Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
16. Apríl , 2024, 23:10:15
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Andrejove kvákadlo  (Prečítané 64397 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #30 kedy: 11. Január , 2013, 14:53:44 »

Budem o týždeň v Bardejove a Snine, ale asi nestíham...
Ak ides do BJ, tak musis prejst cez moju bytovku. :) Stav sa. :) Ak pojdes naspat, vezmes ho sebou.  Na zdravie!
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #31 kedy: 11. Január , 2013, 15:48:12 »

Ak ides do BJ, tak musis prejst cez moju bytovku. :) Stav sa. :) Ak pojdes naspat, vezmes ho sebou.  Na zdravie!
Nebránim sa, ak nebudem meškať kvôli nejakému prúseru na ceste, môže byť.
Máš SS.
Zaznamenané
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #32 kedy: 13. Január , 2013, 21:36:49 »

Na porovnavaci test bude k dispozicii aj Morley Bad horsie 2 a Dunlop DB01 Dime wah from hell
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #33 kedy: 23. Január , 2013, 16:57:11 »

Konečne somto zavesil na TyTrúba:

Nie som kameraman ani strihač, posudzujte preto predmet deja - kvákadlo.

Veľmi pekne ďakujem za požičanie wahov Exhumerovi, Semishovi a Petrovi Gurskému. Za prácu na videu ďakujem Mišovi Kovalčíkovi.
Zaznamenané
bubucci
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 427



« Odpoveď #34 kedy: 23. Január , 2013, 17:39:04 »

u me dobry  Žmurk
Zaznamenané

negibson, lacne napodobeniny, domorobo...
MarioTuris
nováčik
*
Príspevkov: 48



« Odpoveď #35 kedy: 23. Január , 2013, 19:49:55 »

Paradicka  Nechajte ma vydýchať Bravooo
Zaznamenané
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #36 kedy: 23. Január , 2013, 20:07:16 »

Super to je, len ja by som sa asi nechcel  babrat s nastavenim, mam rad taku tu klasicu, pichnem a kvakam. No za variabilitu klobuk dole.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #37 kedy: 23. Január , 2013, 21:51:03 »

Super to je, len ja by som sa asi nechcel  babrat s nastavenim, mam rad taku tu klasicu, pichnem a kvakam. No za variabilitu klobuk dole.
Nastavuješ dva gombíky, nemusíš s nimi hýbať, ak nepotrebuješ. Ale ak s iným pedálom máš pocit, že "dnes sa mi ten zvuk zdá tmavý", tak nemôžeš nič urobiť, ale u môjho pohneš gombíkom a máš, čo chceš.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #38 kedy: 23. Január , 2013, 23:23:38 »

cize spravne rozumiem, ze tento Allwah ma ovela sirsi rozsah, ako vsetky kvakadla sveta a hornym a dolnym urezanim sa necha prebehnut kvak len v istom rozsahu a tym sa vlastne napodobia akekolvek kvakadla ?

alebo este nieco dalsie to robi ? ako je to so zdvihom ? je linearny, vsade rovnaky ? lebo ja mam pocit, ze toto tiez odlisuje rozne kvakadla od seba. zdalo sa mi, ze to bolo vidno aj v ukazke - boli sice nastavene rovnake rozsahy, ale pri zhruba podobnom sposobne pohybu pedala sa aj tak ozyvalo ine kvakanie v niektorych momentoch...
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #39 kedy: 24. Január , 2013, 13:57:41 »

cize spravne rozumiem, ze tento Allwah ma ovela sirsi rozsah, ako vsetky kvakadla sveta a hornym a dolnym urezanim sa necha prebehnut kvak len v istom rozsahu a tym sa vlastne napodobia akekolvek kvakadla ?

Presne tak, bežné kvákadlá chodia asi v rozsahu dvoch oktáv, moje má 4 oktávy.

...alebo este nieco dalsie to robi ? ako je to so zdvihom ? je linearny, vsade rovnaky ? lebo ja mam pocit, ze toto tiez odlisuje rozne kvakadla od seba. zdalo sa mi, ze to bolo vidno aj v ukazke - boli sice nastavene rovnake rozsahy, ale pri zhruba podobnom sposobne pohybu pedala sa aj tak ozyvalo ine kvakanie v niektorych momentoch...

