Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
21. September , 2024, 10:28:26
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: recept na nahravanie a mixovanie?  (Prečítané 4742 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
tommy321
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 330



WWW
« kedy: 17. November , 2012, 17:58:43 »

cauko, este som tu podobnu temu nevidel, tak zakladam teda novu.
zacal som trochu nahravat, davat dohromady vlastne nejake veci, ale casto vlastne netusim co robim (podobne ako asi kazdy ked s tym zacina). nasiel som nejake tutorialy a rady online, ale hladanie po webe ma vylozene nebavy. Casto  totoz ani neviem kde presne je problem,a co mam hladat, len viem ze napr. "spev znie nahovno, a zanika", nahodou som natrafil na finty ako "osekat u gitar sub-basy ked tam aj tak nehraju, len bordelia" co by ma sameho od seba ani nenapadlo. proste ked sa nasurovo nahraju tracky a len sa upravia hlasitosti, tak to znie nahovno. zvukar v studiu s tym nejak vzdy kuzli a je to potom lepsie, rad by som to tiez vedel.

Uceniu sa od niekoho kdo mas skusenosti sa asi nic nevyrovna, ale kedze to k dispozicii nemam, zaujima ma ci neviete o nejakej dobrej knizke ktora pojednava o problematike?
Zaznamenané

(Gitary:Ibanez RGT42DX, California (Strat kopia),M.Parker Akustika),(Aparat: Peavey 6505, Randall RX412M, Randall RG15XM) ,(Nahravanie:Tascam US-122MKII, Rode M3, Cubase 5)
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #1 kedy: 17. November , 2012, 18:22:25 »

cauko, este som tu podobnu temu nevidel, tak zakladam teda novu.

zamyslel si sa ze preco? lebo je to uplna kokotina klast otazku "recept na nahravanie a mixovanie?"
to je ako pytat sa ze ahoj, chcel by som byt brutalnym architektom, nepoznate nejaku brozurku alebo tutorial na youtube ze ako sa nim stat?
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #2 kedy: 17. November , 2012, 18:22:57 »

obetuj 16EUR a kup si toto http://www.systematicproductions.com/mixing-guide.htm mas tam vsetky zakladne info, s ktorymi potom vies dalej pracovat a veci zacnu mat zmysel
Zaznamenané
tarquin
stály hosť
*****
Príspevkov: 815



« Odpoveď #3 kedy: 17. November , 2012, 19:41:53 »

univerzalny navod zial neexistuje, treba sa orientovat podla usi. uplny zaklad je kvalitna referencia. oplati sa investovat do monitorov alebo studio sluchadiel.celkom sikovny, aspon orientacny videotutorial je tu


Zaznamenané

Spago
stály hosť
*****
Príspevkov: 783


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 17. November , 2012, 20:12:49 »

zamyslel si sa ze preco? lebo je to uplna kokotina klast otazku "recept na nahravanie a mixovanie?"
to je ako pytat sa ze ahoj, chcel by som byt brutalnym architektom, nepoznate nejaku brozurku alebo tutorial na youtube ze ako sa nim stat?

otazka bola trochu ina, len zly nazov to cele ma, takze nemusi hned mudrovat a zbavovat ho nadeje.. chlapec sa chce naucit, tak preco nie? urcite ze existuje dost vela materialov ako nato, ako keby clovek mal na vsetko prist sam pri mixovani vlastnymi skusenostami..

dobra rada hned na zaciatok je, ze hned pri nahravani treba dopredu mixovat a nie pocitat s tym ze v mixe sa to opravi.. ked si zoberem nejaky starsi multitrack, tak bez ziadneho manilupovania to hraje schopne v mono..
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #5 kedy: 17. November , 2012, 21:54:26 »

par veci:

dobry posluch, cim drahsi, tym lepsie, na bednach za 200-300€ moc nepocujes a nespravis

obetovat tomu vela casu

vela o tom citat na nete, dnes sa uz ani netreba vypytovat, lebo 99,9% vsetkeho uz niekde je zodpovedane

kupit alebo stiahnut niekde nieco uplne zakladne, kde su vysvetlene pojmy a terminologia, aby si v buducnosti vedel, co hladat
Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #6 kedy: 18. November , 2012, 03:28:13 »

... chlapec sa chce naucit, tak preco nie? urcite ze existuje dost vela materialov ako nato, ako keby clovek mal na vsetko prist sam pri mixovani vlastnymi skusenostami..

samozrejme ze ked sa chce naucit, tak preco nie...? ale tiez je samozrejme, ze inac ako vlastnym miesanim sa to clovek nenauci. jasne, vela pomoze studovat na nete a kde tade, ale principialne je kokotina si mysliet, ze niekde najdes nejaku super knizku alebo navod. tak to proste nefunguje a cim skor si to uvedomi tym lepsie.
Zaznamenané
marosisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 420



