Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
14. Máj , 2024, 20:20:58
Strán: 1 ... 40 41 [42] 43 44 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Aparáty made in SK / CZ  (Prečítané 162319 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #615 kedy: 05. Január , 2016, 14:54:38 »

oneee

Nechcel som sa nikoho dotknut ani nikoho urazit, ani nikoho pracu podcenovat.
Chcel som len zareagovat na dnesny precpany trho kadejakými vyrobkami ktore sa vyznacuju hlavne vynimocnostou ktora niekedy spociva len vo vynimocnej cene.Tym som sa ale nechcel dotnut tuto X krat spomínaného SVcka Modu
Chcel sem len podotknut ,ze marketing je v dnesnej dobe velakrat viac ako samotny produkt.

A druhy moj stek, sa tykal iba toho marketingu, tak nechapem henyk ,co sa tak paprcis a stavias na zadne a prekrucas.
Asi malo kto zo spomínaných muzikantov by hral na tak casto spominane produkty ,keby im ich daky team ludi propagujuci danu znacku nebol podhodil.

... a trosku ma aj sere jedna vec a to ta ,ze som X krat opravoval kua drahe aperaty ,ktore keby som vyrobil ja pod znackou Valwatt ,tak by ich nikto nechcel ani za 100€ ,ale ze nich vyrobil nejaky Matko XY a tie aparaty ,manu nejaku zahadnu reputaciu ,tak sa predavaju za cenu ludskych organov .
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #616 kedy: 05. Január , 2016, 15:39:01 »

Ono sa da na to kukat roznymi sposobmi, napriklad aj takym ze - Co som ja neurobil a iny urobil inak a preto je uspesny?
radi sa porovnavame s kadekym ale ked sa zacnu potom ludia bavit konkretne v detailoch tak selektivne vynechavaju rozne dost podstatne veci.

Toto vidim casto u nasich stavitelov a opravarov ze dojdete k nim s niecim na opravu a oni vam stihnu povedat ze tam mali pred 3 tyzdnami nejaky diezel, soldano, bogner (dopln podla lubovole) na opravu, ze boze moj aparat za 3 tisic a odisla tam koncova lampa aj s rezistorom.. a ze jaka fuserina kokoooos sak oni take vyrobili uz v devatdesiatom druhom podobne, len uplne ine, uplne inak to vyzeralo aj hralo, ale vraj to bolo uplne to iste, lebo Griglak na to zahral a povedal ze to je uplne ze mesabugi. :))))

Napriklad, ako si povedal, Brdo, Matko XY to vyrobil a je uspesny, lenze okrem toho, ze nieco vyrobil, tak venoval este x dalsej energie a casu do inych ukonov aby sa posunul tam, kde je. Vybudovat znacku je asi o inom nez len nieco vyrobit, v tomto sme my tu stale pozadu. No worries, ja som tiez nepohol zatial v zivote moc prstom aby som bol aspon na pol ceste k nejakemu pomyselnemu uspechu hahahaha.

Hlavne nie ze to niekto zas vezme osobne, ja by som bol cely vysmiaty kebyze mam len polku skillu co niektori tu.  Zdravíčko Zdravíčko
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #617 kedy: 05. Január , 2016, 16:33:26 »

no hej ale ty si si kupil mark V kvoli tomu ze si to povazoval za kvalitny aparat alebo preto ze to malo dobry marketing? :)
Zaznamenané

o-yep sro
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #618 kedy: 05. Január , 2016, 16:53:08 »

no hej ale ty si si kupil mark V kvoli tomu ze si to povazoval za kvalitny aparat alebo preto ze to malo dobry marketing? :)
tipujem, ze kvoli marketingu, kedze sa mu to pokazilo  Bavím sa skvele
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #619 kedy: 05. Január , 2016, 17:33:56 »

A nic ine som nechcel, len to ze ked nemas dobry marketing ,tak nepredas ani 3xlepsi zosilovac jak Mesa boogie a ked ho mas vynikajuci ,tak predas aj hovno z maslou.

Karol a ked ta to tak zaujima, mozeme skocit na pivo a predebatovat to co som pre to spravil ,alebo nespravil ,aby som bol uspesny.
Asi som nestretol tych správnych ludi ,ktory by mi to hovno zabali a predali  Bavím sa skvele
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #620 kedy: 05. Január , 2016, 18:44:46 »

A nic ine som nechcel, len to ze ked nemas dobry marketing ,tak nepredas ani 3xlepsi zosilovac jak Mesa boogie a ked ho mas vynikajuci ,tak predas aj hovno z maslou.