Je tam aj hlasitosť (pri vypnutom kvákadle) - ľavým gombíkom sa nastavuje minimum. Ak by niekto chcel ovládať hlasitosť, ale zároveň mať wah "polozošliapnutý", je tam funkcia stopwah - filter neriadi pedál, ale druhý gombík zľava.
Prepínačom sa dá zmeniť strmosť filtra, zvuk je potom oveľa agresívnejši, ale je to taký spešlefekt, väčšina gotaristov bude asi používať klasické nastavenie, kedy sa zvuk podobá starým cievkovým pedálom.

Zdvih som sa snažil urobiť lineárny, ale každý gitarista má o tom inú predstavu.
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #40 kedy: 30. Január , 2013, 23:58:00 »

Super, páčia sa mi takéto vychytávky. V živote by som už neriešil iný wah, keď si na tomto nastavím rozsahy, aké chcem.  Bravooo

 Na zdravie!

/ Keď sa usadím na jednom mieste, dám si jeden u teba postaviť. Zatiaľ bohužiaľ nemám pre neho miesto na prenášanie. Smútim  /
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #41 kedy: 31. Január , 2013, 21:14:55 »

Super, páčia sa mi takéto vychytávky. V živote by som už neriešil iný wah, keď si na tomto nastavím rozsahy, aké chcem.  Bravooo

Ďakujem pekne.
Mimochodom, chcel som s vedúcou pozrieť tvoj koncert v Cafe Scherz - nakoniec to nevyšlo - ale moja sa pýtala, či beriem ukázať kvákadlo. Povedal som vtedy, že Piťu určite o takú vec záujem nebude mať, takže som iba omylný človek...
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #42 kedy: 31. Január , 2013, 21:24:09 »

Zdravíčko , Andrej sleduje tu Tvoju tému a samože rad by som odskúšal , mne nejde ani tak o rozsah ako o farbu a  hlbku aby to nebolo ploche wah 

Ak som správne pochopil, nechceš plochú charakteristiku, nasimuloval som dunlop a môj wah, tam kde Dunlop má najvyšší hrb (najväčšie Q) tam ten môj má ten menší. Škoda, že ten môj má iba prepínač na tie dve možnosti, nedalo sa to plynule meniť potenciometrom.


* Dunlop 535 + Andrej LO+HI Q.GIF (15.96 KB, 727x321 - prehliadnuté 462 krát.)
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #43 kedy: 31. Január , 2013, 22:21:55 »

Ďakujem pekne.
Mimochodom, chcel som s vedúcou pozrieť tvoj koncert v Cafe Scherz - nakoniec to nevyšlo - ale moja sa pýtala, či beriem ukázať kvákadlo. Povedal som vtedy, že Piťu určite o takú vec záujem nebude mať, takže som iba omylný človek...


to sa mýliš, všetky technické záležitosti riešim, niesom nejaký klasik v tomto smere, mám rád väčšie technické prednosti, viac možností nastavenia..  Kvákadlo som riešil zatiaľ len okrajovo, lebo sa mi nechcelo vyhadzovať veľa peňazí predtým na to. Mal som nejaké lacné istý čas, potom som dosť využíval kvákadlo vo VG-88, ktoré malo veľa možností, hlavne na pedál a každý poťák a prepínač som si mohol navoliť x ďalších funkcií, čo bola pre mňa fantázia. :))

Časom bude fajn zas dobré kvákadlo, ak také nebudem mať v nejakom fajnovom multiefekte. :)
Zaznamenané

stevino179
Hosť
« Odpoveď #44 kedy: 01. Február , 2013, 07:21:11 »

 Zdravíčko , hm krivky vždy vyzerajú dobre , no isto budem pri najbližšej ceste do Ba myslieť na Tvoj wah rad odskúšam . akurát dnes pri pospávaní cestou v aute do roboty som dumal prečo staré wahy majú tak malo ale tak veľkých súčiastok , či aj to nerobí dačo lebo tie súčiastky v starých wahoch sú ovela väčšie , mne by sedel zvuk ako ma napr king wox na tejto ukážke to robí až taký wah ako ked ta napne pekne do hĺbky take fajne premlaskane je to   Na zdravie!   
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.037 sekund, 23 otázok.