Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. September , 2024, 11:28:36
Strán: [1] 2 3 ... 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Soldano SLO 100  (Prečítané 18870 krát)
0 užívateľov a 28 Hostí prehliada túto tému.
Wili
nováčik
*
Príspevkov: 62



« kedy: 23. Júl , 2012, 22:43:12 »

Chcem Vam predstavit moj najnovsi vytvor, ktorym je gitarova hlava Soldano SLO 100. Stavba mi zabrala cca 1 mesiac pri sedeni po veceroch. Rozbehat to bol fakt porod. Je to hrozna magia, hlavne co sa zemnenia tyka. Ta gitarova hlava ma tak obrovsky gain, ze to chcelo vkuse kmitat a robit bordel kde sa len dalo. Po dlhom laborovani a stelovani sa mi konecne podarilo rozbehat to do stabilneho a funkcneho stavu. S brumom nebol ani nie je problem absolutne ziadny. No a k zvuku.... ten je jednym slovom nadherny, lepsi som z gitarovej hlavy este nepocul. Ci zahram na cisty kanal, alebo crunch, alebo totalne silny overdrive, stale si zachova pekny nie uchrcany, nie unavujuci,  pevny ton. Skusal som (sice doma robeny) LP s dvoma humbuckermi a hralo to brutalne - skor pouzitelne na sola a podobne, ale viac sa mi asi pacil zvuk skresleneho stratocastera, zvuk ma akoby viac detailov aj pri hrani akordov. Ze ma Soldano 100W je parada, ten vykon je neuveritelny, zatial som ho nepustal do repraku na plno, lebo mam len jeden vintage a ten uz vyzeral byt na hrane... Hlavne pri overdrive to je nieco neuveritelne co to dokaze.

Este nemam nejake zvukove ukazky, pretoze mam v bedni zatial len jeden reproduktor (Celestion Vintage 30), druhy nemozem nikde zohnat, lebo ako na potvoru nikde ich nemaju. Aj ked myslim ze dnes v ceskej republike pribudli na sklade, takze asi druhy bude z ceska :) (Keby ze niekto odtial mate na predaj Vintage 30 - 16 Ohm na predaj tak kupim  Som frajer )

Inak box aj na hlavu aj na repro je z 18mm brezovej 13-vrstovej preglejky, vsetko potiahnute bielou kozenkou a vsetko lepene duvilaxom.

Sice nemam pofotene uplne vsetko do detailu, lebo bolo na tom roboty ako na kostole a popri tom vsetkom este aj fotit tak to som uz fakt nestihal :D

Keby ze vas zaujimaju nejake detaily kludne sa pytajte... (podotykam ze to este nie je uplne dokoncene takze este tam treba zopar uprav)



Viac fotiek v albume tu:

http://imageshack.us/homepage/?user=wiliks
« Posledná zmena: 23. Júl , 2012, 22:45:25 od Wili » Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #1 kedy: 23. Júl , 2012, 23:08:30 »

chcel by som pocut ukazky aj lebo.. uz som pocul asi 8 kopii soldana a kazda mala hrat jak original a nakoniec hrala asi jak povyzivene 8kilo , je tolko tych schem na nete a vsetky sa lisia heh..  inak design fakt velmi velmi pekny, to uz je aj na basu mozno  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 23. Júl , 2012, 23:09:58 od kaolko » Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #2 kedy: 24. Júl , 2012, 09:12:39 »

existuje sloclone forum na kt su mrte vela hotových layoutov , si s anemusel srať emsiac so svojim návrhom a a odladovanim lebo to ti evrím že o bol poorod :)

ale si tam dal lampy ?? aký  vystupák a napájaci ? daval si si navýjať ?? máš tam aj tlmivku ??

fotka vnunotrnej elektroniky by pomohla :) .. ak ekondiky asi použil ...  Bavím sa skvele

kolko ta tá sranda celá vyšla ?? od kail si bral sučiastky :) ??

odporučiš to robiť aj dalšim ??
Zaznamenané

kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #3 kedy: 24. Júl , 2012, 09:25:03 »

Preco sa tento amp tak vo velkom bastli doma? Inak naozaj pekna pracicka. Vyzera to velmi, velmi dobre.  Na zdravie!
Zaznamenané
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #4 kedy: 24. Júl , 2012, 09:32:50 »

len nerozumiem, preco sa niekto snazi tak okopirovat aj vzhlad, so vsetkymi popismi, esta aj zozadu made in usa  Bavím sa skvele neni to trosku blbe?

ci v buducnosti to planujes predat ako origo?  Bavím sa skvele
Zaznamenané

stoka!
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #5 kedy: 24. Júl , 2012, 09:35:35 »

nahodou vyzera to pekne, uz by som to len chcel pocut  Na zdravie!
Zaznamenané
Wili
nováčik
*
Príspevkov: 62



« Odpoveď #6 kedy: 24. Júl , 2012, 09:38:35 »

Sietove aj vystupne trafo je z tesla mono 130. Tlmivku som nepouzil je to inak vyriesene. Fotku vnutra nemam, zabudol som to cvaknut ked som to mal hotove... bol som z toho taky nadseny ze to slo hned do krabice a skusat ... :D a rozoberat sa mi to nechce teraz velmi, ale v albumoch je fotka ako vyzera plosny spoj. Ale ako tak teraz spominam myslim ze som to fotil aj ked to bolo hotove, len neviem kde su tie fotky musim pohladat, lebo mam v tom bordel.

