Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
09. Máj , 2024, 02:35:39
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Karel Kryl  (Prečítané 11683 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« kedy: 05. Február , 2007, 14:14:07 »

myslim, ze netreba komentar...
tak co, oslovil vas, ci ani nie?
sa mi zda, ze sa na tohto chlapika cim dalej tym viac zabuda, tak si ho trosku pripomenme  Na zdravie!
ozaj, poznamky typu "kryl bol o nicom, lebo nehral sola" tentoraz bokom  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 05. Február , 2007, 15:45:31 od Altostratus » Zaznamenané

hombre
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 74


Jsem jako narkoman co drogy někde stratil.


« Odpoveď #1 kedy: 05. Február , 2007, 14:23:27 »

ŠPATNÉ SVĚDOMÍ NÁRODA,O TAKOVÍCH SE MOC VEŘEJNĚ NEMLUVÍ.ALE JA HO MÁM RÁD A NEZAPOMÍNÁM.SLUŠNEJ KYTARISTA A SUPER BÁSNÍK.OMBRE
Zaznamenané

Hombre
plichto
Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 05. Február , 2007, 15:26:21 »

kryl bol onicom lebo nehral sola (:  ha ha ha ha ha ha ha ha ha
Zaznamenané
plichto
Hosť
« Odpoveď #3 kedy: 05. Február , 2007, 15:27:54 »

ale ne cosi co som od neho zapocul v podani D.Landu alebo J.Nohavicu sa mi pacilo celkom, ale nemam napocuvanu jeho tvorbu, taka jednoducha prijemna hudba do pozadia. Samozrejme nie na nejake sustredene pocuvanie
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 05. Február , 2007, 15:45:13 »

Treba počúvať hlavne texty. Pri protestsongoch fakt nejde o sóla.
Viete si predstaviť, že namiesto akustiky by Kryla doprevádzal orchester, alebo kapela? Aj ak by to bolo možné, už by sa odtiaľ vytratil ten dojem "sám proti všetkým".
A jeho hudba bola predsa len o niečo náročnejšia ako "táborákovky".

A odvyknite si dávať tie výkričníkové ikonky do tém
« Posledná zmena: 05. Február , 2007, 15:45:57 od Altostratus » Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 05. Február , 2007, 15:54:26 »

Praveze to s tym bratrickem je hit, aj ta Kral a blazon, ak si dobre pamatam. K tomu ten volnejsi rytmus a nie 100% intonacia, zly zvuk... vsetko to tam sadne, podobne ako pise Altostratus.
Zaznamenané

cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #6 kedy: 05. Február , 2007, 20:21:28 »

ja radim Kryla do rovnakej kasty ako punkacov... tiez hudba nic moc, prednes nanic, falosny spev... vsetci vravia ze to nieje o hudbe ale o textoch a ja s nimi suhlasim... len ci sa to potom vobec da nazvat hudbou alebo skor prednesom poezie Huh!
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #7 kedy: 05. Február , 2007, 20:33:57 »

ja radim Kryla do rovnakej kasty ako punkacov... tiez hudba nic moc, prednes nanic, falosny spev... vsetci vravia ze to nieje o hudbe ale o textoch a ja s nimi suhlasim... len ci sa to potom vobec da nazvat hudbou alebo skor prednesom poezie Huh!

nazor jazzmana alebo metalistu Bacha na vec kamo!
Zaznamenané

shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 05. Február , 2007, 21:00:12 »

A odvyknite si dávať tie výkričníkové ikonky do tém

1)ten vykricnik je mozne dat k teme, a v pravnom state vsetko, co nie je zakazane, je povolene :)
   ci chces povedat, ze ty si zakon?!  ?§!.
2)krylova tvorba bola je svojej podstate istym vykricnikom (hele vole, zamysli, se, koukni se kolem), tak mi to prislo prirodzene.

