Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. September , 2024, 07:33:54
Strán: 1 2 3 [4] 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Hi-gain 100W  (Prečítané 17467 krát)
0 užívateľov a 6 Hostí prehliada túto tému.
Wili
nováčik
*
Príspevkov: 62



« Odpoveď #45 kedy: 01. Júl , 2014, 11:46:18 »

Tieto teslacke trafaky music 70/130 su namotane velice podobne ako stare Partridze ,ale tie plechy su grcka.
Ak by niekto bol ochotny zainvestovat a zamenil by tie pôvodne za kvalitne ,orientovane 0,35ky plechy ,tak ma z priemerneho trafa  pradny vystupak ake sa predavaju za 200€ a viac.

Ako si prisiel na to ze su plechy grcka ? je jedno ze su to obycajne 0,5mm plechy so sytenim 1T, mas tam predsa jadro 16cm^2 pre vykon 50W, a preto mozes pouzit aj slabsie plechy, uz s tymi co tam su teraz... tie podla teba "grckove" maju pri Ra-a 4k a vykone 50W medznu frekvenciu Fp=38Hz. To ti je malo? Marshall a spol. maju tak 60-80Hz.

Ak pouzijes 0,35mm plechy co sa tym podla teba zlepsi? jedine co dosiahnes je ze ti klesne Fp na cca 31Hz, co si myslim ze urobis skor skodu ako uzitok v gitarovom zosilnovaci. Zakladom dobre skreslujucich vystupnych traf je vyssia spodna prenasana frekvencia transformatora, preto to potom pekne "kresli".

Co sa tyka zameny 6L6 a EL34 je to mozne su to dost podobne elektronky, ale v Tesla Music 70 nie. Ono to funguovat bude, ale otazne je ako dlho a ci vobec. Problem je ze v Tesla Music 70 je na anode tusim naprazdno okolo cca 540-550V co uz je za hranicami limiting values 6L6tky, o G2 v pentodovom zapojeni ani nehovorim. Ta lampa ak vobec pojde, tak vyzdri kratko. Ak uz chces nieco ine ako EL34 na ten vystupak a napatie, tak tam mozes skusit KT88, so zdvojovacom v predpati ti to pojde dobre.

EDIT: ak by predsa len niekto zhanal 0,35mm magneticky orientovane plechy daju sa kupit v TBP blatna. Bezne ich tam maju v roznych rozmeroch.
« Posledná zmena: 01. Júl , 2014, 11:48:56 od Wili » Zaznamenané
spiroextra
nováčik
*
Príspevkov: 25


« Odpoveď #46 kedy: 02. Júl , 2014, 06:52:24 »

Ahoj, tak som trošku pokukal katalógy a 6L6 má v sebe prepoj pinov 1 a 8, pre EL34 je to potrebné urobiť na pätici. Bias samozrejme prepínateľný s dvoma hodnotami. Keď to funguje v mese, musí aj tuto  Bavím sa skvele
Ešte rozpútam takú malú debatku, resp. anketová otázka:
Prepínanie medzi kanálmi a pod, relátko, alebo optočlen? Prípadne za a proti, skúsenosti s konkrétne typy relátiek (optočlenov), ktoré sa osvedčily.
Soldano má všade opto, engl relátka, mesa raz tak, raz inak  ?§!.
Zaznamenané
Wili
nováčik
*
Príspevkov: 62



« Odpoveď #47 kedy: 02. Júl , 2014, 07:19:02 »

niekedy to je jedno, lupance niekedy moze sposobit aj optoclen aj relatko, a tiez zalezi ako je ten spinaci prvok integrovany v zapojeni. Ja som si minule skusal Messu Boogie Dual rectifier normalny original a ked som prepinal kanaly tak tam sem tam bol lupanec.. takze pouzi to co mas alebo to co ti je atraktivne, ale vo vseobecnosti optoclen je lepsi z dovodu ze nerobi priame spojenie 0 -> 1 ale pomaly nabeh, ako sa dioda rozsvecuje tak fotoodpor v optoclene plynule znizi svoj odpor, aj ked to je v radoch mikrosekund ale niekedy to spravi rozdiel. Dalsim rozdielom je ze rele v otvorenom stave ma teoreticky nekonecny odpor = je uplne rozpojene. Ale niektore optocleny aj v rozpojenom stave mozu mat odpor zopar megaohmov co tiez spravi rozdiel.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #48 kedy: 02. Júl , 2014, 08:14:37 »

...Soldano má všade opto, engl relátka...
Relátka robia pri prepínaní bordel, Engle majú väčšinou skratovací tranzistor, ktorý zamutuje výstup preampu na zlomok sekundy. Ak dáš relé, treba na to myslieť.
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #49 kedy: 04. Júl , 2014, 10:23:20 »

Ako si prisiel na to ze su plechy grcka ?
... vekom, skusenostami, meranim Beeee
detaili mozeme predebatovat na pive  Na zdravie!
Zaznamenané
spiroextra
nováčik
*
Príspevkov: 25


« Odpoveď #50 kedy: 06. Marec , 2015, 07:01:27 »

Ahojte.
Nebudem zakladať novú tému, dám to sem. Konečne som sa dokopal k tomu, aby som dokončil Hi-octane. Zosilňovač je dostatočne známy, stavba príjemná, všetko je na stránke AX84. Osadil som to JJ-čkami, 2xecc83, 1xel84. Trafá z tesláckeho rádia. Pridal som si tam magické oko, tam to trošku nejde podľa mojich predstáv, poriadne začína zobrazovať až keď už krvácam z uší  ha ha ha Mal by som sa tomu ešte povenovať, len sa mi už nechce. Frakos to nazval Las Vegas, takže gýčové podsvietenie na modro a predný panel ala Hughes. Pálené laserom a gravírované. Bednička brezová preglejka 12mm, tak isto aj box. Tam je osadený Celestion G12, 16 ohm, polootvorený box. Foto nič moc, ale ako odfotiť svietiacu somarinu v šere bez blesku, však...
Celý aparátik mám na také to domáce chrumkanie, hrá to krásne čisto, keď vypečiem oba gainy, tak to solídne skresľuje. Hudobné ukážky sa pokúsim urobiť akonáhle nájdem nejaké voskové valčeky a naučím sa hrať  Bavím sa skvele


* IMAG0287.jpg (782.59 KB, 2592x1552 - prehliadnuté 531 krát.)