Kondenzatory filtracne su jamicony / samwha, a vsetky v signalovych cestach su foliaky WIMA, pripadne sludove tesly. Vyhoda oproti klasickemu soldanu je v tom ze mozes nastavit kludvy prud kazdou lampou osobitne co sa v ziadnom soldano clone neda (teda zatial som nevidel) a tak nemusis parovat koncove elektronky. Tak isto zdroj je maksi, urobeny podobne ako tesla cez zdvojovac napatia, takze elektronky netrpia prudovymi narazmi a budu mat velmi dlhy zivot. (v zvuku to nepoznas, to by si to musel zmykat na krv a aj to neviem ci by sa to prejavilo. Je to prirodzeny jav elektroniek - krmit ich makkym vysokym napatim a nie prudom, pretoze potom trpia a skoro sa nicia).

Suciastky som normalne nakupil v radioamateri, nieco objednal a nieco som mal doma v zasobach. Cena bola dost vysoka, ale neviem povedat kolko, to by som musel spocitat milion malych blbosti a to sa mi nechce. Zaciatocnikovi alebo menej skusenemu kt. sa nevyzna do eletroniky by som stavbu rozhodne neodporucal lebo ta hlava ma tak obrovske zosilnenie ze to chcelo stale len blbnut a bolo tazke to vyladit. Ked si vezmes tam je tolko zosilnovacich stupnov ze ked do toho vojde cca 50mV z gitary tak pred invertorom ti to vyrobi uz skoro 100V rozkmit. Takze akakolvek blbost ktora tam je sa sakramentsky prejavi. Najzakladnejsie je zemnit do jedneho bodu, pouzivat kvalitne tienene kable, a vediet urobit dobre zhavenie - no aj to niekedy nepomoze. Je blbost ze som to robil na plosny spoj (okrem mesiaca prace na hlave, len vyvoj dosky a somarin okolo toho + nalepky atd mi trval cca 1-2 dalsie mesiace) je lepsie robit cez pajkovacie ocka, lebo ked nieco nefunguje lahucko a rychlo si nieco upravis ale cez plosak je k tomu blby pristup.

2 miso_kolo: kde tam vidis made in USA ? nic take tam nie je  Neviem

EDIT: niekedy koncom tyzdna budem mat aj druhy Vintage tak potom sem poslem aj nejake zvukove nahravky.
« Posledná zmena: 24. Júl , 2012, 09:45:03 od Wili » Zaznamenané
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #7 kedy: 24. Júl , 2012, 09:38:56 »

len nerozumiem, preco sa niekto snazi tak okopirovat aj vzhlad, so vsetkymi popismi, esta aj zozadu made in usa 


Lebo znacka hra  :)


Sak ale pekne to mas  Zdravíčko
Zaznamenané
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #8 kedy: 24. Júl , 2012, 09:44:31 »

no ved s tym usa to bolo obrazne, ale vsak sa pozri, presne popisky (asi aj fonty) podla soldana, zozadu tiez velky napisa soldano, ci sa mylim?

ale jasne pekna robota, ale preco tomu nedat vlastny ksicht?  Zdravíčko
Zaznamenané

stoka!
Wili
nováčik
*
Príspevkov: 62



« Odpoveď #9 kedy: 24. Júl , 2012, 09:50:49 »

jj v tom mas pravdu... chcel som aby sa to vyzorovo co najviac podobalo originalu. Nechcel som iny design ten sa mi velmi pacil.

Koncom prazdnin idem zase prec a nebudem dlho doma, ale na buduce leto planujem 100W celolampovu basgitarovu hlavu podla vlastneho navrhu a ta bude mat design cela podla mna  Som frajer  Planujem tam spravit dva rozdielne vstupne kanaly jeden triodovy cez ECC83 a druhy pentodovy cez EF86, v kazdom osobitny gain, funkcie clean/crunch/drive potom tam dam preladitelny High-pass filter, korekcie a limiter/compressor, takze je sa na co tesit  Na zdravie! navrhy aj schemu uz mam vymyslene, len nejako nie je cas vsetko naraz robit...
Zaznamenané
Ozzyc
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 123



« Odpoveď #10 kedy: 24. Júl , 2012, 10:20:17 »

dal by som dĺžeň nad a-čko..
inak klobúk dole  Zdravíčko , vyzerá to popiči.
som zvedavý na zvukové úkážky :)
nech sa darí!
 Na zdravie!
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #11 kedy: 24. Júl , 2012, 10:23:12 »

....parádička Zdravíčko zlatý ruce....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #12 kedy: 24. Júl , 2012, 10:23:16 »

ja by som chcel bogner za 200  Bavím sa skvele

inak bez zvukovych ukazok to asi fakt nema zmysel :) velmi ma to zaujima
« Posledná zmena: 24. Júl , 2012, 10:23:47 od kaolko » Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #13 kedy: 24. Júl , 2012, 10:48:16 »

Preco sa tento amp tak vo velkom bastli doma?

tak lebo to  je zvuk ala metalica je to rpedchodca rectifiera tušim ... dost dobrý zvuk overený , aj plošáky su dobre spravene ... preto sa to robi :)
Zaznamenané

kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #14 kedy: 24. Júl , 2012, 10:50:12 »

tak lebo to  je zvuk ala metalica je to rpedchodca rectifiera tušim ... dost dobrý zvuk overený , aj plošáky su dobre spravene ... preto sa to robi :)

Povodne sa nedaju kupit?
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.102 sekund, 23 otázok.