Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
12. Máj , 2024, 08:21:11
Strán: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 31 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Rudo Sivčák Soller Guitars  (Prečítané 145349 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #285 kedy: 02. Október , 2012, 13:04:52 »

inak ja som pocul rozdiely na jednej a tej istej gitare :D predstavte si, ze ta potvora mala to iste a hrala uplne inaksie :D
my sme si s Dusanom davali robit dva rovnake straty z jednej dosky rezane a veru hrali dost odlisne  Popiskujem si
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #286 kedy: 02. Október , 2012, 13:20:45 »

my sme si s Dusanom davali robit dva rovnake straty z jednej dosky rezane a veru hrali dost odlisne  Popiskujem si
ale to su iba tvoje subjektivne dojmy, nijako nezdokumentovane..  Bavím sa skvele ale ked niekoho bavi stat proti vetru  Bavím sa skvele
Zaznamenané
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #287 kedy: 02. Október , 2012, 13:23:00 »



inak ja som pocul rozdiely na jednej a tej istej gitare :D predstavte si, ze ta potvora mala to iste a hrala uplne inaksie :D
[/quote]

 Bavím sa skvele
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #288 kedy: 02. Október , 2012, 13:38:35 »

podobny nazor uviedol kaolko, 4oci, juraj_t. to so vsetkou uctou neznamena ze vasa prevazna osobna skusenost dava nejaku "validitu" drevarstvu. 80% tem tu na fore suvisi s drevarskymi zalezitostami. skus tvoju skusenost zaznamenat, inak je to len skusenost. pri ludoch plati totiz jeden dokazany fakt - ak rozdiel ocakavam, budem ho subjektivne vnimat vyraznejie. toto a jemne "eq" rozdiely medzi inymi drevami v gitarach sposobuju podla mna nazor, ze tie rozdiely su "obrovske". dnes uz neni problem na kolene nahrat aparat, tak ked sa budes nudit...  Žmurk

a neni to len o zvuku okrem toho tu totiz su aj ine paramtre- attack (samotne rozne dreva na hmatniku maju na toto dost velky vplyv), ci to proste z tej gitary musi clovek ten zvuk dolovat, alebo ci mozes na tom hrat legata do amenmaria..  a taktiez, niekedy nahravky zneju velmi podobne ale v miestnosti to znie uplne inak.. toto neviem cim je ale je to klasicka vec proste..
drevo je predsalen zivy material, kazde ma inu vlastnost takze ak je tam ta struna natiahnuta na tom hardware-i tak to drevo robi to ze sa rozonieva v nejakych frekvenciach ci sa mylim? ak si niekto mysli ze material nema ulohu tak podme hrat vsetci na gitary z laminatu lebo ved je to len o strune a snimaci a menzure ci? :D
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #289 kedy: 02. Október , 2012, 13:40:09 »

pamatam si ako som mal ja a Misko tuto z fora Hellraiser C 7.. on mal cervenu, ja bielu.. robili sme test ze som mal zaviazane oci a podaval mi gitary s tym ze som drbol kilo a mal som urcit ktoru mam v pazuroch.. myslim ze som z nejakych 20 otociek urcil vsetky spravne ak si pamatam.. a to nielen co sa zvuku tyka ale aj attacku a pocitu pod rukami :)
Zaznamenané

vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #290 kedy: 02. Október , 2012, 15:00:59 »

pamatam si ako som mal ja a Misko tuto z fora Hellraiser C 7.. on mal cervenu, ja bielu.. robili sme test ze som mal zaviazane oci a podaval mi gitary s tym ze som drbol kilo a mal som urcit ktoru mam v pazuroch.. myslim ze som z nejakych 20 otociek urcil vsetky spravne ak si pamatam.. a to nielen co sa zvuku tyka ale aj attacku a pocitu pod rukami :)

a nepisal si raz ze na jednej sa hralo a vytahovalo uplne lahko a na druhej tazko? teda ze boli rozdielne nastavene? mali ste rovnake  a nove struny?  rovnaku vysku snimacov? Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 02. Október , 2012, 15:02:54 od vikur » Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #291 kedy: 02. Október , 2012, 15:41:29 »

a nepisal si raz ze na jednej sa hralo a vytahovalo uplne lahko a na druhej tazko? teda ze boli rozdielne nastavene? mali ste rovnake  a nove struny?  rovnaku vysku snimacov? Bavím sa skvele


