všetko záleží od invencie. Nie je sólo ako sólo.

Basa má nádherný zvuk, pre bežného poslucháča môže znieť tiež veľmi príjemne. Preto je napr bezpražec často využívaný v melódiách aj sólach. Niekedy je na posluch tiež veľmi príjemné, keď basa hrá melódiu/sólo unisono aj s iným nástrojom (gitara, sax, kláves a pod..).
Samozrejme ostatné nástroje sa musia pri basovom sóle prispôsobiť. Vytvorením vhodného harmonického, dynamického, zvukovo-farebného doprovodu.

Často pre bežného poslucháča znie skreslená gitara v sóle otravne. Tiež je dobré vedieť, aké sólo zahrať do pesničky, aby neliezlo na nervy.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #9 kedy: 15. August , 2011, 13:30:23 »

oddelil som skvelu temu bokom :)

vsak pome skusit najst priklady pesniciek, kludne aj roznych stylov, kde je dobre basove solo... nenapada ma osobne narychlo nic...
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 15. August , 2011, 13:34:33 »

Dobre basove solo pre hrozicov - Death - Phylosopher

Jedna vec je solo a druha vec je,  ked basa len nekopiruje gitaru a musi ju byt dobre pocut, lebo hra nejaku "vyhravku". A takych je vela a vsade, aj v ska.

Skor by som tipol, ze zvukar dal dole basu, ze vsak su tam dvojkopaky (nebol som tam, boli?).
Zaznamenané

kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #11 kedy: 15. August , 2011, 13:34:50 »

Mna hned napadlo The Who - My Generation.  :)

Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #12 kedy: 15. August , 2011, 13:39:36 »

...

Skor by som tipol, ze zvukar dal dole basu, ze vsak su tam dvojkopaky (nebol som tam, boli?).

akoze vsetky kapely mali basu a na metlakov sa zvukar rozhodol, ze ju stiahne ?
Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #13 kedy: 15. August , 2011, 13:42:08 »

urcite z praveku rockovej hudby niektore pecky od The Who, tusim su krasne behy na base na My Generation...potom samozrejme po casovom skoku takmer cela diskografia od Mr. Big, to je bez diskusie. Vsade, kde sa otocil B. Sheehan, cize Dave Lee Roth, Talas, Niacin, ale to uz zabiehame ciastocne do jazzu...
Urcite sem patri vyrazna Suzi Quattro a jej skladba s asi 5,5 minutovym solom, ktora bola dost popularna medzi jej fanusikmi....dodnes som tu skladbu neidentifikoval, mozno to bola len cisto koncertna pecka...ja si to len matne pamatam z koncertu v Prahe tusim v roku 1980 tu bola a nahraval som si to ako maly chlapec na magnetak (pre mladsich : to je take uz pomaly nepouzivane zariadenie na zaznam hudby/zvuku)... Takto narychlo je to na prvy sup vsetko, ale ak porozmyslam, tak mozno napisem viac. Este skupina Talisman, tam bola vyrazna basa so solami a spolocnymi behmi s gitarou, jasne, ze Malmsteen, pecka z roku 1988 z albumu Oddysey, s nazvom Dreaming...
Ukazky nemozem dat ytb mame v praci zasa bloknute....
« Posledná zmena: 15. August , 2011, 13:43:05 od yngwinier » Zaznamenané
killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353



« Odpoveď #14 kedy: 15. August , 2011, 13:42:33 »

Tiez som chcel zavesit ten my generation ako priklad legendarneho sola ktore zludovelo...suhlas s piťuom..keď je v skladbe sólo (kľudne môže byť basa ako nosný nástroj okolo ktorej je vyskladaná skladba, a idem veru skúsiť také dačo nahrat asi :-D :-D ) musí sa mu prispôsobiť ostatná kapela, a musí to byť zapracované vkusne to je samozrejmé..podľa mňa to ani zďaleka nie je samoúčelné, resp. nemusí byť ak sa to správne zapojí :-)
Zaznamenané

Captain SEXXX !!
Strán: [1] 2 3 ... 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.05 sekund, 22 otázok.