Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
09. Máj , 2024, 08:57:29
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Hlava + box na metal do 1200€  (Prečítané 5615 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
buro
stály hosť
*****
Príspevkov: 754


http://sk-sk.facebook.com/people/Maros-Jurina/1544


WWW
« Odpoveď #15 kedy: 15. Apríl , 2013, 12:50:31 »

v skratke, nič moc hlava so super boxom bude hrať slušne, super hlava s nič moc boxom bude hrať zle...
Na boxe sa neoplatí šetriť, vrátane gitary je to tá najdôležitejšia súčasť v celej signálovej ceste.
Suhlasim, avsak podla mna ten HB 2x12 Vintage by do kategórie "nic moc boxov" nepatrí  Na zdravie!
Nevravím, že sa to vyrovná Mese 4x12, avšak zvukovo je na tom lepšie ako lacné 4x12 (ako napr. Kustom)
Zaznamenané

Schecter C7 Hellraiser, Sterling by MM JP70, Ibanez MTM2 - Dunlop DB Wah - JTamps screamer - Korg Pitchblack - BOSS NS2 - Peavey 6505 - MXR Carbon Copy - HB 2x12
kuna
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 398



« Odpoveď #16 kedy: 15. Apríl , 2013, 13:32:53 »

Laboga je jeden z top ampov kukni na ich oficial stranke kto hra na ne
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #17 kedy: 15. Apríl , 2013, 13:55:20 »

Laboga je jeden z top ampov kukni na ich oficial stranke kto hra na ne
Zas až taký top to nie je.Mal som doma Mr.Hector aj ten Annihilator verziu no a žiadne padanie na zadok sa nekonalo.Štandartný slušný amp.Čo sa vnútorností týka,tak skôr taký priemer ako hi end komponenty...
Zaznamenané
kuna
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 398



« Odpoveď #18 kedy: 15. Apríl , 2013, 14:13:31 »

Zas až taký top to nie je.Mal som doma Mr.Hector aj ten Annihilator verziu no a žiadne padanie na zadok sa nekonalo.Štandartný slušný amp.Čo sa vnútorností týka,tak skôr taký priemer ako hi end komponenty...
myslel som za tu cenu
Zaznamenané
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #19 kedy: 15. Apríl , 2013, 15:42:25 »

ja som včera skúsil JVM-ko do 2 x 12 grennback robenák , oproti Framusu 2 x 12 V 30 je to teda dost rozdiel , Grennback je taký priezračnejší , no a na JVM-ku som hrával ked som ho kúpil na robenák 1 X 15 , 200 W no name a dalo sa , podla mna je lepšie kúpit poriadnu hlavu a kludne  hrat na nejaký robenák bednu  zatial , kým natrafíš na niečo origo za zaujímavú cenu , nebude to síce ono ale máš hlavu jakú chceš a z tej sa budeš viac tešit jak z origo bedne a pofidérnejšieho ampu , hlavne si možes hladat zvuk a ten možeš aj na horšej bedni , ten aparát tam bude počut vždy  Na zdravie!
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
kuna
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 398



« Odpoveď #20 kedy: 15. Apríl , 2013, 15:52:48 »

ja som včera skúsil JVM-ko do 2 x 12 grennback robenák , oproti Framusu 2 x 12 V 30 je to teda dost rozdiel , Grennback je taký priezračnejší , no a na JVM-ku som hrával ked som ho kúpil na robenák 1 X 15 , 200 W no name a dalo sa , podla mna je lepšie kúpit poriadnu hlavu a kludne  hrat na nejaký robenák bednu  zatial , kým natrafíš na niečo origo za zaujímavú cenu , nebude to síce ono ale máš hlavu jakú chceš a z tej sa budeš viac tešit jak z origo bedne a pofidérnejšieho ampu , hlavne si možes hladat zvuk a ten možeš aj na horšej bedni , ten aparát tam bude počut vždy  Na zdravie!
suhlasim valveking bude aj na orange bedni zniet napicu
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #21 kedy: 15. Apríl , 2013, 16:00:10 »

ok dam ja - pre mna je vzdy logickejsie zriesit najprv kvalitnu bednu.. zatial som mal vzdy dojem ze bedna spravi odost vacsi rozdiel vo zvuku nez ked clovek vymeni hlavu..
siel by som najskor do riadnej bedne v style recto nez kupit si dual recto hlavu a hrat s nou do harley bentona.. resp takto: dobra hlava na zlej bedni bude hrat jak za 5 korun a horsia hlava na dobrej bedni jak za 8 tak si to premysli  Bavím sa skvele
Zaznamenané

mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #22 kedy: 15. Apríl , 2013, 16:11:02 »

no to je tak , ked má človek obmedzený rozpočet , nekonečný príbeh , jak ked si niekto skladá PC , kupim lepšiu grafiku ? alebo lepšiu dosku ? len pri aparáte by mal človek vediet čo chce za aparát , a ked chcem MESU a mám 1200 e a idú po 1200 e nezostane na bednu , ale kúpit nejaký iný amp a bednu MESU to tiež nebude hrat jak Mesa , čo tým ten dotyčný dosiahol ? že bude šetrit na zosik a bednu už má , preto ja som za zosik a bedna sa vymyslí , čo bude hrat viac MESA ? zosik MESA alebo bedna MESA ?  :)
« Posledná zmena: 15. Apríl , 2013, 16:14:48 od mirostrat » Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #23 kedy: 15. Apríl , 2013, 16:17:58 »

tak nech si kupi mesa box od robg a cinske peavey 6505, to ma akurat v ramci budgetu http://www.thomann.de/cz/peavey_6505_plus_112_combo.htm a aj ppci zvuk
Zaznamenané
kuna
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 398



