Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
05. Máj , 2024, 23:13:39
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Životnosť lámp  (Prečítané 8552 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #15 kedy: 28. Február , 2008, 10:50:47 »

myslis standby po 30 sec.

ja som niekedy davno nic nevedel o tychto teoriach biase atd. ked v marshalli mi odisla koncova lampa vymenil som len jednu za teslu el34 a ziden problem hralo dalej. mozno tieto nove elektronky odchadzaju rychlejsie sa mi zda.

Ano, StandBy myslim.
Zaznamenané
ydur
Hosť
« Odpoveď #16 kedy: 28. Február , 2008, 10:57:35 »

Telefunken ECC83 mali garantovanu zivotnost 100 tisic hodin.
To akože 11 rokov vydžia nonstop prevadzku?  A kto to 11 rokov skušal a potom dal garanciu?    Ono životnost možu maj aj 100 rokov,ale spravnu funkčnost ...tralala.
« Posledná zmena: 28. Február , 2008, 11:03:51 od ydur » Zaznamenané
Mlha
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 169



« Odpoveď #17 kedy: 28. Február , 2008, 11:09:59 »

Minimálna garancia je hovadina - na auto máš tiež záruku dva roky a neznamená to, že potom pôjde do kovošrotu  Bavím sa skvele Keď budeš mať problémy s hlasitosťou, praskotom etc. vymeníš a hotové.
Zaznamenané

Rock it!
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #18 kedy: 28. Február , 2008, 11:10:44 »

rudy, ked tie lampy pouzivali napriklad vo vojenskej technike, tak tu zivotnost kludne mat mohli. alebo si myslis, ze napriklad radary protivzdusnej obrany na noc a sviatky vypinaju?
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #19 kedy: 28. Február , 2008, 11:13:24 »

To akože 11 rokov vydžia nonstop prevadzku?  A kto to 11 rokov skušal a potom dal garanciu?    Ono životnost možu maj aj 100 rokov,ale spravnu funkčnost ...tralala.

taketo veci sa vobec netestuju lebo keby sa testovali tak by to uz tolko nevydrzalo. tu dobu 11 rokov maju iba vypocitanu.
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #20 kedy: 28. Február , 2008, 11:15:36 »

vymenil som len jednu za teslu el34 a ziden problem hralo dalej. mozno tieto nove elektronky odchadzaju rychlejsie sa mi zda.

Veru o dost rychlejsie.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Radomír
stály hosť
*****
Príspevkov: 980



« Odpoveď #21 kedy: 28. Február , 2008, 11:37:38 »

Slúžil som u protivzdušnej obrany štátu na radaroch.Tie ruské lampy boli nezničitelné ale nevhodné na hudobné aparáty.Občas sme ich kolíky čistili čistým liehom ktorý sme hlavne do seba liali a na elektronky vatšinou neostalo ale fungovali stále.Maju iné hodnoty a asi ich špecialne len na to robili. Nie asi!Do zbrojenia dávali aj ked hladovali.Ale takú kvalitu by som privítal aj v muzike.Ale to pre ne nieje dôležité ani teraz.
Zaznamenané

Nečum-uč sa,cvič a hraj!Nech si dobrý ako VAI :)
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #22 kedy: 28. Február , 2008, 11:39:21 »

ono robia sa testy, ale take ze tomu ujebu a potom sa prepocita, kolko to bude asi normalnej prevadzky.

Iggy: no hej, vo vojenskej technike aj ano, ale tam sa nemusel klast taky doraz na kvalitu. respektive: u aparatov sa za kvalitu povazuje aky ma ta lampa zvuk, ked je strasia zvuk sa kurvi. tak sa menia. ale u tej vojenskej techniky ten zvuk, alebo zvukova vlasnost elektronky nemuseli byt az take nutne, ak tam fungovali iba ako nejake bezne zosilovacie prvky, ktore nieco spinali alebo neviem co
Zaznamenané

Radomír
stály hosť
*****
Príspevkov: 980



« Odpoveď #23 kedy: 28. Február , 2008, 11:44:58 »

Nemali nič spoločné so zvukom.
Zaznamenané

Nečum-uč sa,cvič a hraj!Nech si dobrý ako VAI :)
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #24 kedy: 28. Február , 2008, 11:46:39 »

Nemali nič spoločné so zvukom.

 :)
Zaznamenané

Radomír
stály hosť
*****
Príspevkov: 980



« Odpoveď #25 kedy: 28. Február , 2008, 11:55:10 »

Mario si prečítaj čo si písal a potom sa vyjadruj.O zvuku!!!!!!
Zaznamenané

Nečum-uč sa,cvič a hraj!Nech si dobrý ako VAI :)
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #26 kedy: 28. Február , 2008, 11:56:48 »

a ty si zase precitaj, co som ja pisal :) ja som tam nevravel o zvuku.
Zaznamenané

Radomír
stály hosť
*****
Príspevkov: 980



« Odpoveď #27 kedy: 28. Február , 2008, 12:01:44 »

ale u tej vojenskej techniky ten zvuk, alebo zvukova vlasnost elektronky nemuseli byt az take nutne, ak tam fungovali iba ako nejake bezne zosilovacie prvky

 Toto je čo?
Zaznamenané

Nečum-uč sa,cvič a hraj!Nech si dobrý ako VAI :)
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #28 kedy: 28. Február , 2008, 12:04:40 »

to sa robis, alebo nechapes?

"zvuk, alebo zvukova vlasnost elektronky nemuseli byt az take nutne" napisal som tu, ze zvuk je potrebny? napisal, som ze nie je nutny, lebo som si nebol isty ( myslel som si, ze v niecom by mohol byt aj dolezity - predsa len, nejake prenasane frekvencie ) ale, ked ty si napisal, ze nie je, tak to tiez sedi...uz chapes?
Zaznamenané

Radomír
stály hosť
*****
Príspevkov: 980



« Odpoveď #29 kedy: 28. Február , 2008, 12:21:18 »

Vrať sa spať aprečítaj si svôj príspevok.Alebo radšej - ser na to-sme dospelí ludia.
Zaznamenané

Nečum-uč sa,cvič a hraj!Nech si dobrý ako VAI :)
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.069 sekund, 22 otázok.