Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
21. September , 2024, 23:54:03
Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ENGL preamp + Marshall koncak + aky efektovy procesor?  (Prečítané 14227 krát)
0 užívateľov a 7 Hostí prehliada túto tému.
LMML
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« kedy: 27. Marec , 2012, 20:41:27 »

Zdravim.
Spekulujem nad celolampovym aparatom a zaroven som fanatik do stereo zvuku, milujem hlavne stereo delaye, reverby a podobne haluze (pocuvam vela Devina Townsenda, tak asi pochopite..... Som frajer. Okrem toho nepotrebujem velky vykon. Z tychto predpokladov mi vysla kombinacia preampu ENGL E530 a koncaku Marshall EL 84 20/20. Myslite, ze by to mohlo hrat dokopy dobre? A aky efektovy procesor (rackovy, ziadne blbe stomp-boxiky) by ste mi odporucali, kde su hlavne dobre stereo delay, stereo reverb a stereo chorus efekty?
Vdaka vopred.
Zaznamenané
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #1 kedy: 27. Marec , 2012, 20:46:07 »

koncak hocijaky lampovy, tie su vsetky dobre. procesor ak chces super tak axe fx, alebo eventide ci tc g system.


a moja otazka, kde chces tie stereo delaye vyuzit? ci len na hranie doma?



a keby si mal zaujem, mam na predaj nieco co by ta mohlo zaujat

http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,92831.0.html
« Posledná zmena: 27. Marec , 2012, 20:46:47 od miso_kolo » Zaznamenané

stoka!
LMML
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #2 kedy: 27. Marec , 2012, 21:01:24 »

Tak tak: hlavne na domace hranie. prave preto aj nechcem velky vykon. inak by som si kupil marshalla jvm410, ten ma v kombinacii s emg snimacmi po pici zvuk a je lacnejsi nez engl alebo mesa.... a ine hlavy sa mi zvukovo nepacia.... ale teraz uz si hram len doma, pre radost a na to mi uplne staci tych 20x20 W toho Marshalu....
Vdaka za tipy, pozriem si tie procesory.
Z tych Tvojich veci ale sorry, nemam zaujem o ziadnu, su uz dost mimo mojho rozpoctu....  No hanbím sa..
Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #3 kedy: 27. Marec , 2012, 21:03:49 »

..kombinacia preampu ENGL E530 a koncaku Marshall EL 84 20/20. Myslite, ze by to mohlo hrat dokopy dobre?

Radsej by som sa vyhol El84 koncakom a popozeral radsej nieco s 6L6. Nejaku mesu, alebo ked mas na to rovno to vht co predava miso_kolo. Ale uplne najlepsie by bolo sa vysrat na rack a kupit si riadnu hlavu a rackovy multak.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #4 kedy: 27. Marec , 2012, 21:06:18 »

Radsej by som sa vyhol El84 koncakom a popozeral radsej nieco s 6L6. ...

co ja viem - na doma, napoticho, ked to bude plnit len funkciu zakladneho zosilnenia a nebude to vytacat nad TV hlasitost, tak podla mna nejake velke rozdiely medzi EL84  a 6L6 asi ani nepostrehne. ci ?
Zaznamenané
LMML
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #5 kedy: 27. Marec , 2012, 21:07:26 »

a preco? je nejaky problem s el84 koncakmi? viem ze 6L6 su spolahlivejsie lampy.... ale su el84 vyslovene pruserove?
alebo takto: existuje nejaky koncak so 6L6 lampami s podobnou cenou a takym malym vykonom ako ma ten marshall (2x20)?
Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #6 kedy: 27. Marec , 2012, 21:09:02 »

co ja viem - na doma, napoticho, ked to bude plnit len funkciu zakladneho zosilnenia a nebude to vytacat nad TV hlasitost, tak podla mna nejake velke rozdiely medzi EL84  a 6L6 asi ani nepostrehne. ci ?

no na izbovej hlasitosti je to aj podla mna jedno, to by som si rovno kupil valvestate koncak za par drobnych. ja som bol v tom, ze chalan si to chce vypekat v skusobni cez fullstack ked riesi stereo rack  Bavím sa skvele
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #7 kedy: 27. Marec , 2012, 21:09:25 »

a preco? je nejaky problem s el84 koncakmi? viem ze 6L6 su spolahlivejsie lampy.... ale su el84 vyslovene pruserove?
alebo takto: existuje nejaky koncak so 6L6 lampami s podobnou cenou a takym malym vykonom ako ma ten marshall (2x20)?

to vobec neni, ci pruserove alebo nepruserove. ale je to iny typ zvuku a okrem toho maju ine zosilnenie.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #8 kedy: 27. Marec , 2012, 21:10:55 »

no na izbovej hlasitosti je to aj podla mna jedno, to by som si rovno kupil valvestate koncak za par drobnych. ja som bol v tom, ze chalan si to chce vypekat v skusobni cez fullstack ked riesi stereo rack  Bavím sa skvele

pisal nadoma. tiez by ma zaujimalo, ako s boxami...
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #9 kedy: 27. Marec , 2012, 21:15:31 »

Na doma a takyto setup ? Skoda... Ked som mal mesu koncak 20/20, tak som prehlusil bubenika.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #10 kedy: 27. Marec , 2012, 21:18:24 »

Kup si radsej aktivne monitory + nejaky soft, pripadne preamp. Ak na doma teda. Ja to tak pouzivam a velka spokojnost.
Zaznamenané

miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #11 kedy: 27. Marec , 2012, 21:23:54 »

Kup si radsej aktivne monitory + nejaky soft, pripadne preamp. Ak na doma teda. Ja to tak pouzivam a velka spokojnost.

jo, dobre riesenie
Zaznamenané

stoka!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #12 kedy: 27. Marec , 2012, 21:31:27 »

Kup si radsej aktivne monitory + nejaky soft, pripadne preamp. Ak na doma teda. Ja to tak pouzivam a velka spokojnost.

tiez doma inac nehram, aj stereo si spravim ked sa velmi nudim... ale zase ak chces zavolat kamosov na zurku, tak s boxom alebo boxami v kute narobite viacej zabavy :)
Zaznamenané
LMML
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #13 kedy: 27. Marec , 2012, 21:38:09 »

jo, to mate vlasnte pravdu, 2x20 z lampoveho konca je iny rachot ako 2x20 z plocheho LED televizora....  ha ha ha

mne islo o kombinaciu lampoveho zvuku, sterea a domaceho hrania.... ale som otvoreny kazdemu dobremu napadu, preto som sa tu na to opytal....
existuju procesory, ktore fakt verne napodobnia lampy? ja som zatial pocul iba take tie vyslovene lacne typu korg mini pandora alebo line6 pocket pod a to malo strasne chemicky a neprirodzeny zvuk, ktory lampu nepocul ani z rychlika..... a hlavne mam pocit ze v tych procesoroch je strasne vela zbytocnych chujovin.... ja potrebujem iba pekne ciste zvuky, pekne skreslenia od mierne nalomeneho zvuku az po tucny hi-gain, k tomu par peknych stereo delayov, reverbov, nejaky chorusik a dost.... je nejaky procesor, ktory sa zameriava hlavne na toto? Opakujem, krabicky nechcem, na tom trvam....
Zaznamenané
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #14 kedy: 27. Marec , 2012, 21:43:50 »

vsak nejaky dobre lampovy preamp cez zvukovku do sw - nasledne efekty a speaker simulator
Zaznamenané

stoka!
Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.08 sekund, 23 otázok.