Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
17. Máj , 2024, 19:34:36
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Aké efekty používate?  (Prečítané 36621 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #60 kedy: 16. Apríl , 2007, 20:56:16 »

on asi ale myslel to ze ked nemas 80 litrov na nejaku 800vku
naco ti budu 4  JCM800? ha ha ha
Zaznamenané

WEIRD THRASH
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #61 kedy: 16. Apríl , 2007, 21:10:55 »

on asi ale myslel to ze ked nemas 80 litrov na nejaku 800vku
naco ti budu 4  JCM800? ha ha ha
no trosku trepes, lebo Marshall JCM 800 2203 stoji v Muzikeri cca 58 000 Sk, ak sa nemylim Popiskujem si
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #62 kedy: 16. Apríl , 2007, 21:18:35 »

on asi ale myslel to ze ked nemas 80 litrov na nejaku 800vku
naco ti budu 4  JCM800? ha ha ha
no trosku trepes, lebo Marshall JCM 800 2203 stoji v Muzikeri cca 58 000 Sk, ak sa nemylim Popiskujem si

a ako vies , ci som myslel novy, ze tvrdis ze trepem?
Zaznamenané

WEIRD THRASH
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #63 kedy: 16. Apríl , 2007, 21:19:06 »

on asi ale myslel to ze ked nemas 80 litrov na nejaku 800vku
naco ti budu 4  JCM800? ha ha ha
no trosku trepes, lebo Marshall JCM 800 2203 stoji v Muzikeri cca 58 000 Sk, ak sa nemylim Popiskujem si

V klude sa daju zohnat za 20-25 povodne kusy. Ved to boli uplne ludove aparaty kedysi, niekto by musel byt uplny blazon aby si kupil reediciu JCM800 v Muzikeri za 58 litrov. ?§!. ha ha ha
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #64 kedy: 16. Apríl , 2007, 22:24:35 »

OT,ale nedalo mi-JCM 800 Kerry King sig.model, najprv to znie ako vrtacka s miesackou,ale treba vydrzat.Potom, ked to predvadza ten gitarista s gibsonom je to uz lepsie :)  asi by bolo dobre dat aj link http://youtube.com/watch?v=CKUEaDk0juU
« Posledná zmena: 17. Apríl , 2007, 14:06:08 od exhumer » Zaznamenané

WEIRD THRASH
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #65 kedy: 17. Apríl , 2007, 09:58:42 »

medzi gitarou a tranzistorovym crate 65watt kombom v slucke pouzivam krabicky digital delay, flanger, volume pedal, wah a podla chuti prihadzujem ine krabicky. mam processor digitech rp300 ale moje skusenosti nazivo s nim su problematicke (i v efektovej slucke i napriamo zasadne nicil dynamiku signalu).
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
heart in fingers
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 534


aetheron.sk


« Odpoveď #66 kedy: 17. Apríl , 2007, 12:46:03 »

boss DD6
boss ch1
boss volume pedal
mxr zw44
wah jimi hendrix
a na cvicenie boss rc20xl vyborna vec
ale aj tak su podla mna najlepsie efekty gitaristu dobry kabel a naslapane ruky Bavím sa skvele
Zaznamenané

AETHERON.SK
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #67 kedy: 17. Apríl , 2007, 15:33:14 »

OT,ale nedalo mi-JCM 800 Kerry King sig.model, najprv to znie ako vrtacka s miesackou,ale treba vydrzat.Potom, ked to predvadza ten gitarista s gibsonom je to uz lepsie :)  asi by bolo dobre dat aj link http://youtube.com/watch?v=CKUEaDk0juU

No hura. Konecne firma pri 25 rocnom modely prisla na to, ako skonstruovat ten preamp tak, aby sa nemuseli pouzivat bustre za gitarou. Co na tom, ze model sa uz 17 rokov nevyraba - vsak spravi sa ako reedicia. Este chyba podobne dorobena reedicia JCM900 a zacnem si tu firmu mozno trochu viac vazit  Ja som čert.. ha ha ha Som frajer. Len za tie prachy by som volil radsej vyrobcu, ktory tieto poznatky mal uz pred tymi 25 rokmi  :)
Zaznamenané
Gazda
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #68 kedy: 17. Apríl , 2007, 15:34:41 »

