Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
21. Máj , 2024, 16:37:43
Strán: [1] 2 3 ... 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Jack White  (Prečítané 15288 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Kingrocker
nováčik
*
Príspevkov: 40



« kedy: 27. August , 2006, 16:04:50 »

S tymto spevakom a gitaristom z kapiel the white stripes a the raconteurs si vymenil gitaru Jimmy Page to myslim ze hovori same za seba :)  je to talent ... jeho hudba  ma nadych 60 rokovB)  dokonca urobil hudbu do reklamy na coca-colu

este nieco stoji to za vypocutie
 a este  
pecka blue orchid -


* jimmypagecolour66.jpg (25.18 KB, 409x500 - prehliadnuté 336 krát.)
« Posledná zmena: 02. Január , 2007, 17:58:39 od Martinlm » Zaznamenané

Ja pocitacom rozumiem... No len oni nerozumeju mne.
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 27. August , 2006, 16:13:56 »

Som na White Stripes alergicky. Hroza. :)
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 27. August , 2006, 16:21:37 »

Podla mojho nazoru si mal spravit temu White Stripes, pretoze ako o kapele mozme o nich diskutovat. Ovsem samostatnu temu ako gitarista si ten chalan NEZASLUZI Si píš!!!
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #3 kedy: 27. August , 2006, 17:28:41 »

rastis napísal:
Citácia
Podla mojho nazoru si mal spravit temu White Stripes, pretoze ako o kapele mozme o nich diskutovat. Ovsem samostatnu temu ako gitarista si ten chalan NEZASLUZI Si píš!!!


..trochu váž slová... tento \"chalan\" si teda rozhodne vlastnú tému zaslúži... je to plnohodnotný gitarista a majster vo svojom obore... má vynachádzavé riffy, taký Pageov štýl... čo na tom, že v jeho songoch chýbajú sóla, keď tam ani nemusia byť...

..ako hovorí Kingrocker je to talent a najprv si treba napočúvať viac piesní ako tie, čo letia v rádiách a potom hádzať silácke reči... :)

..mne napríklad nejde do hlavy ako môže pri tých \"proti-rytmoch\", čo hrá ešte aj spievať... ale videl som koncert a presvedčil ma, že to ide... :cheer:
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 27. August , 2006, 17:36:39 »

Dugo - v pohode sa bavme o jeho kapele alebo muzike, ale ako gitarista je to tazky podpriemer oproti inym menam, ktore tu maju ako gitaristi temu...

Ale mozno ho iba dobre nepoznam, takze prihodte nejake linky, kde sa ukazuje ako gitarista.
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #5 kedy: 27. August , 2006, 17:38:05 »

Co sa tyka hry na gitare tak akoze hrava dost necisto a podobne, ale co sa tyka napadov, melodii spevu a riffov tak je fakt dost dobry. Seven nation army uz je rockova klasika.
Zaznamenané
hangar_18
stály hosť
*****
Príspevkov: 907



« Odpoveď #6 kedy: 27. August , 2006, 17:41:54 »

ale ten Zoro image je dost dobry:laugh:
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 27. August , 2006, 17:59:57 »

Vymenil si gitaru s Jimmym Pageom a to už hovorí samo za seba..Huh!?
Počul si už o logike, Kingrocker??

Mne dal svoje brnkátko priamo po zvukovej skúške Al Pitrelli..o čom to svedčí? Akurát, že mám doma brnkátko od Ala Pitrelliho, ale o mojich gitarových schopnostiach nič. To isté sa týka aj Jacka Whitea.

Raz som sa v USA nedopatrením ocitol na koncerte White Stripes a podľa mňa tá muzika má vážne objektívne nedostatky. Típek si tam síce na koncerte vymieňal tri rôzne gitary, ale o to menej toho uhral. O jeho segre bubeníčke ani nehovorím, hrala na úrovni ťažkej začiatočníčky. Tá kapela, podľa mňa za veľa nestojí, neviem, čo hrá White vo svojej druhej kapele.
Zaznamenané

mufto
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 111



« Odpoveď #8 kedy: 27. August , 2006, 18:41:12 »

Seven nation army ako rocková klasika? Áno tá skladby má niečo do seba, ale nenazval by som ju rockovou klasikou....tou je podla mna také Highway Star od Deep Purple alebo Stairway To Heaven.  BTW: videl som záznam z koncertu kde hrali práve Seven Nation...to bolo na zgrcanie...albumy možu byť dobre pekne nahrate,ale na koncerte mu to dosť uteká.
Zaznamenané

Live another day, fly a little higher, find another reason to stay...
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 27. August , 2006, 19:19:04 »

