Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
11. Máj , 2024, 06:56:34
Strán: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 31 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Rudo Sivčák Soller Guitars  (Prečítané 145346 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #270 kedy: 30. September , 2012, 09:41:07 »

ked ti poviem, ze pocujem rozdiel medzi materialovo a snimacovo (a to este k tomu s tymi hnusnymi unifikujucimi emg81) rovnakymi ibanez sz520 a ltd mh1000, ktora ma oproti ibaneze tensie telo a uzsi krk, tak asi budem za netopiera (a cleany naozaj nikoho nezaujimaju) Bavím sa skvele
a
 to uz ani nehovorim
Zaznamenané

palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #271 kedy: 30. September , 2012, 12:16:49 »

ked ti poviem, ze pocujem rozdiel medzi materialovo a snimacovo (a to este k tomu s tymi hnusnymi unifikujucimi emg81) rovnakymi ibanez sz520 a ltd mh1000, ktora ma oproti ibaneze tensie telo a uzsi krk, tak asi budem za netopiera (a cleany naozaj nikoho nezaujimaju) Bavím sa skvele
mas ich po ruke, kludne to nahraj nech je pocut, ze to nie je len o korekciach. inak ti verim, ze rozdiely su. hlavne su v tvojej hlave, potom trosku v inom dizajne.
Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #272 kedy: 30. September , 2012, 12:24:20 »

ja neviem ale ja aj na vysokom gaine pocujem dost  velke rozdiely ked sa pichne do zosika gitara co je celomahagonova a dajme tomu nech ma SH4 snimac a potom sa pichne do zosika gitara co je z bahenneho jasena a ma javorovy krk a hmatnik a nech ma kludne sh4 tiez a dost velky rozdiel ked sa tam jebne lipovy vyjebanez s javorom a rosewoodom... ak niektori nepocuju rozdiel tak dobre pre nich aspon usetria a mozu kupovat zene kazdeho pol roka novy pozlateny pesar  Zdravíčko
cize toto ste konkretne skusali? jb v troch gitarach po sebe? sak popis co to boli za gitary, tiez skoda ze si to nenahral.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #273 kedy: 30. September , 2012, 13:22:20 »

mas ich po ruke, kludne to nahraj nech je pocut, ze to nie je len o korekciach. inak ti verim, ze rozdiely su. hlavne su v tvojej hlave, potom trosku v inom dizajne.
ak to nahram a rozdiel bude pocut na hajgejne, tak uz das pokoj so svojou hluchotou?  Bavím sa skvele
Zaznamenané
KubBasak
stály hosť
*****
Príspevkov: 1208



« Odpoveď #274 kedy: 30. September , 2012, 13:53:05 »

skusenosti a nahravky vseobecne ukazuju akysi sotva pocutelny dopad dreva na zvuk na cistom kanale, ktory sa uplne straca na skreslenom.
Máš úplnú pravdu, skúsenosti žiakov Základnej školy pre sluchovo postihnutých na Duklianskej ulici v Prešove sú presne takéto  Zdravíčko
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #275 kedy: 30. September , 2012, 14:28:40 »

cize toto ste konkretne skusali? jb v troch gitarach po sebe? sak popis co to boli za gitary, tiez skoda ze si to nenahral.

celomahagonovy esp eclipse kde mal typek JB miesto povodnej emgcky, potom nejaky framus ci co to bolo a klasicky ibanez..rozdiely boli take, ze som musel tocit korekciami aby som vyvazil zvukove potreby
Zaznamenané

vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #276 kedy: 30. September , 2012, 15:35:05 »

ked ti poviem, ze pocujem rozdiel medzi materialovo a snimacovo (a to este k tomu s tymi hnusnymi unifikujucimi emg81) rovnakymi ibanez sz520 a ltd mh1000, ktora ma oproti ibaneze tensie telo a uzsi krk, tak asi budem za netopiera (a cleany naozaj nikoho nezaujimaju) Bavím sa skvele

Lenze tie gitary maju inu menzuru
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #277 kedy: 30. September , 2012, 16:25:20 »