* IMAG0289.jpg (898.2 KB, 2592x1552 - prehliadnuté 532 krát.)
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #51 kedy: 06. Marec , 2015, 09:31:37 »

Radio vysvicene jak vyherny automat  Bavím sa skvele
Si sa s tym asi pekne natrapil.
Stalo to za to ?

Tieto SE radia s EL84kou su v poslednej dobe pre nadsencov letovania nejak popularne ,no ja som este na take ani fabricke nehral.
Aky to ma ucel ? Na doma ,ci ?
Daj naku ukazku ak sa ti chce.
Zaznamenané
spiroextra
nováčik
*
Príspevkov: 25


« Odpoveď #52 kedy: 06. Marec , 2015, 09:46:50 »

Určite to stálo za to. Je to prvý amp, ktorý hrá, nechrchle a nehodil som ho do koša  Žmurk Radosť z vlastného dielka určite poznáš.
Účel to má cvičenie na doma, aby som cvičil na lampe, nie tranzistor a krabičky, nech neklamem sám seba, že viem hrať.  Bavím sa skvele
No a keďže mám izbietku na skúšanie dostupnú strmými schodami, bedňu 4x12 by som tam nevytrepal a žhaviť celú kópiu dualu sa tiež na pol hodinku neoplatí. Pokúsim sa cez víkend niečo nahrať a akt to bude publikovateľné, zavesím to tu.
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1379



WWW
« Odpoveď #53 kedy: 06. Marec , 2015, 21:04:23 »

Teraz to vyzera, ako by ten box bol 2x12. Z takejto tensej preglejky sa mozno aj take mensie kombicka robia. Som zvedavy ako sa na tom hra, a aj na tie ukazky... A pekne je to takto spolu. Len aby sa to plexisklo neroztavilo ked to budes moc zhavit ;-)
Zaznamenané

Paloamp
nováčik
*
Príspevkov: 65



« Odpoveď #54 kedy: 08. Marec , 2015, 09:44:43 »

Pekna praca, pekne si to dokoncil.
To podsvietenie je zaujimave.
Ten box mas otvoreny alebo uzavrety?

Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1379



WWW
« Odpoveď #55 kedy: 08. Marec , 2015, 11:27:57 »

Pali, Lubo tusim vravel, ze polozatvoreny je ten box. Slubil cez vikend ukazky, tak sa mu hadam zadari.
Zaznamenané

spiroextra
nováčik
*
Príspevkov: 25


« Odpoveď #56 kedy: 09. Marec , 2015, 06:58:43 »

Holá holá.
Takže kolegovci už pokukali, ďakujem chalani. Box je polootvorený, rozmery som stiahol kdesi na nete dxšxv = 60x30x40 cm.
Ukážky som nahral cez skypový mic, niekde som stratil redukciu na jack a čo už zoženiete cez víkend v Želiezovciach, však :-D
Hral som čo mi prišlo, Satriany zo mňa nie je, takže sa sústredíme, aký zvuk to má a nie ako hrám Bavím sa skvele
Prvá nahrávka je squier strat, kobylkový singel, oba gainy cca trištvrte otočky, hlasitosť ledva štvrtinka, ožíva to až za polovicou.
Druhá je schecter omen7, kobylkový snímač, rovnaké nastavenie aparátu.

* luboamp1.mp3 (1610.36 KB - stiahnuté 162 krát.)
* luboamp2.mp3 (1299.09 KB - stiahnuté 151 krát.)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #57 kedy: 09. Marec , 2015, 17:29:58 »

hra to, a mozno aj celkom schopne. ale z tej ukazky sa to moc odhadnut neda...  Neviem
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1379



WWW
« Odpoveď #58 kedy: 09. Marec , 2015, 17:55:24 »

Veru Lubosu, vyzera, ze to hra jak ma. Aj strat a aj ta sedma. Viem si predstavit, ze to hra pekne v reali.  Uvazujem nad nejakym prenosnym nahravatkom. Taky ten zoom aj s kamerkou mozno. Tusim q3 hd sa to volalo, ale pozeram, ze sa to uz nepredava. Tak ak by som to mal do vtedy ako pridem ozret, tak sa to tym moze natocit ak by si chcel. Aj ked si myslim, ze o moc lepsie to zniet nebude, myslim koli akustickym tymto miestnosti kde sa nahrava. Ale mam pocit, ze to ucel plni dobre aj bez ukazok, ked uz pocuvam tu ukazku Žmurk
Zaznamenané

spiroextra
nováčik
*
Príspevkov: 25


« Odpoveď #59 kedy: 10. Marec , 2015, 07:17:03 »

Jo, určite to budem mať ešte dlllho, takže Feri, môžeme nahrávať do zblbnutia. Rastis, v živote som nemal potrebu nahrávať ukážky, takže ani netuším čo by som tam mal nakrútiť, čo zahrať a podobne. Ale je možné si ho vyskúšať osobne v poobedných hodinách :-D
Zaznamenané
Strán: 1 2 3 [4] 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.04 sekund, 23 otázok.