White stripes nepoznam, len som videl tie videa, na ktore boli linky v prvom prispevku. Gitarista sa moc nepredviedol, iba svoju schopnost napisat zo dve celkom zaujimavo znejuce bum-bac-bum-bac hitovky.
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #10 kedy: 27. August , 2006, 19:37:48 »

mufto napísal:
Citácia
Seven nation army ako rocková klasika? Áno tá skladby má niečo do seba, ale nenazval by som ju rockovou klasikou....tou je podla mna také Highway Star od Deep Purple alebo Stairway To Heaven.  BTW: videl som záznam z koncertu kde hrali práve Seven Nation...to bolo na zgrcanie...albumy možu byť dobre pekne nahrate,ale na koncerte mu to dosť uteká.


tie takisto, ale co konkretne mozes vytknut seven nation army okrem slabych bicich? uznavam ze je to skladba o dost jednoduchsia ako ine rockove klasiky, ale podla mna si taketo oznacenie zasluzi. Teraz nemyslim live verziu, verim ze to bude dost zle...

Naposledy upravil plichto, : 27.08.2006 o 20:41
Zaznamenané
mufto
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 111



« Odpoveď #11 kedy: 27. August , 2006, 20:41:37 »

plichto napísal:
Citácia
mufto napísal:
Citácia
Seven nation army ako rocková klasika? Áno tá skladby má niečo do seba, ale nenazval by som ju rockovou klasikou....tou je podla mna také Highway Star od Deep Purple alebo Stairway To Heaven.  BTW: videl som záznam z koncertu kde hrali práve Seven Nation...to bolo na zgrcanie...albumy možu byť dobre pekne nahrate,ale na koncerte mu to dosť uteká.


tie takisto, ale co konkretne mozes vytknut seven nation army okrem slabych bicich? uznavam ze je to skladba o dost jednoduchsia ako ine rockove klasiky, ale podla mna si taketo oznacenie zasluzi. Teraz nemyslim live verziu, verim ze to bude dost zle...

Naposledy upravil plichto, : 27.08.2006 o 20:41


Mne sa motív a melódia tej skladby páči (hráme ju s kapelou tak trochu sa to ale podoba verzii od Audioslave).Je to jasný príklad hesla \"V jednoduchosti je krása\"...ale vidieť ti LIVE by som neprial ani vlastnej slovenčinárke...Tak to zhrniem Jack neni nejaký extra rýchly drtič ale robí zaujimavé jednoduché skladby z ktorych možno za niekolko rokov bude rocková klasika:) ale ja by smo ju tak neoznačil...
Zaznamenané

Live another day, fly a little higher, find another reason to stay...
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #12 kedy: 28. August , 2006, 00:43:15 »

Aj my hrame od WS skladbu - Fell In Love With A Girl. Vlastne som si ju dnes prvy raz vypocul v originale vdaka tejto debate a nepomozem si - hrame ju dost lepsie, ako WS :) B) .
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #13 kedy: 28. August , 2006, 08:41:59 »

rastis napísal:
Citácia
Aj my hrame od WS skladbu - Fell In Love With A Girl. Vlastne som si ju dnes prvy raz vypocul v originale vdaka tejto debate a nepomozem si - hrame ju dost lepsie, ako WS :) B) .


...možno si s Vami teraz Jack White vymeni gitaru Žmurk
Zaznamenané
animus_
Hosť
« Odpoveď #14 kedy: 28. August , 2006, 09:33:21 »

Altostratus napísal:
Citácia
Počul si už o logike, Kingrocker??

Ty mas nejake pedagogicke sklony  ... mne odporucas viac citat, zakladatelovi tejto temy zase vzdelavat sa v logike ... kuknime ky polyhistor ... Akurat tie obcasne nadavky (vid ine temy) degraduju tvoje nezistne usilie. Žmurk
A ked uz o logike: myslis, ze gitara je rovnocenna s brnkatkom (ktore niekedy schytas aj pri podiu)? Ty navyse nemas fotku z inkriminovanej \"odovzdavky\", na rozdiel od Jacka ... :) Ale inak: nic v zlom ...

Podla mna prve 3 albumy (TWS, DeStijl, White Blood Cells) boli velmi dobre i ked masivne prerazili az tym stvrtym vdaka hitovkam. Videl som tiez ich live DVD a mne osobne sa to pacilo. Hlavne ten \"srdcervuci\" a miestami az preexponovany spev (napr. Jolene). Obdobne tak aj gitarova hra JW je dost zivocisna. A i ked je N technicky lepsich gitaristov (a aj bubenicok), tak hudba chvalabohu nie je \"len\" o technike ... Sem-tam aj v jednoduchosti je krasa. TWS mali drajv a napady. Postavit sa v dvojici girara+bicie pred ludi a odohrat 2 hodiny ... to chce odvahu. Žmurk
Posledny album je iny a osobne sa mi nie velmi paci. Invencia sa kdesi vytratila ... komercny uspech vsak nie.
JW je aj pomerne uspesny herec.
« Posledná zmena: 02. Január , 2007, 17:59:29 od Martinlm » Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.158 sekund, 22 otázok.