Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 09:03:46
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: gitarová lekcia – alternate picking /video/  (Prečítané 12884 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« kedy: 25. September , 2011, 17:46:49 »

Pridal som novú lekciu s videom, notáciou aj tabom na alternate picking. Pre zlepšenie prechodu trsátkom cez struny. Kto má chuť, môže pocvičiť. Viac v článku:

http://gitaristi.sk/gitarova-lekcia-alternate-picking-video/
« Posledná zmena: 25. September , 2011, 18:36:01 od Pitu » Zaznamenané

kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #1 kedy: 25. September , 2011, 18:41:53 »

Vdaka. Zacal som zasa trosku cvicit, tak toto urcite vyuzijem.  :)
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 25. September , 2011, 20:18:58 »

fajn. Hádam to padne na úžitok. Žmurk
Zaznamenané

frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1366



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 27. September , 2011, 05:23:53 »

Pridal som novú lekciu s videom, notáciou aj tabom na alternate picking. Pre zlepšenie prechodu trsátkom cez struny. Kto má chuť, môže pocvičiť. Viac v článku:

http://gitaristi.sk/gitarova-lekcia-alternate-picking-video/

Taketo veci su dobre a ked to bude pokracovat, tak uplne skvele.
Zaznamenané

Duger
Hosť
« Odpoveď #4 kedy: 27. September , 2011, 13:14:56 »

super  :) tiež by som nebol proti keby toho časom bolo viac... obdivujem ochotu, a iniciativu  Zdravíčko
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 27. September , 2011, 14:31:08 »

budem pridávať postupne, dúfam aspoň jednu do mesiaca. :)  Nebudú to typické lekcie vysvetľovacie, tých je na nete plno, ale práve vždy nejaká rozobraná a rozpísaná etudka, každá zameraná na inú techniku. Buď také, ktoré som si vymýšľal, aby sa mi to ľahšie cvičilo, alebo rozobraté niektoré súvislejšie časti mojich skladieb, kde sa tie techniky vyskytujú.
Zaznamenané

Duger
Hosť
« Odpoveď #6 kedy: 27. September , 2011, 14:44:58 »

tešim sa važne :) je pravda že youtube je toho plny... ale to je aj minus sučasne... je toho vela a niečo kvalitne sa tažko hlada, alebo vela teorie, absencia tabov (pre tych čo nevedia čitať z nôt, ako aj ja  Bavím sa skvele ) myslim že tym potešiš vela userov  :)
Zaznamenané
hate_me
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 590



« Odpoveď #7 kedy: 27. September , 2011, 15:45:11 »

Vyborne Pitu, len v tom pokracuj  Na zdravie!
Zaznamenané

... ale potom som mu pretiahol sestru a od vtedy sa na mna hnevá ...
marosisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 420



« Odpoveď #8 kedy: 28. September , 2011, 17:49:17 »

totok sa mi paci. uz aj cvicim, prsty si idem dolamat...
Zaznamenané
stary
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 132



« Odpoveď #9 kedy: 15. November , 2011, 08:46:07 »

Pitu, skvele cvicenie (aj motiv). Ked som to vypozeral prvykrat, myslel som si, kua, pre mna bez sance. No ked som doma chytil g-veslo a pozorne pomaly presiel celu etudku a prstoklad, tak sa to zdarilo. Iste, na tvoju rychlost nemam a mat nikdy nebudem, no dam to uz tak mozno v 70-75 % originalnej rychlosti z videa. Vyborne na rozcvicenie oboch ruk. Tesim sa na dalsie podobne kusky.  Zdravíčko
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #10 kedy: 15. November , 2011, 13:48:49 »

Díky, Žmurk

nejde o to, hrať to najrýchlejšie ako sa dá, ale zahrať to v nejakom tempe dobre a čisto. Ako vravíš, je to neskôr aj výborná rozvička, sám používam na rozcvičovanie viac skladieb /veľmi vhodné sú napr husľové sonaty a partity od Bacha/. A na začiatok dobré cvičenie na brnkanie cez struny.

Tu máš ďalšie:
http://gitaristi.sk/gitarovalekcia-legatobrnkatko/
Zaznamenané

FigoRebel
nováčik
*
Príspevkov: 49


« Odpoveď #11 kedy: 12. Január , 2012, 00:03:36 »

Piťu ťiež ďakujem za cvičenia.Ale chcem to rozobrat trochu po teoretickej stránke..konkrétne nechápem 4.taktu prvej časti. Prstokladovo v tom vidím lokrický mód. Tónovo v tom vidím lokrický mód A dur stupnice. Alebo to mám chápať ako zväčšenú primu a kvartu v G dur? Ale zas ako to môže byť G dur keď základný tón (G) v tom nie je? Ako zneje to super, no rád by som vedel čo sa tam deje a ako to mám chápať. Niekto mi prosím upracte ten bordel, ktorý v tom mám  Neviem
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 12. Január , 2012, 11:34:00 »

Piťu ťiež ďakujem za cvičenia.Ale chcem to rozobrat trochu po teoretickej stránke..konkrétne nechápem 4.taktu prvej časti. Prstokladovo v tom vidím lokrický mód. Tónovo v tom vidím lokrický mód A dur stupnice. Alebo to mám chápať ako zväčšenú primu a kvartu v G dur? Ale zas ako to môže byť G dur keď základný tón (G) v tom nie je? Ako zneje to super, no rád by som vedel čo sa tam deje a ako to mám chápať. Niekto mi prosím upracte ten bordel, ktorý v tom mám  Neviem

Tie zmeny tónové sú tam preto vo štvrtom takte, lebo koniec 4. taktu je dominanta ku G - to je akord D a pred D je zas dominanta k nemu, to je akord A. Také krátke vybočenie do inej tóniny - D dur.

A keď už hráš akord A dur, tak C# je tam normálny akordický tón, G# je len tón chromaticky naviazaný na tón A.
Zaznamenané

stary
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 132



« Odpoveď #13 kedy: 12. Január , 2012, 11:53:01 »

Najcastejsie byva v skladbach vybocenie do inej toniny cez dominantu a dobre to vzdy znie. Mam rad aj ked dur zmoduluje na tom istom tone do mol. Da sa s tym celkom dobre pohrat a vznikaju zaujimave harmonicke postupy, hlavne ich vyuziva asi jazzova hudba. Ci?

Pitu, kedy pastnes nieco dalsie?
« Posledná zmena: 12. Január , 2012, 11:53:58 od stary » Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #14 kedy: 12. Január , 2012, 12:02:41 »

Pitu, kedy pastnes nieco dalsie?

Mám už nachystané, len to musím rýchlo nahrať, keď bude čas a postrihať video.. Spravím ich hneď viac naraz, možno stihnem niečo dokončiť ešte pred vypadnutím z BA, alebo to urobím až koncom januára, keď budem preč a budem mať viac kľudu na to.
Zaznamenané

Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.033 sekund, 22 otázok.