Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
11. Máj , 2024, 12:20:37
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Časté praskanie strún  (Prečítané 5690 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
katarina
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 725


spanilá deva


« kedy: 03. Október , 2005, 23:15:49 »

Neviete mi poradiť, čím to môže byť zavinené?A či sa to dá nejako zmeniť?
Zaznamenané

Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #1 kedy: 21. November , 2005, 07:45:32 »

Ahoj, Katka. Toť je číslo na Ing. Miloša Klasa 0905210406, už k nemu chodím tak často, že ani do hudobnej som tolko nechodil. BTW. Ten z Vidieku sa volá Kamil Grebeň, ale na toho nemám číslo, možno Lucia.
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 21. November , 2005, 09:00:10 »

s tym ze ""toho z vidieku"" to myslel robo so zartom... :))
Zaznamenané

Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 27. Apríl , 2006, 01:14:15 »

nepraskaju mi nejak casto, ale ze vobec, ma sere aj tak dost. jedna sa o tenke ecko. rasto tu spominal, ze pri smejdovych kobylkach (mam genuine korea tune-o-matic) je to zavinene makkou ocelou, cez ktoru sa struna casom \'prereze\' a potom tam praska a pomoze prebrusenie lupienkovou pilkou. a TU prichadza moja otazka: co keby som vymenil kamene \"E\" a \"H\" pripadne \"E\" a \"G\" ? pri 10-tkovej sade uz je to G snad dost hrube na to, aby si tu \'eckovu jamku\' vyhlbilo pre seba a neprasklo pri tom a ecko do tej \'geckovej jamky\' sadne ako do prebrusenej. chapeme sa? uvazujem spravne, alebo je to blbost?

PS: vymyslam taketo vtakoviny, pretoze nemam naradie, k robovi sa mi chodit nechce a smrdim grosom. za tipy vopred dik.
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #4 kedy: 27. Apríl , 2006, 07:08:27 »

Iggy, pokial sa nemylim, tak aj korejske aj gotohy su robene z rovnakeho shitackeho materialu. Je to neuveritelne, ale je to zinkova zliatina. Ak mas pocit, ze mas velmi vyhlbene jamky, tak za ich skus poprehadzovat medzi sebou navzajom e>E b>A atd.. ostre hrany mozes zbrusit jemnym smirglom.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 27. Apríl , 2006, 09:21:12 »

roberto napísal:
Citácia
...pokial sa nemylim, tak aj korejske aj gotohy su robene z rovnakeho shitackeho materialu...


S tym som si neni celkom isty. Respektive neviem, z coho sa vyrabaju sucasne Gotoh kobylky, ale poznam 20 rocne gitary s japonskym Gotoh HW, ktore vyzeraju a funguju ako nove. Aj pri sucasnom \"modernom\" korejskom a ktovie akom HW mam pocit, ze to nie je iba jedna fabrika, takze by som to takto negeneralizoval...
Zaznamenané
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #6 kedy: 27. Apríl , 2006, 10:43:52 »

dnes menim struny, tak to zhodim vsetko dole a kuknem na to zblizka a poriadne, nech to viem porovnat... dam vediet vysledok
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 27. Apríl , 2006, 23:51:52 »

mno tak som to vybral vonka, vytlkol odtial kladivom tie kamene (isli tazko, svine) a prehodil som G a E, nech to nie je taky extremny rozdiel. bola v nich naozaj vyhlbena mierna jamka, tak to snad pomoze. mali sme dnes aj skusku a hralo to, takze sa zda, ze operacia bola uspesna :lol:
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #8 kedy: 28. Apríl , 2006, 05:18:40 »

roberto napísal:
Citácia
Iggy, pokial sa nemylim, tak aj korejske aj gotohy su robene z rovnakeho shitackeho materialu


Tak toto je riadna blbosť aký by to malo potom význam gotoh sa osádza na drahšie gitary takže silne pochybujem že Gotoh bude z toho istého materiálu a že jediným rozdielom je vyrazené logo..nemalo by to predsa logiku.
Takže Igi keď vymenil by som kobylu alebo min kamene alebo skús iné struny sa mi to nejako nezdá aby sa na makšom materiály pretrhla struna? Veď ak tak sa pretrhne o hranu ale všeobecne ak už nie je povrchovka vzniká tam vačšie trenie a aj korózia a tým padom je to háklivé vymeniť a nešpekulovať čo a prečo!:silly:
Zaznamenané

tatko fóra
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #9 kedy: 28. Apríl , 2006, 07:26:46 »

http://www.hosco.co.jp/HOSCO_ENGLISH/Pages/gotoh_catalog/bridgetp.html

mozete si to kludne dole precitat, hard zinc saddle. Ide zrejme iba o rozdielnu povchovu upravu,
kdezto gotoh vydrzi dlhsie, korea sa pod navalom potu rozpusti.

ked mi neverite.. leck mich am arsch! ha ha ha

Naposledy upravil roberto, : 28.04.2006 o 08:46
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #10 kedy: 28. Apríl , 2006, 07:35:28 »

u značky Jim Ho žiadna špecifikácia nie je takže to porovnať asi nejde Žmurk Gotoh by mal každopádne dlhšie vydržať.
Zaznamenané

tatko fóra
Sipko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 582


Matej Šipkovský


WWW
« Odpoveď #11 kedy: 12. Júl , 2006, 21:36:02 »

Ja mam zas problem, ze mi casto praskaju struny hrube Ecko a Acko a to tym sposobom, ze na kobylke sa nejako poserie to vynutie. Cim to moze byt?:huh:
Zaznamenané

www.facebook.com/BreakItDownOfficial
www.bandzone.cz/breakitdown         
www.youtube.com/user/BreakItDownOfficial
Ibanez SZ320   ->   Mesa Boogie Studio preamp   ->   Mesa Boogie 50/50 poweramp   ->   Marshall 1936
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #12 kedy: 12. Júl , 2006, 22:05:48 »

Asi treba pilnikom mierne upravit to miesto na kameni, cez ktore prechadza struna. Zrejme sa tam vytvorila jemna hrana, alebo nieco na ten sposob, na ktorej sa ta struna trha. Niekde sa tu o tom pisalo a niekto s tym ma aj skusenosti, snad som to nepoplietol.
Zaznamenané

ondro
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 253



« Odpoveď #13 kedy: 22. Júl , 2006, 09:51:50 »

ja som s tym mal problem,je to tak ako martinlm pise,skus jemny smirgel..upozornujem-s citom,aby si to nepokaslal viac ako to je..no a ono sa oplati zamysliet mozno aj nad tym,akym tvrdim trsatokm hras a ako=ked si vezmes do ruky povedzme 2.0 supnes tam dake kila a slusne to toho mlatis,necudo ze ju trhnes..inak.sorry,ze az teraz pisem,ale skor som sa fakt ku kompu nedostal..
Zaznamenané
Sipko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 582


Matej Šipkovský


WWW
« Odpoveď #14 kedy: 23. Júl , 2006, 18:33:04 »

Ja pouzivam 1.14 a myslim si, ze do toho trieskam tak primerane:whistle: ale dik za radu, ked my najblizsie praskne, tak urcite skusim to s tym smirglom
Zaznamenané

www.facebook.com/BreakItDownOfficial
www.bandzone.cz/breakitdown         
www.youtube.com/user/BreakItDownOfficial
Ibanez SZ320   ->   Mesa Boogie Studio preamp   ->   Mesa Boogie 50/50 poweramp   ->   Marshall 1936
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.089 sekund, 22 otázok.