Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
16. Máj , 2024, 15:09:23
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Maly test Wah pedalov  (Prečítané 6139 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« kedy: 29. August , 2014, 19:14:22 »

Dnes mi Zvukar Andrej doniesol na test svoje kvakadlo. Touto cestou mu velmi pekne dakujem za donasku wahu az pred blok. :)  Na zdravie!

Doma mam dva dalsie wahy, tak preco nespravit test. Konkretne Vox Big Bad wah a Jim Dunlop Zakk Wylde signature wah.

Ukazka: https://soundcloud.com/brandon-kociov/wah-test

Prv vas necham potipovat, neskor napisem, kde je co a ako nahrate. Ukazky su pomiesane, na konci su ciste zvuky. 4 ukazky su preto, lebo dva z troch wahov maju po dve funkcie. Pre lepsie tipovanie - Aj Andrejove a aj Vox. Ale len jedno je nahrate s tymito dvoma funkciami.

Signalova cesta je klasika: Gitara - Wah - Axe fx - zvukovka.

Tak nech sa paci.

PS: Na Adrejov AllWah spravim recenziu neskor. Je sa naco tesit.
« Posledná zmena: 29. August , 2014, 19:15:00 od Branko » Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 30. August , 2014, 02:56:58 »

vsetky zneju dobre  Neviem
Zaznamenané
Sanchez
stály hosť
*****
Príspevkov: 802



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 30. August , 2014, 06:01:22 »

To bude tym, ze zvuk je hlavne v hlave a prstoch ha ha ha
Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #3 kedy: 30. August , 2014, 11:17:14 »

chces si zas nabehnout? pri blind testu je kazdy fórový znalec v prd*eli, a jediny vysledek bude, ze te zacne pomlouvat (jak jeto spatne udelany test, spatne zvolene ukazky, spatna neplesniva kytara, nesmyslne snimace a AxeFX no nenech se vysmat)
Jako bys davno nevedel, ze ten nejlepsi zvuk poznaji az ho uvidi (znacku, lampu, cívku, germanivy tranzistor....)

Kazdy ma neco do sebe a pouzil bych je podle chuti, zkresleny druhy ma vic vysek, treti a ctvrty vic basu, cisty treti ma uz basu dost (coz se mi zrovna u teto ukazky libi, ze je to takove jeste plastictejsi). Proste zalezi co chces hrat a vyjadrit.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #4 kedy: 30. August , 2014, 11:25:53 »

chces si zas nabehnout? pri blind testu je kazdy fórový znalec v prd*eli, a jediny vysledek bude, ze te zacne pomlouvat (jak jeto spatne udelany test, spatne zvolene ukazky, spatna neplesniva kytara, nesmyslne snimace a AxeFX no nenech se vysmat)
Jako bys davno nevedel, ze ten nejlepsi zvuk poznaji az ho uvidi (znacku, lampu, cívku, germanivy tranzistor....)

 Bavím sa skvele Bavím sa skvele

Kazdy ma neco do sebe a pouzil bych je podle chuti, zkresleny druhy ma vic vysek, treti a ctvrty vic basu, cisty treti ma uz basu dost (coz se mi zrovna u teto ukazky libi, ze je to takove jeste plastictejsi). Proste zalezi co chces hrat a vyjadrit.

Mne sa osobne najviac paci hned prvy skresleny a prvy cisty, co sa tyka ovladania zvuku a posledny skresleny, co sa tyka zvuku okrem posledneho cisteho. Posledny skresleny ma vacsie "usta", citit to jak v spodkoch, tak vo vyskach.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #5 kedy: 30. August , 2014, 11:27:02 »

Inak... opat dolezity faktor jak aj pri snimacoch je pocit z Wahu. Pri jednom wahu treba inak pracovat nez pri druhom a uplne inak pri tretom. :)
Zaznamenané

RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #6 kedy: 30. August , 2014, 12:56:13 »

vsetky dobre, bral by som najlacnejsi, lebo wah je spotrebny tovar, poslapat, ohrat a kupit novy
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #7 kedy: 30. August , 2014, 17:38:08 »

mne sa najviac pacila dvojka na skreslenom, znel mi najkonkretnejsie/najcistejsie. ciste som ani nepocuval, funky zvuky mi nic nehovoria  :)
Zaznamenané
KOV
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 146


« Odpoveď #8 kedy: 31. August , 2014, 11:55:54 »

Na skreslenom zvuku sa mi najviac páči prvý a štvrtý, najmenej druhý.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #9 kedy: 31. August , 2014, 13:45:42 »

dvojka.. aj cisty aj skresleny..
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #10 kedy: 01. September , 2014, 13:17:59 »

Jako bys davno nevedel, ze ten nejlepsi zvuk poznaji az ho uvidi (znacku, lampu, cívku, germanivy tranzistor....)
Súúúúúúúúhlas

Kazdy ma neco do sebe a pouzil bych je podle chuti, zkresleny druhy ma vic vysek, treti a ctvrty vic basu, cisty treti ma uz basu dost (coz se mi zrovna u teto ukazky libi, ze je to takove jeste plastictejsi). Proste zalezi co chces hrat a vyjadrit.
Práve s tým zámerom som ten wah staval, že bude mať plynule preladiteľné oba konce (päta aj špica) nezávisle. Takže ten môj môže byť ktorýkoľvek z nich. Presne o to šlo, aby gitarista nemusel kúpiť nový pedál, keď sa mu zapáči iný s trochu iným zvukom, skrátka pohne jedným z dvoch gombíkov a má ten zvuk.
Keď sme telefonovali s Brankom, jemu sa zase páči na jeho Veľkom Zlom Voxovi, že stlačí tlačítko, a má iný zvuk - to ten môj nevie, takže asi budem uvažovať o nejakých presetoch. :)
Zaznamenané
Dugerr
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 143


« Odpoveď #11 kedy: 01. September , 2014, 14:52:28 »

Páči nepáči... Každý je iný v kombinácii s iným efektom to môže znieť úplne ináč každý je dobrý.. Ak by som si mal vybrať zatvorim oči a ukážem prstom
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 01. September , 2014, 18:04:13 »

Zo skreslených sa mi najviac páči 1 a 2,    1 ešte o trošku viac, lebo ide viac do basov. 3 by mi tiež nevadila, ale práve v tom rife má na môj vkus pomalší nábeh, 4 je v porovnaní s predošlými moc basová.  Ale to píšem len v rámci rýchleho porovnania ukážok a subjektívneho dojmu.

Skúšam si púšťať ukážky po krátkom oddýchnutí uší a vždy inú a keď ich navzájom neporovnávam, každá zneje samostatne dobre. Keby som hociktorú z nich počul v nejakej skladbe, bola by fajn.


Z čistých mi najpríjemnejšie zneje 3.    1 a 2 sú na môj vkus moc uvrešťané na výškach, ale ak by sa horná hranica u nich dala posunúť nižšie, bolo by to ok.

Každý z wahov zneje v podstate dobre a ak majú viac nastavení, tým lepšie, nie je problém si zvuk prispôsobiť.  Zdravíčko
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #13 kedy: 01. September , 2014, 18:51:17 »

na taketo posudky, co ide viac do coho a aky to ma priebeh, by sa asi malo najprv zagarantovat, ze Branko mal pri kazdom wahovani 100% identicky "nohopis", co sa asi zagarantovat neda...
Zaznamenané
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #14 kedy: 01. September , 2014, 23:16:08 »

mne sa jednoznacne najviac paci zakk wylde wah, aj ked neviem ktora ukazka to je  Som metlak
Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.079 sekund, 22 otázok.