ticho..!
Zaznamenané

palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #292 kedy: 02. Október , 2012, 16:11:32 »

drevo je predsalen zivy material, kazde ma inu vlastnost takze ak je tam ta struna natiahnuta na tom hardware-i tak to drevo robi to ze sa rozonieva v nejakych frekvenciach ci sa mylim?
dalsia z veci. ked chces riesit nejaky logicky vztah  medzi vecou a udalostou tak ju treba spravne pomenovat. v tomto pripade je vecou material a udalostou je to ze to "znie" dobre cloveku, alebo ze clovek rozozna rozdiely. ten vztah NENI medzi materialom a vlnenim sustavy a podobne pseudovedecke vysvetlenia co hadzal 4oci, ten link je zlozitejsi a dlhsi podstatne. podla mna je to jeden velky bullcrap cele a pochybujem ze na fore je niekto, kto by bol schopny rozumiet celemu "kauzalnemu" linku a dokazat opak nejakym vedeckym sposobom. ja to urcite neviem.

zostava nam to teda pekne nahrat a nechat pocut viacej ludi  :)   btw tvoj test s hellraisermi by bol ok, ak by ti kamos nahodne brnkal kilecko a ty by si 20x uhadol  Popiskujem si
Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #293 kedy: 02. Október , 2012, 16:15:34 »

potm by začínal na cene cca. 4.000Euro za kus

otazkou je aky velky to potom ten kus je :-) navacsia ciastka co som zaregistroval bolo tusim 10.000 dolarov za raritny quiltovany mahagon ale ta fosna mala dlzku cez tri metre.

inak ja som pocul rozdiely na jednej a tej istej gitare :D predstavte si, ze ta potvora mala to iste a hrala uplne inaksie :D
dufam ze to nebola sivcakova gitara. som rozmyslal inak nad takym dizajnom ze hmatnik by bol obojstranny, z jednej palisander z druhej javor. ked by si mal chut na prieraznejsie solo, otocil by si si ho, inak by si delil tazke tmave a zadymene riffy na palisandri - vsetko v jednom
Zaznamenané
ondreee
stály hosť
*****
Príspevkov: 1085



« Odpoveď #294 kedy: 02. Október , 2012, 17:24:41 »

nebola to sivcakovka ale v tom for netkvie :-)

vymenil som struny, upravil dohmat, nastavil vysku snimaca a kurna uplne iny zvuk :-)
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #295 kedy: 02. Október , 2012, 17:39:16 »

podla mna je to jeden velky bullcrap cele a pochybujem ze na fore je niekto, kto by bol schopny rozumiet celemu "kauzalnemu" linku a dokazat opak nejakym vedeckym sposobom. ja to urcite neviem.
cize si hluchy jak poleno, ako sam tvrdis prd tomu rozumies a ignorujes zakladnu fyziku a skusenosti xxxx gitaristov, dobre tomu rozumiem?
Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #296 kedy: 02. Október , 2012, 18:35:34 »

cize si hluchy jak poleno, ako sam tvrdis prd tomu rozumies a ignorujes zakladnu fyziku a skusenosti xxxx gitaristov, dobre tomu rozumiem?
nie, skor som chcel povedat ze tvoja zakladna fyzika nestaci a prd tomu rozumies aj ty, preto sa nesnaz tym sposobom "argumentovat" a davat v x temach rady pokrocileho, zbehleho a skuseneho.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #297 kedy: 02. Október , 2012, 19:21:20 »

nie, skor som chcel povedat ze tvoja zakladna fyzika nestaci a prd tomu rozumies aj ty,
dokaz! podloz to niecim relevantnym. preco podla teba zakladna fyzika nestaci na tu magiu okolo zvuku gitary?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #298 kedy: 02. Október , 2012, 19:22:15 »

... ten vztah NENI medzi materialom a vlnenim sustavy a podobne pseudovedecke vysvetlenia co hadzal 4oci, ten link je zlozitejsi a dlhsi podstatne. ...


preco myslis ?
Zaznamenané
vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #299 kedy: 02. Október , 2012, 19:26:54 »

my sme si s Dusanom davali robit dva rovnake straty z jednej dosky rezane a veru hrali dost odlisne  Popiskujem si

potom ale logicky vychadza ze tu rozdielnost zvuku sposobilo nieco ine ako to drevo, kedze bolo z jednej dosky a to malo zabezpecit co najpodobnejsi zvuk
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
Strán: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 31 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 23 otázok.