Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
19. Máj , 2024, 03:04:34
Strán: 1 ... 11 12 [13] 14 15 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Zvuková karta  (Prečítané 65304 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #180 kedy: 24. Jún , 2014, 13:23:47 »

Luken, trochu to motas. biely sum je ine a hovori sa o nom v inej suvislosti. ty asi narazas na odstup sumu. to je dolezity parameter. ovlyvnuje ho hlavne kvalita pouzitych suciastok, celkove navrhnutie tej karty, AD/DA chipy... to co pises o vacsej samplovacej frekvencii samozrejme plati tiez, ale hlavne v segmente o 6 levelov vyssie, ked kazdy jeden komponent Tvojho retazca bude ozaj stat za to.

pokial hladas nejaku zakladnu prvu normalnu zvukovku, tak Ta tieto udaje absolutne nezaujimaju a je pre Teba blbost nahravat hocico ine, ako 44,1/24 bit.

Presonus je brany ako lowend, trochu lepsi Behringer. mam od nich sluchatkovy distributor, v zasade mu vobec nic nechyba, ale v profi audio oblasti to neni nijak povazovana znacka, skorej naopak...
Zaznamenané
Luken
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 101


« Odpoveď #181 kedy: 24. Jún , 2014, 19:22:23 »

Ano ospravedlnujem sa, zle soms a vyjadril...kedze biely sum ma konstantny vykon tak po prevzorkovani sa rozlozi vo vacsiom frekvencnom spektre a tym ziskame lepsi odstup S/N :)

Aha to o Presonuse som naozaj netusil, myslel som, ze to je uz neico kvalitnejsie, ja som do teraz nahraval len na Behringer LC6102 coz je uplny mega low end vsetkych low endov.

Ale teraz naozaj neviem co teda vybrat, nepotrebujem super mega kvalitu, len chcem aby to bolo spolahlive, napriklad tento Behringer co mam si zvykne lent ak zacat praskat a podobne srandy a proste neverim mu keby to chcem nahodou pouzit aj nazivo...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #182 kedy: 24. Jún , 2014, 22:33:22 »

ked si kupis hocico ako-tak zname, tak sa asi neoklames.

hlavne si zadefinuj, co vsetko ta karta ma mat (kolko akych vstupov, kolko akych vystupov), ako ju chces mat v kompe zapojenu... vzorkovacie frekvencie neries, skorej sa zameraj na drivery. ak sa Ti nejaky model zda OK, tak si skusi vygooglit, ci niekde neprebehla o tom diskusia a ked to vacsine ludi funguje, na 99% bude aj Tebe....
Zaznamenané
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #183 kedy: 21. Júl , 2014, 16:11:56 »

Oplati sa este v dnesnej dobe kupovat line6 pod studio gx alebo by ste mi odporucili nieco ine do 200e?
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #184 kedy: 21. Júl , 2014, 18:47:52 »

pozri na NI komplete audio 6, tusim to uz stoji len okolo 200€, za tu cenu cenu mas solidnu zvukovku..
Zaznamenané
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #185 kedy: 21. Júl , 2014, 21:00:33 »

pozri na NI komplete audio 6, tusim to uz stoji len okolo 200€, za tu cenu cenu mas solidnu zvukovku..

Toto sa mi velice pozdava, diky za tip  :)
Zaznamenané
bodom
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 386



« Odpoveď #186 kedy: 22. Júl , 2014, 09:41:05 »

Zdravim pani  spravil som aggregate device v OSX (spojenie dvoch zvukových kariet do jednej) a vystupy týchto kariet(m-audio a soundblaster) idu do mixpultu. Avsak objavilo sa piskanie ked odpojim jedno zariadenie piskanie prestane. Ak ma niekto s podobnym problemom skusenosti ci nebodaj riesenie budem povdacny za radu. Casom planujem kupit 4 vystupovu kvalitnejsiu zvukovku tam dufam ze by sa podobny problem nemal vyskytnut
Zaznamenané

Zomrieš na lavičke, k...t
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #187 kedy: 29. Júl , 2014, 14:41:33 »