« Odpoveď #24 kedy: 15. Apríl , 2013, 16:46:57 »

aneb tu mas tohle http://kytary.cz/blackstar-ht-50-head-box-htv-412-a/HN120405/
Zaznamenané
Drvic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 401



« Odpoveď #25 kedy: 15. Apríl , 2013, 19:12:05 »

no to je tak , ked má človek obmedzený rozpočet , nekonečný príbeh , jak ked si niekto skladá PC , kupim lepšiu grafiku ? alebo lepšiu dosku ? len pri aparáte by mal človek vediet čo chce za aparát , a ked chcem MESU a mám 1200 e a idú po 1200 e nezostane na bednu , ale kúpit nejaký iný amp a bednu MESU to tiež nebude hrat jak Mesa , čo tým ten dotyčný dosiahol ? že bude šetrit na zosik a bednu už má , preto ja som za zosik a bedna sa vymyslí , čo bude hrat viac MESA ? zosik MESA alebo bedna MESA ?  :)

Myslim, ze pri rozpocte 1200E sa da poriesit aj poriadna hlava, aj dobry box.

Inak OP sa este nevyjadril, aky zvuk chce. Podla vsetkeho to este nevie.
« Posledná zmena: 15. Apríl , 2013, 20:11:00 od Drvic » Zaznamenané

bubucci
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 427



« Odpoveď #26 kedy: 15. Apríl , 2013, 20:06:31 »

kolem 400E uz sa daju poridit velice slusne boxy 412 s V30 a za 800E  uz sa da vybrat aj hlava. Kazdopadne bych box nepodcenoval a tomu bentonu bych sa vyhnul pri takovem rozpoctu. Ma sice V30, ale to je tak jedine co ma. Ona je este podstatna vec, jestli to chce jenom na doma nebo do kapely.
Zaznamenané

negibson, lacne napodobeniny, domorobo...
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #27 kedy: 15. Apríl , 2013, 21:07:11 »

neviem, je to asi vec nazoru. jasne, ze bedna je velmi dolezita, ale osobne by som siel najprv po poriadnom zosiku do docasnej bedne a potom ozajstny box. nie som presvedceny, ze hocaky zosik do vybornej bedne bude super. skorej naopak - super zosik do hocakej bedne (hocakej v zmysle "normalnej" - cize aj robenej, ale s gitarovymi reprakmi a z nejakej pregjleky) bude hrat seriozne.

no a samozrejme - 1200 je peniaz, za aky sa da kupit zodpovedny celok - bedna aj zosik, mozno nie uplne najvychytenejsie znacky / modely, ale aj tak ak to aj rozdelym, tak za 400 moze byt vynikajuca bedna a za 800 este lepsi amp...
Zaznamenané
BlackJack
nováčik
*
Príspevkov: 10


WWW
« Odpoveď #28 kedy: 15. Apríl , 2013, 21:38:52 »

Diky za dalsie reakcie a nazory.

Ona je este podstatna vec, jestli to chce jenom na doma nebo do kapely.

Na zaciatku som pisal, ze amp by mal byt do skusobne, teda na pouzitie s kapelou.

Inak OP sa este nevyjadril, aky zvuk chce. Podla vsetkeho to este nevie.

Presne tak, o zvuku sice mam predstavu, ale kedze som mal tu cest s minimalnym mnozstvom ampov tejto kategorie, tak si potrebujem najprv vypocut niekolko roznych hlav, ktore ste mi odporucili v kratkom  case, aby som ziskal predstavu, kde sa hybu moje preferencie ohladne zvuku nazivo.

Zatial som teda rozhodnuty ist do toho Klangfarbe co najskor a v ramci moznosti vyskusat hlavy, ktore by mohli byt pre mna z hladiska zvuku a ceny zaujimave. Potom sa asi budem z aktualnej ponuky, ktora bude.

No a rozhodnutie kvalitna hlava vs. kvalitny box si asi necham nakoniec, ak bude nuvyhnutne ho spravit, lebo vyzera to, ze tu na fore je to tak pol na pol.
Zaznamenané
ondreee
stály hosť
*****
Príspevkov: 1085



« Odpoveď #29 kedy: 16. Apríl , 2013, 11:17:53 »

chlapi spamatajte sa!!!!

ako mozete radit kvalitny box a docasnu hlavu!!!! hrate snad prvy den?Huh!

BlackJack prosim vykasli na na rady ohladom kvalitnych boxov a docanych lamp..

kup si poriadny zosik ako prvy.. bedna sa na koncertoch aj tak vzdy poziciava.. a v skusobni ten rozdiel nie je vobec podstatny ani dolezity..

zlej hlavy sa nezbavis.. ten box mozes po zakupeni noveho a poriadneho pouzivat ako podstavec pod tu poriadnu bednu :-)
Zaznamenané

Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.065 sekund, 22 otázok.