Tak, teraz uz konecne nepouzivam ziadne, len gitara, kabel a Marshall 3203. Malo znamy model zato so zvukom som nad mieru spokojny, za prachy co som to splasil... Na zdravie!
Ale bodol by CryBaby.
Zaznamenané

...If the amp wasn't made to be played cranked to the max, then it wasn't made like a Marshall.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #69 kedy: 17. Apríl , 2007, 15:40:13 »

No hura. Konecne firma pri 25 rocnom modely prisla na to, ako skonstruovat ten preamp tak, aby sa nemuseli pouzivat bustre za gitarou. Co na tom, ze model sa uz 17 rokov nevyraba - vsak spravi sa ako reedicia. Este chyba podobne dorobena reedicia JCM900 a zacnem si tu firmu mozno trochu viac vazit  Ja som čert.. ha ha ha Som frajer. Len za tie prachy by som volil radsej vyrobcu, ktory tieto poznatky mal uz pred tymi 25 rokmi  :)

Ale ved Marshally nikdy neboli o neviemakom skresleni, predsa to u nich nikto nejake extra silne ani nehlada. Hoci preco ma JCM800 taky pomaly kultovy status, to tiez nechapem. Na zdravie!
« Posledná zmena: 17. Apríl , 2007, 15:40:34 od Progrocker » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #70 kedy: 17. Apríl , 2007, 15:44:46 »

Lebo nakopane bustrikom a vytocene na konci je to slusny zvuk na klasicke metalovky. Len toto Marshallu nikdy nedoslo a JCM900 ako modernejsi aparat bol podla mna este nedomyslenejsi. Ako-tak to Marshall pochopil pri JCM2000...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #71 kedy: 17. Apríl , 2007, 15:46:17 »

Lebo nakopane bustrikom a vytocene na konci je to slusny zvuk na klasicke metalovky. Len toto Marshallu nikdy nedoslo

A co ak Marshall nechcel aby ten aparat sluzil najma na metal a tvrdsie veci? Žmurk V 80tych rokov sa hralo aj kopa veci so slabsim skreslenim.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
heart in fingers
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 534


aetheron.sk


« Odpoveď #72 kedy: 17. Apríl , 2007, 15:56:22 »

marshall is the best!!!ked ho niecim dokrmis krasny hutny zvuk a ked krabicku vypnes voala krasny bluesovy zvuk.a ked pustis ten overdrive na clean zvuk + nejaky delay neni ani slov na popisanie toho krasneho zvuku ala david gilmore :)
Zaznamenané

AETHERON.SK
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #73 kedy: 17. Apríl , 2007, 15:57:30 »

Prog - tak zjavne sa najlepsie spraval nakopany bustrikom a vytoceny na konci :). Lebo nevsimol som si, zeby si ziskal az taku oblubu u skreslenych bluesmanov alebo jazzmanov :)
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #74 kedy: 17. Apríl , 2007, 16:03:59 »

Lebo nevsimol som si, zeby si ziskal az taku oblubu u skreslenych bluesmanov alebo jazzmanov :)

To je jasne, JCM800 sa pouzivala najviac v rocku, pripadne hardrocku (stadionovy rock) az dodnes. Metlaci uz v 80tych rokoch uprednostnovali tiez skor ine znacky, nesli az tak po Marshalloch. Cize cielova skupina hracov ostala u znacky Marshall viacmenej vzdy bluesrockova az hardrockova - Marshall nemal podla mna ambiciu robit higainove aparaty a dodnes ich vlastne ani nerobi, kedze sa snazili pokryt a udrzat si dominanciu vo vyssiespomenutych zanroch. Cize podla mna tu nejde o nejaku neschopnost znacky vyrobit brutalne skreslujuci aparat, ale o marketingovu strategiu.
« Posledná zmena: 17. Apríl , 2007, 16:05:21 od Progrocker » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.089 sekund, 22 otázok.