Lenze tie gitary maju inu menzuru
si s nami alebo proti nam? Bavím sa skvele tam je rozdiel pol palca, to je dost mala premenna na to aby som to v tomto pripade povazoval za zanedbatelne. a navyse palii tvrdi, ze rovnake snimace = rovnaky zvuk, na hajgejne = este rovnakejsi
Zaznamenané
vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #278 kedy: 30. September , 2012, 17:24:15 »

si s nami alebo proti nam? Bavím sa skvele tam je rozdiel pol palca, to je dost mala premenna na to aby som to v tomto pripade povazoval za zanedbatelne. a navyse palii tvrdi, ze rovnake snimace = rovnaky zvuk, na hajgejne = este rovnakejsi

a medzi LP a Stratom je tristvrte palca a rozdiel to robi tak isto aj pol palca. ja niesom s nikym proti nikomu pretoze mne je to uplne jedno Bavím sa skvele akurat ze ako "drevista" napises ze tie gitary su rovnake tak ja ti len vravim ze niesu pretoze je tam rozdiel menzura, a to aj "snimacisti" tvrdia ze rozdiel zvuku robi hardware a menzura, takze by si mal najst inu dvojicu na dokazovanie Žmurk nic viac
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #279 kedy: 30. September , 2012, 19:46:46 »

moja troska - mam 2 jacksonky, marty friedman a dave mustaine sig. Obe maju SH4, obe maju rovnaky kahler. Jedna ma telo a krk z koriny, dalsia ma telo topol krk javor. Zneju totalne odlisne aj na vacsich skresleniach
Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #280 kedy: 01. Október , 2012, 16:31:36 »

ak to nahram a rozdiel bude pocut na hajgejne, tak uz das pokoj so svojou hluchotou?  Bavím sa skvele
jasne, hod par kileciek na rovnakom nastaveni, pekne to nahraj, neojebavaj  Žmurk a uvidime, ci ti jemnymi eq korekciami z jednej nespravim podobny zvuk jak ma druha   Ja som čert..

btw dopad menzury na zvuk urcite je, kratsia robi  trosku taky huhlak, niekto to moze volat plnsi basovejsi zvuk :)
« Posledná zmena: 01. Október , 2012, 16:40:35 od palii » Zaznamenané
kato
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 425



« Odpoveď #281 kedy: 01. Október , 2012, 19:52:56 »

moja troska - mam 2 jacksonky, marty friedman a dave mustaine sig. Obe maju SH4, obe maju rovnaky kahler. Jedna ma telo a krk z koriny, dalsia ma telo topol krk javor. Zneju totalne odlisne aj na vacsich skresleniach
ta korina musi byt super.
Zaznamenané
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #282 kedy: 01. Október , 2012, 21:51:58 »

jasne, hod par kileciek na rovnakom nastaveni, pekne to nahraj, neojebavaj  Žmurk a uvidime, ci ti jemnymi eq korekciami z jednej nespravim podobny zvuk jak ma druha   Ja som čert..

btw dopad menzury na zvuk urcite je, kratsia robi  trosku taky huhlak, niekto to moze volat plnsi basovejsi zvuk :)

Nie som sice netopier, skor uz totalne hluchy ale pocujem rozdiel vo zvuku na highgain skresleni aj pri gitarach s rovnakymi snimacmi (dokonca aj pri aktivnych EMG) ale s telom z rozdielneho dreva. Napriklad mahagon a jelsa hraju uplne inak.
Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #283 kedy: 02. Október , 2012, 08:45:20 »

podobny nazor uviedol kaolko, 4oci, juraj_t. to so vsetkou uctou neznamena ze vasa prevazna osobna skusenost dava nejaku "validitu" drevarstvu. 80% tem tu na fore suvisi s drevarskymi zalezitostami. skus tvoju skusenost zaznamenat, inak je to len skusenost. pri ludoch plati totiz jeden dokazany fakt - ak rozdiel ocakavam, budem ho subjektivne vnimat vyraznejie. toto a jemne "eq" rozdiely medzi inymi drevami v gitarach sposobuju podla mna nazor, ze tie rozdiely su "obrovske". dnes uz neni problem na kolene nahrat aparat, tak ked sa budes nudit...  Žmurk
Zaznamenané
ondreee
stály hosť
*****
Príspevkov: 1085



« Odpoveď #284 kedy: 02. Október , 2012, 12:34:45 »

potm by začínal na cene cca. 4.000Euro za kus

otazkou je aky velky to potom ten kus je :-) navacsia ciastka co som zaregistroval bolo tusim 10.000 dolarov za raritny quiltovany mahagon ale ta fosna mala dlzku cez tri metre.

inak ja som pocul rozdiely na jednej a tej istej gitare :D predstavte si, ze ta potvora mala to iste a hrala uplne inaksie :D
Zaznamenané

Strán: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 31 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.123 sekund, 23 otázok.