Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
22. Máj , 2024, 00:13:00
Strán: [1] 2 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: FRANK ZAPPA-majster nekonečných improvizácií  (Prečítané 13988 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« kedy: 22. Júl , 2005, 09:19:31 »

Čo vravíte na ZAPPU ? Okrem toho, že bol geniálnym a plodným skladatežom (stále mám ""len"" zo 30 z jeho okolo 70 albumov...), bol aj fantastickým gitaristom s nervóznym tónom a nepredvídatežným myslením. Jeho dlhé sóla sú akýmsi prúdom kam ma ponorí a potom namotáva a namotáva... :-). Steve Vai o ňom povedal, ze mal úžasnú schopnosť nestratiť v improvizovanom sóle kontinuitu....
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1 kedy: 22. Júl , 2005, 10:16:20 »

Veru, majster improvizacii. Mam ho velmi rad, mal navyse velmi svojsky zmysel pre humor a doslova az trpel prebytkom invencie. Inak mam od neho zopar celych koncertov v mpg a avi formate zo 70tych rokov z Winmx stiahnute, fakt bomba :1:. Ak chces, posli prazdnych cd zopar a napalim Ti to, aj ine ak chces, Jethro Tullov cele koncerty zo 70tych, Gentle Giant, Focus a pod. Skoda inak, ze uz F. Zappa nie je medzi nami. Smútim
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 22. Júl , 2005, 11:28:42 »

Bez Zappu by asi Vaia nebolo !
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #3 kedy: 22. Júl , 2005, 11:53:54 »

Tak Rastis. Vai je Vaiom preve vdaka Zappu.
Zaznamenané
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #4 kedy: 22. Júl , 2005, 13:39:21 »

Aj ja si myslim,ze to Zappa mu narobil v hlave ten mis-mas vdaka ktoremu je Vai Vaiom.
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #5 kedy: 31. Marec , 2006, 23:04:10 »

Raz davali na CT2 koncert Zappu..islo to asi o 23tej,tak som bol hore kvoli tomu..asi po 20minutach som to vzdal a siel som spat..absolutne som nechapal tej hudbe,mi to pripadalo,ako keby kazdy hral nieco ine..ale podiova show bola celkom zaujimava:)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 01. Apríl , 2006, 00:16:52 »

Zappa bol velmi zaujimavy clovek ako taky a gitarista bol asi az v poslednom rade. Za svoj zivot stihol vyprodukovat desiatky platni. Bol velky experimentator a neriesil ziadne skatulky alebo hranice. Samozrejme mnohym veciam rozumel asi iba on sam, mozno este kapela co s nim hrala :). Ale vytvoril aj velke mnozstva velmi kvalitne skomponovanej aj zaranzovanej muziky, s velmi originalne prepracovymi harmoniami. Hej - vacsina pre narocnejsi posluch, ale aj to ho robi jednym z nedostihnutelnych geniov.
Zaznamenané
Mr.Lado
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 452



WWW
« Odpoveď #7 kedy: 01. Apríl , 2006, 00:24:34 »

Zappa je tazky zaner ale mam koncert od neho a rad by som vyzdvihol aj jeho sina Dwenzila ZappuRaz som mal jeden klip od neho a tam bolo dost nadupane solo. Zappa mal sovj svet aj ked vacsinu som mal problem vypocut do konca.Bez neho by nebolo vela kvalitnych muzikantov. Nie len Vai.. Bozzio, Colaluita  Vai mal obrovske stastie ze bol pod jeho vedenim..
Zaznamenané

Sex, Gitary a Nu-Metal
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #8 kedy: 01. Apríl , 2006, 00:39:44 »

rastis napísal:
Citácia
Zappa bol velmi zaujimavy clovek ako taky a gitarista bol asi az v poslednom rade.


Nepovedal by som, podla mna mal velmi zaujimavy styl hry. Sice na dnesne pomery uplne antitechnicky, ale prave to mu dodalo jeho zvuk a mal skvele napady. Staci si vypocut trebars album Zoot Allures a tam hra ozaj fantasticky podla mna v niektorych skladbach. Jeho hudbu inak nepovazujem za nepocuvatelnu, mam aj ovela narocnejsie a nepristupnejsie veci. Pacil sa mi jeho zmysel pre humor a vtipkovanie pocas skladieb.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #9 kedy: 01. Apríl , 2006, 00:43:50 »

Nemyslel som to zrovna tak, zeby nevedel hrat (aj ked nemyslim si, ze si ho zrovna zvali hostovat na platnne :)), ale skorej, ze bol komplexna hudobna osobnost - kompozitor, aranzer... ...
Zaznamenané
avalturien
nováčik
*
Príspevkov: 43


« Odpoveď #10 kedy: 23. Máj , 2006, 18:08:45 »

Rad by som pocul viac od Zappu...ako je to s tym poslanim cd, progrocker? Potom by som podal nejaky komplexnejsi nazor...mame doma akurat piratsku nahravku s USA:) Frank Zappa ma zacina velmi zaujimat. Nielen ako muzikant...Pred turne si bral uver, aby mohol zaplatit vydavky...to bola taka perla;)
Zaznamenané
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #11 kedy: 31. Máj , 2006, 11:01:34 »

odporucam zappovu biografiu \"FRANK ZAPPA - Elektrický Don Quiote\" od Neila Slavena. Velmi dobre a poucne citanie. Lekcia na temy: vlastny nazor, sam proti prudu, zasady, pracovitost, zodpovednost, charakter a samozrejme - talent a velke muzikantstvo - nevycerpatelna originalita.
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #12 kedy: 31. Máj , 2006, 11:19:41 »

Ja mam od neho genialne video Live in Stockholm z roku 1973 a je to nehorazny koncert. Fenomen Zappa sa tazko nejako zhrnie, treba sa v jeho (pestrej) tvorbe vrtat, z kazdeho obdobia clovek objavi vela zaujimaveho a kazdy si v nom najde nieco pre seba.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
astral
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 78


« Odpoveď #13 kedy: 03. August , 2006, 02:52:31 »

Musim si od neho zohnat viac veci, lebo poznam len nejake skladby. Nie je to sice styl, ktory by mi absolutne vyhovoval, ale tie vecicky su namakane. To sa musi nechat. Bol to proste genius.
Zaznamenané

...PLAY WITH YOUR EARS
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #14 kedy: 06. November , 2006, 22:14:36 »

Prave pocuvam od MAJSTRA Zappu album:We re Only In It For The Money (1968) Tazko uverit ,ze je to vec tohto data.Ake mixy ten chlap robil pred pomaly 40timi rokmi a to bez pocitacov, s minimom elektroniky...(iba v studiu ,vacsina je robena strihom)Mam pocit ,ze to znie elektronickejsie(a elektrizuje viac:-) ) nez vacsina sucasnej \"namyslenej intelektualnej elektronickej sceny\",ktora sa nazyva priekopnickou.A navyse maju tieto neprekonatelne kompozicie jedno straaaaaaaaaaasne velke +.Ludsky pach.Žmurk Zappa Rulezzzzz

Naposledy upravil Zvuk, : 06.11.2006 o 22:22
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
Strán: [1] 2 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.063 sekund, 22 otázok.