Je toto real alebo fake? Zvuk je paradny na to s akym setupom to udajne urobil

« Posledná zmena: 29. Júl , 2014, 14:48:51 od kubo63 » Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #188 kedy: 29. Júl , 2014, 15:33:16 »

moc sa mi to nezda..
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #189 kedy: 29. Júl , 2014, 16:04:54 »

zvuk nie az tak moc na posratie (ale ani zly), presne tam poznat tie DFH sample, trilian je jeden uzasny VSTi na basu, aj z podfarmu sa daju dostat niekedy uzitocne zvuky, mozno pouzil IR miesto toho ich blbeho cab simu. hlavne je to o know how a post processingu, za ktorym je vela vela roboty a nie, ze nahodim zakladne presety a je to tam  :)

osobne si myslim, nie je problem aby z toho, co uviedol, dostal taky zvuk
« Posledná zmena: 29. Júl , 2014, 18:56:44 od styrioci » Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #190 kedy: 29. Júl , 2014, 16:12:53 »

zvuk nie az tak moc na posratie (ale ani zly), presne tam poznat tie DFH sample, trilian je jeden uzasny VSTi na basu aj z podfarmu sa daju dostat niekedy uzitocne zvuky, mozno pouzil IR miesto toho ich blbeho cab simu. hlavne je to o know how a post processingu, za ktorym je vela vela roboty a nie, ze nahodim zakladne presety a je to tam  :)

osobne si myslim, nie je problem aby z toho, co uviedol, dostal taky zvuk
+1
Zaznamenané

kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #191 kedy: 30. Júl , 2014, 07:59:12 »

zvuk nie az tak moc na posratie (ale ani zly), presne tam poznat tie DFH sample, trilian je jeden uzasny VSTi na basu, aj z podfarmu sa daju dostat niekedy uzitocne zvuky, mozno pouzil IR miesto toho ich blbeho cab simu. hlavne je to o know how a post processingu, za ktorym je vela vela roboty a nie, ze nahodim zakladne presety a je to tam  :)

osobne si myslim, nie je problem aby z toho, co uviedol, dostal taky zvuk

Vdaka za info, v tychto veciach nemam moc prehlad. Zvuk samozrejme nie je dokonaly ale ak by sa mi so zvukovou za kilo podarilo spravit obdobnu nahravku bohato by mi to stacilo  :) Ten NI co si mi poradil sa mi zda prilis komplexny a ma vela funkcii ktore nemam realne ako vyuzit, cize rozmyslam skor o tychto line6
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #192 kedy: 30. Júl , 2014, 09:07:39 »

zvukovka je v tomto iba prostrednik, tam budu rozdiely iba v kvalite preneseneho signalu, ktore bezny clovek v domacich podmienkach nema ako rozlisit. pokial ti ta line 6 staci poctom vstupov/vystupov, tak kludne chod do toho - par rokov dozadu som ju mal a bola v poho. vysledok, ktory pocujes je o SW a know how, nie o tom aka zvukovka a za kolko.  Na zdravie!
« Posledná zmena: 30. Júl , 2014, 09:08:15 od styrioci » Zaznamenané
gm_viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683



« Odpoveď #193 kedy: 30. Júl , 2014, 14:30:10 »

jasne ze je to real, a dal by sa z toho vytiahnut este daleko daleko lepsi zvuk  Žmurk stacilo by trosku EQ na tie gitary a nedat tam zakladne presety z EZ drummera ako hovori styrioci, pripadne si ho rozhodit na AUX zbernice na stopy a trosku sa povenovat jednotlivym castiam bicich..potom to len trosku zmysluplnejsie zmiesat, tie bicie by mohli dostat viac priestoru trosku

je doba kedy sa doma spravit vazne vela muziky za slusne peniaze..a to nehovorim o zahranicnych forach, kde kopec ludi ponuka kvalitny reamping za par eur, pripadne aj prof mix, mastering uz je pre bezneho cloveka cenobo ovela prijatelnejsi

tak hor sa do nahravania  Na zdravie!
Zaznamenané
gm_viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683



« Odpoveď #194 kedy: 30. Júl , 2014, 14:33:02 »

jedine co ti odporucim, kup si taku zvukovku, ktora podporuje a ma na nete k dispozicii vsetky ovladace na systemy ktore pouzivas, pri tych co su niekolko rokov vyradene z predaja podopora po par mesiacoch konci..pri tych lacnejsich kategoriach su rozdiely v kvalite zanedbatelne, ide skor o to ako ti vyhovuje rozmiestnenie ovladacov a softver k danej karte, pripadne aby splnala poziadavky ktore potrebujes a mala potrebne funkcie
Zaznamenané
Strán: 1 ... 11 12 [13] 14 15 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.04 sekund, 22 otázok.