Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
31. Máj , 2024, 01:18:35
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Hlava + box na metal do 1200€  (Prečítané 5616 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
BlackJack
nováčik
*
Príspevkov: 10


WWW
« kedy: 14. Apríl , 2013, 15:59:35 »

Zdravím,

niekedy na prelome mesiacov by som chcel investovat prostriedky do svojej prvej hlavy s boxom. Malo by ist v lepsom pripade o trojkanal, ale moze byt aj dvojkanalova. Nutnostou su iba samostatne korekcie pre vsetky kanaly. Zvukovo mi zalezi predovšetkym na kvalitnom skreslenom kanale, ktory by mal zodpovedat mojim predstavam bez potreby pouzitia krabiciek. Co sa tyka stylu hudby, rad by som ju pouzival prevazne na heavy metal az melodic death.  Aparatura by mala byt do skusobne a cenový strop pre hlavu aj box je cca. 1200 eur. Co sa tyka boxu, tak tam este zvazujem, ci zobrat 4x12, alebo postacuje 2x12.

Prezeral som si samozrejme nejaké témy, ale keďže v tejto oblasti nie som skúsený, rád by som si nechal od vás poradiť. Rátam s tým, že ak chcem kvalitný lampáč v tejto cene aj s boxom, tak budem musiet kupovat z druhej ruky. Este pred samotnou kupou by som sa chcel niekde zastavit - pravdepodobne v Rakusku, aby som si par ampov vyskusal a preto by som vas chcel poprosit o par tipov v ramci podmienok, ktore som stanovil vyssie.

Moja druha otazka smeruje k tomu, ze vzhladom na moj nedostatok skusenosti by som pravdepodobne mal mat k dispozicii niekoho, kto sa elektronike tohto druhu rozumie, ale napriek tomu ak mi date tipy ohladne toho, na co si davat pri kupe pouziteho ampu pozor, budem len rad. Diky moc.
Zaznamenané
MarioTuris
nováčik
*
Príspevkov: 48



« Odpoveď #1 kedy: 14. Apríl , 2013, 16:13:18 »

Poobzeraj sa po bazaroch, za tu cenu si metalovy halfstack vpohode najdes. Ak zvazujes novu, tak skus novy laney ironheart. Ide novy za lacno a na metal funguje fajn  Zdravíčko
Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4852



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 14. Apríl , 2013, 16:17:27 »

Moznosti je vela, skor si stanov prioritu ohladom boxu. Ja osobne by som tu od RobG zobral Mesa Boogie 4x12 bednu za 690 EUR a ostava 500 EUR na nejaku hlavu, napr. som videl tutok Laney VH100R.  Som metlak
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #3 kedy: 14. Apríl , 2013, 16:19:59 »

Ja by som ohladom metalu nepozeral asi po nicom inom nez po Jankovej JT hlave. :)

Kontaktuj uzivatela jjaannkkoo.
Zaznamenané

RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #4 kedy: 14. Apríl , 2013, 16:34:43 »

...zober ten DUAL RECTIFIER, to máš Amp na stálo, kúp si 2x12 HARELY BENTON, na začiatok v pohode, potom došetríš a kúpiš riadny box...alebo zober 4x12 RECTO Box a k tomu nejakú lacnejšiu hlavu.
Zaznamenané
Drvic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 401



« Odpoveď #5 kedy: 14. Apríl , 2013, 23:39:04 »

napr. som videl tutok Laney VH100R.  Som metlak
Laney VH100R je vyborny aparat.

Pripadne sa pozri aj po Peavey JSX alebo Triple XXX

Co sa tyka boxov, tak velmi dobry je napriklad Orange. Tuto niekto predava 4x12 za 550E, co je podla mna fajn cena.

Klasika Marshall 1960AV tiez nehra zle.
Zaznamenané

kuna
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 398



« Odpoveď #6 kedy: 15. Apríl , 2013, 09:21:29 »

Na hudebni bazar predavaju laboga 750evri. Ta hlava jemasaker a ostane ti aj na bednu
Zaznamenané
Ozzyc
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 123



« Odpoveď #7 kedy: 15. Apríl , 2013, 09:44:50 »

Mam na predaj zosilovac Peavey 6505+, ktory by vyhovoval tvojim poziadavkam..
Zaznamenané
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 15. Apríl , 2013, 10:03:39 »

http://hudba.bazos.sk/inzerat/24059801/ENGL-Powerball-I--Laney-fullstack.php
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
BlackJack
nováčik
*
Príspevkov: 10


WWW
« Odpoveď #9 kedy: 15. Apríl , 2013, 10:37:30 »

V prvom rade dakujem vsetkym za reakciu.

Ako som pisal, plan je zatial taky, ze ten amp chcem kupovat az niekedy na prelome mesiacov a momentalne sa chystam najskor ist niekam (pravdepodobne Klangfarbe, ale ak mate nejaky lepsi navrh, tak si ho rad vypocujem) vyskusat hlavy, ktore su v mojej cenovej relacii, aby som si spravil nejaky obraz o tom, kde sa chcem zvukovo hybat. Co sa tyka spominanych Peavey xxx,jsx a 6505+, mozno aj single recto, tak tie som mal v plane si vyskusat, lebo pouzite by mohli byt cca. v mojej cenovej relacii. Pridam k tomu teda aj tie Laney, pripadne Engl ked ich odporucate. Ta Laboga je pre mna pomerne neznamy pojem, ale ak to budem stihat, tak ju dopisem na list.