"ja radim Kryla do rovnakej kasty ako punkacov..." - fuuuuha seeefeee  Fuuha zíram to snad neeee  Pomoooc!
Zaznamenané

midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #9 kedy: 07. Február , 2007, 16:55:32 »

Kryl je spolu s Nohavicom a Plihalom najlepsi pesnickar. Pri pocuvani ich hudby idu zimomriavky po chrbte. A pri tom niektore tie skladby naozaj nie su len tak pri "taborak" Bacha na vec kamo!
Pre mna super  Si píš!!! Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
kmotor corleone
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 533


Tiez znamy ako don corleone.


« Odpoveď #10 kedy: 07. Február , 2007, 19:10:06 »

...falosny spev...

 Huh! Huh! Huh!. Kde?
Zaznamenané

RED DEBILS
hangar_18
stály hosť
*****
Príspevkov: 907



« Odpoveď #11 kedy: 07. Február , 2007, 19:31:50 »

ja radim Kryla do rovnakej kasty ako punkacov... tiez hudba nic moc, prednes nanic, falosny spev... vsetci vravia ze to nieje o hudbe ale o textoch a ja s nimi suhlasim... len ci sa to potom vobec da nazvat hudbou alebo skor prednesom poezie Huh!
jezisi kriste Nechajte ma vydýchať su isty umelci, ktori sa stali LEGENDOU a teraz nejde o to ci boli falosny alebo ci nehrali sola ale ze dokazali prostrednictvom svojej hudby donutit ludi otvorit oci, konat...proste sa na to musis pozriet s urcitym respektom, odstupom nemozes to brat ako superstar a hrat sa na haberu ha ha ha Bacha na vec kamo!
Zaznamenané
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #12 kedy: 07. Február , 2007, 19:58:28 »

ja radim Kryla do rovnakej kasty ako punkacov... tiez hudba nic moc, prednes nanic, falosny spev... vsetci vravia ze to nieje o hudbe ale o textoch a ja s nimi suhlasim... len ci sa to potom vobec da nazvat hudbou alebo skor prednesom poezie Huh!
  ...nezartuj... Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #13 kedy: 07. Február , 2007, 21:36:11 »

ja radim Kryla do rovnakej kasty ako punkacov... tiez hudba nic moc, prednes nanic, falosny spev... vsetci vravia ze to nieje o hudbe ale o textoch a ja s nimi suhlasim... len ci sa to potom vobec da nazvat hudbou alebo skor prednesom poezie Huh!
jezisi kriste Nechajte ma vydýchať su isty umelci, ktori sa stali LEGENDOU a teraz nejde o to ci boli falosny alebo ci nehrali sola ale ze dokazali prostrednictvom svojej hudby donutit ludi otvorit oci, konat...proste sa na to musis pozriet s urcitym respektom, odstupom nemozes to brat ako superstar a hrat sa na haberu ha ha ha Bacha na vec kamo!

suhlasim Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané

cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #14 kedy: 11. Február , 2007, 09:52:28 »

ja radim Kryla do rovnakej kasty ako punkacov... tiez hudba nic moc, prednes nanic, falosny spev... vsetci vravia ze to nieje o hudbe ale o textoch a ja s nimi suhlasim... len ci sa to potom vobec da nazvat hudbou alebo skor prednesom poezie Huh!
jezisi kriste Nechajte ma vydýchať su isty umelci, ktori sa stali LEGENDOU a teraz nejde o to ci boli falosny alebo ci nehrali sola ale ze dokazali prostrednictvom svojej hudby donutit ludi otvorit oci, konat...proste sa na to musis pozriet s urcitym respektom, odstupom nemozes to brat ako superstar a hrat sa na haberu ha ha ha Bacha na vec kamo!

suhlasim ze urcite dokazal pohnut s ludmi ale to sa da dokazat aj inak ako prostrednictvom hudby... a to je prave Krylov pripad... pohol s ludmi ale nie vdaka jeho hudbe takze sa neda radit do hudby... Nezahrávaj sa
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.278 sekund, 22 otázok.