Karol a ked ta to tak zaujima, mozeme skocit na pivo a predebatovat to co som pre to spravil ,alebo nespravil ,aby som bol uspesny.
Asi som nestretol tych správnych ludi ,ktory by mi to hovno zabali a predali  Bavím sa skvele

to hej mat tim ludi okolo seba pomoze dost.. ak je clovek na vsetko sam tak ta cesta je asi 4x taka dlha..
Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #621 kedy: 06. Január , 2016, 13:22:12 »

nebo neni cesta vubec.....

uz jsem to tu psal, postreh kytaristy co zacal jezdit svetove turne s jednou (kdysi prvoligovou) anglickou kapelou.
Muzikantu máme v česku dokonce i spoustu lepších, než ty co potkávám na tech svetovych podiich..... ale ve VŠEM ostatním strašlivě zaostáváme.
Např. v tom, že si u nás některí porad myslí, že stačí jenom dobře hrát (nebo letovat)..... jak je dobre videt, nestaci.
A s tim, slovy cimrmana, muzes nesouhlasit, dokonce muzes proti tomu i protestovat, ale to je tak vsechno co s tim muzes udelat.

jinak brdo, diky za odpoved, uz jsem se ve tve frustraci uplne zorientoval.
Sam osobne znam desitky! lidi co delaji super aparaty, krabicky, kytary, snimace..... opravdu prosadilo se jich jenom par.
A sam sis odpovedel proc....
« Posledná zmena: 06. Január , 2016, 13:23:34 od hyenik » Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #622 kedy: 07. Január , 2016, 13:58:39 »

Mna velmi trapi cas a komunikacia, co sa nasich vyrobcov tyka. Ci uz je to gitara, pedal, aparat, pripadne uplne ine veci, mimo gitaroveho sveta.

Za posledne mesiace som mal moznost mailovat s Nemcom, Talianom, Holandanom, Anglicanom, Francuzom - vsetko ohladom gitarovych veci. Dockal som sa rychlej, ak nie okamzitej odpovede na mail. Minimalne rano DO 8:00 som uz cital mail s odpovedou. Vzdy so mnou vedeli riesit ceny, dodanie (dokonca jedna Talianska firma na krabicky mi hladala lacnejsieho kuriera, nez mali na stranke a este som mal aj na vyber), dockal som sa rady, pomoci, riesenia, atd... Proste takto si predstavujem pristup k zakaznikovi. A presne takto som aj ochotny zaplatit. Vazim si taketo firmy a davam odporucania.

Niektore slovenske obchody/vyrobcovia jednoducho maju v pici. Mam kopec mailov bez odpovedi, mozno aj mesiac/dva/tri stare. Niektorym to zas velmi dlho trva - od objednavky po dodanie. X obchodov/vyrobcov ma mobil zasunuty pekne a pevne v riti, kedze sa neunuvaju ani spat zavolat po 5. neprijatych a pod. - Mam pocit, ze prave toto je problem, preco sa nase vyrobky nehybu. Mozu byt aj svetove, ale bez ZAKLADNYCH prinpcipov to nejde. A este raz - vobec nemusi ist o gitarove veci.
Zaznamenané

RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #623 kedy: 07. Január , 2016, 14:16:02 »

+1  Na zdravie!
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #624 kedy: 07. Január , 2016, 19:23:55 »

+2
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #625 kedy: 09. Január , 2016, 10:25:56 »

predevsim davno uz neni problem neco vyrobit, ale v dnesni hyperkonkurenci zaujmout (proc by napriklad takova superstar jako Reinhold Bogner nosil na veletrzich ty jeho dementni cepice, ten to prece nepotrebuje, jeho prace mluvi za neho, stejne jako brdova Žmurk.... a nasledne prodat!

První várka skejtových "hoven s mašlou" je po týdenní kampani (a dvou letech R&D) vyprodaná.
To je v dnešní době, kdy se dává lajk i na to, že umřel Jim Marshall  Bleee , to zasadni.
Protoze vzdycky NAKONEC nerozhodujou tuny chytrych kecu, virtualnich lajku nebo zavistivych pomluv ale to co se skutecne realizuje - kdo si opravdu neco koupi, prijde na koncert nebo podpori kapelu nejenom digitalnim poplacanim po ramene...

a jedno starsi nadsazkove video



« Posledná zmena: 09. Január , 2016, 10:27:44 od hyenik » Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #626 kedy: 09. Január , 2016, 16:40:16 »

hyenik - a s kym sa vlastne chces hadat a o com ? to je debata stale o Slavation veciach ? vsak pises, ze sa mu hovadsky dari, tak je vsetko OK a netreba hrotit negativne emocie...
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #627 kedy: 09. Január , 2016, 17:29:35 »

presne, stale sa kope do otvorenych dveri :-) drzime palce, vzdy lepsie ked sa vyrabaju efekty ako drogy ci zbrane  Na zdravie!
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #628 kedy: 09. Január , 2016, 17:31:54 »

hyenik - a s kym sa vlastne chces hadat a o com ? to je debata stale o Slavation veciach ? vsak pises, ze sa mu hovadsky dari, tak je vsetko OK a netreba hrotit negativne emocie...

Hlavne to treba neustale davat na toto forum, kde uz chodi dokopy 4,5 ludi a aj to polka skor z recesie alebo tu len mame "tuny chytrych kecu nebo zavistivych pomluv". Bavím sa skvele Na zdravie!
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #629 kedy: 09. Január , 2016, 18:14:28 »

Hlavne to treba neustale davat na toto forum, kde uz chodi dokopy 4,5 ludi a aj to polka skor z recesie alebo tu len mame "tuny chytrych kecu nebo zavistivych pomluv". Bavím sa skvele Na zdravie!

ok, jak chces...

Zaznamenané

Strán: 1 ... 40 41 [42] 43 44 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.08 sekund, 22 otázok.