K tym JT amps – pozrel som si temu a nebranim sa ani custom made, ale podla lokality vyrobcu a pre mna znamych majitelov ampu spominanych v teme to nemam sancu vyskusat, ale ak by to niekde bolo mozne, tak to nevylucujem.

No a ten rectifier halfstack vyzera dobre za tu cenu, ale myslim, ze moje hracske schopnosti nezodpovedaju ani sume ktoru chcem investovat a nie este takej zostave. Pripadalo by to do uvahy v pripade, ze bud na boxe alebo hlave usetrim a pripadne jedno z toho neskor vymenim. Povodne som myslel, ze ak na niecom budem setrit, tak na boxe, ale uz je vyssie prezentovany aj opacny nazor, takze ma zaujima, co si o tomto myslite – ak by som do niektorej sucasti investoval viac, tak ktoru zobrat uz nastalo a na com docasne usetrit.
Zaznamenané
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 15. Apríl , 2013, 10:49:52 »

Asi ta dobra bedna "naveky" je dolezitejsia, lebo s hlavou budes aj tak spekulovat casom ci chces ci nechce, to je taka gitaristicka choroba, pred ktorou je malokto imunny. A aku bednu? Podla mna si kludne kup napr. 2 ks Harley Benton 212 V, lebo ma najlepsi mozny pomer cena/kvalita. To znamena, ze o milimeter lepsia bedna uz stoji napr. 5x tolko. Vyhody by boli take, ze v pripade koncertu sa mozes rozhodnut, ci so sebou zoberes 2x12 abo 2x2x12. A keby si chcel spekulovat, tak v jednej casom vymenis repraky a mas vacsiu pestrost a viac moznosti.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #11 kedy: 15. Apríl , 2013, 11:14:40 »

...ja Ti to poviem takto...1200 EUR je dosť veľa peňazí a keď ich do niečoho dáš, tak premýšľaj, že ak to budeš chceiť predať, aby si na tom neprerobil, vyber si jednu kvalitnú vec a druhú provizórnu. Každá teória má čosi pravdy, aj DUAL na Harley benton bedni bude hrať v pohode, Laney na RECTO bedni hrá super...tak vyskúšaj Ampy, aký zvuk hľadáš.. Na zdravie!
Zaznamenané
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #12 kedy: 15. Apríl , 2013, 11:57:01 »

v skratke, nič moc hlava so super boxom bude hrať slušne, super hlava s nič moc boxom bude hrať zle...
Na boxe sa neoplatí šetriť, vrátane gitary je to tá najdôležitejšia súčasť v celej signálovej ceste.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #13 kedy: 15. Apríl , 2013, 12:05:12 »

ja by som bral ten set od RobG, Duala si vyskusas, ked sa nebude pacit,tak strelis za tie iste prachy a Mesa OS box za 600 je celkom slusny deal + je to viacmenej standard v dnesnom modernom metale/rocku
Zaznamenané
buro
stály hosť
*****
Príspevkov: 754


http://sk-sk.facebook.com/people/Maros-Jurina/1544


WWW
« Odpoveď #14 kedy: 15. Apríl , 2013, 12:36:48 »

V tomto sa prikloním k Robovi
Vzal by som nejaku poriadnu hlavu (6505 alebo Duala - podla toho co sa ti viac bude zvukovo pozdavat) a idealne ak by si ju zohnal jazdenu za dobru cenu. Singlacovi by som sa ja osobne vyhol - najprv si ho vyskúšaj (vlastná skúsenosť) a k tomu si kup 2x12 Harley Benton s Vintage reprami. Ten kabinet hra za tie peniaze skvelo. Sam som ho kupil z toho dovodu, ze som nemal nazvys financie na 4x12. Planoval som Orange alebo Mesa 4x12 ale musel som to odlozit a momentalne nejak velmi ani vymenu boxu nezvazujem - so 4x12 vznika problem prepravy (teda pokial nemas k dispozicii velke auto) + hral som jednu dobu vo viacerych kapelach a dost pracne bolo nosit na kazdu skusku 2 gitary, hlavu + 2x12 box, so 4x12 si to ani nedokazem predstavit  Bavím sa skvele Samozrejme tie lepsie 4x12 hraju lepsie, ale musis si uvedomit svoje moznosti a ci by ta investicia v tvojom prípade mala zmysel  Žmurk
EDIT: JTamps som skúšal a ten sound sa mi veĺmi páčil, takže určite odporúčam minimálne vysušať...
« Posledná zmena: 15. Apríl , 2013, 12:37:54 od buro » Zaznamenané

Schecter C7 Hellraiser, Sterling by MM JP70, Ibanez MTM2 - Dunlop DB Wah - JTamps screamer - Korg Pitchblack - BOSS NS2 - Peavey 6505 - MXR Carbon Copy - HB 2x12
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.033 sekund, 22 otázok.