Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
06. Máj , 2024, 08:21:51
Strán: [1] 2 3 ... 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: SBS ELECTROSONIC  (Prečítané 60896 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« kedy: 15. Máj , 2004, 18:42:11 »

Keďže sa už veža popísalo v sekcii snímače o Majstrovi Šlapákovi tak rozširujem tému na snímače SBS ELECTROSONIC.Taktiež ich už asi cca týždeň vlastním.A som spokojný. mám ich zapojené v kombinácii s 3-pólovým prepínačom. 1.poloha krkový HB 2.poloha 1SG z krkového a 1SG z kobylkového 3.poloha kobylkový HB majster Šlapák mi po mojom dlhom otravovaní navrhol a upravil hlavne kvôli potlačeniu brumu v strednej polohe. svoje 2 prototypy t.j. jedny s prvých ktoré sa trošku konštrukčne líšia od tých ďalších a majú niklované šróbiky čo sa ale mne osobne viac páči. Som max. spokojný a v podstate som ešte nemal ani poriadne čas ich vyskúšať. Konečne mám ku PC aj repráky a tie ukážky sú dosť blbé cez Mic vstup to dosť skresžuje musím to prehrať nemám ani riadny soft nefunguje mi ani Guitar Pro nejako mi blbne aj Yamaha soft syntetizer(pridáva do GP reverb a chorus skvele to potom znie)Skúsim to nahrať do zooma a potom cez link do PC
Zaznamenané

tatko fóra
Gunner
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 575



« Odpoveď #1 kedy: 15. Máj , 2004, 19:10:42 »

Ja ich skusam kazdy den a som fakt spokojny. Len troska v strednej polohe to bruni, ale zvuk je super.
Zaznamenané

Keep rockin´
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 16. Máj , 2004, 16:40:05 »

môžeš to mať nafigu zapojené nemalo by to brumieť mne nič nebrumí akurát hrkajú okná keď to viac vypečiem majú značne väčší výstup ako tie korei a s volume sa dá oveža lepšie hrať zo skreslením.Vymenil som aj potenciometer dal som Gotohácky Japonský aj to má čosi do seba.
Zaznamenané

tatko fóra
Gunner
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 575



« Odpoveď #3 kedy: 16. Máj , 2004, 16:50:39 »

Da sa to aj na figu zapojit? To som nevedel, reku ze bud hraju alebo nie:D.
Zaznamenané

Keep rockin´
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 17. Máj , 2004, 14:54:54 »

Urcite sa to uz spominalo, ale spytam sa: Je nejaky kontakt na Slapaka, nejaky web, mail a tak ? Nejaka ponuka, ceny a popis na modely, ktore bezne predava ?
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #5 kedy: 17. Máj , 2004, 15:33:20 »

www.electrosonic.szm.sk tam si najdi vyber pasivnych snimacov a cennik je si uz hadam najdes.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 17. Máj , 2004, 23:26:34 »

Nikde sa tam neviem dopatrat napriklad k tomu, ake pouziva magnety - to je vec, ktoru rad riesim a rad sa v nej vrtam, pretoze mam pocit, ze na tom dost zalezi... Je tu niekto, kto jednotlive tie modely, co ma v cenniku pozna ? Vie mi niekto povedat z vlastnej skusenosti, aky je rozdiel napriklad medzi VHZ 50, 55 a 60 ? Je niekto, kto ich porovnaval na gitare s nejakymi inymi znackovymi modelmi a akymi ? Lebo mam pocit, ze ci to nie je tak, ze mnohi tieto SBS nahodili miesto kadejakych azijskych shitov a este stoja 3 x menej ako znackove - ze ci to nieje vlastne vsetko len o tom spravnom porovnani !
Zaznamenané
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 18. Máj , 2004, 05:06:35 »

rastis Soller komunikuje zo Šlapákom a sú porovnávané s Dimarciom aj Duncanmi. Sú to odborníci od fachu a myslím že ak sa spojí dobrý elektronik s gitarárom je to o výbornom výsledku. Rudo Sivčák dáva SBS aj na drahšie gitary napr. na basy(cca37l) aktívne elektroniky a tak, to nie je len test voči Korei to sa neboj a veď mu môžeš kžudne zavolať má tam telefón.Nie sú to len subjektívne názory domácich gitaristov, ale máš správny prístup a tak to má byť ja osobne zatiaž moc skúseností s drahšími snímačmi nemám takže je treba viacej objektívnosti.Rudo Sivčák sa do fóra vyjadrovať nechce a ani nemá čas, ale mal pár postehov, ktoré sa snažím použiť a osobne ho vežmi oslovili Šlapákove Noisellesy.
Zaznamenané

tatko fóra
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #8 kedy: 18. Máj , 2004, 08:25:14 »

VHZ 50, 55, 60 su normalna sada, kde krkovy snimac je zvonivy - taky ten skleneny zvuk - a postupne cez 55 do 60 sa zvuk viac uzatvara aby bol stiahnutejsi pre skreslenie. 55 a 60 su stale single a tak to aj skresluje. Ale dufam ze som objasnil princip. Hlasitostou su na tom rovnako ale 60 ma trochu menej rezavych vysok.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #9 kedy: 18. Máj , 2004, 14:54:10 »

VHZ 50 si asi objednam - tych 900 Sk je to, co zaplatim predokladam ? ... Len kam si ho dam :) ... sak uvidim...
Zaznamenané
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #10 kedy: 18. Máj , 2004, 18:43:38 »

do r:o) si ho strc.. potom ma genialny zvuk - a ziaden brum - noiseless :-)
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #11 kedy: 18. Máj , 2004, 22:36:37 »

Kubriel, to máš z vlastnej skúsenosti? :)
Zaznamenané

METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #12 kedy: 18. Máj , 2004, 23:16:28 »

heheh
Zaznamenané
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #13 kedy: 19. Máj , 2004, 05:08:02 »

kubo to si trochu prehnal nie? ale úprimne celkom ma to pobavilo,dá sa však použiť aj miernejši výraz chlape slušne na tomto fore.
Zaznamenané

tatko fóra
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #14 kedy: 19. Máj , 2004, 08:06:35 »

Rastis, ja ti ten singel dam za 700sk. Mam ho doma a chcem sa ho zbavit, lebo mi lezi na policke. Ak ho chces, tak next weekend som doma a mozeme sa meetnut. Inak ak si mrknete stranku SBS a dole spoluprace, tak ma tam najdete :) ps: je cierny
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Strán: [1] 2 3 ... 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.088 sekund, 22 otázok.