« Odpoveď #7 kedy: 18. November , 2012, 12:51:00 »

ver tomu ze dnes sa vsetko da naucit na nete.... keby nebol net ,tak je o 72,8% menej gitaristov....  treba ale vela ,vela hladat a hlavne naucit sa hladat a selektovat co je rada a co pocit dakeho chumaja...
Zaznamenané
shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 18. November , 2012, 19:21:14 »

zaklady sa nauc z webu (celkom odporucam seriu  )
a potom si zakup tento e-book http://www.systematicproductions.com/mixing-guide.htm
su tam take veci, co ani na nete nenajdes.
Zaznamenané

majso
stály hosť
*****
Príspevkov: 1133



« Odpoveď #9 kedy: 21. November , 2012, 11:37:12 »

Tu:
http://www.ultimatemetal.com/forum/andy-sneap-151/

Hlavne to chce veľa cviku, ako pri všetkom.
« Posledná zmena: 21. November , 2012, 11:38:02 od majso » Zaznamenané
tommy321
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 330



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 22. November , 2012, 12:03:35 »

zamyslel si sa ze preco? lebo je to uplna kokotina klast otazku "recept na nahravanie a mixovanie?"
to je ako pytat sa ze ahoj, chcel by som byt brutalnym architektom, nepoznate nejaku brozurku alebo tutorial na youtube ze ako sa nim stat?

dakujem ti za tvoju prinosnu a velmi uzitocnu radu, ak by som sa vsetko (nehovorim teraz len o mixovani) tak by som sa hromadu veci naucil trebars zle, vymyslal by som nieco trivialne hrozne dlho, lebo by ma to proste nenapadlo, zasekol by som sa na uplnej kravine atd atd. ked som s tym teraz zacal tak preco by som pokusom a omylom skusal prist na nieco co je uz davno zname? je len moja osobna preferencia ze mam radsej vytisknutu verziu nez cumiet furt do notasu. je to taky hriech ze som si pomyslel ze niekdo mozno napisal nieco o zakladoch nahravania a mixovania? O vseveduci krtko, prosim odpust mi moju chybu
Zaznamenané

(Gitary:Ibanez RGT42DX, California (Strat kopia),M.Parker Akustika),(Aparat: Peavey 6505, Randall RX412M, Randall RG15XM) ,(Nahravanie:Tascam US-122MKII, Rode M3, Cubase 5)
tommy321
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 330



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 22. November , 2012, 12:42:27 »

ostatnym dakujem  Na zdravie!
Zaznamenané

(Gitary:Ibanez RGT42DX, California (Strat kopia),M.Parker Akustika),(Aparat: Peavey 6505, Randall RX412M, Randall RG15XM) ,(Nahravanie:Tascam US-122MKII, Rode M3, Cubase 5)
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #12 kedy: 22. November , 2012, 14:16:22 »

dakujem ti za tvoju prinosnu a velmi uzitocnu radu..

nemas za co. potom mozes napisat, ze aky to univerzalny recept, alebo kucharku si si to v tlacenej forme kupil a kolko ta to naucilo v praktickej rovine, rovno aj s ukazkami. a odpust si kokotske reci, nikto ti nic v zlom nepisal.
Zaznamenané
yeah
Hosť
« Odpoveď #13 kedy: 22. November , 2012, 14:31:35 »

zamyslel si sa ze preco? lebo je to uplna kokotina klast otazku "recept na nahravanie a mixovanie?"
to je ako pytat sa ze ahoj, chcel by som byt brutalnym architektom, nepoznate nejaku brozurku alebo tutorial na youtube ze ako sa nim stat?
On sa nepytal na "recept ako sa stat brutalny zvukovym inzinierom", chcel vediet konkretne ako ma postupovat pri nahravani a mixovani. Mozno sa ti nepaci slovo recept, ale uvedom si, ze dobry producent tiez od zaciatku nehlada "svoj" zvuk a postupy, ale od niekoho kopiruje, v lepsom pripade ma sa od koho ucit priamo v praxi, ak robi s niekym skusenejsim. Ked existuju zasady a recepty jak pisat poeziu, preco by nebol recept na mixovanie, sak to je oproti napr. komponovaniu uplne exaktna cinnost.
Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #14 kedy: 22. November , 2012, 14:47:45 »

On sa nepytal na "recept ako sa stat brutalny zvukovym inzinierom", chcel vediet konkretne ako ma postupovat pri nahravani a mixovani. Mozno sa ti nepaci slovo recept, ale uvedom si, ze dobry producent tiez od zaciatku nehlada "svoj" zvuk a postupy, ale od niekoho kopiruje, v lepsom pripade ma sa od koho ucit priamo v praxi, ak robi s niekym skusenejsim. Ked existuju zasady a recepty jak pisat poeziu, preco by nebol recept na mixovanie, sak to je oproti napr. komponovaniu uplne exaktna cinnost.

ved ano. ten recept vo mne asi evokuje predstavu "univerzalny recept ako sa stat brutalny zvukovym inzinierom". stale sa ale priklanam skor k tomu, co napisal rastis. hlavne mat jasno v terminologii, potom si postupne clovek vie vyhladat co potrebuje, nastudovat si to a hned aj vyskusat.
Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.112 sekund, 23 otázok.