Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. September , 2024, 11:18:46
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Soldano SLO 100  (Prečítané 18810 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #60 kedy: 28. Júl , 2012, 12:04:18 »

ano... ale hraju ako predloha? pochybujem :) uz jak tam das nejake trafa z mono 50 miesto original co tam maju ist tak to nehra jak SLO ale jak rozhasene 8kilo z hornej vesnice
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #61 kedy: 28. Júl , 2012, 12:21:37 »

na druhej strane, ak sa to posklada 1:1 se vsim vsudy (napr sloclone forum je plne informacii, co kde objednat), tak to nema preco hrat inak, ale aj ta cena uz je jak za jazdenku. dalsia vec je, ze aj tie origo soldana boli za ti roky x-krat modovane, cize z roznych obdobi hraju originaly inak. nic to ale nemeni na fakte, ze to zapojenie je x-krat overene, zdokumentovane, lahko modifikovatelne a v podstate tvori zaklad pre vacsinu dnesnych modernych ampov
« Posledná zmena: 28. Júl , 2012, 12:24:10 od styrioci » Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #62 kedy: 28. Júl , 2012, 12:22:52 »

ano... ale hraju ako predloha? pochybujem :) uz jak tam das nejake trafa z mono 50 miesto original co tam maju ist tak to nehra jak SLO ale jak rozhasene 8kilo z hornej vesnice

PRaveže ani nie .... ale ked tu vyprávate o tráfákoch ..lampy ked  dáš aj do origo ampu ine a neselektovane lampy ,
zvuk je uplne  v riti ! Na zdravie! Na zdravie!

ked si kupiš jjčka u nás na slovensku , maju málo gainu do gitaroveho skreslenia sa  nehodia a do zahraničia sa odvážaju sleektovane JJčka ...

ideš si kupovať lapmy a sám neviš čo si máš kupiť ked je ich pomali 5 označeni charaketrov :) a skoro každá dobrá značka hrá inak ....

aj do domorobo soldána ked dáš aj uprdene lampy ták si povieš že to hrá super :) ked dáš selektovaen tiež to hrá super ..nemáš to s čim nikdy porovnať .... s originálom už vôbec nie ,,, podla mna spokojnosť je vždy ..ufrflanosť u tých čo si nedaju povedať a vnimaju fakty len z jednej strany , človek chce hrať anie zarábať pol života na aparaturu ,
Zaznamenané

kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #63 kedy: 28. Júl , 2012, 12:47:10 »

aj do domorobo soldána ked dáš aj uprdene lampy ták si povieš že to hrá super :) ked dáš selektovaen tiež to hrá super ..nemáš to s čim nikdy porovnať .... s originálom už vôbec nie ,,, podla mna spokojnosť je vždy ..ufrflanosť u tých čo si nedaju povedať a vnimaju fakty len z jednej strany , človek chce hrať anie zarábať pol života na aparaturu ,

A aky ma zmysel potom stavat kopie, ked to nema s originalom nic spolocne? Pri tejto logike si kupim JCM900 za 450e a mam pokoj.
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #64 kedy: 28. Júl , 2012, 14:31:13 »

logka je taka že apson nemáme všetci ataký isty zvuk :) ale každy j edobrý zvuk , lampy su lampy nedá s aot porovnávať s tranzistorom :) s dobrým reprákom je to neporovnatelne :) a az tie penaize ...

ved na abzoši už idu lampáče peken dole , za 500-600 kupiš v pohode amp ..já som o otm tiež už uvažoval že si take neičo kupim a prerobim ..ušetrim si nervy aj čas a recyklujem :)
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #65 kedy: 28. Júl , 2012, 17:10:52 »

ale zas vam jebe vsetkym sorry Bavím sa skvele ludia co si to skladaju, si to stavaju pre vlastne potesenie. bodka. :) Ja si teraz tiez konecne prerabam svoj amp na baze soldana, takze onedlhho tiez fotky. Budu tam vychytavky a samozrejme procesor  Bavím sa skvele
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #66 kedy: 28. Júl , 2012, 17:15:24 »

mna len furt zaujima preco to tym co to uplne okopiruju nikdy nehra uveritelne to je cele.. mozu tam byt napisky aj made in proxima centauri ale zatial som fakt nepocul ani jednu jedinu dobre urobenu a tym myslim dobre-verne hrajucu kopiu ak neratam ceriatone skladacky  :) to je cele
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #67 kedy: 28. Júl , 2012, 17:16:30 »

a kolko si ich vlastne pocul takych, co boli uplne okopirovane a nehrali ?
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #68 kedy: 28. Júl , 2012, 17:23:53 »

7
Zaznamenané

kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #69 kedy: 28. Júl , 2012, 17:28:27 »

a pol
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #70 kedy: 28. Júl , 2012, 17:40:02 »

pol mekartni
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #71 kedy: 28. Júl , 2012, 17:46:37 »

vravim lampy 1/4 , sučiastky 1/4  trafáky-výzor 1/4

určite si nepsotavil originál a clon vedl aseba a mal v oboch aspon tie iste lampy nenahrával si to cez tu istu bednu a nerobil si porovnávačky s tými istimi nastaveniami korekciami ....


alebo už len nást 2 take iste zvuky na 2ch ampoch neni tažke :)
Zaznamenané

kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #72 kedy: 28. Júl , 2012, 18:04:08 »

určite si nepsotavil originál a clon vedl aseba a mal v oboch aspon tie iste lampy nenahrával si to cez tu istu bednu a nerobil si porovnávačky s tými istimi nastaveniami korekciami ....

Keby ten clone bol dobre spraveny tak by mal aspon charakter predlohy. Nezalezi na bedni, korekciach. To mas ako ten skurveny hajvot. Tiez to s marshall bednou nehralo dobre, ale malo to charakter toho ampu, akurat bedna zabranovala tomu, aby sa aparat naplno ukazal. Co som pocul ine hiwatt kopie, tak vacsina nic nema spolocne s originalom. Mne sa pacia napady ako ma brdo, resp. ludia, ktori si stavaju ampy, pretoze im nieco v tom povodnom nevyhovuje a chcu to svojim sposobom vylepsit. Avsak, kopirovat original, ktory nehra ako original, navyse chcem original, len nan ho nemam, tak si myslim, ze s low budgetom to postavim je totalna kravina.
« Posledná zmena: 28. Júl , 2012, 18:07:39 od kubo63 » Zaznamenané
kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #73 kedy: 28. Júl , 2012, 18:19:14 »

Mal som Ceriatone a to bola velmi dobra, doslova kopia 1987x, ktora hrala paradne a trufam si povedat, ze by ste to nerozoznali. Kupoval som to ešte v dobe, ked sa to oplatilo, teraz sa da original kupit za par supov.
Zaznamenané
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #74 kedy: 28. Júl , 2012, 18:21:34 »

Mal som Ceriatone a to bola velmi dobra, doslova kopia 1987x, ktora hrala paradne a trufam si povedat, ze by ste to nerozoznali. Kupoval som to ešte v dobe, ked sa to oplatilo, teraz sa da original kupit za par supov.

Skoda, ze som v tej dobe mal pohratych len zopar lampovych aparatov. Vobec si neviem vybavit ako to hralo.  :)
Zaznamenané
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.03 sekund, 21 otázok.